DM - Startlista

Startlistan för DM i Uddevalla, 3-5 november hittar du här.

Teknikskoleutbildning i Varberg

Varberg-Falkenberg Sim inbjuder till Teknikskoleutbildning i nov/dec.

Teknikskoleinstruktör Del 110-11 novemberCampus, VarbergInbjudan
Teknikskoleinstruktör Del 29-10 decemberCampus, VarbergInbjudan

Välkommen med din anmälan till:
Johan Runhage
Varberg-Falkenberg Sim
Tel: 0304-673504
Mob: 0704-548680

SumSim Region Pass 4 Söndag

SumSim statistik 2004-2006
Resultat pass 4

Poängställning totalt
Simförbundets referatsida

Resultatfiler
RE061021
RG061021
SR061021

Gren 45 - 100 frism f15-16
Isabelle Höglund, Göteborg riksfinalist
Sara Wiklund, Trollhättan riksfinalist
Petronella Åsenblad, Trollhättan riksfinalist

Gren 46 - 400 frisim p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Jesper Svensson, Götene riksfinalist
Anders Harnebrandt, Göteborg riksfinalist
Victor Paulsson, Elfsborg riksfinalist

Gren 47 - 200 medley f13-14
Ebba Hellström, S02 riksfinalist
Caroline Bornius, Göteborg riksfinalist
Miranda Bånnsgård, MASS riksfinalist

Gren 48 - 100 ryggsim p13-14
Jacob Fredriksson, Skäret riksfinalist
Andreas Englund, Elfsborg riksfinalist
Patric Kartberg, MASS riksfinalist

Gren 49 - 100 ryggsim f11-12
Céline Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Nelly Henriksson, Stimmet
Linnéa Bielicz, Göteborg

Gren 50 - 100 frisim p11-12
Gustav Eriksson,Trollhättan riksfinalist
Martin Ohlsson, Elfsborg riksfinalist
Marcus Johansson, Trollhättan

Gren 51 - 100 bröstsim f15-16
Sandra Olofsson, Skäret riksfinalist
Elise Löfgren, MASS riksfinalist
Andrea Bengtsson, MASS riksfinalist
Amanda Rutqvist, Göteborg riksfinalist
Erla Andersson, Göteborg riksfinalist

Gren 52 - 200 ryggsim p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Anders Harnebrandt, Göteborg riksfinalist
Filip Rawecki, Alingsås riksfinalist

Gren 53 - 800 frisim f13-14
Ebba Hellström, S02 riksfinalist
Emma Waite, Göteborg riksfinalist
Malvina Reinhold, Göteborg

Gren 54 100 bröstsim p13-14
Martin Persson, Trollhättan riksfinalist
Gulliver Koch, Skäret
Gabriel Bertrand, Karlsborg

Gren 55 - 100 bröstsim f11-12
Malin Westman, MASS riksfinalist
Mikaela Dahl, Alingsås riksfinalist
Sofia Ziethen, Alingsås

Gren 56 - 100 fjäril p11-12
Gustav Eriksson, Trollhättan riksfinalist
Martin Ohlsson, Elfsborg riksfinalist
Dennis Tan, Elfsborg

Gren 57 - 400 medley f15-16
Amanda Rutqvist. Göteborg riksfinalist
Malin Ekstrand, Laxen
Elise Löfgren, MASS

Gren 58 - 100 fjäril p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Pontus Palmqvist, Varberg-Falkenberg riksfinalist
Jonas Jonson, Varberg-Falkenberg

Gren 59 - 4x100 frisim f13oy
MASS riksfinalist
SK Laxen
Trollhättans SS

Gren 60 - 4x100 medley p13oy
Trollhättans SS riksfinalist
Göteborg Sim riksfinalist
SK Elfsborg riksfinalist

SumSim Region Pass 3 Söndag

Resultat pass 3
Poängställning
Tävlingarna kan följas live här
Simförbundets referatsida

Gren 31 - 100 frisim p15-16
Joakim Tevell, Kungälv riksfinalist
Pontus Palmqvist, Varberg-Falkenberg riksfinalist
Kevin Zetterman, Götene riksfinalist

