Deltagarlista Gren 1-44 
 
  Tävling  JDM    Utskriftsdatum  22 december 2008   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  VSSF & Uddevalla Sim         
 
 
Gren 1, 400m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  4:55.03   
119  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  5:00.45   
143  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  5:08.96   
42  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  5:09.23   
97  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  5:09.78   
53  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  5:11.48   
151  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  5:11.84   
142  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  5:15.40   
155  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  5:17.00   
10  52  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  5:19.67   
11  110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  5:21.28   
12  62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  5:21.68   
13  51  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  5:22.37   
14  157  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  5:29.25   
15  129  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  5:30.03   
16  41  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  5:32.22   
17  183  Johansson Märta  1994  UDDEVALLA  AD5894  25 m  5:35.87   
 
Gren 2, 400m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anders Peterson (1965) 4:22.09 1986-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 4:22.32 2008-11-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  4:22.32   
49  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  4:28.15   
Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  4:35.26   
191  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  4:37.09   
55  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  4:40.08   
180  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  4:48.68   
138  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  4:54.24   
159  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  4:55.00   
22  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  4:59.32   
10  140  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  4:59.43   
11  178  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  5:01.06   
12  33  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  5:02.37   
13  31  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  5:03.58   
14  64  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  5:09.31   
15  167  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  5:14.06   
16  102  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  5:15.44   
17  169  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  5:17.19   
18  134  Bertilsson Karl  1992  SK 1970  AW2592  25 m  5:17.19   
 
Gren 3, 4X200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 8:30.46 1996-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
164  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  8:05.00   
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  8:40.05   
113  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  8:44.33   
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  8:47.63   
66  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  8:50.69   
132  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  8:52.98   
38  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  9:00.00   
163  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  9:01.07   
153  SK Laxen Damer  1992  SK LAXEN    25 m  9:15.00   
10  193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  9:15.00   
11  11  Alingsås SLS  1991  ALINGSÅS    25 m  9:15.10   
12  114  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  9:15.95   
13  35  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  9:20.00   
14  133  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  9:25.23   
15  207  Varberg Damer  1989  VARBERG    25 m  9:26.10   
16  37  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  9:40.00   
 
Gren 4, 4X200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:21.89 2008-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:21.89 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  7:34.11   
208  Varberg Herrar  1989  VARBERG    25 m  7:53.09   
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  7:55.45   
12  Asls  1989  ALINGSÅS    25 m  8:00.29   
116  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  8:06.64   
115  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  8:07.31   
193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  8:08.10   
79  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  8:16.02   
172  Trollhättans Simsällskap  1989  TROLLHÄTTA    25 m  8:18.32   
10  36  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  8:20.00   
11  117  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  8:26.00   
12  139  Sk70 Herr 1  1990  SK 1970    25 m  8:53.50   
 
