Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim Region    Utskriftsdatum  15 november 2009   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  20:44   
  Arrangör  Västsvenska Simförbundet         
 
 
Gren 1, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    32.07  1:09.70  1:47.25    2:25.47   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.24  1:09.73  1:47.56    2:26.36   
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim    32.99  1:10.69  1:48.31    2:26.96   
Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    32.34  1:09.85  1:48.47    2:28.00   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    33.41  1:11.09  1:50.25    2:30.52   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    33.39  1:11.64  1:50.87    2:30.80   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    33.36  1:11.94  1:51.91    2:32.74   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    33.05  1:12.33  1:53.33    2:33.51   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    33.40  1:12.07  1:53.62    2:35.81   
10  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    36.28  1:17.00  1:59.04    2:44.54   
11  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.62  1:16.01  1:59.28    2:44.93   
12  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    36.18  1:19.04  2:03.39    2:45.67   
13  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    36.92  1:21.73  2:08.54    2:52.62   
14  Sara Jonasson  1993  Kungsbacka Simsällskap    36.11  1:18.32  2:06.82    2:58.75   
15  Linnéa Olsson  1994  Uddevalla Sim    38.90  1:27.54  2:22.33    3:23.74   
Elisabeta Nuber  1993  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    28.32  1:01.73  1:40.42    2:11.22   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg    27.87  1:02.02  1:41.93    2:12.86   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    28.54  1:04.71  1:46.59    2:17.24   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    30.33  1:03.90  1:46.70    2:19.96   
Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.51  1:04.97  1:50.60    2:23.69   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    30.42  1:08.47  1:51.39    2:24.76   
Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    31.47  1:06.83  1:50.18    2:26.27   
Zaid Mansur  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.26  1:08.05  1:52.21    2:26.35   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    30.42  1:09.46  1:52.80    2:26.92   
10  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    31.68  1:07.57  1:53.38    2:27.81   
11  Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap    31.23  1:10.34  1:55.05    2:30.82   
12  Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.70  1:11.00  1:57.41    2:31.22   
13  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim    32.96  1:12.48  1:53.91    2:32.08   
14  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    31.49  1:12.40  1:59.42    2:34.16   
15  Pontus Högberg  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.57  1:15.30  1:58.39    2:35.90   
16  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    34.97  1:14.46  1:59.13    2:36.41   
17  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    35.27  1:17.54  2:01.75    2:37.45   
18  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap    34.36  1:15.55  2:03.03    2:38.21   
19  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    36.16  1:14.88  2:01.79    2:38.24   
20  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    32.63  1:16.58  2:01.82    2:38.88   
21  Tony Brkic  1994  Simsällskapet Stimmet    32.54  1:12.98  2:01.46    2:40.31   
22  André Idegård  1994  Göteborg Sim    36.98  1:17.60  2:12.00    2:48.72   
Mathias Petrusson  1993  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    29.29  1:01.62  1:34.62    2:06.34   
Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap    30.20  1:03.02  1:38.53    2:12.36   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.36  1:04.00  1:38.76    2:13.27   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.67  1:04.61  1:40.07    2:15.36   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.59  1:06.44  1:43.40    2:20.42   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    32.00  1:08.04  1:45.12    2:20.54   
Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    31.77  1:08.00  1:45.02    2:20.69   
Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    32.17  1:08.37  1:46.16    2:21.86   
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    31.52  1:07.48  1:45.61    2:21.93   
10  Malin Sjöström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.83  1:08.47  1:45.28    2:22.87   
11  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    32.88  1:09.53  1:48.23    2:25.83   
12  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    32.75  1:09.18  1:48.06    2:26.95   
13  Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap    35.13  1:13.67  1:53.34    2:31.33   
14  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    32.49  1:09.77  1:50.99    2:31.89   
15  Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970    34.71  1:12.99  1:53.01    2:32.24   
16  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.12  1:12.40  1:52.63    2:32.57   
17  Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap    33.91  1:12.55  1:53.07    2:34.46   
18  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim    33.68  1:12.98  1:54.03    2:34.61   
19  Sandra Klippfors  1995  Simsällskapet Stimmet    34.69  1:13.16  1:55.01    2:36.06   
20  Linn Karlsson  1995  Uddevalla Sim    34.90  1:14.74  1:56.54    2:37.84   
21  Lena Ghabayen  1995  Trollhättans Simsällskap    34.64  1:14.07  1:56.93    2:37.86   
22  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen    35.13  1:14.68  1:57.02    2:38.33   
23  Emma Johansson  1995  Alingsås SLS    38.56  1:19.24  2:01.20    2:42.56   
24  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    36.90  1:17.63  2:01.66    2:46.25   
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    1:34.44  2:40.26  3:47.10  4:53.92  16:21.40   
          5:59.08  7:05.19  8:11.16  9:17.72     
          10:23.64  11:28.74  12:34.44  13:41.05     
          14:46.15  15:51.84         
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:04.20  2:12.95  3:21.77  4:29.73  17:14.37   
          5:37.62  6:45.70  7:54.13  9:03.06     
          10:12.10  11:21.55  12:31.54  13:41.97     
          14:52.69  16:03.86         
Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    1:05.09  2:14.80  3:26.01  4:36.64  17:25.10   
          5:46.48  6:56.93  8:06.47  9:16.85     
          10:27.01  11:37.15  12:47.35  13:57.60     
          15:07.77  16:17.62         
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:05.42  2:14.69  3:24.89  4:34.01  17:29.03   
          5:44.25  6:55.69  8:06.58  9:17.11     
          10:27.37  11:37.17  12:47.95  13:58.07     
          15:08.68  16:18.87         
Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    1:05.55  2:15.20  3:25.52  4:36.51  17:43.62   
          5:47.30  6:58.57  8:10.17  9:21.50     
          10:32.70  11:44.27  12:55.36  14:06.46     
          15:19.01  16:32.28         
Robin Eskilsson  1993  Uddevalla Sim    1:04.71  2:13.50  3:22.74  4:32.76  17:43.75   
          5:43.81  6:55.24  8:06.96  9:17.51     
          10:29.64  11:42.58  12:54.89  14:08.02     
          15:21.10  16:34.14         
John Nordberg  1994  Göteborg Sim    1:04.35  2:13.42  3:22.87  4:33.17  17:58.59   
          5:43.89  6:55.98  8:08.11  9:20.97     
          10:33.21  11:46.41  12:59.82  14:14.02     
          15:29.69  16:44.36         
Daniel Klippfors  1993  Simsällskapet Stimmet    1:09.85  2:23.85  3:36.15  4:47.37  18:23.06   
          6:00.66  7:14.02  8:27.90  9:42.20     
          10:56.52  12:11.26  13:24.75  14:39.52     
          15:54.36  17:09.19         
Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    1:08.93  2:24.47  3:40.11  4:54.53  18:27.93   
          6:08.76  7:23.42  8:37.92  9:52.54     
          11:06.27  12:21.29  13:35.15  14:48.72     
          16:02.92  17:15.76         
10  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    1:07.77  2:23.26  3:38.84  4:54.90  19:20.10   
          6:11.59  7:28.48  8:46.35  10:05.30     
          11:24.54  12:44.57  14:04.30  15:23.21     
          16:43.81  18:03.82         
11  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.18  2:30.92  3:51.44  5:12.16  19:56.26   
          6:32.07  7:52.80  9:13.83  10:34.50     
          11:57.98  13:18.78  14:40.65  16:00.84     
          17:20.52  18:40.35         
Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 5, 200m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    29.37  1:00.94  1:32.41    2:04.13   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    29.41  1:01.16  1:33.25    2:05.88   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.93  1:01.92  1:34.55    2:07.64   
Elisabeta Nuber  1993  Göteborg Sim    30.55  1:03.79  1:37.58    2:11.13   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    30.29  1:03.01  1:37.17    2:11.77   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.99  1:04.94  1:38.85    2:12.82   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    31.31  1:04.94  1:39.83    2:13.53   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.36  1:04.03  1:39.36    2:13.71   
Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    30.55  1:04.11  1:39.09    2:14.50   
10  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    32.05  1:06.16  1:40.77    2:14.57   
11  Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    31.47  1:05.73  1:41.02    2:14.75   
12  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    32.40  1:06.98  1:42.47    2:18.39   
13  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    32.13  1:07.53  1:43.50    2:18.92   
14  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    32.64  1:08.53  1:45.23    2:20.73   
15  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.87  1:07.22  1:44.38    2:20.93   
16  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.00  1:08.57  1:46.95    2:22.97   
17  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    32.60  1:08.59  1:46.39    2:23.08   
18  Wendy Mo  1994  Trollhättans Simsällskap    32.35  1:08.08  1:45.82    2:23.57   
19  Felicia Baaz  1993  Simklubben Laxen    34.79  1:13.06  1:53.19    2:31.17   
20  Susanna Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.65  1:11.59  1:51.60    2:31.71   
21  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    33.71  1:11.82  1:52.48    2:31.86   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.77  2:14.51  3:24.43    4:34.47   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:04.40  2:14.85  3:27.10    4:38.40   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.98  2:14.50  3:27.38    4:42.35   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:05.58  2:16.68  3:29.86    4:43.18   
Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:06.11  2:20.29  3:36.51    4:51.12   
Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim    1:08.82  2:23.31  3:38.61    4:51.38   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    1:07.35  2:20.70  3:36.81    4:51.75   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    1:07.84  2:22.80  3:39.71    4:56.91   
William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    1:09.48  2:27.32  3:44.67    4:59.74   
10  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:08.89  2:27.36  3:45.60    5:01.92   
11  Isac Abraham  1996  Göteborg Sim    1:13.78  2:31.93  3:50.21    5:05.73   
12  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    1:13.19  2:31.62  3:49.72    5:05.74   
13  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    1:11.18  2:29.46  3:48.64    5:07.87   
14  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:09.98  2:28.94  3:49.20    5:08.12   
15  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    1:12.47  2:32.37  3:52.57    5:08.47   
16  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    1:12.01  2:31.30  3:51.61    5:09.53   
17  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    1:13.07  2:32.07  3:52.30    5:11.69   
18  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    1:13.01  2:33.76  3:55.07    5:13.84   
19  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap    1:12.73  2:35.42  3:59.23    5:19.77   
20  Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen    1:19.38  2:42.47  4:04.98    5:21.53   
21  Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.59  2:37.79  4:05.79    5:29.82   
22  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.51  2:40.30  4:07.68    5:36.61   
23  André Idoffsson  1997  Simsällskapet Stimmet    1:17.33  2:44.25  4:12.35    5:38.71   
24  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:20.48  2:53.83  4:36.11    6:14.18   
Simon Bodestig  1996  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Medley F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    33.51  1:13.38  1:57.73    2:32.32   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    33.25  1:12.27  1:58.50    2:34.39   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    33.88  1:17.14  2:00.74    2:37.32   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.30  1:14.61  2:02.22    2:38.34   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    33.53  1:15.53  2:03.33    2:40.24   
Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap    34.99  1:16.55  2:03.00    2:41.89   
Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    36.35  1:19.43  2:05.52    2:43.43   
Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    36.02  1:18.09  2:04.38    2:43.56   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    36.45  1:19.82  2:08.93    2:45.20   
10  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    38.22  1:22.02  2:09.13    2:46.96   
11  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.51  1:19.35  2:08.26    2:47.75   
12  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    40.04  1:24.30  2:09.54    2:47.88   
13  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    35.14  1:19.02  2:07.89    2:48.09   
14  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    34.68  1:18.83  2:09.14    2:49.00   
15  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    38.64  1:22.36  2:12.26    2:49.84   
16  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.98  1:20.98  2:10.08    2:50.31   
17  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    36.87  1:20.49  2:13.22    2:52.68   
18  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.31  1:22.13  2:13.63    2:53.25   
19  Emma Strandberg  1997  Uddevalla Sim    40.07  1:25.34  2:14.99    2:54.24   
20  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    40.55  1:24.84  2:13.89    2:54.38   
21  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.79  1:20.55  2:14.18    2:54.99   
22  Louise Hjalmarsson  1997  Mariestads Simsällskap    37.14  1:20.06  2:17.45    2:56.64   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    33.27  1:10.25  1:48.46    2:27.38   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    33.38  1:10.96  1:50.27    2:30.83   
Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.84  1:12.08  1:52.84    2:37.26   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    35.46  1:15.89  1:56.61    2:37.52   
Pontus Högberg  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.82  1:17.73  1:58.76    2:40.56   
Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim    36.82  1:18.42  2:02.06    2:46.44   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    37.27  1:20.03  2:03.85    2:47.71   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    37.32  1:19.93  2:03.48    2:47.80   
Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.62  1:21.01  2:05.14    2:49.26   
10  Robin van Mulders  1993  Simklubben Elfsborg    38.07  1:21.04  2:05.11    2:49.40   
11  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    38.14  1:21.75  2:06.97    2:51.19   
12  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    37.22  1:20.89  2:06.15    2:51.34   
13  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    39.29  1:23.94  2:11.84    2:59.11   
14  Tony Brkic  1994  Simsällskapet Stimmet    40.52  1:26.06  2:13.10    2:59.32   
15  Henrik Gingsjö  1994  Kungsbacka Simsällskap    42.46  1:29.78  2:17.29    3:03.54   
16  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap    42.45  1:29.28  2:17.46    3:03.90   
17  Tobias Lindqvist  1993  Simklubben S 02    41.52  1:28.56  2:18.35    3:07.74   
18  Oscar Sandblom  1993  Trollhättans Simsällskap    38.80  1:26.18  2:18.51    3:13.31   
Robin Gabrielsson  1994  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    31.78        1:05.50   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    32.09        1:05.76   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    32.17        1:05.78   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    31.89        1:06.42   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap    32.12        1:07.03   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    33.01        1:07.14   
Emelie Stenhammar  1993  Simklubben Götene    32.58        1:08.11   
Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    34.05        1:10.60   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    34.81        1:12.33   
10  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.21        1:12.89   
11  Josefin Axberg  1993  Kungälvs Simsällskap    35.35        1:13.59   
12  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    35.54        1:13.70   
13  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen    35.51        1:13.75   
14  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.12        1:14.00   
15  Josefina Bergström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.25        1:14.30   
16  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02    36.45        1:15.53   
17  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.81        1:15.93   
18  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    36.96        1:16.03   
19  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.68        1:16.15   
20  Solveig Ramallo  1993  Göteborg Sim    36.38        1:16.41   
21  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.31        1:17.60   
22  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    37.55        1:18.02   
23  Therese Sköld  1993  Uddevalla Sim    37.74        1:18.48   
24  Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen    38.48        1:19.74   
25  Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb    38.34        1:19.90   
26  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    38.88        1:20.77   
27  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970    40.01        1:22.12   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.68        1:03.27   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.23        1:05.33   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.76        1:05.74   
Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    30.03        1:05.94   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    30.76        1:06.00   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    31.29        1:07.49   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    31.56        1:07.52   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    32.33        1:10.62   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    32.15        1:10.74   
10  Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    33.66        1:11.53   
11  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    32.97        1:11.67   
12  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.57        1:11.88   
13  Emil Elton  1995  Göteborg Sim    34.24        1:13.95   
14  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.72        1:15.09   
15  Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap    34.62        1:16.74   
16  Fredrik Karlsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.46        1:17.08   
17  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    34.60        1:17.15   
18  Martin Selin  1995  Göteborg Sim    33.85        1:17.22   
19  Jacob Lundén  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.19        1:17.33   
20  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    34.07        1:18.46   
21  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    36.24        1:19.34   
22  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    36.62        1:19.65   
23  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    37.95        1:21.74   
24  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    38.14        1:24.98   
25  Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS    40.07        1:29.60   
26  Marcus Robertsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    39.28        1:35.24   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 11, 400m Medley F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:06.70  2:26.21  3:54.03    5:05.71   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.84  2:36.00  4:02.54    5:18.50   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    1:14.39  2:36.28  4:08.21    5:22.82   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    1:13.80  2:37.55  4:12.39    5:30.71   
Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    1:16.14  2:42.67  4:16.56    5:31.23   
Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    1:18.63  2:53.73  4:32.22    5:56.10   
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    1:29.24  3:00.39  4:42.94    5:59.22   
Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen    1:25.04  3:01.35  4:43.43    6:08.86   
Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap    1:27.85  3:03.89  4:50.71    6:15.26   
10  Lena Ghabayen  1995  Trollhättans Simsällskap    1:32.21  3:12.82  5:04.08    6:35.29   
11  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:37.66  3:15.71  5:14.02    6:44.84   
                     
