Deltagarlista Gren 1-44 
 
  Tävling  DM 25 m    Utskriftsdatum  19 oktober 2009   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  VSSF & Varberg-Falkenberg Sim         
 
 
Gren 1, 400m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
121  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  5:00.45   
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  5:01.73   
156  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  5:07.95   
95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  5:10.15   
110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  5:13.66   
158  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  5:17.79   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  5:24.89   
130  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  5:26.83   
139  Andersson Sanna  1995  SK 1970  AO2695  25 m  5:32.26   
10  185  Laurén Ida  1994  VARBERG  BS3894  25 m  5:36.99   
 
Gren 2, 400m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 4:21.24 2009-01-09 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 4:21.24 2009-01-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  4:36.72   
47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  4:39.20   
93  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  4:51.08   
20  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:54.76   
Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  5:07.62   
101  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  5:07.73   
98  Mansur Zaid  1993  MASS  AZ8593  25 m  5:12.59   
82  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  5:16.04   
97  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  5:16.22   
10  19  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  5:16.26   
 
Gren 3, 4x200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 8:30.46 1996-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  8:36.82   
164  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  8:39.89   
113  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  8:55.92   
24  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  9:15.00   
 
Gren 4, 4x200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:21.89 2008-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:21.89 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
114  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  7:35.90   
165  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  7:52.30   
115  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  8:03.48   
25  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  8:10.00   
71  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  8:16.02   
116  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  8:18.50   
176  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  8:19.69   
 
Gren 5, 200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  2:05.37   
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:05.68   
94  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:07.32   
121  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:07.76   
156  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:08.95   
158  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:08.96   
83  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:09.59   
49  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  2:09.85   
103  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  2:09.87   
10  104  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  2:10.58   
11  54  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  2:11.13   
12  95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  2:11.61   
13  45  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:11.76   
14  43  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:11.93   
15  124  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  2:12.89   
16  46  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:13.19   
17  155  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  2:13.37   
18  166  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  2:13.42   
19  76  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  2:13.57   
20  42  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  2:13.99   
21  77  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  2:14.24   
22  109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:14.25   
23  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  2:14.35   
24  110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:14.87   
25  184  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  2:16.28   
26  118  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  2:16.33   
27  132  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:16.62   
28  159  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  2:16.91   
29  107  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  2:18.09   
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 48.93 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 49.03 2009-01-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  49.05   
145  Hageneier Mathias  1980  SK LAXEN  AB4580  25 m  49.48   
163  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  50.78   
56  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AC5782  25 m  51.18   
21  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  52.02   
55  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  52.40   
34  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  52.64   
157  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  52.79   
92  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  53.01   
10  174  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  53.99   
11  89  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  54.40   
12  162  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  54.83   
13  47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  55.14   
14  91  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  55.21   
15  20  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  55.24   
16  90  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  55.24   
17  84  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  55.24   
18  105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  55.30   
19  13  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  55.32   
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.74 2009-10-16 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  1:06.13   
50  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  1:11.36   
39  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  25 m  1:11.46   
83  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:12.02   
95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:12.29   
109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:12.32   
110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:12.72   
29  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:12.97   
27  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  1:13.85   
10  169  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:15.21   
11  111  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  1:16.18   
12  57  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:16.78   
13  Engfors-Nyqvist Mathilda  1992  ELFSBORG  AZ9892  25 m  1:17.47   
14  49  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  1:17.48   
15  187  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  1:17.59   
16  67  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:18.62   
17  75  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  1:18.70   
18  77  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  1:19.22   
19  120  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  1:19.65   
20  130  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:19.77   
21  188  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:19.84   
22  119  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:20.77   
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
144  Ellboj Bill  1988  SK LAXEN  AB3588  25 m  29.14   
41  Lundberg Daniel  1982  GÖTEBORG  AC0582  25 m  29.57   
125  Kuzmin Victor  1979  S 02  AA0579  25 m  29.61   
160  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  29.84   
40  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  29.88   
99  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  30.41   
80  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  30.49   
23  Åkerlund Nicklas  1989  ELFSBORG  AI8589  25 m  30.83   
163  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  31.11   
10  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  31.17   
11  138  Jonsson Niklas  1991  S 77  AU5791  25 m  31.28   
12  147  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  31.42   
13  30  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  31.91   
14  70  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  32.01   
15  79  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  32.53   
16  91  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  32.58   
17  117  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  32.92   
18  19  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  33.04   
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:00.28 2004-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  1:00.56   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:01.94   
83  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:02.35   
156  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:02.92   
143  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  1:03.69   
52  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  1:04.30   
50  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  1:04.32   
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:04.35   
44  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  1:05.87   
10  48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:07.40   
11  94  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:07.85   
12  169  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:07.99   
13  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  1:08.05   
14  131  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  1:08.15   
15  76  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  1:08.19   
16  43  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  1:08.76   
17  95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:09.02   
18  150  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:09.38   
19  10  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  1:09.39   
20  45  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  1:09.41   
21  17  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  1:09.78   
22  57  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:10.32   
23  118  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  1:10.86   
24  106  Sjöström Malin  1995  MASS  BA2295  25 m  1:11.07   
25  181  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:11.39   
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 55.06 2009-01-31 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 55.06 2009-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  56.81   
34  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  56.83   
66  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  59.11   
53  Tuomela Marcus  1988  GÖTEBORG  AC0588  25 m  59.22   
90  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  59.79   
84  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:00.71   
Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  1:02.18   
69  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  1:02.20   
105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  1:02.24   
10  81  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  1:02.81   
11  58  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  1:04.37   
12  74  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:04.53   
13  122  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  1:04.81   
14  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  1:05.21   
15  171  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  1:05.45   
16  12  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  1:06.18   
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
35  Harnebrandt Elin  1988  GÖTEBORG  AZ7688  25 m  29.11   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  29.85   
48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  30.48   
72  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  30.57   
131  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  30.93   
158  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  31.25   
155  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  31.41   
103  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  31.51   
42  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  31.53   
10  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  31.67   
11  18  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  32.11   
12  127  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  32.18   
13  65  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  32.54   
14  130  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  32.93   
15  107  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  33.23   
16  118  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  33.82   
17  159  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  33.90   
 