Gren 5, 200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  2:05.37   
57  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:07.05   
96  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:07.32   
43  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:08.42   
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:09.05   
157  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:09.69   
62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  2:11.13   
154  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  2:12.23   
Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  2:13.01   
10  53  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:13.27   
11  54  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:13.29   
12  176  Brännfeldt Veronica  1990  UDDEVALLA  BQ1890  25 m  2:13.46   
13  58  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  2:13.50   
14  50  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  2:13.99   
15  151  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  2:14.24   
16  46  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  2:15.38   
17  127  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  2:15.49   
18  39  Winlöf Lovisa  1992  FALKÖPING  AF4692  25 m  2:16.55   
19  109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:17.21   
20  182  Holmén Josefina  1992  UDDEVALLA  AF9292  25 m  2:17.34   
21  77  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  2:17.45   
22  24  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  50 m  2:19.77   
23  181  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  50 m  2:20.10   
24  110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:21.08   
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 48.93 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 49.05 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
186  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  25 m  49.58   
177  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  50.77   
162  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  50.78   
206  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  52.09   
156  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  52.56   
47  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  53.15   
190  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  53.32   
191  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  53.71   
189  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  53.79   
10  33  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  53.83   
11  94  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  54.12   
12  199  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  54.17   
13  165  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  54.55   
14  Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  54.68   
15  160  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  54.74   
16  105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  54.91   
17  19  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  54.97   
18  Aversund Axel  1991  ALINGSÅS  AR0591  25 m  55.06   
19  76  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  55.07   
20  91  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  55.17   
21  Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  55.38   
22  92  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  55.48   
23  55  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  55.61   
24  93  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  55.67   
25  89  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  55.83   
26  195  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  56.15   
27  112  Zimmerman Alexander  1990  MASS  AP8790  25 m  56.31   
28  140  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  50 m  57.49   
29  161  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  50 m  58.02   
30  84  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  58.05   
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
188  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  1:10.59   
42  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:11.45   
97  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:12.30   
110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:13.08   
150  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  25 m  1:13.33   
40  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  1:13.85   
166  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:15.21   
103  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:15.55   
56  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  1:15.59   
10  63  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:15.63   
11  119  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  1:15.99   
12  109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:16.13   
13  111  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  1:16.18   
14  204  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  1:16.73   
15  72  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:18.62   
16  135  Johansson Tina  1989  SK 1970  AC7289  25 m  1:18.77   
17  142  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  1:19.13   
18  27  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  1:19.95   
19  143  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  1:20.33   
20  125  Moberg Jessica  1993  S 02  BD0493  25 m  1:20.79   
21  196  Henriksson Isabelle  1993  VARBERG  AV8893  25 m  1:20.92   
22  80  Andrén Caroline  1993  KUNGSBACKA  BD7293  25 m  1:20.99   
23  146  Borup Petra  1993  SK LAXEN  BY3493  50 m  1:21.84   
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  29.53   
49  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  29.88   
99  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  30.41   
Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  30.59   
184  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  30.62   
34  Åkerlund Nicklas  1989  ELFSBORG  AI8589  25 m  31.01   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  31.17   
202  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  31.95   
76  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  32.43   
10  68  Agdahl Mikael  1990  KUNGÄLV  AP9190  25 m  32.55   
11  45  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  33.43   
12  61  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  25 m  33.61   
13  174  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  33.85   
14  137  Platenik Rasmus  1993  SK 1970  AJ0193  25 m  33.87   
15  167  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  34.16   
16  30  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  34.27   
17  134  Bertilsson Karl  1992  SK 1970  AW2592  25 m  34.33   
18  31  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  34.41   
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:00.28 2004-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:01.94   
173  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  1:03.04   
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:03.12   
155  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:03.38   
52  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  1:04.49   
60  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  1:05.06   
148  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  1:05.31   
96  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:08.52   
20  Kjellström Jessica  1989  ELFSBORG  AT1489  25 m  1:08.82   
10  101  Persson Linda  1992  MASS  BQ1692  25 m  1:09.08   
11  123  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  50 m  1:09.11   
12  50  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:09.31   
13  63  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:09.59   
14  130  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  1:09.59   
15  51  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  1:09.68   
16  77  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  1:09.68   
17  110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:10.03   
18  53  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  1:10.67   
19  58  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  1:10.77   
20  181  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  1:10.78   
21  25  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  1:11.07   
22  16  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  1:11.14   
23  127  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  1:11.69   
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 55.35 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 55.35 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  56.81   
47  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  56.83   
Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  57.88   
10  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  25 m  1:00.00   
170  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:00.43   
92  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  1:00.50   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:01.93   
14  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  1:02.18   
75  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  1:02.20   
10  84  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  1:02.67   
11  195  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  1:02.86   
12  71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:02.92   
13  86  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  1:03.75   
14  138  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  1:04.06   
15  29  Ohlsson Martin  1994  ELFSBORG  AB9194  25 m  1:05.77   
16  64  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  1:06.05   
17  168  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  1:06.06   
18  120  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  1:06.72   
19  82  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:06.76   
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  29.85   
44  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  29.96   
77  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  30.48   
179  Frank Olivia  1992  UDDEVALLA  AF0492  25 m  30.56   
157  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  31.25   
43  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  31.26   
81  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  31.42   
119  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  31.60   
154  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  31.69   
10  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  31.75   
11  50  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  31.84   
12  143  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  32.04   
13  107  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  32.33   
14  27  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  32.39   
15  39  Winlöf Lovisa  1992  FALKÖPING  AF4692  25 m  32.42   
16  21  Larsson Frida  1990  ELFSBORG  BL6890  25 m  32.50   
17  69  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  32.54   
18  129  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  32.93   
19  141  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  33.04   
20  32  Rosengren Daniella  1992  ELFSBORG  BB0892  25 m  33.20   
21  158  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  33.25   
22  124  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  33.29   
23  149  Henriksson Nelly  1995  SK LAXEN  AA5495  25 m  33.39   
24  17  Heintz Caroline  1992  ELFSBORG  AJ2492  50 m  34.67   
 
