Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Distanscupen    Utskriftsdatum  25 oktober 2018   
  Tävlingsort  Flera    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            9:40.91   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            10:08.86   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            10:17.15   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg            10:21.85   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            10:28.93   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            10:42.15   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            10:42.69   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            10:50.23   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            10:51.30   
10  Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            10:54.85   
11  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            10:59.70   
12  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg            11:01.10   
13  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            11:06.15   
14  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            11:08.33   
15  Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg            11:08.80   
16  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap            11:14.34   
17  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            11:18.58   
18  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            11:28.48   
19  Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg            11:33.40   
20  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap            11:36.18   
21  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            11:37.70   
22  Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            11:46.50   
23  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            11:47.38   
24  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            11:54.80   
25  Sally Olsson  2005  Simklubben Elfsborg            11:54.85   
26  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            11:57.83   
27  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            12:01.62   
28  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            12:08.58   
29  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            12:13.01   
30  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            12:15.60   
31  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            12:21.13   
32  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            12:30.95   
33  Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            12:31.61   
34  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            12:38.82   
35  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            12:40.72   
36  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            12:51.85   
37  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            12:54.62   
38  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            13:09.48   
39  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            13:32.82   
40  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            13:39.87   
41  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            13:47.94   
42  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            13:54.97   
43  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap            13:57.06   
44  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            13:57.55   
45  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            14:01.07   
46  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            14:36.14   
47  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            15:40.47   
48  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            15:48.19   
49  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            16:04.97   
50  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb            16:31.22   
51  Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            16:33.75   
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            10:06.99   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            10:07.79   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            10:08.39   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            10:11.72   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            10:26.19   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            10:26.22   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            10:30.97   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            10:34.02   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            10:50.89   
10  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            10:52.76   
11  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            10:53.50   
12  Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            11:08.00   
13  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            11:09.41   
14  Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg            11:31.85   
15  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            11:31.99   
16  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap            11:36.08   
17  Ebba Skoog  2004  Simklubben Elfsborg            11:41.47   
18  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            11:43.30   
19  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            12:01.33   
20  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            12:01.62   
21  Izabelle Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            12:57.14   
22  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            13:28.83   
23  Jasmin Mandic Lagerberg  2004  Falkenbergs Simklubb            15:02.21   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            9:39.45   
Linn Thid  2003  Simklubben Elfsborg            9:41.23   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            10:00.73   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02            10:05.89   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            10:10.75   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim            10:15.05   
Lova Skanse  2003  Simklubben S 02            10:35.93   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            10:45.81   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            10:46.15   
10  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            10:55.87   
11  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            10:57.08   
12  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02            11:00.48   
13  Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            11:33.86   
14  Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            11:47.50   
15  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            11:52.88   
16  Hanna Månendahl  2003  Kungsbacka Simsällskap            12:30.44   
17  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            13:16.49   
18  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            13:16.82   
Rebecka Larsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            DNF   
                     
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            9:22.35   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            9:47.09   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            9:55.20   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            9:55.43   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            10:01.15   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            10:08.60   
Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            10:09.53   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim            10:25.59   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            10:34.40   
10  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            10:37.14   
11  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            10:55.00   
12  Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            13:39.18   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            10:16.90   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            10:21.41   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            10:30.77   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            10:52.58   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            10:57.96   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            11:00.41   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            11:01.71   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap            11:03.57   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            11:12.54   
10  Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            11:18.31   
11  Christoffer Larsson  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            11:18.40   
12  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            11:36.37   
13  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            11:39.42   
14  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            11:45.78   
15  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            11:58.59   
16  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            12:06.25   
17  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            12:14.49   
18  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            12:18.09   
19  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            12:25.05   
20  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            12:36.46   
21  Carl Sundqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            13:03.69   
22  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            13:34.71   
23  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            14:59.07   
24  Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            15:40.62   
25  John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            16:39.96   
26  Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap            17:50.80   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            9:29.89   
Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsällskap            9:30.44   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            9:32.98   
Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap            9:49.37   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            9:53.22   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            10:02.40   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            10:02.99   
Hampus Klebom  2004  Simklubben S 02            10:08.36   
Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap            10:18.50   
10  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02            10:32.27   
11  Kevin Chen  2004  Simklubben S 02            10:46.70   
12  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            11:00.29   
13  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            11:17.20   
14  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            11:19.10   
15  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg            11:30.99   
16  Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            11:46.32   
17  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            12:11.16   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            DNS   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sjöström  2003  Simklubben S 02            9:31.56   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02            9:35.46   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            9:51.11   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            10:08.90   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02            10:13.09   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            10:39.40   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            10:45.29   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02            10:48.79   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            11:15.10   
Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            8:46.85   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            9:00.90   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            9:09.07   
Philip Zasowski  2002  Simklubben S 02            9:40.98   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            9:42.61   
Lorand Vari  2002  Simklubben S 02            10:04.10   
Viking Josefson  2002  Varberg Sim            10:37.47   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            10:57.02   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            DNS   
Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            DNS   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  25 oktober 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  16:39