Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Distanscupen Del 2    Utskriftsdatum  03 december 2018   
  Tävlingsort  Flera    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2018         
 
 
Gren 1, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Abrahamsson  2005    510          5:24.03   
  Uddevalla Sim  6:21.42                 
Nikki Berggren  2005    460          5:35.25   
  Varberg Sim  5:41.58                 
Lina Nielsen  2005    416          5:46.60   
  Uddevalla Sim                   
Elin Salegård  2005    391          5:54.00   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
Emma Hejdengård  2006    377          5:58.15   
  Uddevalla Sim                   
Lina Dahlgren  2005    377          5:58.30   
  Kungsbacka Simsällskap  6:05.95                 
Febe Westerdahl  2006    361          6:03.37   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Filippa Sjögren  2006    347          6:08.21   
  Varberg Sim                   
Alva Tingstorp  2005    344          6:09.20   
  Varberg Sim  6:02.53                 
10  Frida Rångeby  2005    336          6:12.45   
  S77 Stenungsund  6:27.17                 
11  Lova Rodin  2005    322          6:17.44   
  Uddevalla Sim                   
12  Emmi Engström  2005    318          6:19.09   
  Varberg Sim                   
13  Agnes Carlsson-Djerf  2006    314          6:20.80   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
14  Emma Johansson  2005    308          6:23.02   
  Varberg Sim  6:21.78                 
15  Ellen Bergman  2005    306          6:23.91   
  S77 Stenungsund                   
16  Filippa Höglund  2005    303          6:25.16   
  Uddevalla Sim                   
17  Lina Back  2005    298          6:27.54   
  S77 Stenungsund                   
18  Ebba Kjellberg  2006    296          6:28.25   
  Uddevalla Sim                   
19  Rebecka Berlin  2005    290          6:31.18   
  Kungsbacka Simsällskap                   
20  Matilda Wassblad  2006    289          6:31.34   
  Uddevalla Sim                   
21  Maja Borg  2006    281          6:34.92   
  Uddevalla Sim                   
22  Linnéa Samuelsson  2006    270          6:40.39   
  Kungsbacka Simsällskap                   
23  Tindra Billström  2006    257          6:47.04   
  Kungsbacka Simsällskap                   
24  Alva Anell  2005    254          6:48.60   
  S77 Stenungsund                   
25  Alicia Fredriksson  2005    253          6:49.30   
  Kungsbacka Simsällskap  6:49.82                 
26  Nora Eriksson  2005    250          6:50.70   
  Uddevalla Sim                   
27  Linnéa Fabian  2005    249          6:51.54   
  Kungsbacka Simsällskap                   
28  Jonna Norlin  2006    248          6:52.04   
  Kungsbacka Simsällskap                   
29  Gaëlle Ovise  2005    239          6:56.72   
  Kungsbacka Simsällskap  7:13.95                 
30  Tilia Olsson  2006    238          6:57.57   
  Uddevalla Sim                   
31  Alice Olsson  2006    229          7:02.85   
  S77 Stenungsund                   
32  Klara Blomberg  2005    219          7:09.37   
  Kungsbacka Simsällskap                   
33  Ida Ivarsson  2006    214          7:12.64   
  Kungsbacka Simsällskap                   
34  Hanna Bergman  2005    203          7:19.89   
  S77 Stenungsund                   
35  Vilma Olsson  2007    194          7:27.07   
  Uddevalla Sim                   
36  Kajsa Adebahr  2006    144          8:13.96   
  Kungsbacka Simsällskap                   
 
Gren 1, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elna Magnusson  2004    487          5:28.98   
  Simklubben S 02  5:23.56                 
Ellen Vråmo  2004    465          5:34.03   
  Simklubben S 02  5:31.45                 
Madison Lind  2004    460          5:35.38   
  Simklubben S 02  5:43.14                 
Hilda Eriksson  2004    443          5:39.47   
  Uddevalla Sim  5:29.40                 
Lia Bromander  2004    442          5:39.78   
