SUMSIM region 22-23 oktober

SUMSIM region totalt (Simförbundets referatsida)

Gren 30 4x100 frisim p13oy
Elfsborg, 4.11.17 riksfinalist
MASS, 4.16.84 riksfinalist
Trollhättan, 4.19.00 riksfinalist
Göteborg Sim, 4.20.68 riksfinalist

Gren 29 - 4x100 medley f13oy
MASS, 4.48.59 riksfinalist
Kungälv, 4.57.01 riksfinalist
SK S02, 5.03.12

Gren 28 - 100 ryggsim p15-16
Mattias Carlsson, Götene, 1.00.98 riksfinalist
Filip Rawecki, Alingsås, SLS, 1.02.71 riksfinalist
Joel Henriksson, SK Laxen, 1.02.94 riksfinalist
Anders Harnebrandt, SK S02, 1.03.06 riksfinalist

Gren 27 - 800 frisim f15-16
Petronella Åsenblad, Trollhättan, 9.12.79 riksfinalist
Jenny Mattsson, Stimmet, 9.25.17 riksfinalist
Frida Nilsson, Stimmet, 9.32.80 riksfinalist

Gren 26 100 bröstsim p11-12
Johan Ekstedt, Göteborg Sim, 1.20.47 riksfinalist
Jesper Lund, Trollhättan, 1.22.30 riksfinalist
Melker Selin, Elfsborg, 1.25.94 riksfinalist

Gren 25 - 100 fjäril f11-12
Hanna Nilsson, Varberg-Falkenberg, 1.16.05 riksfinalist
Ulrica von Otter, Göteborg Sim, 1.18.23
Ida Pettersson, SK Laxen, 1.18.78

Gren 24 - 400 medley p13-14
Anton Lagerqvist, Göteborg Sim, 5.01.58 riksfinalist
Johan Melin, MASS, 5.18.24
Vedran Kovacevic, Elfsborg, 5.18.65

Gren 23 - 100 fjäril f13-14
Ninni Arvidsson, Stimmet, 1.05.88 riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg Sim, 1.07.21 riksfinalist
Caroline Bornius, Göteborg Sim, 1.07.52 riksfinalist

Gren 22 - 200 frisim p15-16
David Larsson, Skäret, 1.57.60 riksfinalist
Kevin Zetterman, Götene, 2.02.68
Mattias Thorsell, Skövde, 2.03.90

Gren 21 - 200 bröstsim f15-16
Erla Andersson, Göteborg Sim, 2.41.33 riksfinalist
Nathalie Abrahamsson, Skäret, 2.45.58 riksfinalist
Sandra Olofsson, Skäret, 2.46.58

Gren 20 - 100 ryggsim p11-12
Melker Selin, Elfsborg, 1.14.09 riksfinalist
Emil Cardebrandt, Trollhättan, 1.14.63 riksfinalist
Oscar Rutqvist, Göteborg Sim, 1.16.58

Gren 19 - 100 frisim f11-12
Sofia Lindholm, MASS, 1.05.63 riksfinalist
Mikaela Dahl, Alingsås SLS, 1.06.70
Sofia Svensson, Götene, 1.06.78

Gren 18 - 100 frisim, p13-14
Pontus Palmqvist, Varberg-Falkenberg, 57.35 riksfinalist
Axel Gårdström, Kungsbacka, 57.59
Robin Henningsson, Skäret, 57.90

Gren 17 - 400 frisim f13-14
Ninni Arvidsson, Stimmet, 4.30.29 riksfinalist
Sara Wiklund, Trollhättan, 4.39.37 riksfinalist
Amanda Rutqvist, Göteborg Sim, 4.42.11
Malin Ekstrand, SK Laxen, 4.42.34

Gren 16 - 200 fjäril p1516
Mattias Carlsson, Götene, 2.13.58 riksfinalist
David Larsson, Skäret, 2.16.22 riksfinalist
Carl Leander, MASS, 2.24.46

Gren 15 - 200 medley f15-16
Isabelle Höglund, Göteborg Sim, 2.25.77 riksfinalist
Kamilla Johansson, Götene, 2.26.33 riksfinalist
Frida Nilsson, Stimmet, 2.28.97

