Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Distanscupen 2019-2020 O4, 25    Utskriftsdatum  12 maj 2020   
  Tävlingsort  Flera    Utskriftstid  11:42   
  Arrangör  VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2020         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Matilda Wassblad  2006    514          4:52.61   
  Uddevalla Sim                   
Klara Torén  2006    507          4:53.92   
  Lidköpings Gymnastik o SS  4:56.14                 
Agnes Carlsson-Djerf  2006    477          5:00.02   
  Lidköpings Gymnastik o SS  5:04.38                 
Sigrid Hildebrand  2006    438          5:08.66   
  Kungsbacka Simsällskap  5:01.27                 
Febe Westerdahl  2006    435          5:09.31   
  Kungsbacka Simsällskap  5:06.70                 
Olivia Staafgård  2007    431          5:10.33   
  Kungsbacka Simsällskap  5:28.49                 
Maja Borg  2006    403          5:17.35   
  Uddevalla Sim                   
Lilly Axelsson  2006    402          5:17.60   
  Lidköpings Gymnastik o SS  6:34.80                 
Emma Hejdengård  2006    395          5:19.53   
  Uddevalla Sim                   
10  Zoe Kanen  2007    388          5:21.42   
  Kungsbacka Simsällskap  5:25.01                 
11  Hedvig Lycke  2007    377          5:24.63   
  S 77 Stenungsund  5:33.38                 
12  Majken Olsson  2007    372          5:25.92   
  Uddevalla Sim                   
13  Ebba Hellgren  2007    371          5:26.14   
  Uddevalla Sim                   
14  Signe Malmeling  2008    371          5:26.23   
  Uddevalla Sim                   
15  Fanny Falk  2008    344          5:34.64   
  S 77 Stenungsund  5:56.30                 
16  Vilma Olsson  2007    342          5:35.26   
  Uddevalla Sim                   
17  Saga Eriksson  2007    334          5:37.79   
  Uddevalla Sim                   
18  Alice Olsson  2006    327          5:40.30   
  S 77 Stenungsund  5:40.61                 
19  Saga Wallin  2007    323          5:41.53   
  S 77 Stenungsund  5:49.47                 
20  Engla Back  2007    323          5:41.78   
  S 77 Stenungsund  5:47.65                 
21  Ella Cedergren  2006    321          5:42.36   
  Uddevalla Sim                   
22  Elsa Vikarand  2007    320          5:42.58   
  Uddevalla Sim                   
23  Stina Röhss  2007    320          5:42.66   
  S 77 Stenungsund  5:58.66                 
24  Agnes Ottosson  2007    315          5:44.32   
  S 77 Stenungsund  6:00.77                 
25  Malin Östblom  2007    315          5:44.56   
  Uddevalla Sim                   
26  Moa Johansson  2006    312          5:45.71   
  Uddevalla Sim                   
27  Ebba Kjellberg  2006    307          5:47.59   
  Uddevalla Sim                   
28  Jonna Norlin  2006    305          5:48.07   
  Kungsbacka Simsällskap  5:50.19                 
29  Annalie Rutter  2007    297          5:51.45   
  Kungsbacka Simsällskap  5:52.33                 
30  Elin Linders  2007    284          5:56.39   
  Kungsbacka Simsällskap  5:59.73                 
31  Filippa Sundqvist  2007    280          5:58.18   
  Kungsbacka Simsällskap  6:28.76                 
32  Anna Johansson  2007    278          5:58.92   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
33  Mimmi Falk  2009    278          5:59.03   
  S 77 Stenungsund                   
34  Tilja Wennesjö  2007    253          6:10.68   
  Kungsbacka Simsällskap  6:01.88                 
35  Astrid Älmegran  2006    238          6:18.39   
  Uddevalla Sim                   
36  Josefin Larsson  2008    198          6:41.75   
  Lidköpings Gymnastik o SS                   
37  Sofia Olsson  2009    197          6:42.37   
  S 77 Stenungsund                   
38  Olivia Lund  2007    188          6:49.38   