 
Gren 12, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  Simklubben Elfsborg            4:06.02   
  Alexander Berggren  1994      31.31  1:04.98      1:04.98   
  Fredrik Olsson  1994      32.46  1:09.75      2:14.73   
  Melker Selin  1993      26.23  57.15      3:11.88   
  Adam Paulsson  1995      25.91  54.14      4:06.02   
                     
Trollhättans Simsällskap  1993  Trollhättans Simsällskap            4:10.94   
  Björn Marberg  1993      31.28  1:04.69      1:04.69   
  Simon Nilsson  1993      33.83  1:13.09      2:17.78   
  Gustav Eriksson  1994      27.17  59.01      3:16.79   
  Emil Cardebrant  1993      25.48  54.15      4:10.94   
                     
Mass Pojkar Äldre  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:14.07   
  Daniel Blomberg  1993      30.38  1:03.24      1:03.24   
  Alexander Söderman  1993      31.85  1:10.31      2:13.55   
  Zaid Mansur  1993      29.78  1:05.33      3:18.88   
  Fritiof Ingelhammar  1993      25.92  55.19      4:14.07   
                     
Göteborg Sim  1994  Göteborg Sim            4:25.00   
  Gustav Blomgren  1993      31.87  1:05.54      1:05.54   
  Filip Alsterberg  1994      35.10  1:15.07      2:20.61   
  Oscar Frankenfelt  1994      30.61  1:06.96      3:27.57   
  Johan Ekstedt  1993      27.28  57.43      4:25.00   
                     
Kungälv P16  1993  Kungälvs Simsällskap            4:31.00   
  Anton Arvidsson  1994      32.10  1:06.69      1:06.69   
  Simon Jodin  1994      37.50  1:21.08      2:27.77   
  Sebastian Pettersson  1994      29.42  1:04.86      3:32.63   
  Niklas Gustafsson  1993      27.54  58.37      4:31.00   
                     
Fss Killar  1993  Falköpings Simsällskap            4:58.57   
  Gustav Ingemansson  1995      36.40  1:14.91      1:14.91   
  Andreas Elofsson  1995      34.54  1:15.39      2:30.30   
  Jonathan Elofsson  1993      35.06  1:18.34      3:48.64   
  Robin Gabrielsson  1994      32.70  1:09.93      4:58.57   
                     
S02  1994  Simklubben S 02            DSQ   
  Filip Holmqvist  1994      31.07        1:05.44   
                     
                     
 
Gren 13, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Skövde SS  1993  Skövde Simsällskap            3:55.58   
  Erika Carlén  1994      27.93  57.90      57.90   
  Lisen Andersson  1994      30.13  1:03.14      2:01.04   
  Céline Bertrand  1995      27.44  57.30      2:58.34   
  Caroline Adolfsson  1993      26.97  57.24      3:55.58   
                     
Mass Flickor Äldre  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:58.57   
  Anna Rosén  1994      27.54  57.78      57.78   
  Sofia Lindholm  1993      28.61  59.21      1:56.99   
  Emma Westman  1993      28.60  59.67      2:56.66   
  Maja Leander  1993      29.58  1:01.91      3:58.57   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  Simklubben Elfsborg            4:03.92   
  Lovisa Linderholm  1994      29.73  1:02.24      1:02.24   
  Josefine Heintz  1994      28.58  1:02.48      2:04.72   
  Hanna Gustavsson  1994      28.54  1:00.63      3:05.35   
  Felicia Eriksson  1994      27.93  58.57      4:03.92   
                     
Göteborg Sim  1994  Göteborg Sim            4:04.49   
  Linnéa Bielicz  1994      28.46  58.92      58.92   
  Elisabeta Nuber  1993      29.28  1:01.43      2:00.35   
  Ulrika von Otter  1993      30.08  1:04.55      3:04.90   
  Anna Söderbergh  1994      28.27  59.59      4:04.49   
                     
S02  1994  Simklubben S 02            4:14.63   
  Amanda Zetterström  1994      30.09  1:01.83      1:01.83   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      29.63  1:02.67      2:04.50   
  Karin Jarenfors  1993      30.24  1:03.80      3:08.30   
  Hanna Schariot  1993      30.94  1:06.33      4:14.63   
                     
SK Laxen 1  1995  Simklubben Laxen            4:24.55   
  Lejla Ladjarevic  1993      31.24  1:05.64      1:05.64   
  Ida Pettersson  1993      29.62  1:02.57      2:08.21   
  Olivia Bång  1994      31.95  1:07.77      3:15.98   
  Felicia Baaz  1993      32.59  1:08.57      4:24.55   
                     
Varberg Tjejer  1993  Varberg-Falkenberg Sim            4:25.76   
  Erica Andersson  1994      32.02  1:07.49      1:07.49   
  Isabelle Henriksson  1993      30.73  1:05.57      2:13.06   
  Ida Laurén  1994      30.59  1:04.49      3:17.55   
  Julia Westholm  1994      32.25  1:08.21      4:25.76   
                     
Sk70 Flickor  1994  Simklubben 1970            4:29.91   
  Sanna Andersson  1995      31.18  1:06.52      1:06.52   
  Elisabeth Krische  1996      31.56  1:06.60      2:13.12   
  Sofia Jalnefjord  1994      32.15  1:08.10      3:21.22   
  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994      32.71  1:08.69      4:29.91   
                     
Trollhättans Simsällskap  1993  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
  Wendy Mo  1994      32.04  1:07.35      1:07.35   
  Sofia Jansson  1994      29.54        2:10.38   
  Sofie Jonasson  1994              3:19.24   
                     