  Simklubben S 02  5:36.52                 
Evelina Wester  2004    413          5:47.65   
  Uddevalla Sim  5:45.04                 
Alice Karlsson  2004    399          5:51.47   
  Kungsbacka Simsällskap  5:48.22                 
Emmie Dahlgren  2004    390          5:54.40   
  Varberg Sim                   
Klara Martinez Jonsson  2004    376          5:58.71   
  Kungsbacka Simsällskap                   
10  Moa Rödin  2004    375          5:58.85   
  Uddevalla Sim  5:54.55                 
11  Matilda Östblom  2004    369          6:00.84   
  Uddevalla Sim                   
12  Tilde Nordström  2004    351          6:06.79   
  Uddevalla Sim  6:48.82                 
13  Amanda Voss  2004    346          6:08.66   
  Kungsbacka Simsällskap                   
14  Clara Westh  2004    335          6:12.50   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
15  Tindra Gustafsson  2004    305          6:24.58   
  S77 Stenungsund  6:26.60                 
16  Maria Balslev  2004    284          6:33.74   
  Varberg Sim                   
17  Gabriella Björkdahl  2004    246          6:53.10   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
18  Clara Aronsson  2004    213          7:13.09   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 1, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Selma Avdic  2003    538          5:18.34   
  Simklubben S 02  5:07.84                 
Stella Warborn  2003    509          5:24.22   
  Varberg Sim  5:23.22                 
Ronja Berggren  2003    481          5:30.47   
  Varberg Sim  5:20.69                 
Ellie Geigel  2003    405          5:49.90   
  Varberg Sim  5:50.88                 
Klara Sillerström  2003    387          5:55.06   
  Simklubben S 02                   
Lova Skanse  2003    358          6:04.66   
  Simklubben S 02                   
Alva Jonsson  2003    283          6:34.00   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
Linnea Andersson  2003    278          6:36.56   
  Uddevalla Sim                   
Hanna Skånberg  2003    259          6:45.99   
  S77 Stenungsund                   
 
Gren 1, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marit Cuperus  2002    609          5:05.44   
  Uddevalla Sim  5:04.70                 
Matilda Torén  2001    516          5:22.64   
  Uddevalla Sim  5:26.10                 
Sara Westholm  2001    514          5:23.07   
  Varberg Sim  5:30.20                 
Lovisa Alsop  2001    508          5:24.47   
  Uddevalla Sim  5:27.23                 
Emilia Ström  2002    507          5:24.56   
  Uddevalla Sim  5:27.87                 
Alva Back  2002    470          5:32.91   
  S77 Stenungsund  5:34.78                 
Thea Carlsson  2002    466          5:33.90   
  Varberg Sim  5:23.34                 
Hilda Andersson  1999    464          5:34.42   
  Uddevalla Sim  5:07.58                 
Fanny Aronsson  2000    458          5:35.78   
  Uddevalla Sim                   
10  Clara Balslev  2001    456          5:36.32   
  Varberg Sim  5:41.08                 
11  Cornelia Almqvist  2002    425          5:44.22   
  Varberg Sim  5:22.51                 
12  Wilma Bergman  2002    421          5:45.36   
  S77 Stenungsund                   
13  Emilia Simonsson  2002    303          6:25.49   
  Uddevalla Sim  6:54.74                 
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henrik Kraemer  2005    370          5:27.80   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
Arvid Kvorning  2005    359          5:31.32   
  Varberg Sim  5:32.64                 
Kailan Jimenez  2005    348          5:34.68   
  Varberg Sim  5:51.92                 
Julius Andersson  2005    336          5:38.58   
  Varberg Sim  5:47.65                 
Jakob Simonsson  2005    305          5:49.63   
  Uddevalla Sim                   
Måns Bengtsson  2006    286          5:57.04   
  Varberg Sim                   
Alvin Åkesson  2005    284          5:58.26   
  Varberg Sim  5:59.34                 
David Happe  2006    264          6:06.95   