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
49  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  2:10.45   
180  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  2:10.80   
22  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  2:12.66   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  2:14.78   
95  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  2:14.90   
160  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  2:15.12   
159  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  2:15.37   
91  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  2:18.82   
178  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  2:20.52   
10  140  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  2:23.88   
11  145  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  2:31.27   
12  167  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:31.67   
13  102  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:31.82   
14  45  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  2:34.87   
15  90  Ingelhammar Fritiof  1993  MASS  AA1110  25 m  2:35.76   
16  120  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:38.51   
17  136  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  2:39.06   
18  198  Jalmestam Andreas  1990  VARBERG  AY2390  25 m  2:39.85   
19  126  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  2:41.45   
 
Gren 13, 200m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:20.45   
119  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:23.78   
57  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:24.53   
44  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  2:25.79   
42  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:25.80   
97  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  2:26.16   
143  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  2:26.51   
179  Frank Olivia  1992  UDDEVALLA  AF0492  25 m  2:26.75   
142  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  2:27.20   
10  151  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  2:30.62   
11  188  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  2:31.09   
12  62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  2:31.46   
13  53  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:31.63   
14  52  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  2:31.65   
15  110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:31.67   
16  60  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  2:32.04   
17  103  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  2:32.69   
18  109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:33.45   
19  40  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  2:34.32   
20  39  Winlöf Lovisa  1992  FALKÖPING  AF4692  25 m  2:34.41   
21  166  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:35.35   
22  51  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:35.64   
23  106  Svensson Amanda  1993  MASS  AP8893  25 m  2:36.14   
24  127  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  2:36.15   
25  46  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  2:36.50   
26  15  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  2:37.41   
27  63  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  50 m  2:42.13   
 
Gren 14, 400m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:49.28 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:49.28 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  3:49.28   
191  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  4:00.02   
156  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  4:01.32   
47  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  4:06.64   
94  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  4:08.16   
64  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  4:11.05   
55  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  4:12.89   
74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  4:14.15   
189  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  4:16.76   
10  161  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  4:17.07   
11  93  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  4:17.12   
12  31  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:22.71   
13  14  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  4:26.18   
14  203  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  4:27.01   
15  134  Bertilsson Karl  1992  SK 1970  AW2592  25 m  4:27.76   
16  100  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  4:27.90   
17  22  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  4:28.84   
18  61  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  25 m  4:29.17   
19  199  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  50 m  4:33.87   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.45 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 25.70 1991-12-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  26.42   
154  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  26.80   
148  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  26.86   
157  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  27.19   
103  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  27.40   
155  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  27.46   
173  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  27.57   
123  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  27.87   
176  Brännfeldt Veronica  1990  UDDEVALLA  BQ1890  25 m  28.00   
10  52  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  28.06   
11  158  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  28.14   
12  18  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  28.15   
13  201  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  28.24   
14  96  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  28.26   
15  182  Holmén Josefina  1992  UDDEVALLA  AF9292  25 m  28.35   
16  17  Heintz Caroline  1992  ELFSBORG  AJ2492  25 m  28.38   
17  50  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  28.38   
18  43  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  28.41   
19  58  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  28.49   
20  107  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  28.50   
21  24  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  28.84   
22  151  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  28.84   
23  16  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  50 m  29.26   
24  111  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  50 m  29.48   
25  185  Koch Tove  1991  UDDEVALLA  BK0291  50 m  29.73   
 
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:12.91 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:12.91 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
49  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  2:12.91   
Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  2:21.34   
190  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:21.71   
184  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:22.52   
Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  2:24.71   
202  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  2:25.64   
99  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  2:27.82   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  2:28.14   
30  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  2:38.27   
10  167  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:38.30   
11  61  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  25 m  2:39.33   
12  45  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  2:39.87   
13  82  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:40.35   
14  31  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:40.48   
15  75  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  2:45.40   
16  137  Platenik Rasmus  1993  SK 1970  AJ0193  25 m  2:45.96   
17  169  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:46.44   
18  152  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  2:48.96   
19  171  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  25 m  2:49.21   
20  144  Amhliden Henric  1993  SK LAXEN  AP6593  25 m  2:49.64   
 
Gren 17, 800m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  9:10.16   
43  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  9:10.35   
53  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  9:11.46   
119  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  9:16.48   
56  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  9:19.70   
60  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  9:23.47   
97  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  9:25.68   
62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  9:28.18   
54  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  9:28.61   
10  51  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  9:36.81   
11  41  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  9:38.43   
12  123  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  9:40.23   
13  46  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  9:45.94   
14  187  Larsson Emelie  1994  UDDEVALLA  AB1694  25 m  9:53.85   
15  183  Johansson Märta  1994  UDDEVALLA  AD5894  50 m  10:10.51   
 