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    29.67  1:03.10  1:36.90    2:10.81   
Robin Eskilsson  1993  Uddevalla Sim    30.40  1:04.56  1:39.90    2:15.51   
Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    32.01  1:09.20  1:46.77    2:24.39   
Daniel Klippfors  1993  Simsällskapet Stimmet    33.37  1:11.70  1:49.26    2:27.60   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    31.95  1:09.05  1:47.96    2:28.29   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    33.32  1:12.57  1:53.70    2:34.97   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    32.83  1:11.53  1:52.95    2:37.88   
Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    33.76  1:13.78  1:56.44    2:38.60   
Henrik Gingsjö  1994  Kungsbacka Simsällskap    35.49  1:17.76  2:05.10    2:53.00   
10  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    36.47  1:20.11  2:07.54    2:54.63   
                     
 
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    30.65  1:05.94  1:47.46    2:21.31   
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    32.19  1:07.21  1:51.37    2:24.86   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    32.56  1:09.80  1:54.12    2:26.12   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.34  1:12.96  1:53.03    2:26.31   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.37  1:11.38  1:55.90    2:28.96   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.65  1:11.91  1:56.30    2:29.30   
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim    32.76  1:11.75  1:56.28    2:29.65   
Elisabeta Nuber  1993  Göteborg Sim    32.76  1:12.38  1:56.32    2:29.75   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    32.78  1:11.25  1:56.45    2:31.50   
10  Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    34.17  1:12.97  1:57.77    2:32.40   
11  Emelie Stenhammar  1993  Simklubben Götene    32.62  1:09.53  1:57.29    2:32.91   
12  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    34.18  1:14.27  2:00.99    2:34.74   
13  Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    33.19  1:14.06  2:00.91    2:34.97   
14  Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim    35.13  1:14.49  2:00.03    2:37.34   
15  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.26  1:14.97  2:01.47    2:37.74   
16  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    32.93  1:13.57  2:01.16    2:38.02   
17  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    35.43  1:16.42  2:04.96    2:39.48   
18  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    35.01  1:15.41  2:04.08    2:39.81   
19  Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap    32.60  1:13.00  2:03.30    2:39.93   
20  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    34.71  1:17.21  2:04.33    2:40.05   
21  Josefina Bergström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.72  1:15.69  2:03.13    2:41.33   
22  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.35  1:16.32  2:03.76    2:41.49   
23  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    33.56  1:15.71  2:03.52    2:42.54   
Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    27.12  56.38  1:26.23    1:56.67   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    27.71  58.71  1:31.61    2:04.67   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    29.24  1:01.59  1:35.52    2:07.16   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    29.20  1:01.19  1:34.12    2:07.45   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    30.44  1:03.37  1:36.84    2:08.25   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.21  1:02.59  1:36.41    2:09.81   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.38  1:02.97  1:37.58    2:11.76   
Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    30.86  1:04.66  1:39.51    2:13.64   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    30.73  1:05.05  1:39.98    2:14.18   
10  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    31.34  1:05.78  1:40.84    2:15.75   
11  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.35  1:05.99  1:41.77    2:17.33   
12  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    31.50  1:06.08  1:42.24    2:17.78   
13  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    31.03  1:05.46  1:41.69    2:18.77   
14  Jacob Lundén  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.27  1:06.21  1:43.67    2:21.35   
15  Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap    31.66  1:07.77  1:45.07    2:21.49   
16  Emil Elton  1995  Göteborg Sim    32.15  1:09.24  1:46.93    2:22.80   
17  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.89  1:08.79  1:47.15    2:23.14   
18  Marcus Robertsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.25  1:08.36  1:46.66    2:23.50   
19  Hampus Johansson  1995  Uddevalla Sim    31.96  1:08.23  1:46.93    2:25.97   
20  Fredrik Karlsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.16  1:11.01  1:50.14    2:26.20   
21  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim    33.10  1:10.55  1:48.96    2:26.46   
22  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    33.75  1:11.16  1:49.95    2:26.54   
23  Mattias Christensson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.29  1:10.25  1:49.65    2:27.00   
24  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.56  1:10.01  1:49.41    2:27.48   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    29.88        1:01.59   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    30.57        1:02.49   
Louise Hjalmarsson  1997  Mariestads Simsällskap    29.83        1:02.49   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    30.07        1:02.71   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.55        1:03.83   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    30.81        1:04.49   
Ida Henriksson  1996  Varberg-Falkenberg Sim    30.88        1:05.09   
Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    31.41        1:05.58   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    31.99        1:05.97   
10  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap    32.03        1:06.47   
11  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    32.05        1:06.54   
12  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    31.21        1:07.07   
13  Christin Heina  1996  S77 Stenungsund    32.04        1:07.23   
14  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    32.32        1:07.44   
15  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    31.49        1:07.51   
16  Emma Strandberg  1997  Uddevalla Sim    32.36        1:07.91   
17  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap    32.14        1:08.03   
18  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    32.95        1:08.06   
19  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    33.19        1:08.43   
20  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    32.71        1:08.54   
21  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.31        1:08.75   
22  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen    33.23        1:09.32   
23  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    33.35        1:09.54   
24  Malin Ödlund  1996  Kungälvs Simsällskap    33.37        1:09.63   
25  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.13        1:09.66   
26  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.33        1:09.85   
27  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.12        1:09.92   
28  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    32.58        1:10.34   
29  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    33.81        1:10.35   
30  Sarah Turesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.45        1:11.59   
Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.84        1:06.00   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.46        1:08.57   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    34.82        1:10.99   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    35.02        1:11.14   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    34.41        1:11.52   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    35.45        1:11.97   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    35.48        1:12.58   
Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    35.16        1:12.83   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    35.05        1:12.83   
10  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    36.34        1:15.14   
11  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    37.08        1:15.49   
12  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    36.98        1:16.76   
13  Isac Abraham  1996  Göteborg Sim    37.17        1:17.32   
14  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap    37.09        1:17.41   
15  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    38.28        1:17.91   
16  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    38.53        1:20.45   
17  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    39.18        1:21.25   
18  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    39.75        1:21.64   
19  Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim    39.69        1:21.97   
20  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.82        1:22.47   
21  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.37        1:22.81   
22  Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.44        1:23.11   
23  Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    41.10        1:23.49   
24  Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim    40.71        1:23.80   
25  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.05        1:23.96   
26  Edvin Ardö  1997  Simklubben Laxen    42.42        1:25.98   
27  Simon Bodestig  1996  Lysekils Simsällskap    42.04        1:26.90   
28  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    42.22        1:26.94   
29  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    42.84        1:29.28   
30  André Idoffsson  1997  Simsällskapet Stimmet    44.08        1:29.64   
Marcus Pedersen  1997  Simklubben Elfsborg            DNF   
Joel Hedlund  1996  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.51  1:16.23  1:56.66    2:37.10   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.15  1:16.95  1:58.19    2:39.53   
Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    36.94  1:18.70  2:01.81    2:44.71   
Erika Carlén  1994  Skövde Simsällskap    36.99  1:18.52  2:01.77    2:45.50   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.29  1:20.12  2:04.18    2:47.58   
Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim    39.29  1:22.65  2:07.37    2:52.99   
Wendy Mo  1994  Trollhättans Simsällskap    40.95  1:25.83  2:11.66    2:56.74   
Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    39.90  1:24.80  2:11.09    2:57.31   
Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.47  1:26.24  2:12.71    2:58.85   
10  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    40.76  1:27.08  2:13.82    3:00.41   
11  Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb    40.02  1:25.73  2:13.42    3:01.22   
12  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    41.73  1:28.50  2:17.00    3:07.29   
13  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap    41.33  1:27.94  2:17.29    3:07.44   
14  Linnéa Olsson  1994  Uddevalla Sim    43.84  1:31.78  2:20.45    3:09.91   
15  Emelie Alm  1994  Simklubben S 02    43.32  1:32.38  2:21.67    3:11.44   
16  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970    44.47  1:34.41  2:26.17    3:18.03   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg    26.08  54.96  1:24.52    1:53.94   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    26.86  56.45  1:25.82    1:54.46   
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    27.51  57.57  1:27.18    1:56.82   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    28.10  59.00  1:30.04    2:00.44   
Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.10  57.08  1:29.07    2:00.92   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    28.21  59.50  1:31.26    2:02.49   
Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.28  59.79  1:32.22    2:03.32   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02    28.10  1:00.08  1:33.40    2:04.71   
Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    28.30  59.79  1:32.57    2:05.22   
10  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    28.29  59.11  1:31.96    2:05.80   
11  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    28.05  1:00.18  1:33.59    2:07.47   
12  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    30.24  1:02.12  1:35.48    2:08.19   
13  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    29.49  1:02.68  1:36.51    2:08.67   
14  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    29.22  1:01.90  1:36.22    2:10.33   
15  Mathias Petrusson  1993  S77 Stenungsund    29.62  1:02.86  1:36.73    2:10.85   
16  John Nordberg  1994  Göteborg Sim    29.90  1:03.11  1:37.29    2:11.11   
17  Tony Brkic  1994  Simsällskapet Stimmet    32.23  1:06.17  1:40.46    2:12.71   
18  Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    30.87  1:04.53  1:39.26    2:13.07   
19  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    29.54  1:04.42  1:39.25    2:14.07   
20  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    30.79  1:05.53  1:39.86    2:14.80   
21  Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.20  1:03.93  1:39.39    2:15.63   
22  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.16  1:04.36  1:40.65    2:16.47   
23  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    32.14  1:07.16  1:42.42    2:17.07   
24  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    32.46  1:08.95  1:46.15    2:22.24   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    28.84        1:02.49   
Malin Sjöström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.29        1:08.90   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.53        1:09.07   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    32.90        1:10.47   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.32        1:12.17   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.58        1:13.99   
Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    34.68        1:15.63   
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    34.25        1:16.06   
Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap    35.51        1:16.42   
10  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    35.60        1:18.07   
11  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    36.54        1:18.14   
12  Sandra Klippfors  1995  Simsällskapet Stimmet    35.88        1:18.15   
13  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    35.75        1:18.62   
14  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    37.27        1:21.98   
15  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen    36.93        1:22.11   
16  Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap    37.85        1:23.45   
17  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.26        1:24.01   
18  Johanna Wendt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.22        1:24.26   
19  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen    39.21        1:26.50   
20  Linn Karlsson  1995  Uddevalla Sim    38.45        1:27.08   
21  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    40.53        1:27.40   
22  Lena Ghabayen  1995  Trollhättans Simsällskap    39.88        1:27.77   
23  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    39.85        1:28.54   
24  Evin Sadeghi  1995  Göteborg Sim    40.77        1:28.89   
25  Emma Johansson  1995  Alingsås SLS    42.32        1:29.71   
26  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim    44.02        1:41.09   
27  Catrine Latifi Åsén  1995  Alingsås SLS    44.67        1:41.10   
                     