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  2:10.74   
93  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  2:14.90   
89  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  2:18.82   
68  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  2:18.90   
101  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:21.65   
128  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  2:26.23   
141  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  2:26.82   
167  Klippfors Daniel  1993  SS STIMMET  AD3993  25 m  2:29.81   
88  Ingelhammar Fritiof  1993  MASS  AA1110  25 m  2:30.89   
10  97  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:31.63   
11  170  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:32.94   
12  100  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  2:34.48   
13  140  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  2:38.19   
14  82  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:40.80   
 
Gren 13, 200m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  2:16.69   
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:21.90   
121  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:23.78   
50  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:24.53   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  2:24.99   
156  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:25.36   
95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  2:26.21   
29  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:29.20   
109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:30.28   
10  169  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:31.19   
11  44  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  2:31.65   
12  150  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  2:31.94   
13  77  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  2:31.99   
14  45  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:32.45   
15  111  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  2:32.59   
16  46  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:33.13   
17  43  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:33.32   
18  102  Rempling Johanna  1995  MASS  AB0495  25 m  2:33.62   
19  132  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:33.77   
20  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  2:34.37   
21  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  2:35.68   
22  27  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  2:36.37   
 
Gren 14, 400m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:49.28 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:49.28 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
157  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  3:57.35   
80  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  4:05.80   
34  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  4:06.36   
92  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  4:08.16   
68  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  4:10.64   
55  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  4:12.06   
47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  4:12.99   
162  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  4:14.06   
20  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:14.84   
10  91  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  4:15.88   
11  58  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  4:16.73   
12  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  4:17.70   
13  172  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  4:23.69   
14  117  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  4:26.82   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.45 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 25.70 1991-12-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Hedenskog Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  24.45   
155  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  26.31   
143  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  26.36   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  26.39   
104  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  26.73   
83  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  26.74   
158  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  26.74   
159  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  27.46   
11  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  27.75   
10  103  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  27.83   
11  52  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  27.96   
12  124  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  28.08   
13  76  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  28.19   
14  183  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  28.24   
15  42  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  28.35   
16  16  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  28.43   
17  54  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  28.50   
18  94  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  28.58   
19  166  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  28.71   
20  118  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  28.72   
 