Gren 32 - 400 frisim f15-16
Petronella Åsenblad, Trollhättan riksfinalist
Amanda Rutqvist, Göteborg
Malin Ekstrand, Laxen

Gren 33-200 medley p13-14
Gabriel Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Melker Selin, Elfsborg
Martin Kastebo, Skövde

Gren 34 - 100 ryggsim f13-14
Caroline Bornius, Göteborg riksfinalist
Johanna Pettersson, Kungälv riksfinalist
Olivia Frank, Skäret riksfinalist

Gren 35 - 100 bröstsim p15-16
Anton Lagerqvist, Göteborg riksfinalist
Johan Melin, MASS riksfinalist
Philip Carlsson, Alingsås

Gren 36 - 200 ryggsim f15-16
Frida Larsson, Elfsborg riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg riksfinalist
Sanna Gustavsson, Trollhättan riksfinalist
Frida Andersson, Uddevalla riksfinalist

Gren 37 - 200 medley p11-12
Gustav Eriksson, Trollhättan riksfinalist
Martin Olsson, Elfsborg riksfinalist
Dennis Tan, Elfsborg

Gren 38 - 400 frisim f11-12
Linnéa Bielicz, Göteborg riksfinalist
Mikaela Dahl, Alingsås riksfinalist
Céline Bertrand, Karlsborg

Gren 39 - 400 medley p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Victor Paulsson, Elfsborg riksfinalist
Anders Harnebrandt, Göteborg riksfinalist
Jesper Svensson, Götene riksfinalist

Gren 40 - 100 fjäril f15-16
Isabelle Höglund, Göteborg riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg
Linn Nordberg, Göteborg

Gren 41 - 1500 frisim p13-14
Gabriel Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Andreas Englund, Elfsborg
Martin Kastebo, Skövde

Gren 42 - 100 bröstsim f13-14
Miranda Bånnsgård, MASS riksfinalist
Malvina Reinhold, Göteborg riksfinalist
Emelie Zachrisson, MASS

Gren 43 - 4x100 frisim p16oy
SK Götene riksfinalist
Alingsås SLS riksfinalist
SK Elfsborg

Gren 44 - 4x100 medley f16oy
Göteborg Sim riksfinalist
Göteborg Sim riksfinalist
Skäret SS riksfinalist

SumSim Region Pass 2 Lördag

Uppdaterad startlista
Resultat Pass 2
Poängställning
Simförbundets referatsida

Gren 15 - 200 medley f15-16
Isabelle Höglund, Göteborg riksfinalist
Malin Ekstrand, Laxen riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg riksfinalist

Gren 16- 200 fjäril p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Carl Leander, MASS riksfinalist
Andreas Exner, Elfsborg

Gren 17 - 400 frisim f13-14
Caroline Bornius, Göteborg riksfinalist
Ebba Hellström, S02 riksfinalist
Emma Waite, Göteborg riksfinalist

Gren 18 - 100 frisim p13-14
Gabriel Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Tamas Katzer, Elfsborg riksfinalist
Martin Persson, Trollhättan

Gren 19 - 100 frisim f11-12
Mikaela Dahl, Alingsås riksfinalist
Céline Bertrand, Karlsborg
Linnéa Bielitz, Göteborg

Gren 20 - 100 ryggsim p11-12
Martin Ohlsson, Elfsborg riksfinalist
Gustav Eriksson, Trollhättan riksfinalist
Marcus Johansson, Trollhättan

Gren 21 - 200 bröstsim f15-16
Amanda Rutqvist, Göteborg riksfinalist
Erla Andersson, Göteborg riksfinalist
Nathalie Abrahamsson, Skäret riksfinalist
Elise Löfgren, MASS riksfinalist
Andrea Bengtsson, MASS riksfinalist
Therese Tall, Trollhättan riksfinalist

Gren 22 - 200 frisim p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Joakim Tevell, Kungälv riksfinalist
Filip Rawecki, Alingsås riksfinalist
Jonas Jonson, Varberg-Falkenberg riksfinalist
Jesper Svensson riksfinalist