Gren 18, 100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Thorsell (1989) 57.40 2007-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  57.74   
Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  59.50   
49  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  1:00.56   
Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  1:01.58   
33  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:03.07   
195  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  1:03.13   
170  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:03.17   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:03.35   
92  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  1:04.35   
10  34  Åkerlund Nicklas  1989  ELFSBORG  AI8589  25 m  1:04.40   
11  159  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  1:05.00   
12  88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:06.19   
13  202  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  1:06.31   
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  2:18.79   
179  Frank Olivia  1992  UDDEVALLA  AF0492  25 m  2:19.63   
44  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  2:20.97   
143  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  2:21.87   
173  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  2:22.63   
130  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  2:23.90   
157  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:25.75   
119  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:26.25   
Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  2:26.61   
10  32  Rosengren Daniella  1992  ELFSBORG  BB0892  25 m  2:30.53   
11  28  Offesson Sandra  1990  ELFSBORG  AK9490  25 m  2:31.40   
12  50  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  2:31.68   
13  21  Larsson Frida  1990  ELFSBORG  BL6890  50 m  2:31.79   
14  182  Holmén Josefina  1992  UDDEVALLA  AF9292  25 m  2:32.03   
15  129  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:32.11   
16  141  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  2:33.35   
17  62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  2:33.68   
18  149  Henriksson Nelly  1995  SK LAXEN  AA5495  25 m  2:34.61   
19  103  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  2:35.45   
20  124  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:35.49   
21  200  Karlsson Victoria  1994  VARBERG  AH3294  25 m  2:35.67   
22  39  Winlöf Lovisa  1992  FALKÖPING  AF4692  25 m  2:36.24   
23  101  Persson Linda  1992  MASS  BQ1692  25 m  2:37.34   
24  194  Fagenheim Sofie  1993  VARBERG  BS7693  25 m  2:37.87   
25  81  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  2:38.22   
26  187  Larsson Emelie  1994  UDDEVALLA  AB1694  50 m  2:40.99   
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 24.22 2003-12-15 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
186  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  25 m  24.46   
206  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  25.22   
199  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  26.44   
98  Löfgren Niklas  1989  MASS  AN1589  25 m  26.52   
Aversund Axel  1991  ALINGSÅS  AR0591  25 m  26.52   
73  Bengtsson Christoffer  1989  KUNGÄLV  AN3389  25 m  27.11   
95  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  27.13   
91  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  27.47   
105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  27.52   
10  19  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  27.56   
11  160  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  27.65   
12  140  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  27.94   
13  165  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  28.27   
14  14  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  28.29   
15  84  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  28.36   
16  59  Swartz-Frankenfelt Lucas  1990  GÖTEBORG  AU7390  25 m  28.75   
17  22  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  50 m  29.10   
 
Gren 21, 4X50m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.90 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  1:56.11   
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:59.78   
113  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  2:01.76   
153  SK Laxen Damer  1992  SK LAXEN    25 m  2:02.88   
66  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  2:03.23   
163  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  2:03.56   
114  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  2:05.69   
193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  2:06.00   
132  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  2:06.67   
10  67  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  2:07.14   
11  35  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  2:10.00   
12  207  Varberg Damer  1989  VARBERG    25 m  2:10.50   
13  11  Alingsås SLS  1991  ALINGSÅS    25 m  2:11.16   
14  133  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  2:12.47   
15  37  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  2:15.00   
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:30.99 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Skäret Simsällskap (1900) 1:33.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  1:33.16   
164  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  1:38.10   
12  Asls  1989  ALINGSÅS    25 m  1:38.60   
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:39.56   
208  Varberg Herrar  1989  VARBERG    25 m  1:40.09   
115  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:41.34   
172  Trollhättans Simsällskap  1989  TROLLHÄTTA    25 m  1:42.89   
193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  1:43.00   
116  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:43.99   
10  79  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  1:44.16   
11  36  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:45.00   
12  117  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  1:45.65   
13  131  S02  1994  S 02    25 m  1:47.75   
14  139  Sk70 Herr 1  1990  SK 1970    25 m  1:48.05   
15  38  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:50.00   
 
Gren 23, 4X100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:46.37 2008-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 3:52.80 1996-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  3:55.98   
163  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  3:56.20   
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  3:57.45   
113  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  3:58.42   
66  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  4:00.00   
67  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  4:06.99   
132  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:09.40   
193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  4:10.00   
35  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  4:10.00   
10  153  SK Laxen Damer  1992  SK LAXEN    25 m  4:10.70   
11  114  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  4:11.79   
12  11  Alingsås SLS  1991  ALINGSÅS    25 m  4:15.90   
13  207  Varberg Damer  1989  VARBERG    25 m  4:18.12   
14  37  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  4:20.00   
15  133  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  4:21.80   
 