Gren 14 4x100 frisim f16oy
Stimmet, 4.01.13 riksfinalist
Trollhättan, 4.03.45 riksfinalist
MASS, 4.06.47

Gren 13 - 4x100 medley p16oy
SK Elfsborg, 4.11.00 riksfinalist
SK S02, 4.17.38 riksfinalist
Kungälvs SS, 4.18.57 riksfinalist

Gren 12 - 400 medley f13-14
Sara Wiklund, Trollhättan, 5.16.30 riksfinalist
Amanda Rutqvist, Göteborg Sim, 5.19.26 riksfinalist
Elin Svensson, SK Götene, 5.25.60

Gren 11 - 100 fjäril p13-14
Pontus Palmqvist, Varberg-Falkenberg Sim, 1.02.41 riksfinalist
Jonas Jonsson, Varberg-Falkenberg Sim, 1.06.35
Anton Lagerqvist, Göteborg Sim, 1.06.60

Gren 10 - 100 ryggsim f15-16
Isabelle Höglund, Göteborg Sim, 1.05.88 riksfinalist
Viktoria Lundh, MASS, 1.06.79 riksfinalist
Frida Larsson, SK Elfsborg, 1.08.66

Gren 9 - 1500 frisim p15-16
Mattias Carlsson, SK Götene, 16.50.07 riksfinalist
Jesper Svensson, SK Götene, 17.01.56 riksfinalist
Victor Paulsson, SK Elfsborg, 17.15.54 riksfinalist
David Larsson, Skäret, 17.22.37 riksfinalist

Gren 8 - 200 medley f11-12
Sofia Lindholm, MASS, 2.42.02 riksfinalist
Sofia Svensson, SK Götene, 2.43.58
Ulirca von Otter, Göteborg Sim, 2.45.04

Gren 7 - 400 frisim p11-12
Melker Selin, SK Elfsborg, 4.53.37 riksfinalist
Martin Kastebo, Skövde, 5.04.71
Johan Ekstedt, Göteborg Sim, 5.06.13

Gren 6 - 200 frisim f15-16
Petronella Åsenblad, Trollhättan, 2.07.46 riksfinalist
Jenny Mattsson, Stimmet, 2.09.42 riksfinalist
Jenny Palm, Varberg-Falkenberg Sim, 2.12.80

Gren 5 - 200 bröstsim p15-16
Deniz Hekmati, SK S02, 2.31.25 riksfinalist
Fredrik Wikander, SK Elfsborg, 2.32.49 riksfinalist
Nicklas Åkerlund, SK Elfsborg, 2.36.48

Gren 4 - 100 frisim f13-14
Ninni Arvidsson, Stimmet, 57.54 riksfinalist
Sara Wiklund, Trolhättan, 1.00.03 riksfinalist
Malin Ekstrand, SK Laxen riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg Sim, 1.00.77 riksfinalist
Alona Filippova, Skövde, 1.00.86 riksfinalist

Gren 3 - 400 frisim p13-14
Anton Kjellqvist, SK Götene, 4.32.74
Gabriel Bertrand, Karlsborgs SK, 4.40.34
Anton Lagerqvist, Göteborg Sim, 4.43.29

Gren 2 - 200 fjäril f15-16
Jessica Kjellström, SK Elfsborg, 2.27.95 riksfinalist
Jenny Mattsson, Stimmet, 2.29.42 riksfinalist
Kamilla Johansson, SK Götene, 2.31.06

Gren 1 - 200 medley p15-16
Mattias Carlsson, SK Götene,2.12.36 riksfinalist
David Larsson, Skäret SS, 2.14.73 riksfinalist
Filip Rawecki, Alingsås SLS, 2.17.02 riksfinalist
Deniz Hekmati, SK S02, 2.17.03, riksfinalist

Program för Simtinget 2005

Välkomna säger vi till de drygt 70 deltagare som anmält sig till årets Simting på Stenungsbaden. Här kan ni läsa det detaljerade programmet för helgen 27-28 augusti.

Program