Gren 23 - 100 fjäril f13-14
Caroline Bornius, Göteborg riksfinalist
Miranda Bånnsgård, MASS
Ebba Hellström, S02

Gren 24 - 400 medley p13-14
Gabriel Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Martin Kastebo Skövde
Jacob Fredriksson, Skäret

Gren 25 - 100 fjäril f11-12
Anna Söderbergh, Göteborg riksfinalist
Céline Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Linnéa Bielicz, Göteborg

Gren 26 - 100 bröstsim p11-12
Erik Persson, Kungsbacka riksfinalist
Gustav Eriksson, Trollhättan
Adam Paulsson, Elfsborg

Gren 27 - 800 frisim f15-16
Amanda Rutqvist, Göteborg riksfinalist
Petronella Åsenblad, Trollhättan
Veronica Brännfeldt, Skäret

Gren 28 - 100 ryggsim p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Anders Harnebrandt, Göteborg riksfinalist
Pontus Palmqvist, Varberg-Falkenberg riksfinalist
Nicklas Lindroth, Kungälv riksfinalist
Filip Rawecki, Alingsås riksfinalist

Gren 29 - 4x100 medley f13oy
MASS riksfinalist
Göteborg Sim
Kungsbacka SS

Gren 30 - 4x100 frisim p13oy
Trollhättans SS riksfinalist
Göteborg Sim riksfinalist
MASS

SumSim Region Pass1 Lördag

Lördagen bjuder på många fina resultat och här nedan presenteras medaljörer och riksfinalister.

Resultatlista pass 1
Poängställning
Simförbundets referatsida

Gren 01 - 200 medley p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Victor Paulsson, Elfsborg riksfinalist
Anders Hanebrandt, Göteborg riksfinalist
Filip Rawecki, Alingsås riksfinalist

Gren 02 - 200 fjäril f15-16
Amanda Rutqvist, Göteborg 
riksfinalist
Linn Norberg, Göteborg riksfinalist
Beatrice Holmberg, SK Laxen

Gren 03 - 400 frisim p13-14
Gabriel Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Martin Kastebo, Skövde
Tamas Katzer, Elfsborg

Gren 04 - 100 frisim f13-14
Caroline Bornius, Göteborg riksfinalist
Miranda Bånnsgård, MASS
Ebba Hellström, S02

Gren 05 - 200 bröstsim p15-16
Anton Lagerqvist, Göteborg riksfinalist
Philip Carlsson, Alingsås riksfinalist
Johan Melin, MASS

Gren 06 - 200 frisim f15-16
Petronella Åsenblad,Trollhättan riksfinalist
Veronica Brännfeldt, Skäret riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg riksfinalist

Gren 07 - 400 frisim p11-12
Gustav Eriksson, Trollhättan riksfinalist
Martin Ohlsson, Elfsborg riksfinalist
Adam Paulsson, Elfsborg

Gren 08 - 200 medley f11-12
Mikaela Dahl, Alingsås riksfinalist
Linnéa Bielicz, Göteborg
Céline Bertrand, Karlsborg

Gren 09 - 1500 frisim p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Jesper Svensson, Götene riksfinalist
Anders Harnebrandt, Göteborg riksfinalist

Gren 10 - 100 ryggsim f15-16
Isabelle Höglund, Göteborg riksfinalist
Frida Larsson, Elfsborg riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg riksfinalist

Gren 11 - 100 fjäril p13-14
Andreas Englund, Elfsborg
Emil Cardebrandt, Trollhättan
Ossian Arvidsson, Kungälv

Gren 12 - 400 medley f13-14
Ebba Hellström, S02 riksfinalist
Johanna Pettersson, Kungälv riksfinalist
Sandra Olsson, S02 riksfinalist

Gren 13 - 4x100 medley p16oy
SK Götene riksfinalist
Alingsås SLS riksfinalist
MASS riksfinalist

Gren 14 - 4x100 frisim f16oy
Göteborg Sim riksfinalist
Trollhättans SS riksfinalist
SK Elfsborg