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:11.15 2009-01-29 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:11.15 2009-01-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  2:11.15   
160  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:22.94   
80  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  2:23.60   
144  Ellboj Bill  1988  SK LAXEN  AB3588  25 m  2:25.60   
30  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  2:26.91   
99  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  2:27.82   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  2:28.14   
70  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:29.91   
19  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  2:34.34   
10  86  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:38.92   
11  74  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:39.72   
12  175  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  25 m  2:42.84   
13  170  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:43.14   
14  Rådman Erik  1993  ALINGSÅS  AW1593  25 m  2:44.74   
15  69  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  2:46.61   
16  178  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  2:47.08   
17  82  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:47.08   
18  87  Högberg Pontus  1994  MASS  AY6594  25 m  2:47.42   
19  151  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  2:48.31   
20  173  Olsson Rasmus  1994  TROLLHÄTTA  AF9594  25 m  2:48.59   
21  73  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  2:49.27   
 
Gren 17, 800m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
50  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  9:00.11   
121  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  9:04.50   
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  9:10.35   
45  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  9:11.46   
156  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  9:18.37   
49  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  9:23.78   
46  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  9:23.82   
54  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  9:26.64   
95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  9:27.53   
10  28  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  9:38.43   
11  75  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  9:39.89   
12  166  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  9:43.87   
13  124  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  9:47.47   
14  110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  9:48.62   
15  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  9:49.41   
16  120  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  9:58.54   
17  139  Andersson Sanna  1995  SK 1970  AO2695  25 m  10:04.61   
 
Gren 18, 100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Thorsell (1989) 57.40 2007-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
163  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  57.74   
79  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  58.00   
40  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  58.89   
56  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AC5782  25 m  59.24   
21  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:00.96   
41  Lundberg Daniel  1982  GÖTEBORG  AC0582  25 m  1:01.46   
92  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:02.25   
99  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  1:02.48   
174  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:02.53   
10  66  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:02.59   
11  147  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  1:03.15   
12  90  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  1:03.69   
13  160  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:03.84   
14  179  Andersson Martin  1970  VARBERG  AA5370  25 m  1:04.06   
15  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  1:04.19   
 
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  2:18.81   
35  Harnebrandt Elin  1988  GÖTEBORG  AZ7688  25 m  2:19.10   
131  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  2:23.54   
127  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:24.24   
32  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  2:25.47   
158  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:25.68   
103  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  2:27.83   
102  Rempling Johanna  1995  MASS  AB0495  25 m  2:29.79   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  2:30.06   
10  54  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  2:30.18   
11  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  2:30.68   
12  130  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:30.83   
13  50  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:30.90   
14  72  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  2:31.79   
15  42  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  2:32.02   
16  132  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:32.59   
17  159  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  2:35.02   
18  182  Karlsson Victoria  1994  VARBERG  AH3294  25 m  2:35.67   
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 24.22 2003-12-15 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Hageneier Mathias  1980  SK LAXEN  AB4580  25 m  23.79   
146  Henriksson Robin  1987  SK LAXEN  AH1787  25 m  24.59   
163  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  24.86   
189  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  25.22   
53  Tuomela Marcus  1988  GÖTEBORG  AC0588  25 m  26.33   
79  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  26.39   
51  Saletti Jesper  1988  GÖTEBORG  AK9988  25 m  26.68   
174  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  26.77   
55  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  27.06   
10  105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  27.08   
11  96  Löfgren Niklas  1989  MASS  AN1589  25 m  27.17   
12  93  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  27.30   
13  89  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  27.33   
14  84  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  27.37   
15  13  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  27.56   
16  14  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  27.71   
17  179  Andersson Martin  1970  VARBERG  AA5370  25 m  27.98   
18  123  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  28.13   
 
Gren 21, 4x50m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.90 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:52.00   
113  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:55.57   
60  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  1:59.00   
112  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:59.96   
164  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  2:02.67   
61  Göteborg Lag3  1991  GÖTEBORG    25 m  2:04.00   
152  SK Laxen Damer  1992  SK LAXEN    25 m  2:04.45   
24  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  2:06.40   
78  Kbss Lag 1  1990  KUNGSBACKA    25 m  2:06.47   
10  135  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  2:06.91   
11  63  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  2:08.00   
12  190  Varberg Herrar  1988  VARBERG    25 m  2:10.30   
13  136  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  2:10.69   
 
Gren 22, 4x50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:30.99 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:32.73 2009-02-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  SK Laxen Herrar  1980  SK LAXEN    25 m  1:34.50   
165  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  1:37.75   
114  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:37.77   
59  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:38.00   
25  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:38.00   
190  Varberg Herrar  1988  VARBERG    25 m  1:40.09   
115  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:41.97   
71  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  1:42.01   
176  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  1:42.93   
10  60  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  1:43.00   
11  116  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  1:44.68   
12  26  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:45.00   
13  133  S02  1994  S 02    25 m  1:46.04   
 
Gren 23, 4x100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:46.37 2008-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 3:52.80 1996-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
164  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  3:53.60   
112  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  3:56.80   
59  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  3:59.00   
60  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  4:04.00   
134  S02  1992  S 02    25 m  4:04.49   
113  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  4:08.10   
24  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  4:10.00   
190  Varberg Herrar  1988  VARBERG    25 m  4:15.32   
 
Gren 24, 4x100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:43.24 2009-01-31 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:43.24 2009-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
114  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  3:55.56   
59  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  3:59.00   
190  Varberg Herrar  1988  VARBERG    25 m  3:59.31   
165  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  3:59.60   
115  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  4:00.56   
25  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  4:05.00   
71  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  4:05.65   
154  SK Laxen Herrar  1980  SK LAXEN    25 m  4:06.00   
116  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  4:08.67   
10  60  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  4:09.00   
11  176  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  4:14.94   
12  26  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  4:25.00   
 
Gren 25, 200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  1:47.08   
157  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  1:53.21   
92  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:53.57   
55  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  1:54.14   
34  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  1:54.35   
21  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:57.56   
47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  1:58.70   
68  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  1:59.28   
85  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  1:59.73   
10  162  Käll Philip  1990  SKÖVDE SS  AF5590  25 m  2:00.00   
11  161  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  2:00.06   
12  91  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  2:00.39   
13  84  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  2:00.46   
14  20  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:01.08   
15  117  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  2:01.25   
16  58  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  2:01.89   
17  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  2:02.34   
18  172  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:02.79   
19  90  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:02.90   
20  186  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  2:03.22   
21  22  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  25 m  2:04.13   
22  88  Ingelhammar Fritiof  1993  MASS  AA1110  25 m  2:04.67   
23  141  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  2:04.86   
 
Gren 26, 100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.62 2008-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Hedenskog Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  53.62   
156  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  57.33   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  57.47   
158  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  57.85   
155  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  58.18   
104  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  58.32   
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  58.56   
159  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  59.77   
124  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  1:00.01   
10  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  1:00.10   
11  52  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  1:00.14   
12  94  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:00.17   
13  77  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  1:00.21   
14  103  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  1:00.44   
15  44  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  1:00.89   
16  166  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  1:00.95   
17  76  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  1:01.16   
18  54  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  1:01.20   
19  11  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  1:01.31   
20  32  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  1:01.69   
21  95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:01.71   
22  35  Harnebrandt Elin  1988  GÖTEBORG  AZ7688  25 m  1:01.86   
23  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:01.96   
24  118  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  1:02.13   
25  43  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  1:02.15   
26  132  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:02.15   
27  42  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:02.16   
 
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Glenn Christiansen (1957) 1:01.60 1981-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 1:02.06 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  1:02.83   
144  Ellboj Bill  1988  SK LAXEN  AB3588  25 m  1:05.40   
41  Lundberg Daniel  1982  GÖTEBORG  AC0582  25 m  1:06.04   
30  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  1:06.09   
99  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  1:06.62   
160  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:06.70   
80  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  1:07.25   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  1:07.56   
147  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  1:08.19   
10  70  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  1:08.44   
11  19  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  1:10.11   
12  138  Jonsson Niklas  1991  S 77  AU5791  25 m  1:10.14   
13  174  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:10.21   
14  117  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  1:11.02   
15  33  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:11.88   
16  86  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:12.08   
 
Gren 28, 50m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  31.01   
39  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  25 m  32.79   
95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  33.34   
49  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  33.85   
29  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  34.04   
110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  34.19   
83  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  34.64   
57  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  34.92   
187  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  35.07   
10  111  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  35.19   
11  27  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  35.20   
12  Engfors-Nyqvist Mathilda  1992  ELFSBORG  AZ9892  25 m  35.56   
13  75  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  35.59   
14  169  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  35.68   
15  143  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  35.71   
16  109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  35.79   
17  121  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  35.97   
18  142  Bång Olivia  1994  SK LAXEN  BK0894  25 m  36.01   
19  37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  36.53   
20  67  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  36.55   
21  Dahl Mikaela  1994  ALINGSÅS  AK9294  25 m  36.89   
22  17  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  37.44   
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  55.46   
14  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  58.97   
105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  59.39   
89  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  59.53   
163  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  1:00.08   
161  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  1:00.23   
93  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  1:00.23   
92  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:01.70   
168  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  1:02.19   
10  13  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  1:02.23   
11  141  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  1:03.33   
 
Gren 30, 100m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:03.97   
32  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  1:04.43   
156  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:05.00   
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:06.11   
Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  1:06.24   
158  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  1:06.94   
121  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  1:07.03   
52  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  1:07.81   
127  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:08.38   
10  42  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:08.38   
11  72  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  1:08.41   
12  130  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:09.10   
13  132  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:09.50   
14  102  Rempling Johanna  1995  MASS  AB0495  25 m  1:09.74   
15  65  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  1:10.14   
16  95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:10.52   
17  107  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  1:10.79   
18  159  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  1:10.85   
19  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:11.05   
 
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Oscar Vilsmyr (1982) 25.60 2008-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Karl Sunrydh (1980) 25.72 1998-12-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
56  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AC5782  25 m  25.60   
189  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  26.37   
146  Henriksson Robin  1987  SK LAXEN  AH1787  25 m  26.69   
79  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  26.95   
174  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  27.56   
34  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  27.58   
84  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  28.07   
53  Tuomela Marcus  1988  GÖTEBORG  AC0588  25 m  28.10   
66  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  28.13   
10  90  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  28.37   
11  Englund Andreas  1992  ELFSBORG  AB7992  25 m  28.99   
12  12  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  29.47   
13  69  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  29.49   
14  81  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  29.93   
15  13  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  30.06   
16  74  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  30.16   
17  191  O´gorman Robert  1995  S 02  AN8595  25 m  30.80   
 
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  2:16.21   
83  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:21.26   
44  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  2:23.82   
50  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:24.75   
94  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:27.29   
45  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:27.41   
43  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:27.80   
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:30.60   
57  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  2:30.63   
10  131  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  2:33.29   
11  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  2:33.34   
12  28  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  2:34.25   
13  17  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  2:35.55   
14  185  Laurén Ida  1994  VARBERG  BS3894  25 m  2:42.13   
15  10  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  2:46.05   
16  137  Appenborg Andrea  1992  S 77  BS5692  25 m  2:46.78   
 
Gren 33, 200m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anders Peterson (1965) 2:01.86 1986-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:04.05 2008-11-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Lagerqvist Anton  1991  GÖTEBORG  AN8591  25 m  2:04.25   
47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  2:10.51   
30  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  2:12.32   
66  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  2:13.37   
92  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  2:13.42   
21  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  2:14.06   
90  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:15.91   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  2:15.91   
20  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:16.61   
10  70  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:17.70   
11  14  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  2:18.14   
12  144  Ellboj Bill  1988  SK LAXEN  AB3588  25 m  2:18.22   
13  99  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  2:18.27   
14  160  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:19.56   
15  89  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  2:21.97   
 
Gren 34, 400m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  4:22.80   
121  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  4:25.40   
156  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  4:31.85   
45  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  4:32.49   
103  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  4:33.36   
95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  4:34.64   
54  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  4:35.04   
49  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  4:36.06   
124  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  4:38.81   
10  166  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  4:39.85   
11  43  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  4:41.10   
12  Dahl Mikaela  1994  ALINGSÅS  AK9294  25 m  4:41.31   
13  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  4:43.03   
14  46  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  4:43.07   
15  118  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  4:43.89   
16  76  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  4:45.43   
17  110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  4:45.61   
18  109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  4:46.84   
19  127  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  4:48.60   
20  28  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  4:50.03   
21  184  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  4:50.76   
22  177  Andersson Erica  1994  VARBERG  AO1894  25 m  4:51.35   
23  139  Andersson Sanna  1995  SK 1970  AO2695  25 m  4:54.76   
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Hageneier Mathias  1980  SK LAXEN  AB4580  25 m  22.04   
79  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  22.44   
163  Thorsell Mattias  1989  SKÖVDE SS  AE1589  25 m  22.50   
146  Henriksson Robin  1987  SK LAXEN  AH1787  25 m  23.54   
51  Saletti Jesper  1988  GÖTEBORG  AK9988  25 m  23.70   
21  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  23.80   
189  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  23.88   
55  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  23.95   
56  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AC5782  25 m  24.27   
10  180  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  24.56   
11  174  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  24.58   
12  53  Tuomela Marcus  1988  GÖTEBORG  AC0588  25 m  24.72   
13  161  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  24.81   
14  70  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  24.90   
15  66  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  24.96   
16  84  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  25.11   
17  15  Linderholm Adam  1992  ELFSBORG  AI1392  25 m  25.13   
18  13  Katzer Tamas  1992  ELFSBORG  AC3592  25 m  25.16   
19  147  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  25.32   
20  149  Olsson Patrik  1990  SK LAXEN  AE9990  25 m  25.40   
21  91  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  25.41   
 
Gren 36, 200m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  2:22.02   
50  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:33.47   
29  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:35.39   
95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  2:36.41   
27  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  2:38.27   
109  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:38.52   
110  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:39.50   
57  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  2:41.25   
169  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:43.99   
10  158  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:44.62   
11  111  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  2:45.61   
12  130  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:51.13   
13  67  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  2:51.25   
14  120  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  2:51.71   
15  188  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  2:51.97   
16  46  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:52.52   
17  77  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  2:53.31   
18  129  Schariot Hanna  1993  S 02  BD4493  25 m  2:54.58   
 
Gren 37, 1500m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:41.97 2009-01-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
157  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  15:54.64   
80  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  16:22.70   
68  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  16:58.09   
91  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  17:04.04   
93  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  17:11.02   
Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  17:22.37   
172  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  17:44.72   
100  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  18:10.76   
22  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  25 m  18:23.01   
 
Gren 38, 100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  1:04.65   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:04.77   
83  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:04.84   
143  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  1:05.21   
31  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:06.71   
104  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:07.41   
158  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  1:07.93   
121  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  1:08.07   
50  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  1:08.93   
10  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  1:09.51   
11  48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:09.57   
12  75  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  1:10.26   
13  95  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:10.83   
14  169  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:11.08   
15  11  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  1:11.94   
16  187  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  1:12.11   
17  102  Rempling Johanna  1995  MASS  AB0495  25 m  1:12.13   
 