 
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:08.79  2:21.53  3:42.36    4:46.48   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.87  2:27.65  3:55.96    5:04.74   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:12.20  2:28.88  3:55.19    5:05.77   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.59  2:30.54  3:58.81    5:09.13   
Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    1:14.24  2:34.53  4:12.57    5:23.38   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:14.18  2:35.93  4:10.86    5:27.44   
Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap    1:24.12  2:54.09  4:23.56    5:45.92   
Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    1:27.85  2:54.17  4:40.74    6:02.15   
Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    1:26.64  3:03.62  4:56.43    6:20.36   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    32.17        1:09.53   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    33.41        1:12.52   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    33.97        1:15.30   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    35.62        1:15.42   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    34.06        1:15.78   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    34.20        1:16.52   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.98        1:16.86   
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.70        1:17.38   
Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    36.68        1:18.96   
10  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    36.30        1:19.37   
11  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    36.24        1:19.63   
12  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap    36.40        1:19.75   
13  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen    36.60        1:19.76   
14  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    37.64        1:19.86   
15  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    36.46        1:20.20   
16  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS    38.21        1:21.88   
17  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    37.90        1:22.57   
18  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    39.44        1:22.87   
19  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    36.40        1:23.00   
20  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.51        1:23.17   
21  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.80        1:23.33   
22  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    39.56        1:23.58   
23  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    36.88        1:24.67   
24  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    39.80        1:25.02   
25  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim    38.60        1:25.67   
26  Elin Ehner  1996  Trollhättans Simsällskap    39.17        1:26.07   
27  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.17        1:26.77   
28  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    39.58        1:26.94   
29  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.31        1:26.96   
30  Julia Nordqvist  1997  Uddevalla Sim    38.39        1:27.72   
31  Amanda Schoberg  1996  Simsällskapet Stimmet    40.37        1:28.52   
Sarah Turesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    34.85        1:13.55   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    34.84        1:13.67   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.95        1:15.83   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.81        1:16.76   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    36.68        1:17.56   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    37.59        1:19.55   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    37.73        1:21.10   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    39.81        1:23.36   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    39.77        1:24.70   
10  Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    40.08        1:25.41   
11  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    40.06        1:25.42   
12  Isac Abraham  1996  Göteborg Sim    40.72        1:25.75   
13  Linus Olsson  1996  Trollhättans Simsällskap    39.80        1:26.79   
14  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    41.51        1:26.99   
15  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    40.92        1:27.81   
16  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    42.59        1:29.87   
17  Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    43.43        1:30.52   
18  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.24        1:30.57   
19  Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim    43.28        1:30.81   
20  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    43.84        1:31.92   
21  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    44.29        1:34.13   
22  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    44.26        1:34.20   
23  Joel Hedlund  1996  Alingsås SLS    45.62        1:34.33   
24  Felix Färdmar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.12        1:34.50   
25  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.97        1:35.32   
26  Pär Börjesson  1998  Göteborg Sim    44.89        1:36.64   
27  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    46.25        1:37.34   
28  Simon Bodestig  1996  Lysekils Simsällskap    45.97        1:37.96   
29  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    46.27        1:38.63   
30  Jack Vahnberg  1997  Göteborg Sim    46.71        1:39.46   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 800m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    1:04.62  2:12.17  3:20.75  4:29.84  9:07.16   
          5:39.56  6:49.30  7:58.88       
Elisabeta Nuber  1993  Göteborg Sim    1:05.02  2:14.38  3:24.50  4:33.10  9:09.96   
          5:41.58  6:50.78  8:00.69       
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.59  2:14.00  3:23.24  4:32.79  9:11.85   
          5:42.68  6:52.85  8:03.08       
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    1:10.69  2:24.17  3:37.65  4:51.21  9:44.29   
          6:04.91  7:18.41  8:32.23       
Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    1:07.53  2:20.71  3:34.82  4:49.91  9:52.48   
          6:06.27  7:21.79  8:37.88       
Erica Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:11.14  2:28.55  3:47.69  5:07.36  10:24.72   
          6:27.13  7:47.48  9:07.73       
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    1:12.53  2:31.86  3:52.98  5:13.05  10:24.86   
          6:33.23  7:52.40  9:09.51       
Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.44  2:29.85  3:49.49  5:09.29  10:28.65   
          6:29.61  7:50.32  9:10.25       
Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:13.10  2:32.27  3:52.71  5:13.50  10:34.87   
          6:33.77  7:54.29  9:14.60       
10  Susanna Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.03  2:35.03  3:57.82  5:21.35  10:55.05   
          6:44.99  8:08.78  9:33.23       
11  Linnéa Rölander  1994  Simklubben 1970    1:21.29  2:50.39  4:22.15  5:54.24  12:00.06   
          7:25.77  8:58.43  10:31.10       
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    29.79        1:00.76   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    29.39        1:01.44   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    30.28        1:03.31   
Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.01        1:03.91   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    31.51        1:04.58   
Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    31.38        1:04.97   
Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    32.02        1:05.37   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    31.81        1:05.75   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    32.29        1:06.15   
10  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    32.60        1:06.84   
11  Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    32.84        1:06.85   
12  Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    31.38        1:07.18   
13  Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    33.88        1:08.35   
14  Martin Ohlsson  1994  Simklubben Elfsborg    32.58        1:08.95   
15  Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap    34.55        1:10.42   
16  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap    34.82        1:11.77   
17  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    34.68        1:12.62   
18  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    34.91        1:12.96   
19  André Idegård  1994  Göteborg Sim    35.48        1:13.33   
20  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.99        1:13.64   
21  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.80        1:13.97   
22  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    36.18        1:14.89   
23  Oscar Lindmark  1993  Alingsås SLS    35.97        1:15.15   
24  Aron Bryngelsson  1993  Uddevalla Sim    37.78        1:17.12   
25  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    38.72        1:18.06   
26  Henrik Gingsjö  1994  Kungsbacka Simsällskap    40.88        1:24.11   
27  Robin Gabrielsson  1994  Falköpings Simsällskap    44.13        1:31.86   
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 27, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Flickor Yngre 1  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:31.98   
  Johanna Rempling  1995      34.08  1:09.56      1:09.56   
  Malin Westman  1995      33.65  1:12.34      2:21.90   
  Malin Sjöström  1995      31.58  1:07.89      3:29.79   
  Ulrika Holm  1996      29.65  1:02.19      4:31.98   
                     
Göteborg Sim  1995  Göteborg Sim            4:42.64   
  Christina Ekstedt  1996      35.78  1:13.85      1:13.85   
  Viktoria Reinhold  1996      34.73  1:14.73      2:28.58   
  Johanna Andersson  1996      31.02  1:08.55      3:37.13   
  Hanna Börjesson  1996      30.71  1:05.51      4:42.64   
                     
S02 Lag 1  1995  Simklubben S 02            4:44.92   
  Tilde Lundmark  1995      32.97  1:08.69      1:08.69   
  Lina Berg  1996      37.45  1:20.51      2:29.20   
  Klara Simonsson  1995      33.06  1:11.95      3:41.15   
  Natalie Ylitalo  1995      30.23  1:03.77      4:44.92   
                     
Varberg Tjejer Lag 1  1995  Varberg-Falkenberg Sim            4:54.31   
  Elin Kvarnemar  1995      37.18  1:16.80      1:16.80   
  Elin Palmqvist  1995      37.32  1:19.33      2:36.13   
  Nike Kruners  1996      33.88  1:14.83      3:50.96   
  Ida Henriksson  1996      30.08  1:03.35      4:54.31   
                     
Uddevalla Sim  1995  Uddevalla Sim            4:56.40   
  Felicia Andersson  1997      36.99  1:17.38      1:17.38   
  Julia Nordqvist  1997      38.16  1:22.20      2:39.58   
  Amanda Sundström  1995      31.79  1:09.69      3:49.27   
  Emma Strandberg  1997      31.64  1:07.13      4:56.40   
                     
Kbss Lag Damer 1  1995  Kungsbacka Simsällskap            5:09.59   
  Annica Molin  1996      39.14  1:22.15      1:22.15   
  Klara Wakéus  1995      35.55  1:17.14      2:39.29   
  Gina Hvarfvenius  1997      36.66  1:20.13      3:59.42   
  Isabelle Hoverberg  1996      33.43  1:10.17      5:09.59   
                     
Kungälv F14  1995  Kungälvs Simsällskap            5:10.33   
  Beatrice Schütt  1996      37.03  1:16.26      1:16.26   
  Malin Ödlund  1996      39.99  1:28.32      2:44.58   
  Josefin Nielsen-Fernandez  1996      34.93  1:18.21      4:02.79   
  Isabelle Avenius  1996      31.85  1:07.54      5:10.33   
                     
SK Laxen 1  1995  Simklubben Laxen            5:11.38   
  Emelie Quander  1995      35.85  1:16.27      1:16.27   
  Hai Phuong Do  1995      40.03  1:26.82      2:43.09   
  Felicia Torbjörnsson  1995      35.63  1:18.23      4:01.32   
  Amra Radoncic  1995      32.90  1:10.06      5:11.38   
                     
S02 Lag 2  1995  Simklubben S 02            5:11.97   
  Hanna Erléus  1997      37.24  1:18.06      1:18.06   
  Astrid Johansson  1997      41.58  1:29.10      2:47.16   
  Julia Bellvik  1996      33.93  1:13.52      4:00.68   
  Linnea Kaldrup  1996      33.42  1:11.29      5:11.97   
                     
10  Mass Flickor Yngre 2  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:13.80   
  Sofia Johannesson  1996      39.31  1:20.50      1:20.50   
  Josefin Company Ekberg  1996      40.18  1:24.69      2:45.19   
  Klara Carlström  1997      34.77  1:17.76      4:02.95   
  Rebecka Greberg  1995      34.40  1:10.85      5:13.80   
                     
11  Mass Flickor Yngre 3  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:18.94   
  Johanna Janebäck  1996      37.35  1:16.85      1:16.85   
  Ulrika Krüger  1996      40.72  1:26.77      2:43.62   
  Gabriella Petersson  1998      39.63  1:27.17      4:10.79   
  Johanna Åberg  1997      32.06  1:08.15      5:18.94   
                     
12  SK Laxen 2  1995  Simklubben Laxen            5:19.33   
  Alexandra Rolf  1997      39.42  1:20.96      1:20.96   
  Hanna Cederholm  1997      40.94  1:27.34      2:48.30   
  Kajsa Bengtsson  1997      37.76  1:21.33      4:09.63   
  Sofia Karlborg  1996      31.89  1:09.70      5:19.33   
                     
13  Göteborg Sim Lag 2  1995  Göteborg Sim            5:19.96   
  Amanda Janzon  1997      39.17  1:20.47      1:20.47   
  Evin Sadeghi  1995      39.59  1:24.65      2:45.12   
  Alfhild Kristensson  1999      38.39  1:24.46      4:09.58   
  Matilda Kewenter  1997      33.54  1:10.38      5:19.96   
                     
14  Varberg Tjejer Lag 2  1995  Varberg-Falkenberg Sim            5:24.13   
  Ebba Engström  1996      37.48  1:18.63      1:18.63   
  Josefine Karlsson  1997      41.67  1:27.74      2:46.37   
  Cecilia Johansson  1995      37.08  1:22.34      4:08.71   
  Linnea Kobel  1996      35.06  1:15.42      5:24.13   
                     
15  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  Simklubben Elfsborg            5:39.23   
  Angelica Yngvesson  1996      39.37  1:21.74      1:21.74   
  Louise Johansson  1996      42.27  1:31.28      2:53.02   
  Boel Knutson  1995      35.74  1:23.97      4:16.99   
  Ida Andersson  1997      36.81  1:22.24      5:39.23   
                     