  Kungsbacka Simsällskap                   
39  Marika Söderlund Larsson  2010    174          6:59.73   
  S 77 Stenungsund                   
40  Clara Carlén  2009    173          7:00.41   
  S 77 Stenungsund                   
41  Svea Agorastos  2008    146          7:25.33   
  S 77 Stenungsund                   
42  Elin Olsson  2009    127          7:45.70   
  S 77 Stenungsund                   
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Abrahamsson  2005    586          4:40.24   
  Uddevalla Sim                   
Lina Nielsen  2005    534          4:49.00   
  Uddevalla Sim                   
Elin Salegård  2005    507          4:53.99   
  Lidköpings Gymnastik o SS  5:01.13                 
Gaëlle Ovise  2005    478          4:59.91   
  Kungsbacka Simsällskap  5:07.01                 
Rebecka Berlin  2005    477          4:59.99   
  Kungsbacka Simsällskap  5:00.77                 
Linnéa Fabian  2005    446          5:06.88   
  Kungsbacka Simsällskap  5:16.33                 
Lova Rodin  2005    423          5:12.28   
  Uddevalla Sim                   
Filippa Höglund  2005    410          5:15.57   
  Uddevalla Sim                   
Ellen Bergman  2005    399          5:18.42   
  S 77 Stenungsund  5:32.67                 
10  Lina Back  2005    373          5:25.60   
  S 77 Stenungsund  5:26.95                 
11  Klara Blomberg  2005    372          5:26.04   
  Kungsbacka Simsällskap  5:30.09                 
12  Moa Blomberg  2005    344          5:34.66   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Evelina Wester  2004    471          5:01.28   
  Uddevalla Sim                   
Hilda Eriksson  2004    427          5:11.36   
  Uddevalla Sim                   
Clara Westh  2004    425          5:11.91   
  Lidköpings Gymnastik o SS  6:11.00                 
Kasandra Svan  2004    421          5:12.90   
  Uddevalla Sim                   
Gabriella Björkdahl  2004    409          5:15.90   
  Lidköpings Gymnastik o SS  5:16.72                 
Matilda Östblom  2004    374          5:25.34   
  Uddevalla Sim                   
Moa Rödin  2004    353          5:31.64   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marit Cuperus  2002    567          4:43.20   
  Uddevalla Sim                   
Alva Back  2002    531          4:49.60   
  S 77 Stenungsund  4:49.92                 
Lovisa Alsop  2001    484          4:58.50   
  Uddevalla Sim                   
Emilia Ström  2002    426          5:11.67   
  Uddevalla Sim                   
Matilda Torén  2001    412          5:15.12   
  Uddevalla Sim                   
Rebecka Larsson  2003    396          5:19.23   
  Lidköpings Gymnastik o SS  5:15.48                 
Felicia Svan  2003    349          5:32.86   
  Uddevalla Sim                   
Linnea Andersson  2003    349          5:33.04   
  Uddevalla Sim                   
Emilia Simonsson  2002    285          5:56.31   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leon Rössger  2006    430          4:41.10   
  Uddevalla Sim                   
Alejandro Poller  2007    385          4:51.61   
  Kungsbacka Simsällskap  5:13.63                 
Viggo Johnsson  2006    358          4:58.71   
  Kungsbacka Simsällskap  4:53.80                 
Anton Windeman  2006    343          5:03.09   
  Kungsbacka Simsällskap  5:07.14                 
Maximilian Thorsell  2007    338          5:04.51   
  Kungsbacka Simsällskap  5:06.05                 
Björn Johansson  2009    298          5:17.61   
  Lidköpings Gymnastik o SS  6:37.90                 
Oscar Andersson  2006    297          5:17.77   
  Uddevalla Sim                   
Axel Rodin  2007    292          5:19.85   
  Uddevalla Sim                   
Emrik Hammar  2007    290          5:20.34   
  Kungsbacka Simsällskap  5:26.25                 