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:57.65 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:57.65 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
34  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  2:02.08   
105  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  2:10.01   
90  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:10.67   
84  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  2:13.64   
69  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  2:14.44   
58  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  2:15.46   
74  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:18.76   
81  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  2:18.86   
122  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:19.69   
10  171  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  2:19.92   
11  20  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:20.14   
12  Berggren Alexander  1994  ALINGSÅS  AK5194  25 m  2:21.12   
13  12  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  2:21.64   
14  97  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:26.07   
15  68  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  2:27.28   
16  191  O´gorman Robert  1995  S 02  AN8595  25 m  2:27.29   
17  108  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  2:27.39   
 
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 27.21 1997-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 27.40 1991-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  27.45   
143  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  27.99   
83  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  28.35   
156  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  28.37   
38  Höstman Joline  1988  GÖTEBORG  AL2488  25 m  28.43   
155  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  29.10   
72  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  29.78   
42  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  29.79   
52  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  29.80   
10  48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  29.81   
11  44  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  30.30   
12  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  30.48   
13  18  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  30.85   
14  10  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  31.04   
15  76  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  31.20   
16  169  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  31.28   
17  118  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  31.32   
18  39  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  25 m  31.33   
19  106  Sjöström Malin  1995  MASS  BA2295  25 m  31.36   
20  94  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  31.57   
21  183  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  31.63   
22  17  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  31.96   
23  131  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  32.03   
24  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  32.28   
25  126  Larsson Louise  1992  S 02  BZ2492  25 m  32.31   
 
Gren 41, 4x50m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:41.42 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:43.15 2009-01-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:47.00   
114  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:47.42   
190  Varberg Herrar  1988  VARBERG    25 m  1:47.64   
154  SK Laxen Herrar  1980  SK LAXEN    25 m  1:48.00   
25  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:48.50   
165  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  1:50.40   
115  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:51.50   
71  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  1:52.91   
60  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  1:55.00   
10  26  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:55.00   
11  176  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  1:55.03   
12  116  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  1:55.72   
13  153  SK Laxen Herr 2  1992  SK LAXEN    25 m  1:58.00   
14  133  S02  1994  S 02    25 m  2:01.14   
 
Gren 42, 4x50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:44.52 2006-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Skäret Simsällskap (1900) 1:45.52 2007-02-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:45.00   
164  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  1:46.53   
60  Göteborg Lag2  1989  GÖTEBORG    25 m  1:49.00   
112  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:49.56   
24  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  1:50.50   
113  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:51.39   
61  Göteborg Lag3  1991  GÖTEBORG    25 m  1:52.00   
135  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  1:53.44   
63  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  1:54.00   
10  78  Kbss Lag 1  1990  KUNGSBACKA    25 m  1:54.68   
11  190  Varberg Herrar  1988  VARBERG    25 m  1:55.64   
12  136  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  1:57.78   
 
Gren 43, 4x100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:20.26 2009-01-29 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:20.26 2009-01-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
114  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  3:30.54   
154  SK Laxen Herrar  1980  SK LAXEN    25 m  3:32.00   
165  Skövde SS H Lag 1  1989  SKÖVDE SS    25 m  3:33.51   
63  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  3:35.00   
71  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  3:38.91   
25  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  3:40.00   
190  Varberg Herrar  1988  VARBERG    25 m  3:40.52   
115  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  3:40.60   
62  Göteborg Sim  1992  GÖTEBORG    25 m  3:43.00   
10  176  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  3:45.42   
11  116  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  3:46.92   
12  153  SK Laxen Herr 2  1992  SK LAXEN    25 m  3:55.00   
13  26  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  3:55.00   
 
Gren 44, 4x100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
62  Göteborg Sim  1992  GÖTEBORG    25 m  4:10.00   
112  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  4:17.95   
64  Göteborg Sim  1995  GÖTEBORG    25 m  4:25.00   
164  Skövde SS D Lag 1  1992  SKÖVDE SS    25 m  4:32.00   
134  S02  1992  S 02    25 m  4:33.08   
113  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  4:33.43   
24  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  4:45.00   
190  Varberg Herrar  1988  VARBERG    25 m  4:49.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.15  Utskriftsdatum  19 oktober 2009 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  11:33