Göteborg Sim Lag 3  1996  Göteborg Sim            DSQ   
  Mathilda Janzon  1998      40.37  1:21.37      1:21.37   
  Sofie Andersson  1996              2:52.11   
                     
Trollhättans Simsällskap  1995  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
  Malin Nilsson  1995      38.71  1:20.58      1:20.58   
  Isabelle Stenvold  1996      39.74        2:45.61   
  Jennifer Ask  1995              4:09.38   
                     
                     
 
Gren 28, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Pojkar Yngre 1  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:56.01   
  Isak Eliasson  1996      28.24  59.02      59.02   
  Ludvig Hazard  1995      28.13  1:00.06      1:59.08   
  Joachim Bratt  1995      28.17  58.40      2:57.48   
  Edvin Qvirist  1995      27.83  58.53      3:56.01   
                     
S02  1995  Simklubben S 02            3:58.60   
  Robert O´gorman  1995      26.77  56.53      56.53   
  Johannes Sköld  1996      28.45  1:01.33      1:57.86   
  Alexander Dimcevski  1995      28.10  59.52      2:57.38   
  Elias Gausel  1996      29.29  1:01.22      3:58.60   
                     
Kbss Lag Herrar 1  1995  Kungsbacka Simsällskap            3:59.67   
  Viktor Hörndahl  1995      27.01  56.74      56.74   
  Joel Georgy  1996      28.34  59.41      1:56.15   
  Niklas Sandberg  1995      28.77  1:01.05      2:57.20   
  Erik Asp  1995      29.47  1:02.47      3:59.67   
                     
Mass Pojkar Yngre 2  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:03.43   
  Jacob Lundén  1995      29.15  1:01.44      1:01.44   
  Richard Wang  1995      28.92  1:01.52      2:02.96   
  Anton Welliver  1995      28.94  1:00.35      3:03.31   
  Patrik Löfgren  1996      28.21  1:00.12      4:03.43   
                     
SK Laxen 1  1995  Simklubben Laxen            4:03.50   
  John Olsson  1995      28.06  58.66      58.66   
  Mikael Blum  1995      28.98  1:01.00      1:59.66   
  Alfred Bjärudd  1996      29.36  1:02.10      3:01.76   
  Timmie Rydberg  1996      29.29  1:01.74      4:03.50   
                     
Göteborg Sim  1995  Göteborg Sim            4:09.48   
  Julian Cöster  1995      28.96  1:00.01      1:00.01   
  Erik Panzar  1996      30.04  1:02.97      2:02.98   
  Emil Elton  1995      29.99  1:03.63      3:06.61   
  Christopher Jedel  1995      29.51  1:02.87      4:09.48   
                     
Uddevalla Sim  1995  Uddevalla Sim            4:10.21   
  Johan Andersson  1995      27.98  59.07      59.07   
  Jesper Skoglund  1995      29.31  1:02.20      2:01.27   
  Hampus Johansson  1995      29.54  1:04.18      3:05.45   
  Karl Olsson  1996      30.62  1:04.76      4:10.21   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  Simklubben Elfsborg            4:10.82   
  Arwid Anesten  1995      28.56  1:00.10      1:00.10   
  Adrian Johannesson  1995      27.41  57.06      1:57.16   
  Emil Hammarlund  1995      33.69  1:09.68      3:06.84   
  Georg Hess  1996      30.51  1:03.98      4:10.82   
                     
Mass Pojkar Yngre 3  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:17.81   
  Björn Lindahl  1995      29.48  1:03.30      1:03.30   
  Jacob Rosén  1997      30.72  1:04.98      2:08.28   
  Fredrik Karlsson  1995      30.45  1:04.20      3:12.48   
  Johan Malmgren  1995      30.51  1:05.33      4:17.81   
                     
10  Kbss Lag Herrar 2  1995  Kungsbacka Simsällskap            4:18.80   
  Philip Hörndahl  1995      30.57  1:03.46      1:03.46   
  Anton Johansson  1996      31.63  1:05.21      2:08.67   
  Marcus Robertsson  1995      31.19  1:05.95      3:14.62   
  Theodor Hennings  1995      30.49  1:04.18      4:18.80   
                     
11  Göteborg Sim Lag 2  1995  Göteborg Sim            4:24.62   
  Oscar Sands  1995      31.38  1:07.48      1:07.48   
  Martin Selin  1995      30.01  1:05.31      2:12.79   
  Isac Abraham  1996      30.52  1:05.82      3:18.61   
  Alexander Triantafillou  1997      31.82  1:06.01      4:24.62   
                     
12  Göteborg Sim Lag 3  1996  Göteborg Sim            4:34.22   
  Mikael Lagging  1995      33.98  1:10.23      1:10.23   
  Yosef Enouri  1996      31.09  1:04.77      2:15.00   
  Oskar Ehrnberg  1997      32.77  1:08.99      3:23.99   
  Eric Gustafsson  1997      33.32  1:10.23      4:34.22   
                     
13  SK Laxen 2  1995  Simklubben Laxen            4:44.66   
  Max Ackerman  1995      35.55  1:14.50      1:14.50   
  Teodor Widerberg  1998      32.37  1:09.05      2:23.55   
  Edvin Ardö  1997      34.19  1:11.36      3:34.91   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      32.96  1:09.75      4:44.66   
                     
14  Mass Pojkar Yngre 4  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:45.58   
  Mattias Christensson  1995      32.40  1:07.33      1:07.33   
  Aron Qvirist  1998      32.82  1:10.40      2:17.73   
  David Pålsson  1996      33.85  1:11.15      3:28.88   
  Tor Leander  1999      34.94  1:16.70      4:45.58   
                     
15  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  Simklubben Elfsborg            4:49.62   
  Casper Eriksson  1996      33.23  1:10.68      1:10.68   
  Daniel Sumi  1997      33.61  1:11.84      2:22.52   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      34.23  1:12.28      3:34.80   
  William Reinholdsson  1997      34.19  1:14.82      4:49.62   
                     
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg    24.38        51.50   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    25.86        52.65   
Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.42        55.22   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02    26.37        55.25   
Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.03        55.33   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    26.66        56.10   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    26.67        56.17   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    27.02        56.27   
Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    27.65        56.38   
10  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    27.28        56.50   
11  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    26.90        56.63   
12  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    27.41        56.89   
13  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    27.42        57.37   
14  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    27.47        57.67   
15  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    27.72        58.47   
16  Mathias Petrusson  1993  S77 Stenungsund    28.43        58.49   
17  Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap    28.26        59.18   
18  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    28.49        59.21   
19  Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    28.57        59.75   
20  Zaid Mansur  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.33        59.81   
21  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.10        1:00.26   
22  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    27.96        1:00.29   
23  Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    29.46        1:00.54   
24  John Nordberg  1994  Göteborg Sim    29.32        1:00.64   
25  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    29.33        1:00.84   
26  Tony Brkic  1994  Simsällskapet Stimmet    28.96        1:00.86   
27  Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.40        1:01.05   
28  Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    29.36        1:02.32   
29  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    29.77        1:02.74   
30  Aron Bryngelsson  1993  Uddevalla Sim    29.85        1:02.99   
31  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    30.47        1:03.89   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    1:02.80  2:09.85  3:18.10    4:26.75   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.50  2:12.98  3:23.14    4:33.15   
Elisabeta Nuber  1993  Göteborg Sim    1:04.23  2:14.00  3:24.08    4:33.38   
Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    1:07.36  2:19.19  3:31.29    4:41.47   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.03  2:23.16  3:36.00    4:48.07   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    1:09.00  2:21.76  3:35.91    4:48.59   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.84  2:22.03  3:37.50    4:49.78   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:09.45  2:23.78  3:38.61    4:51.22   
Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    1:10.09  2:25.59  3:40.70    4:53.75   
10  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    1:09.83  2:25.34  3:40.94    4:54.06   
11  Alexandra Horvath  1994  Simklubben S 02    1:12.41  2:28.08  3:44.91    5:02.25   
12  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    1:11.81  2:28.62  3:45.92    5:02.32   
13  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.46  2:28.17  3:46.92    5:04.87   
14  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.60  2:28.56  3:47.71    5:04.90   
15  Wendy Mo  1994  Trollhättans Simsällskap    1:11.69  2:30.15  3:49.50    5:06.53   
16  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:12.86  2:31.32  3:50.32    5:06.58   
17  Erica Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:11.14  2:27.75  3:47.14    5:07.48   
18  Susanna Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.94  2:33.48  3:55.68    5:16.26   
19  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    1:13.03  2:34.20  3:58.07    5:20.43   
20  Felicia Baaz  1993  Simklubben Laxen    1:12.63  2:33.93  3:57.52    5:21.38   
21  Therese Sköld  1993  Uddevalla Sim    1:16.05  2:38.66  4:02.03    5:24.47   
22  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:14.58  2:39.27  4:04.40    5:27.91   
23  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    1:15.46  2:41.50  4:10.76    5:41.15   
                     
 
Gren 31, 200m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.50  1:04.73  1:44.06    2:15.68   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.21  1:06.39  1:48.41    2:22.16   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.97  1:08.18  1:49.78    2:22.66   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    31.55  1:08.84  1:50.12    2:24.20   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    31.49  1:08.67  1:53.88    2:26.71   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    32.66  1:09.34  1:53.09    2:27.48   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.12  1:08.92  1:53.77    2:28.51   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.35  1:12.18  1:57.73    2:32.39   
Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    32.15  1:12.48  2:00.02    2:33.76   
10  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    32.96  1:13.63  1:59.68    2:34.11   
11  Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    34.54  1:14.18  2:02.19    2:36.03   
12  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    33.05  1:12.80  2:02.83    2:38.30   
13  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    34.90  1:12.54  2:01.25    2:38.76   
14  Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap    36.22  1:19.33  2:01.80    2:40.65   
15  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.64  1:15.81  2:05.15    2:43.20   
16  Jacob Lundén  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.59  1:19.13  2:06.84    2:44.43   
17  Johan Malmgren  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.48  1:17.67  2:05.80    2:44.90   
18  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap    36.39  1:17.87  2:08.26    2:45.71   
19  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    35.26  1:17.74  2:09.40    2:48.39   
20  Martin Selin  1995  Göteborg Sim    35.42  1:20.60  2:10.33    2:49.03   
21  Fredrik Karlsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.52  1:20.10  2:11.67    2:49.20   
22  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    35.65  1:20.60  2:12.84    2:49.62   
23  Emil Elton  1995  Göteborg Sim    34.83  1:17.01  2:13.56    2:51.14   
24  Start Sahaphon Hamanee  1995  Åmåls Simsällskap    36.98  1:23.12  2:12.19    2:52.41   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    32.48  1:07.92  1:45.66    2:22.90   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    33.49  1:09.65  1:48.14    2:26.48   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.55  1:10.33  1:48.86    2:28.19   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.69  1:10.89  1:50.07    2:28.68   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.30  1:13.59  1:54.10    2:33.60   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    35.93  1:15.07  1:55.28    2:35.54   
Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    37.46  1:18.18  1:59.16    2:39.36   
Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970    37.52  1:18.52  2:00.67    2:42.42   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    38.04  1:19.34  2:01.96    2:43.94   
10  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    38.06  1:19.91  2:02.86    2:45.01   
11  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    37.32  1:19.81  2:03.72    2:45.26   
12  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    38.40  1:21.68  2:05.72    2:48.32   
13  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    39.32  1:23.49  2:09.31    2:52.04   
14  Linn Karlsson  1995  Uddevalla Sim    39.35  1:22.87  2:08.44    2:52.71   
15  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    39.34  1:23.24  2:09.33    2:54.18   
16  Lena Ghabayen  1995  Trollhättans Simsällskap    41.78  1:26.43  2:12.16    2:56.28   
17  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen    40.45  1:25.39  2:11.78    2:57.40   
18  Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap    41.52  1:26.47  2:12.81    2:58.69   
19  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.45  1:28.62  2:15.03    3:00.22   
20  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap    40.27  1:25.57  2:12.82    3:01.28   
21  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim    41.13  1:27.91  2:17.28    3:04.61   
22  Jennifer Ryrbo  1995  S77 Stenungsund    42.63  1:30.60  2:22.24    3:11.36   
23  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.71  1:31.33  2:22.68    3:11.74   
Emma Johansson  1995  Alingsås SLS            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    32.05        1:08.02   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    33.10        1:09.31   
Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.02        1:11.43   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    33.89        1:13.20   
Pontus Högberg  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.17        1:13.50   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    35.11        1:15.16   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    35.69        1:15.80   
Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    35.71        1:16.01   
Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    35.99        1:16.20   
10  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    35.98        1:17.19   
11  Robin van Mulders  1993  Simklubben Elfsborg    36.76        1:18.70   
12  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.07        1:19.19   
13  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    37.68        1:19.54   
14  Tony Brkic  1994  Simsällskapet Stimmet    38.97        1:21.99   
15  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    38.62        1:23.06   
16  Oscar Sandblom  1993  Trollhättans Simsällskap    38.30        1:23.25   
17  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap    38.39        1:23.54   
18  Tobias Lindqvist  1993  Simklubben S 02    40.73        1:25.86   
19  Henrik Gingsjö  1994  Kungsbacka Simsällskap    41.00        1:26.91   
20  Robin Gabrielsson  1994  Falköpings Simsällskap    48.15        1:42.77   
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 34, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    32.25  1:07.02  1:42.53    2:18.74   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    33.66  1:10.16  1:46.76    2:23.21   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    32.94  1:09.66  1:47.78    2:25.89   
Emelie Stenhammar  1993  Simklubben Götene    33.20  1:09.78  1:48.78    2:27.77   
Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    34.91  1:13.26  1:53.00    2:32.79   
Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap    34.06  1:13.82  1:54.86    2:35.40   
Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    36.73  1:16.25  1:57.48    2:38.80   
Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    36.27  1:16.60  1:58.59    2:39.04   
Josefina Bergström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.28  1:17.27  1:58.54    2:39.36   
10  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    36.93  1:17.23  1:59.47    2:40.56   
11  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen    37.32  1:18.09  2:01.51    2:44.75   
12  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.16  1:19.83  2:02.84    2:45.81   
13  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.35  1:19.94  2:04.06    2:47.49   
14  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    38.63  1:21.61  2:05.91    2:50.23   
15  Solveig Ramallo  1993  Göteborg Sim    38.47  1:22.32  2:07.14    2:50.87   
16  Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb    40.05  1:23.84  2:08.34    2:52.49   
17  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    40.79  1:25.38  2:12.03    2:58.63   
Rebecka Bengtsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 35, 200m Medley P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.67  1:07.01  1:50.25    2:24.93   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    32.74  1:11.54  1:51.82    2:25.53   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.24  1:11.34  1:54.52    2:29.10   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    33.48  1:12.40  1:58.44    2:34.58   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    33.88  1:15.13  1:59.47    2:35.41   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    32.71  1:13.14  1:59.64    2:35.44   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    33.95  1:14.56  2:02.00    2:37.62   
William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    35.19  1:16.59  2:01.99    2:37.98   
Isac Abraham  1996  Göteborg Sim    35.16  1:17.31  2:05.84    2:42.04   
10  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    37.65  1:19.41  2:08.92    2:42.95   
11  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    36.66  1:16.43  2:04.86    2:43.10   
12  Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim    36.56  1:20.44  2:09.27    2:45.45   
13  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    33.50  1:18.61  2:09.02    2:45.87   
14  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    37.68  1:17.53  2:09.53    2:46.71   
15  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    38.28  1:19.36  2:10.27    2:47.28   
16  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    33.92  1:16.40  2:09.35    2:47.48   
17  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    37.27  1:19.09  2:10.10    2:47.83   
18  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    37.18  1:21.56  2:11.86    2:49.71   
19  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    34.18  1:17.28  2:10.86    2:50.13   
20  Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.51  1:21.17  2:12.62    2:50.91   
21  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    41.66  1:27.55  2:13.43    2:51.52   
22  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.72  1:22.30  2:14.40    2:53.38   
23  Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    39.41  1:25.40  2:13.80    2:54.63   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 36, 400m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    1:05.76  2:15.19  3:25.58    4:35.48   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    1:05.33  2:14.84  3:26.61    4:40.27   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    1:07.05  2:20.63  3:34.15    4:48.08   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    1:08.57  2:22.97  3:38.45    4:54.97   
Louise Hjalmarsson  1997  Mariestads Simsällskap    1:09.92  2:26.51  3:45.27    5:01.47   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.82  2:28.03  3:46.05    5:04.20   
Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    1:10.81  2:28.54  3:47.60    5:05.32   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:12.83  2:33.19  3:51.41    5:07.31   
Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen    1:13.55  2:33.51  3:52.09    5:10.32   
10  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap    1:13.98  2:34.60  3:55.07    5:10.87   
11  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    1:11.22  2:29.87  3:50.80    5:10.88   
12  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    1:13.78  2:34.09  3:54.57    5:11.08   
13  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    1:13.46  2:33.07  3:53.62    5:12.74   
14  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:12.78  2:33.22  3:52.99    5:12.86   
15  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    1:13.77  2:33.82  3:55.75    5:17.77   
16  Emma Strandberg  1997  Uddevalla Sim    1:14.27  2:35.89  3:58.69    5:18.66   
17  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    1:14.36  2:35.92  3:58.50    5:19.67   
18  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim    1:13.91  2:36.97  3:59.88    5:21.87   
19  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:14.06  2:37.58  4:02.45    5:26.77   
20  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.67  2:37.00  4:03.02    5:27.19   
21  Amanda Schoberg  1996  Simsällskapet Stimmet    1:17.38  2:41.55  4:05.43    5:27.61   
22  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:13.96  2:37.72  4:04.30    5:27.65   
                     
 
Gren 37, 400m Medley P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    1:03.93  2:12.81  3:33.66    4:36.55   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    1:06.42  2:19.41  3:37.72    4:42.35   
Robin Eskilsson  1993  Uddevalla Sim    1:06.71  2:23.87  3:52.14    4:59.88   
Zaid Mansur  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.32  2:27.55  3:59.17    5:11.19   
Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    1:11.38  2:27.70  3:58.88    5:14.14   
Daniel Klippfors  1993  Simsällskapet Stimmet    1:10.88  2:31.14  4:08.60    5:19.47   
Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    1:12.06  2:31.81  4:09.40    5:21.13   
Pontus Högberg  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.32  2:46.81  4:15.22    5:34.81   
Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    1:14.09  2:45.08  4:19.19    5:37.84   
10  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    1:23.31  2:49.90  4:25.09    5:42.41   
John Nordberg  1994  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim    30.19        1:04.22   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    30.17        1:04.83   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    31.53        1:07.99   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.16        1:08.14   
Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    31.86        1:08.72   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    32.06        1:08.73   
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    32.00        1:08.82   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    32.61        1:08.83   
Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    31.81        1:08.83   
10  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    31.52        1:08.94   
11  Emelie Stenhammar  1993  Simklubben Götene    31.88        1:09.32   
12  Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap    31.48        1:09.78   
13  Elisabeta Nuber  1993  Göteborg Sim    32.65        1:10.08   
14  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    33.38        1:12.29   
15  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    32.94        1:12.98   
16  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    34.06        1:13.03   
17  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    33.81        1:13.72   
18  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    34.78        1:14.06   
19  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    33.19        1:14.13   
20  Isabelle Henriksson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    33.97        1:14.59   
21  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.83        1:15.23   
22  Sara Jonasson  1993  Kungsbacka Simsällskap    34.16        1:15.64   
23  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    35.42        1:17.69   
24  Josefina Bergström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.77        1:17.72   
25  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.44        1:18.50   
26  Erica Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.76        1:19.18   
27  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    35.29        1:19.64   
28  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.41        1:20.09   
29  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.05        1:22.10   
30  Linnéa Olsson  1994  Uddevalla Sim    37.06        1:24.86   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 800m Frisim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:02.89  2:07.93  3:12.97  4:17.91  8:39.99   
          5:23.30  6:29.85  7:36.82       
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    1:04.68  2:14.80  3:23.27  4:32.83  9:10.28   
          5:42.53  6:52.70  8:02.12       
Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    1:06.58  2:16.99  3:27.67  4:38.11  9:16.82   
          5:48.68  6:58.23  8:07.45       
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.39  2:14.43  3:25.80  4:37.09  9:22.76   
          5:49.05  7:01.85  8:13.89       
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:04.10  2:13.93  3:25.54  4:37.64  9:22.96   
          5:48.63  7:01.11  8:13.04       
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.17  2:17.36  3:29.16  4:41.25  9:25.81   
          5:52.97  7:04.41  8:15.79       
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    1:04.24  2:14.73  3:26.99  4:40.65  9:37.38   
          5:54.87  7:10.92  8:26.52       
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.67  2:21.82  3:34.91  4:49.56  9:45.63   
          6:03.42  7:18.86  8:32.96       
Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    1:10.23  2:26.15  3:44.08  5:02.13  10:16.79   
          6:21.44  7:40.87  9:00.68       
10  Emil Elton  1995  Göteborg Sim    1:10.26  2:27.21  3:44.86  5:02.61  10:18.70   
          6:21.03  7:40.20  9:00.72       
11  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    1:12.02  2:30.75  3:49.81  5:08.30  10:22.63   
          6:26.24  7:46.04  9:05.39       
12  Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap    1:13.58  2:35.61  3:57.02  5:17.91  10:29.42   
          6:39.23  7:58.02  9:15.05       
13  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:12.21  2:30.94  3:51.28  5:12.62  10:33.56   
          6:32.30  7:54.81  9:15.55       
14  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:17.08  2:38.68  4:01.49  5:23.41  10:48.19   
          6:46.35  8:09.34  9:30.56       
15  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    1:18.43  2:44.73  4:10.19  5:36.30  11:13.46   
          7:01.13  8:26.80  9:52.29       
16  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:18.99  2:53.84  4:32.93  6:14.61  12:59.04   
          7:58.41  9:40.92  11:21.18       
                     
 
Gren 40, 200m Bröstsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.01  1:16.38  1:57.94    2:39.90   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    36.30  1:17.45  2:01.06    2:43.28   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    37.70  1:19.60  2:02.57    2:46.18   
Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap    36.83  1:19.61  2:05.00    2:50.41   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    39.50  1:24.43  2:10.55    2:56.42   
Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap    40.45  1:25.09  2:10.61    2:56.42   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    41.13  1:26.47  2:13.07    2:58.59   
Evin Sadeghi  1995  Göteborg Sim    39.86  1:25.21  2:12.17    2:58.61   
Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    40.72  1:26.42  2:12.77    2:58.78   
10  Sandra Klippfors  1995  Simsällskapet Stimmet    41.67  1:28.56  2:17.59    3:05.31   
11  Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970    42.50  1:30.06  2:19.52    3:09.54   
12  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.88  1:31.20  2:20.61    3:10.10   
13  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen    41.70  1:30.65  2:20.72    3:11.93   
14  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    43.64  1:33.82  2:24.68    3:15.20   
15  Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap    44.30  1:34.71  2:26.44    3:18.67   
16  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.34  1:38.14  2:31.52    3:23.44   
17  Catrine Latifi Åsén  1995  Alingsås SLS    46.88  1:40.61  2:33.39    3:24.47   
18  Lena Ghabayen  1995  Trollhättans Simsällskap    46.56  1:38.62  2:32.32    3:25.02   
19  Malin Gatzwiller  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.55  1:38.76  2:32.54    3:26.44   
20  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim    45.81  1:38.25  2:31.92    3:26.48   
21  Meron Abraham  1995  Göteborg Sim    48.14  1:43.69  2:40.81    3:36.02   
                     
 
Gren 41, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  Simklubben Elfsborg            3:38.57   
  Alexander Berggren  1994      27.20  55.99      55.99   
  Fredrik Olsson  1994      27.22  58.01      1:54.00   
  Melker Selin  1993      24.42  50.85      2:44.85   
  Adam Paulsson  1995      25.58  53.72      3:38.57   
                     
Trollhättans Simsällskap  1993  Trollhättans Simsällskap            3:40.02   
  Emil Cardebrant  1993      27.10  56.40      56.40   
  Simon Nilsson  1993      26.84  56.03      1:52.43   
  Gustav Eriksson  1994      24.75  51.88      2:44.31   
  Jesper Lund  1993      25.94  55.71      3:40.02   
                     
Mass Pojkar Äldre  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:46.06   
  Alexander Söderman  1993      26.90  56.40      56.40   
  Fritiof Ingelhammar  1993      25.68  54.35      1:50.75   
  Zaid Mansur  1993      27.55  58.58      2:49.33   
  Daniel Blomberg  1993      26.56  56.73      3:46.06   
                     
S02  1994  Simklubben S 02            3:50.23   
  Filip Holmqvist  1994      27.02  56.80      56.80   
  Martin Janson  1994      26.38  55.60      1:52.40   
  Nils Montalva  1993      27.85  59.84      2:52.24   
  Oscar Pettersson  1994      27.35  57.99      3:50.23   
                     
Kungälv P16  1993  Kungälvs Simsällskap            3:56.26   
  Anton Arvidsson  1994      27.31  56.01      56.01   
  Sebastian Pettersson  1994      27.10  56.63      1:52.64   
  Niklas Gustafsson  1993      27.97  1:00.49      2:53.13   
  Simon Jodin  1994      30.09  1:03.13      3:56.26   
                     
Varberg Pojkar  1993  Varberg-Falkenberg Sim            4:27.55   
  Gustav Andersson  1994      31.13  1:05.31      1:05.31   
  Joakim Bresche  1994      29.92  1:03.02      2:08.33   
  Alfred Larsson  1994      29.39  1:02.07      3:10.40   
  Anton Berglund  1995      35.33  1:17.15      4:27.55   
                     
Fss Killar  1993  Falköpings Simsällskap            4:27.97   
  Robin Gabrielsson  1994      32.96  1:10.46      1:10.46   
  Jonathan Elofsson  1993      29.80  1:03.26      2:13.72   
  Andreas Elofsson  1995      30.74  1:06.82      3:20.54   
  Gustav Ingemansson  1995      32.04  1:07.43      4:27.97   
                     
                     
 
Gren 42, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Sim  1994  Göteborg Sim            4:29.12   
  Linnéa Bielicz  1994      31.67  1:06.50      1:06.50   
  Ulrika von Otter  1993      35.88  1:16.64      2:23.14   
  Anna Söderbergh  1994      29.79  1:04.64      3:27.78   
  Elisabeta Nuber  1993      29.01  1:01.34      4:29.12   
                     
Mass Flickor Äldre  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:31.96   
  Josefina Bergström  1993      35.63  1:13.78      1:13.78   
  Emma Westman  1993      34.59  1:13.73      2:27.51   
  Sofia Lindholm  1993      31.21  1:06.71      3:34.22   
  Anna Rosén  1994      27.12  57.74      4:31.96   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  Simklubben Elfsborg            4:38.64   
  Felicia Eriksson  1994      32.67  1:05.91      1:05.91   
  Josefine Heintz  1994      36.99  1:20.35      2:26.26   
  Hanna Gustavsson  1994      31.83  1:11.34      3:37.60   
  Lovisa Linderholm  1994      28.68  1:01.04      4:38.64   
                     
S02  1994  Simklubben S 02            4:42.44   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      32.59  1:06.59      1:06.59   
  Hanna Schariot  1993      38.80  1:22.26      2:28.85   
  Karin Jarenfors  1993      32.60  1:11.77      3:40.62   
  Amanda Zetterström  1994      29.41  1:01.82      4:42.44   
                     
Varberg Tjejer  1993  Varberg-Falkenberg Sim            4:54.94   
  Victoria Karlsson  1994      34.44  1:12.35      1:12.35   
  Erica Andersson  1994      38.38  1:23.25      2:35.60   
  Ida Laurén  1994      33.68  1:12.45      3:48.05   
  Isabelle Henriksson  1993      31.48  1:06.89      4:54.94   
                     
Kungälv F16  1993  Kungälvs Simsällskap            4:56.26   
  Josefin Axberg  1993      35.34  1:14.61      1:14.61   
  Linnea Gustafsson  1995      39.07  1:22.40      2:37.01   
  Ida Almbratt  1994      34.28  1:15.38      3:52.39   
  Amanda Nielsen-Fernandez  1994      30.52  1:03.87      4:56.26   
                     
Trollhättans Simsällskap  1993  Trollhättans Simsällskap            5:05.36   
  Wendy Mo  1994      38.48  1:20.07      1:20.07   
  Sofia Jansson  1994      35.46  1:15.82      2:35.89   
  Louise Ericson  1994      35.88  1:19.17      3:55.06   
  Sofie Jonasson  1994      33.06  1:10.30      5:05.36   
                     
Sk70 Flickor  1994  Simklubben 1970            5:08.83   
  Elisabeth Krische  1996      35.62  1:13.75      1:13.75   
  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994      43.24  1:31.47      2:45.22   
  Sanna Andersson  1995      34.25  1:15.80      4:01.02   
  Sofia Jalnefjord  1994      31.50  1:07.81      5:08.83   
                     
                     
 
Gren 43, 100m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    27.70        57.70   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.81        58.08   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    27.98        58.32   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    29.32        1:00.52   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.36        1:00.61   
Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    29.26        1:01.31   
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim    29.16        1:01.46   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    30.22        1:01.76   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    30.26        1:01.89   
10  Carolina Elvind  1994  Kungsbacka Simsällskap    29.50        1:02.03   
11  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    29.50        1:02.07   
12  Agnes Idoffsson  1994  Simsällskapet Stimmet    29.78        1:02.45   
12  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.41        1:02.45   
14  Emelie Stenhammar  1993  Simklubben Götene    30.17        1:02.76   
15  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    30.11        1:02.79   
16  Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    30.46        1:02.83   
17  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    30.21        1:03.11   
18  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    30.32        1:03.30   
19  Josefin Axberg  1993  Kungälvs Simsällskap    29.33        1:03.41   
20  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    30.93        1:03.80   
21  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.33        1:04.82   
21  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    31.59        1:04.82   
23  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    31.17        1:05.19   
24  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    31.46        1:06.22   
25  Wendy Mo  1994  Trollhättans Simsällskap    32.19        1:06.62   
26  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.27        1:06.95   
27  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    32.46        1:07.05   
28  Malin Waern  1994  Åmåls Simsällskap    32.36        1:08.98   
29  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    32.52        1:09.81   
                     
 
Gren 44, 400m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    58.56  2:01.23  3:04.42    4:04.35   
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    58.60  2:00.91  3:04.22    4:04.77   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    58.72  2:01.72  3:04.78    4:06.41   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg    1:00.53  2:05.20  3:09.41    4:12.86   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:02.15  2:06.88  3:12.42    4:16.29   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    1:01.01  2:07.30  3:13.08    4:16.50   
Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.63  2:08.18  3:13.97    4:20.08   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:01.25  2:08.41  3:15.35    4:20.85   
Robin Eskilsson  1993  Uddevalla Sim    1:02.93  2:10.02  3:17.90    4:23.85   
10  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    1:02.58  2:09.59  3:17.16    4:25.66   
11  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    1:01.17  2:08.67  3:17.76    4:28.18   
12  Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    1:05.36  2:14.82  3:24.56    4:33.68   
13  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    1:05.78  2:16.25  3:25.96    4:34.56   
14  Daniel Klippfors  1993  Simsällskapet Stimmet    1:05.87  2:15.46  3:27.39    4:38.67   
15  Azhy Samal  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.48  2:17.89  3:31.65    4:45.92   
16  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:08.27  2:21.27  3:34.56    4:48.40   
17  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    1:08.65  2:21.89  3:36.68    4:50.82   
18  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:06.94  2:20.36  3:35.92    4:52.45   
19  Sven Andersson  1994  Göteborg Sim    1:08.59  2:23.46  3:38.50    4:52.71   
20  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.20  2:26.52  3:42.37    4:56.24   
21  André Idegård  1994  Göteborg Sim    1:10.09  2:25.21  3:42.06    4:57.98   
22  Aron Bryngelsson  1993  Uddevalla Sim    1:09.47  2:25.47  3:43.33    5:00.94   
23  Pontus Johansson  1994  Simklubben Elfsborg    1:15.94  2:38.68  4:02.08    5:21.60   
24  Robin Gabrielsson  1994  Falköpings Simsällskap    1:23.51  2:58.20  5:20.39    5:58.30   
                     
 
Gren 45, 200m Medley F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.08  1:08.66  1:50.69    2:25.21   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.07  1:12.67  1:53.32    2:28.16   
Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.72  1:12.14  1:58.47    2:31.80   
Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.91  1:13.19  1:57.42    2:32.00   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.94  1:13.22  1:57.90    2:33.29   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    34.01  1:16.39  2:01.12    2:37.31   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    33.14  1:13.81  2:00.32    2:37.95   
Malin Sjöström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.79  1:16.69  2:05.01    2:42.33   
Angelica Rosengren  1995  Simklubben 1970    34.58  1:15.72  2:03.73    2:43.64   
10  Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    34.92  1:18.25  2:07.40    2:44.86   
11  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    35.24  1:18.31  2:06.61    2:45.38   
12  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    35.55  1:17.54  2:09.23    2:45.51   
13  Linnea Gustafsson  1995  Kungälvs Simsällskap    39.53  1:23.35  2:07.94    2:46.94   
14  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap    36.40  1:21.62  2:11.61    2:50.47   
15  Evin Sadeghi  1995  Göteborg Sim    40.10  1:26.01  2:13.47    2:51.94   
16  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.27  1:24.97  2:14.97    2:54.04   
17  Hai Phuong Do  1995  Simklubben Laxen    40.14  1:25.73  2:14.71    2:54.12   
18  Jennifer Ask  1995  Trollhättans Simsällskap    38.37  1:24.00  2:14.91    2:55.29   
19  Amra Radoncic  1995  Simklubben Laxen    38.12  1:22.34  2:16.85    2:57.06   
20  Linn Karlsson  1995  Uddevalla Sim    38.24  1:21.74  2:17.06    2:59.20   
21  Lena Ghabayen  1995  Trollhättans Simsällskap    40.50  1:26.15  2:20.66    3:01.55   
22  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    41.58  1:28.20  2:25.94    3:06.22   
                     
 
Gren 46, 200m Ryggsim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.90  1:07.55  1:41.90    2:15.56   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    32.61  1:08.75  1:46.16    2:23.08   
Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    33.70  1:10.01  1:47.91    2:23.98   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    33.48  1:10.07  1:48.28    2:24.23   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.57  1:10.23  1:48.00    2:25.11   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.08  1:09.17  1:47.41    2:25.19   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    34.65  1:13.06  1:51.13    2:29.32   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.35  1:13.77  1:52.92    2:30.74   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    34.85  1:13.96  1:53.50    2:32.32   
10  Emil Elton  1995  Göteborg Sim    34.77  1:14.02  1:54.32    2:33.85   
11  Hampus Johansson  1995  Uddevalla Sim    34.89  1:13.45  1:54.74    2:36.11   
12  Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    36.48  1:16.74  1:56.63    2:36.31   
13  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    36.96  1:17.55  1:59.10    2:40.77   
14  Fredrik Karlsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.78  1:19.98  2:02.40    2:42.18   
15  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    38.35  1:20.28  2:02.78    2:43.01   
16  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.58  1:21.26  2:03.92    2:46.11   
17  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim    39.51  1:23.22  2:06.77    2:50.30   
18  Jacob Lundén  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.11  1:24.77  2:09.99    2:54.09   
19  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    42.28  1:28.40  2:13.49    2:56.93   
20  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim    42.78  1:30.61  2:21.23    3:09.65   
Kasper Trolltoft  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    34.13        1:09.99   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    34.88        1:12.35   
Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    34.82        1:12.85   
Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap    36.03        1:15.03   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    36.25        1:15.11   
Ida Henriksson  1996  Varberg-Falkenberg Sim    36.93        1:16.01   
Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap    37.00        1:16.26   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    36.48        1:16.50   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.14        1:16.84   
10  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    38.37        1:17.17   
11  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    37.44        1:17.32   
12  Johanna Janebäck  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.51        1:17.50   
13  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.97        1:17.74   
14  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    38.14        1:17.75   
15  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    37.77        1:17.82   
16  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.26        1:18.10   
17  Cajsa Törnqvist  1996  Åsundens Simsällskap    37.80        1:18.25   
18  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    37.72        1:18.93   
19  Ebba Engström  1996  Varberg-Falkenberg Sim    38.12        1:19.19   
20  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.03        1:19.38   
21  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    38.25        1:19.57   
22  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    38.40        1:19.71   
23  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    38.87        1:19.74   
24  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    38.91        1:19.81   
25  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.35        1:20.07   
26  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    39.30        1:20.55   
27  Hanna Börjesson  1996  Göteborg Sim    38.81        1:21.04   
28  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    39.13        1:21.84   
29  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    40.28        1:22.15   
30  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS    41.61        1:23.91   
31  Amanda Schoberg  1996  Simsällskapet Stimmet    40.12        1:23.99   
Louise Hjalmarsson  1997  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.57        59.18   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.90        59.38   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    29.39        1:00.40   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.29        1:00.67   
Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    29.51        1:01.83   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    29.92        1:02.66   
Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    30.61        1:02.71   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    30.64        1:02.73   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    30.76        1:04.26   
10  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    31.08        1:04.34   
11  Jacob Rosén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.79        1:04.73   
12  Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim    31.42        1:04.90   
13  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.11        1:04.91   
13  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    30.85        1:04.91   
15  Isac Abraham  1996  Göteborg Sim    31.43        1:05.62   
16  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    32.03        1:05.81   
17  Max Svedlund-Selander  1996  Lysekils Simsällskap    31.80        1:06.45   
18  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.96        1:06.69   
19  Simon Bodestig  1996  Lysekils Simsällskap    31.89        1:07.32   
20  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    32.64        1:08.32   
21  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    33.31        1:08.47   
22  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    33.06        1:08.57   
23  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    33.34        1:08.61   
24  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    33.06        1:08.68   
25  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    33.64        1:10.06   
26  Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    33.60        1:10.21   
27  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.59        1:10.79   
28  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    34.43        1:11.16   
29  André Idoffsson  1997  Simsällskapet Stimmet    34.63        1:12.28   
30  Felix Färdmar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.32        1:13.83   
31  Kalle Svensson  1997  Lysekils Simsällskap    35.04        1:13.99   
32  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.89        1:14.25   
                     
 
Gren 49, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.77        1:14.85   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    35.42        1:15.20   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.00        1:15.32   
Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    35.82        1:15.55   
Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen    36.46        1:18.54   
Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    38.90        1:21.95   
Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim    38.87        1:22.10   
Erica Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    39.08        1:23.65   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    39.88        1:23.77   
10  Isabelle Henriksson  1993  Varberg-Falkenberg Sim    40.18        1:24.14   
11  Sofia Ziethén  1994  Alingsås SLS    39.80        1:24.16   
12  Agnes Duvander  1994  Billingens Simklubb    39.53        1:24.18   
13  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.34        1:24.28   
14  Wendy Mo  1994  Trollhättans Simsällskap    40.88        1:24.48   
15  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.94        1:24.63   
16  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg    39.29        1:24.74   
17  Josefin Axberg  1993  Kungälvs Simsällskap    40.17        1:24.90   
18  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    40.22        1:25.28   
19  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap    40.07        1:25.57   
20  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    40.77        1:25.84   
21  Josefina Bergström  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.57        1:26.36   
22  Jennifer Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    41.87        1:27.65   
23  Sofia Jalnefjord  1994  Simklubben 1970    41.63        1:27.90   
24  Emelie Alm  1994  Simklubben S 02    41.42        1:28.54   
25  Linnéa Olsson  1994  Uddevalla Sim    43.13        1:31.61   
26  Cecilia Baggesen-Gyllunge  1994  Simklubben 1970    44.12        1:33.51   
27  Rebecka Bengtsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    52.56        1:49.31   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 50, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    30.80  1:03.01  1:36.01    2:08.86   
Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    31.40  1:05.68  1:40.89    2:15.82   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    32.04  1:06.93  1:43.11    2:17.62   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    32.55  1:07.87  1:43.89    2:18.75   
Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.26  1:07.49  1:43.92    2:18.87   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    32.42  1:07.57  1:44.18    2:19.87   
Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    32.67  1:08.97  1:45.61    2:22.05   
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.29  1:10.37  1:47.68    2:24.40   
Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    34.88  1:11.79  1:49.44    2:26.52   
10  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    35.38  1:14.25  1:54.82    2:33.99   
11  Joakim Bresche  1994  Varberg-Falkenberg Sim    36.37  1:16.83  1:57.45    2:35.52   
12  André Idegård  1994  Göteborg Sim    35.75  1:16.05  1:57.70    2:37.96   
13  Simon Jodin  1994  Kungälvs Simsällskap    36.35  1:16.60  1:58.66    2:38.91   
14  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    37.10  1:17.60  1:59.17    2:40.39   
15  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.08  1:19.11  2:01.54    2:42.40   
16  Henrik Gingsjö  1994  Kungsbacka Simsällskap    40.74  1:25.04  2:10.14    2:53.35   
Robin Gabrielsson  1994  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 51, 800m Frisim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:04.76  2:13.77  3:25.06  4:37.31  9:23.23   
          5:49.33  7:02.48  8:15.08       
Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    1:10.04  2:25.86  3:40.89  4:55.94  9:51.72   
          6:09.84  7:24.52  8:39.01       
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.00  2:24.80  3:40.58  4:55.98  9:54.22   
          6:11.27  7:26.38  8:41.07       
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:08.63  2:23.57  3:39.91  4:55.79  9:58.22   
          6:12.01  7:28.42  8:44.93       
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:10.20  2:25.57  3:42.36  4:59.30  10:04.46   
          6:16.34  7:33.01  8:49.83       
Emelie Quander  1995  Simklubben Laxen    1:12.88  2:29.60  3:47.09  5:03.94  10:08.73   
          6:20.06  7:37.52  8:54.76       
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    1:12.96  2:32.48  3:53.39  5:13.47  10:28.93   
          6:33.18  7:53.43  9:12.94       
Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    1:13.52  2:32.52  3:52.67  5:13.09  10:30.75   
          6:33.83  7:53.60  9:13.01       
Olivia Lundgren  1995  S77 Stenungsund    1:12.44  2:31.87  3:52.70  5:15.11  10:39.80   
          6:37.48  7:59.98  9:21.27       
10  Cecilia Johansson  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:15.88  2:39.32  4:05.22  5:33.18  11:13.69   
          6:59.46  8:26.37  9:51.24       
11  Lena Ghabayen  1995  Trollhättans Simsällskap    1:18.63  2:44.45  4:10.06  5:36.22  11:14.17   
          7:01.43  8:27.61  9:52.34       
12  Marika Holmefalk  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:21.20  2:53.89  4:27.42  6:00.91  12:16.00   
          7:35.73  9:10.72  10:45.45       
                     
 
Gren 52, 200m Bröstsim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    33.85  1:12.42  1:52.79    2:33.40   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    35.39  1:15.69  1:56.32    2:36.55   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.47  1:15.68  1:57.45    2:37.88   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.14  1:18.62  2:01.15    2:43.19   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    37.49  1:20.65  2:03.92    2:47.56   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.98  1:20.55  2:04.38    2:48.20   
Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap    36.23  1:19.59  2:04.40    2:49.46   
Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    37.78  1:20.79  2:04.87    2:49.51   
Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS    39.95  1:23.32  2:08.58    2:55.54   
10  Johan Malmgren  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.93  1:22.90  2:09.59    2:56.35   
11  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    39.80  1:26.20  2:13.65    2:59.91   
12  Start Sahaphon Hamanee  1995  Åmåls Simsällskap    42.38  1:29.67  2:16.75    3:01.87   
13  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    40.34  1:26.54  2:14.39    3:01.93   
14  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap    41.22  1:29.23  2:18.15