10  Gustav Freiholtz  2006    290          5:20.50   
  Kungsbacka Simsällskap  5:00.45                 
11  Albin Amrén  2006    282          5:23.49   
  Kungsbacka Simsällskap  5:15.45                 
12  Albin Wassberg  2008    281          5:23.71   
  S 77 Stenungsund  5:38.75                 
13  Kevin Hallgren  2007    276          5:25.66   
  Uddevalla Sim                   
14  Axel Hansson  2008    276          5:25.67   
  Uddevalla Sim                   
15  Max Törnqvist  2006    272          5:27.20   
  Kungsbacka Simsällskap  5:04.22                 
16  Elias Väinölä  2007    251          5:36.28   
  Kungsbacka Simsällskap  6:23.00                 
17  Max Andersson  2007    236          5:43.22   
  Kungsbacka Simsällskap  5:42.82                 
18  Leo Blomberg  2007    227          5:47.84   
  Uddevalla Sim                   
19  William Hörgren  2007    215          5:54.06   
  Kungsbacka Simsällskap  6:14.77                 
20  David Örstig  2009    208          5:58.22   
  S 77 Stenungsund                   
21  Emil Magnusson  2006    206          5:58.82   
  Kungsbacka Simsällskap  5:38.70                 
22  Jonatan Mattiasson  2006    203          6:00.82   
  Kungsbacka Simsällskap                   
23  Filip Kalin  2007    202          6:01.54   
  Kungsbacka Simsällskap  9:13.86                 
24  Liam Mumford  2006    187          6:10.68   
  Kungsbacka Simsällskap  6:53.00                 
25  Julius Boman  2007    180          6:15.75   
  Kungsbacka Simsällskap  6:19.77                 
26  Alexander Alvstrand  2007    158          6:32.21   
  Kungsbacka Simsällskap  6:43.60                 
27  Filip Granlund  2010    155          6:34.92   
  S 77 Stenungsund                   
28  Arvid Fossum  2009    147          6:41.55   
  S 77 Stenungsund                   
29  Elliot Back  2009    125          7:04.04   
  S 77 Stenungsund                   
30  Aston Perry  2009    110          7:21.70   
  S 77 Stenungsund                   
31  Noel Brånlid  2009    94          7:46.50   
  S 77 Stenungsund                   
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henrik Kraemer  2005    455          4:35.90   
  Lidköpings Gymnastik o SS  4:28.51                 
Jakob Simonsson  2005    404          4:47.04   
  Uddevalla Sim                   
Oliver Andersson  2005    400          4:47.93   
  Uddevalla Sim                   
Marcus Östblom  2005    387          4:51.04   
  Uddevalla Sim                   
Christoffer Larsson  2005    377          4:53.65   
  Lidköpings Gymnastik o SS  5:20.46                 
Elias Eriksson Hejmar  2005    363          4:57.32   
  Lidköpings Gymnastik o SS  5:50.40                 
Love Nystedt  2005    350          5:01.11   
  Kungsbacka Simsällskap  5:02.02                 
Petter Lundberg  2005    326          5:08.29   
  Uddevalla Sim                   
William Erlandsson  2005    301          5:16.55   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Olsson  2004    381          4:52.69   
  Uddevalla Sim                   
David Kjellgren  2004    368          4:56.02   
  S 77 Stenungsund  5:08.15                 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jens Pettersson  2001    453          4:36.33   
  S 77 Stenungsund  4:44.34                 
Kalle Svensson  1997    425          4:42.22   
  Uddevalla Sim                   
Steven Angelo Larsson  1998    418          4:43.87   
  Uddevalla Sim                   
Albin Hanson  2003    370          4:55.42   
  Uddevalla Sim                   
Simon Andersson  2003    355          4:59.58   
  Uddevalla Sim                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  12 maj 2020 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:42