Gren 24, 4X100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:43.27 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:43.27 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  3:46.58   
193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  3:56.00   
12  Asls  1989  ALINGSÅS    25 m  3:56.09   
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  4:00.00   
115  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  4:01.55   
208  Varberg Herrar  1989  VARBERG    25 m  4:03.35   
164  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  4:07.21   
79  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  4:08.02   
36  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  4:10.00   
10  116  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  4:10.57   
11  172  Trollhättans Simsällskap  1989  TROLLHÄTTA    25 m  4:11.96   
12  139  Sk70 Herr 1  1990  SK 1970    25 m  4:17.50   
13  38  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  4:25.00   
 
Gren 25, 200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 1:47.08 2008-11-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  1:47.36   
94  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:53.57   
186  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  25 m  1:53.76   
47  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  1:54.47   
156  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  1:55.09   
191  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  1:56.05   
199  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  1:58.31   
55  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  1:58.70   
189  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  1:58.81   
10  Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  1:58.92   
11  33  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:59.86   
12  161  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  2:00.00   
13  160  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  2:00.06   
14  165  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  2:00.32   
15  170  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  2:00.48   
16  93  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  2:01.01   
17  64  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  2:01.09   
18  74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  2:02.18   
19  203  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  2:02.73   
20  159  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  2:03.41   
21  89  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  2:03.93   
22  140  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  2:04.43   
 
Gren 26, 100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.62 2008-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
155  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  58.42   
157  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  58.69   
154  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  58.71   
48  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  58.78   
148  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  58.80   
103  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  59.57   
123  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  59.93   
96  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:00.14   
57  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  1:00.19   
10  85  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  1:00.26   
11  52  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  1:00.51   
12  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  1:00.61   
13  44  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  1:00.62   
14  62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  1:00.68   
15  77  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  1:00.69   
16  119  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  1:00.97   
17  176  Brännfeldt Veronica  1990  UDDEVALLA  BQ1890  25 m  1:01.02   
18  15  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  1:01.04   
19  50  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:01.07   
20  21  Larsson Frida  1990  ELFSBORG  BL6890  25 m  1:01.48   
21  158  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  1:01.54   
22  18  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  1:01.57   
23  151  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:01.67   
24  58  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  1:01.79   
25  182  Holmén Josefina  1992  UDDEVALLA  AF9292  25 m  1:01.80   
26  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:01.96   
27  83  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  1:02.24   
28  110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:02.24   
29  185  Koch Tove  1991  UDDEVALLA  BK0291  50 m  1:03.70   
 
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Glenn Christiansen (1957) 1:01.60 1981-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 1:02.06 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
49  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  1:02.83   
Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  1:03.44   
Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  1:05.30   
190  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  1:05.48   
184  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  1:06.13   
84  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  1:06.82   
99  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  1:07.11   
202  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  1:07.83   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  1:08.68   
10  34  Åkerlund Nicklas  1989  ELFSBORG  AI8589  25 m  1:08.86   
11  76  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  1:09.07   
12  30  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  1:11.26   
13  45  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:11.52   
14  174  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  1:12.41   
15  167  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  1:12.86   
16  61  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  25 m  1:13.13   
 
Gren 28, 50m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
188  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  32.40   
150  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  25 m  32.96   
97  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  33.25   
56  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  33.88   
42  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  33.94   
63  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  34.92   
40  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  34.99   
111  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  35.04   
204  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  35.07   
10  109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  35.09   
11  110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  35.36   
12  103  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  35.55   
13  83  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  35.59   
14  166  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  35.69   
15  13  Engfors-Nyqvist Mathilda  1992  ELFSBORG  AZ9892  25 m  36.08   
16  135  Johansson Tina  1989  SK 1970  AC7289  25 m  36.20   
17  125  Moberg Jessica  1993  S 02  BD0493  25 m  36.29   
18  27  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  36.33   
19  72  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  36.55   
20  142  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  36.68   
21  Lindmark Emily  1991  ALINGSÅS  BX3291  25 m  37.20   
22  196  Henriksson Isabelle  1993  VARBERG  AV8893  25 m  37.42   
23  118  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  37.43   
24  80  Andrén Caroline  1993  KUNGSBACKA  BD7293  25 m  37.50   
25  185  Koch Tove  1991  UDDEVALLA  BK0291  25 m  37.58   
26  129  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  37.62   
27  48  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  50 m  37.66   
28  18  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  50 m  37.74   
29  25  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  37.78   
30  146  Borup Petra  1993  SK LAXEN  BY3493  50 m  38.23   
31  147  Bång Olivia  1994  SK LAXEN  BK0894  50 m  38.34   
32  26  Nyberg Viktoria  1991  ELFSBORG  BN6491  50 m  38.64   
33  85  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  50 m  38.99   
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
186  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  25 m  54.32   
206  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  55.51   
Aversund Axel  1991  ALINGSÅS  AR0591  25 m  58.34   
162  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  58.63   
160  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  59.24   
105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  59.86   
95  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  1:00.24   
199  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  1:00.29   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:00.53   
10  165  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  1:00.69   
11  22  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  1:00.76   
12  91  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  1:00.97   
13  98  Löfgren Niklas  1989  MASS  AN1589  25 m  1:01.19   
14  49  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  1:01.22   
15  93  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  1:02.83   
16  140  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  1:02.91   
17  14  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  1:03.54   
18  19  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  1:04.29   
 