  Uddevalla Sim                   
Marcus Östblom  2005    261          6:08.34   
  Uddevalla Sim                   
10  Max Jilek  2006    255          6:11.03   
  Varberg Sim                   
11  Noah Johansson  2005    252          6:12.53   
  Kungsbacka Simsällskap                   
12  Gustav Freiholtz  2006    245          6:16.31   
  Kungsbacka Simsällskap  6:52.20                 
13  Petter Lundberg  2005    242          6:17.59   
  Uddevalla Sim                   
14  Albin Amrén  2006    233          6:22.54   
  Kungsbacka Simsällskap  6:54.60                 
15  Anton Windeman  2006    231          6:23.80   
  Kungsbacka Simsällskap  6:14.05                 
16  Love Nystedt  2005    230          6:24.13   
  Kungsbacka Simsällskap  6:38.87                 
17  Oliver Andersson  2005    213          6:34.07   
  Uddevalla Sim                   
18  William Erlandsson  2005    212          6:34.64   
  Uddevalla Sim                   
19  Leon Rössger  2006    203          6:40.35   
  Uddevalla Sim                   
20  Viggo Johnsson  2006    196          6:45.41   
  Kungsbacka Simsällskap                   
21  Oscar Olofsson  2006    190          6:49.43   
  S77 Stenungsund                   
22  Liam Mumford  2006    108          8:13.69   
  Kungsbacka Simsällskap                   
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alexander Johansson  2004    434          5:10.97   
  Kungsbacka Simsällskap  5:08.52                 
Elias Robertsson  2004    402          5:19.07   
  Uddevalla Sim  5:06.31                 
Hampus Klebom  2004    366          5:28.96   
  Simklubben S 02  5:29.44                 
Kevin Chen  2004    346          5:35.20   
  Simklubben S 02                   
Eddie Dahlström  2004    341          5:36.88   
  Uddevalla Sim  5:41.74                 
Anton Olsson  2004    273          6:02.99   
  Uddevalla Sim                   
Roque Andersson Benedet  2004    267          6:05.33   
  Simklubben S 02                   
Zoobin Mohammadi  2004    264          6:06.69   
  Simklubben S 02                   
David Kjellgren  2004    257          6:10.15   
  S77 Stenungsund  6:27.02                 
10  Hannes Forsberg  2004    204          6:39.81   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felix Wrakén  2003    453          5:06.54   
  Simklubben S 02  5:00.49                 
Oscar Sjöström  2003    409          5:17.20   
  Simklubben S 02  5:23.40                 
Maximus Murray  2003    371          5:27.62   
  Simklubben S 02  5:21.83                 
Vide Troberg Eskola  2003    369          5:28.32   
  Simklubben S 02  5:27.45                 
Noah Emanuelsson  2003    361          5:30.65   
  Simklubben S 02  4:55.01                 
Simon Andersson  2003    356          5:32.19   
  Uddevalla Sim                   
Samuel Lövenklev  2003    299          5:52.10   
  Varberg Sim  5:53.37                 
Linus Olofsson  2003    291          5:55.20   
  Simklubben S 02  5:23.05                 
Arvid Karlsson  2003    199          6:43.10   
  Kungsbacka Simsällskap                   
 
Gren 2, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oskar Robertsson  2000    540          4:49.11   
  Uddevalla Sim  4:55.88                 
Oskar Gustafson  2002    508          4:55.12   
  Uddevalla Sim  4:55.83                 
Alexander Assor  2000    504          4:55.88   
  Uddevalla Sim                   
Jens Pettersson  2001    446          5:08.06   
  S77 Stenungsund  5:07.85                 
Erik Josefson  2000    412          5:16.43   
  Varberg Sim  5:30.98                 
Charlie Tranberg  2002    387          5:22.97   
  Uddevalla Sim                   
Philip Zasowski  2002    386          5:23.28   
  Simklubben S 02  5:08.81                 
Viking Josefson  2002    344          5:35.89   
  Varberg Sim  5:38.77                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 december 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  15:29