Gren 30, 100m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  1:03.97   
44  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  1:04.28   
179  Frank Olivia  1992  UDDEVALLA  AF0492  25 m  1:04.30   
155  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:05.00   
143  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  1:05.90   
43  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:06.11   
50  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:07.58   
130  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  1:07.64   
Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  1:07.85   
10  81  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  1:08.30   
11  21  Larsson Frida  1990  ELFSBORG  BL6890  25 m  1:08.44   
12  124  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:09.69   
13  107  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  1:09.78   
14  141  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  1:10.03   
15  129  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:10.14   
16  149  Henriksson Nelly  1995  SK LAXEN  AA5495  25 m  1:10.46   
17  119  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  1:10.52   
18  32  Rosengren Daniella  1992  ELFSBORG  BB0892  25 m  1:10.94   
19  62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  1:11.07   
20  28  Offesson Sandra  1990  ELFSBORG  AK9490  25 m  1:11.41   
21  103  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:11.54   
 
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Oscar Vilsmyr (1982) 25.60 2008-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Karl Sunrydh (1980) 25.72 1998-12-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  26.45   
47  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  27.58   
Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  27.88   
180  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  28.14   
92  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  28.57   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  28.89   
10  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  25 m  28.91   
14  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  29.16   
112  Zimmerman Alexander  1990  MASS  AP8790  25 m  29.16   
10  75  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  29.49   
11  195  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  29.56   
12  86  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  29.89   
13  64  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  30.14   
14  29  Ohlsson Martin  1994  ELFSBORG  AB9194  25 m  30.22   
15  138  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  30.35   
16  82  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  30.77   
17  209  O´gorman Robert  1995  S 02  AN8595  25 m  30.80   
18  120  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  30.93   
19  171  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  25 m  30.99   
20  168  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  31.20   
21  161  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  31.27   
22  175  Andersson Rasmus  1993  UDDEVALLA  AT4193  50 m  32.27   
 
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:21.26   
52  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  2:23.82   
57  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:24.75   
60  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  2:26.19   
53  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:27.41   
51  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:27.80   
151  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  2:31.16   
63  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  2:31.63   
173  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  2:31.76   
10  123  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  2:32.63   
11  58  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  2:33.18   
12  41  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  2:34.25   
13  46  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  2:39.13   
14  127  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  2:41.07   
15  78  Åkerström Lisa  1991  KUNGÄLV  AJ5691  25 m  2:42.65   
16  25  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  2:43.91   
17  181  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  2:45.76   
18  122  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  2:46.85   
19  108  Wallace Amanda  1991  MASS  BW9691  25 m  2:48.27   
 
Gren 33, 200m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anders Peterson (1965) 2:01.86 1986-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:04.05 2008-11-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
49  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  2:06.55   
Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  2:07.22   
55  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  2:10.51   
191  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  2:12.51   
94  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  2:14.56   
190  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:14.92   
33  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  2:15.20   
84  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:15.32   
195  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  2:16.64   
10  105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  2:17.80   
11  99  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  2:18.61   
12  159  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  2:18.81   
13  76  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:20.53   
14  184  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:20.56   
15  22  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  2:21.38   
16  31  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:22.24   
17  82  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:22.60   
18  140  Dahlin Johan  1990  SK GÖTENE  AP0990  25 m  2:22.80   
19  202  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  50 m  2:24.20   
 
Gren 34, 400m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  4:22.65   
43  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  4:24.51   
96  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  4:28.75   
119  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  4:30.83   
53  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  4:32.49   
62  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  4:35.04   
155  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  4:35.25   
157  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  4:35.57   
56  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  4:35.64   
10  51  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  4:40.90   
11  46  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  4:42.04   
12  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  4:43.38   
13  54  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  4:43.90   
14  58  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  4:46.00   
15  127  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  4:47.49   
16  41  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  4:49.65   
17  187  Larsson Emelie  1994  UDDEVALLA  AB1694  25 m  4:51.89   
18  183  Johansson Märta  1994  UDDEVALLA  AD5894  25 m  4:51.95   
19  124  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  4:57.93   
20  185  Koch Tove  1991  UDDEVALLA  BK0291  50 m  4:59.58   
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
186  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  25 m  22.64   
162  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  23.51   
206  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  24.37   
Hekmati Deniz  1989  ALINGSÅS  AQ3389  25 m  24.51   
189  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  24.54   
Aversund Axel  1991  ALINGSÅS  AR0591  25 m  24.55   
Carlsson Philip  1990  ALINGSÅS  AP7590  25 m  24.68   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  24.96   
165  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  25.02   
10  156  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  25.05   
11  34  Åkerlund Nicklas  1989  ELFSBORG  AI8589  25 m  25.12   
12  76  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  25.25   
13  93  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  25.31   
14  199  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  25.40   
15  19  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  25.43   
16  91  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  25.61   
17  160  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  25.62   
18  59  Swartz-Frankenfelt Lucas  1990  GÖTEBORG  AU7390  25 m  25.65   
19  112  Zimmerman Alexander  1990  MASS  AP8790  25 m  25.71   
20  121  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  25.79   
21  23  Linderholm Adam  1992  ELFSBORG  AI1392  50 m  26.36   
 
Gren 36, 200m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:31.46   
57  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:33.47   
40  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  2:38.27   
97  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  2:39.34   
110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:39.52   
188  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  2:40.07   
63  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  2:41.25   
109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:41.37   
166  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:44.37   
10  56  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  2:44.61   
11  83  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  2:46.83   
12  204  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  2:48.30   
13  150  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  25 m  2:50.80   
14  27  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  2:50.85   
15  72  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  2:51.25   
16  103  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  2:51.73   
17  125  Moberg Jessica  1993  S 02  BD0493  25 m  2:51.79   
18  118  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  2:52.20   
19  54  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:52.44   
20  80  Andrén Caroline  1993  KUNGSBACKA  BD7293  25 m  2:53.70   
21  129  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:53.75   
22  135  Johansson Tina  1989  SK 1970  AC7289  25 m  2:54.01   
23  128  Schariot Hanna  1993  S 02  BD4493  25 m  2:54.58   
24  205  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  2:55.37   
 
Gren 37, 1500m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Gabriel Bertrand (1992) 16:02.98 2008-11-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
156  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  16:02.98   
191  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  16:03.17   
177  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  16:24.78   
55  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  16:39.99   
74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  16:47.31   
64  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  17:02.90   
93  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  17:05.59   
95  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  17:11.02   
178  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  17:28.38   
10  31  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  17:30.24   
11  161  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  50 m  17:34.11   
12  167  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  17:46.99   
13  88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  17:51.11   
14  61  Söderman Alexander  1993  GÖTEBORG  AU1193  50 m  17:55.43   
15  169  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  18:05.44   
16  144  Amhliden Henric  1993  SK LAXEN  AP6593  25 m  18:11.11   
 
Gren 38, 100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:04.66   
148  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  1:06.17   
48  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:06.19   
43  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:08.07   
154  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  1:08.80   
97  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:09.19   
44  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  1:09.48   
142  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  1:09.52   
77  Pettersson Johanna  1992  KUNGÄLV  AF1292  25 m  1:09.57   
10  179  Frank Olivia  1992  UDDEVALLA  AF0492  25 m  1:09.96   
11  60  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  1:10.30   
12  50  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:10.53   
13  143  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  1:11.24   
14  151  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:11.57   
15  111  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  1:11.79   
16  166  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:11.98   
17  204  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  1:12.31   
 
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:57.65 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:57.65 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  1:57.65   
47  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  2:02.11   
Rawecki Filip  1990  ALINGSÅS  AE8990  25 m  2:04.13   
180  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  2:08.80   
105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  2:10.01   
92  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:11.66   
75  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  2:14.44   
10  Weidmann Jimmy  1990  ALINGSÅS  AC3990  25 m  2:14.61   
138  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  2:14.86   
10  71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  2:15.22   
11  64  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  2:15.46   
12  195  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  2:15.85   
13  14  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  2:15.90   
14  88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  2:16.32   
15  170  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  2:17.60   
16  86  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  2:18.86   
17  189  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  2:18.86   
18  120  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:20.45   
19  55  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  2:20.53   
20  168  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  2:21.87   
21  82  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:23.27   
22  175  Andersson Rasmus  1993  UDDEVALLA  AT4193  25 m  2:25.65   
23  70  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  2:26.70   
24  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  2:26.91   
25  29  Ohlsson Martin  1994  ELFSBORG  AB9194  25 m  2:27.11   
26  197  Ivarsson Erik  1992  VARBERG  AN4192  25 m  2:27.31   
27  74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  2:28.24   
 
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 27.21 1997-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 27.40 1991-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  27.93   
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  28.15   
173  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  28.27   
148  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  28.29   
155  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  28.74   
50  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  50 m  30.21   
60  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  30.31   
101  Persson Linda  1992  MASS  BQ1692  25 m  30.40   
Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  30.60   
10  44  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  30.71   
11  52  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  30.83   
12  123  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  30.86   
13  20  Kjellström Jessica  1989  ELFSBORG  AT1489  25 m  30.92   
14  142  Svensson Elin  1991  SK GÖTENE  BN1691  25 m  30.98   
15  16  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  31.04   
16  58  Stokland Emma  1990  GÖTEBORG  BE4890  25 m  31.20   
17  96  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  31.36   
18  42  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  50 m  31.38   
19  41  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  31.42   
20  27  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  31.50   
21  166  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  31.56   
22  201  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  31.63   
23  181  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  31.81   
24  18  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  31.82   
25  17  Heintz Caroline  1992  ELFSBORG  AJ2492  50 m  32.11   
26  104  Rundstedt Anna  1990  MASS  BM4290  50 m  32.47   
27  43  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  32.63   
28  106  Svensson Amanda  1993  MASS  AP8893  50 m  32.80   
29  204  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  50 m  32.81   
 
Gren 41, 4X50m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:41.42 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Skäret Simsällskap (1900) 1:43.49 2007-02-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  1:42.98   
208  Varberg Herrar  1989  VARBERG    25 m  1:47.84   
12  Asls  1989  ALINGSÅS    25 m  1:49.15   
193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  1:50.00   
115  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:51.22   
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:52.41   
164  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  1:52.95   
36  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:55.00   
116  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:55.12   
10  79  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  1:55.46   
11  172  Trollhättans Simsällskap  1989  TROLLHÄTTA    25 m  1:56.62   
12  38  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  2:00.00   
13  131  S02  1994  S 02    25 m  2:02.73   
14  139  Sk70 Herr 1  1990  SK 1970    25 m  2:03.20   
 
Gren 42, 4X50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:44.52 2006-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Skäret Simsällskap (1900) 1:45.52 2007-02-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  1:48.00   
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:48.69   
163  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  1:49.98   
113  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:50.76   
66  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  1:51.69   
67  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  1:54.66   
193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  1:55.00   
35  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  1:55.00   
132  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  1:55.44   
10  153  SK Laxen Damer  1992  SK LAXEN    25 m  1:56.25   
11  114  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:56.94   
12  207  Varberg Damer  1989  VARBERG    25 m  1:57.16   
13  11  Alingsås SLS  1991  ALINGSÅS    25 m  1:59.50   
14  133  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  1:59.84   
15  37  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  2:00.00   
 
Gren 43, 4X100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:21.87 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:21.87 2008-11-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  3:24.54   
164  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  3:35.50   
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  3:37.00   
12  Asls  1989  ALINGSÅS    25 m  3:37.10   
115  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  3:39.68   
193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  3:40.00   
208  Varberg Herrar  1989  VARBERG    25 m  3:40.52   
79  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  3:41.46   
116  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  3:44.13   
10  172  Trollhättans Simsällskap  1989  TROLLHÄTTA    25 m  3:44.97   
11  36  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  3:45.00   
12  117  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  3:50.40   
13  139  Sk70 Herr 1  1990  SK 1970    25 m  3:50.75   
14  38  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  3:55.00   
 
Gren 44, 4X100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
65  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  4:14.78   
192  Uddevalla Sim Lag1  1989  UDDEVALLA    25 m  4:18.47   
66  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  4:21.41   
113  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  4:24.44   
193  Uddevalla Sim Lag2  1989  UDDEVALLA    25 m  4:28.47   
67  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  4:30.36   
163  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  4:31.80   
153  SK Laxen Damer  1992  SK LAXEN    25 m  4:31.87   
132  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:35.20   
10  114  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  4:37.92   
11  35  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  4:45.00   
12  133  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  4:47.06   
13  11  Alingsås SLS  1991  ALINGSÅS    50 m  4:49.59   
14  37  SK Elfsborg Lag 2 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  4:55.00   
15  207  Varberg Damer  1989  VARBERG    25 m  4:56.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet