Deltagarlista Gren 1-44 
 
  Tävling  JDM    Utskriftsdatum  04 januari 2010   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  VSSF & Uddevalla Sim         
 
 
Gren 1, 100m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  1:03.39   
114  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  1:06.52   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  1:07.56   
74  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  1:08.44   
15  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  1:08.98   
47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  1:09.09   
109  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:09.32   
197  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:10.21   
32  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:11.88   
10  101  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:11.89   
11  202  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  1:12.24   
12  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:13.00   
13  82  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  1:13.29   
14  194  Mo William  1996  TROLLHÄTTA  AI3196  25 m  1:13.33   
15  103  Högberg Pontus  1994  MASS  AY6594  25 m  1:13.50   
16  195  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  1:14.07   
17  198  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  25 m  1:14.90   
18  191  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  1:15.16   
19  Rådman Erik  1993  ALINGSÅS  AW1593  25 m  1:15.21   
20  184  Brkic Tony  1994  SS STIMMET  AV1794  25 m  1:15.89   
21  182  Ramos Marco  1993  SKÖVDE SS  AD7193  25 m  1:16.01   
22  215  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  1:16.03   
23  99  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:16.13   
24  28  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  1:16.20   
25  71  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  1:16.78   
26  24  Andersson Sven  1994  GÖTEBORG  AS4594  25 m  1:17.19   
27  173  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  1:17.35   
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  29.64   
48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  29.86   
201  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  30.10   
95  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  30.41   
177  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  30.46   
29  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  30.53   
41  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  30.81   
151  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  30.87   
167  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  30.90   
10  119  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  30.91   
11  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  31.23   
12  120  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  31.38   
13  175  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  31.41   
14  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  31.46   
15  63  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  31.85   
16  27  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  32.08   
17  180  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  32.14   
18  146  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  32.50   
19  172  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  25 m  32.61   
20  42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  32.86   
21  185  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  33.24   
22  150  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  33.28   
23  75  Nielsen-Fernandez Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  25 m  33.40   
24  67  Axberg Josefin  1993  KUNGÄLV  AY9293  25 m  33.43   
25  92  Hjalmarsson Louise  1997  MARIESTAD  AV8697  25 m  33.47   
26  220  Karlsson Victoria  1994  VARBERG  AH3294  25 m  33.58   
27  161  Krische Elisabeth  1996  SK 1970  AF6896  25 m  33.60   
28  171  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  33.97   
29  62  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  34.15   
30  12  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  34.15   
31  176  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  34.32   
32  84  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  34.35   
33  76  Nielsen-Fernandez Josefin  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  34.48   
34  89  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  34.60   
35  49  Ramallo Solveig  1993  GÖTEBORG  BX2693  25 m  34.65   
36  138  Erléus Hanna  1997  S 02  AS4497  25 m  34.72   
37  168  Ladjarevic Lejla  1993  SK LAXEN  BL7493  25 m  34.79   
38  217  Henriksson Ida  1996  VARBERG  AN1496  25 m  34.81   
39  107  Krüger Josefin  1994  MASS  BW3494  25 m  34.92   
40  81  Eriksson Amanda  1992  KUNGSBACKA  BN5492  25 m  34.94   
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 24.22 2003-12-15 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
228  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  24.65   
219  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  26.31   
181  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  26.63   
105  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  26.79   
10  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  27.71   
110  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  27.74   
178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  28.32   
46  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  28.50   
165  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  28.51   
10  187  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  28.52   
11  162  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  28.52   
12  116  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  28.53   
13  158  Petrusson Mathias  1993  S 77  BB4393  25 m  28.53   
14  142  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  28.59   
15  147  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  28.63   
16  225  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  28.70   
17  33  Frankenfelt Lucas  1990  GÖTEBORG  AU7390  25 m  28.91   
18  108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  29.01   
19  30  Cöster Julian  1995  GÖTEBORG  AM7395  25 m  29.31   
20  64  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  29.52   
21  34  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  29.81   
22  69  Gustafsson Niklas  1993  KUNGÄLV  AL0593  25 m  30.12   
23  93  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  30.27   
24  117  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  30.34   
25  94  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  30.39   
 
Gren 4, 200m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
52  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:32.88   
26  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:33.89   
189  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:39.53   
22  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  2:40.05   
208  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  2:40.72   
51  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:42.43   
56  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  2:43.47   
128  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  2:45.16   
227  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  2:46.18   
10  89  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  2:50.41   
11  139  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  2:51.12   
12  91  Eklind Louise  1992  MARIESTAD  BU5892  25 m  2:51.21   
13  207  Koch Lykke  1994  UDDEVALLA  AB2694  25 m  2:52.99   
14  68  Gustafsson Linnea  1995  KUNGÄLV  AH8295  25 m  2:56.35   
15  224  Laurén Ida  1994  VARBERG  BS3894  25 m  2:56.56   
16  193  Mo Wendy  1994  TROLLHÄTTA  BM8494  25 m  2:56.74   
17  136  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  2:56.90   
18  35  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  2:57.14   
19  149  Schariot Hanna  1993  S 02  BD4493  25 m  2:57.31   
20  124  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  2:57.39   
21  222  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  2:57.90   
22  76  Nielsen-Fernandez Josefin  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  2:58.13   
23  98  Ekberg Josefin Company  1996  MASS  BA0896  25 m  2:58.81   
 
Gren 5, 200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  1:51.03   
212  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  1:51.56   
109  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:52.78   
65  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:53.31   
17  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:53.94   
36  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  1:54.35   
188  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  1:54.46   
16  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:54.78   
210  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  1:55.44   
10  209  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  1:57.30   
11  70  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  1:57.40   
12  121  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  1:57.84   
13  47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  1:58.50   
14  100  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  1:59.73   
15  108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  2:00.39   
16  40  Käll Philip  1990  GÖTEBORG  AF5590  25 m  2:00.78   
17  123  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  2:00.92   
18  87  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:00.97   
19  57  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  2:02.07   
20  195  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:02.79   
21  104  Ingelhammar Fritiof  1993  MASS  AA1110  25 m  2:03.32   
22  18  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  25 m  2:04.13   
23  83  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  2:04.67   
24  142  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  2:04.71   
25  191  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:05.80   
 
Gren 6, 200m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:18.79   
95  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:21.36   
140  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:22.97   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  2:24.99   
201  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  2:25.91   
52  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:26.07   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  2:26.12   
42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:26.20   
48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  2:27.70   
10  26  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:27.75   
11  179  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:27.85   
12  44  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:29.75   
13  150  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:31.77   
14  23  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  2:32.32   
15  45  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:33.13   
16  50  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  2:35.70   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
228  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  55.62   
36  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  56.48   
204  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  57.95   
65  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  59.11   
106  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  59.25   
87  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  1:01.03   
197  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:01.05   
71  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  1:02.23   
121  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  1:02.24   
10  93  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  1:02.59   
11  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:03.31   
12  163  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  1:03.66   
13  192  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  1:04.14   
14  57  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  1:04.37   
15  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  1:04.58   
16  141  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  1:04.62   
17  28  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  1:05.37   
18  79  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  1:05.65   
19  137  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  1:05.75   
20  178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  1:05.84   
21  114  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  1:06.41   
22  125  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  1:06.42   
23  170  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  1:06.65   
24  157  O´gorman Robert  1995  S 02  AN8595  25 m  1:07.60   
25  218  Ivarsson Erik  1992  VARBERG  AN4192  25 m  1:08.05   
 
Gren 8, 100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  56.42   
167  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  57.20   
27  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  57.43   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  57.47   
179  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  57.62   
120  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  57.78   
175  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  58.18   
140  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  59.39   
41  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  59.44   
10  180  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  59.48   
11  111  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  59.77   
12  89  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  59.96   
13  53  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  1:00.14   
14  119  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  1:00.44   
15  144  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  1:00.84   
16  43  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  1:00.89   
17  185  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  1:00.95   
18  88  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  1:01.16   
19  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:01.28   
20  42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  1:01.30   
21  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  1:01.31   
22  112  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:01.71   
23  152  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:01.76   
24  205  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  1:01.84   
25  102  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:02.07   
26  48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:02.10   
27  134  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  1:02.18   
28  171  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:02.23   
29  12  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  1:02.24   
30  55  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  1:02.30   
31  23  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  1:02.49   
32  92  Hjalmarsson Louise  1997  MARIESTAD  AV8697  25 m  1:02.49   
33  51  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:02.60   
34  54  Tóth Rita  1994  GÖTEBORG  AJ6294  25 m  1:02.92   
35  35  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  1:02.96   
36  62  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  1:03.04   
37  50  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  1:03.08   
38  75  Nielsen-Fernandez Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  25 m  1:03.11   
39  31  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:03.19   
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
228  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  23.78   
17  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  23.80   
181  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  24.27   
188  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  24.45   
209  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  24.54   
219  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  24.56   
74  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  24.90   
11  Linderholm Adam  1992  ELFSBORG  AI1392  25 m  25.13   
108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  25.41   
10  33  Frankenfelt Lucas  1990  GÖTEBORG  AU7390  25 m  25.69   
11  216  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  25.70   
12  157  O´gorman Robert  1995  S 02  AN8595  25 m  25.72   
13  64  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  25.72   
14  142  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  25.72   
15  123  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  25.80   
16  195  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  25.84   
17  109  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  25.85   
18  158  Petrusson Mathias  1993  S 77  BB4393  25 m  26.02   
19  225  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  26.03   
20  192  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  26.08   
21  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  26.22   
22  198  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  25 m  26.25   
23  100  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  26.27   
24  187  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  26.32   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
208  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  32.40   
95  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  33.80   
50  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  33.85   
26  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  33.88   
51  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  34.57   
128  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  34.60   
120  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  34.88   
22  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  35.20   
Engfors-Nyqvist Mathilda  1992  ELFSBORG  AZ9892  25 m  35.56   
10  189  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  35.68   
11  166  Bång Olivia  1994  SK LAXEN  BK0894  25 m  35.81   
12  56  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  35.81   
13  226  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  36.42   
14  86  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  36.46   
15  73  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  25 m  37.11   
16  227  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  37.32   
17  13  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  37.70   
18  139  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  37.73   
19  89  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  37.87   
20  Dahl Mikaela  1994  ALINGSÅS  AK9294  25 m  37.95   
21  67  Axberg Josefin  1993  KUNGÄLV  AY9293  25 m  38.00   
22  136  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  38.08   
23  14  Nyberg Viktoria  1991  ELFSBORG  BN6491  25 m  38.09   
24  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  38.09   
25  76  Nielsen-Fernandez Josefin  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  38.41   
 
Gren 11, 200m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
213  Wirsén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  2:08.26   
10  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  2:09.02   
65  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  2:09.62   
204  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  2:11.05   
203  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  2:14.41   
70  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  2:16.93   
105  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  2:19.75   
34  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  2:21.65   
117  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:21.65   
10  147  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  2:26.23   
11  186  Klippfors Daniel  1993  SS STIMMET  AD3993  25 m  2:26.33   
12  165  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  2:26.82   
13  94  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:29.93   
14  104  Ingelhammar Fritiof  1993  MASS  AA1110  25 m  2:30.89   
15  108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  2:35.58   
16  38  Jedel Christopher  1995  GÖTEBORG  AG7995  25 m  2:35.81   
17  115  Nordberg John  1994  MASS  AE8594  25 m  2:35.97   
18  162  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  2:37.63   
19  24  Andersson Sven  1994  GÖTEBORG  AS4594  25 m  2:38.60   
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:15.64   
48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  2:19.03   
29  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  2:19.63   
151  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  2:21.30   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  2:24.25   
179  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:24.46   
180  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  2:24.56   
Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  2:25.09   
119  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  2:25.13   
10  27  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:25.18   
11  146  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:26.21   
12  52  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:28.59   
13  150  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:28.68   
14  55  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  2:30.18   
15  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  2:30.68   
16  220  Karlsson Victoria  1994  VARBERG  AH3294  25 m  2:36.04   
17  42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:36.37   
18  63  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  2:36.41   
19  45  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:37.01   
20  207  Koch Lykke  1994  UDDEVALLA  AB2694  25 m  2:37.93   
21  84  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  2:38.80   
22  168  Ladjarevic Lejla  1993  SK LAXEN  BL7493  25 m  2:38.82   
 
Gren 13, 100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Thorsell (1989) 57.40 2007-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
228  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  58.55   
210  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  58.93   
17  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  1:00.87   
178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  1:02.21   
114  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  1:02.48   
216  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  1:02.49   
106  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  1:03.03   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  1:03.22   
74  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  1:03.39   
10  87  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  1:03.60   
11  108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  1:04.15   
12  110  Lindahl Petter  1990  MASS  AB4990  25 m  1:04.87   
13  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:05.24   
14  82  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  1:06.53   
15  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  1:06.71   
16  123  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  1:07.07   
17  165  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  1:07.17   
18  173  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  1:07.42   
19  116  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  1:07.48   
20  71  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  1:07.49   
21  83  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  1:07.78   
22  101  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:07.94   
23  158  Petrusson Mathias  1993  S 77  BB4393  25 m  1:07.99   
24  94  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  1:08.27   
25  32  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:08.47   
26  117  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  1:08.64   
27  170  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  1:08.82   
28  93  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  1:08.84   
29  162  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  1:08.97   
30  28  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  1:09.11   
31  169  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  1:09.29   
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:00.28 2004-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
95  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:00.78   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:01.42   
167  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  1:01.86   
201  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  1:02.13   
177  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:02.49   
53  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  1:04.22   
29  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  1:05.18   
43  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  1:05.87   
42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  1:07.37   
10  111  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:07.85   
11  171  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:07.93   
12  205  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  1:07.99   
13  26  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:08.06   
14  88  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  1:08.19   
15  56  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:08.72   
16  122  Sjöström Malin  1995  MASS  BA2295  25 m  1:08.90   
17  41  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:09.05   
18  44  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  1:09.41   
19  13  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  1:09.44   
20  211  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  1:10.47   
21  134  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  1:10.86   
22  31  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:11.76   
23  39  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:11.84   
24  143  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  1:11.98   
25  152  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:12.29   
26  185  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  1:12.29   
27  89  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  1:12.37   
28  35  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  1:12.73   
29  62  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  1:12.98   
30  84  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  1:13.03   
 
Gren 15, 4X100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  3:49.00   
131  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  3:58.81   
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  4:00.00   
20  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  4:05.34   
78  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  4:05.65   
132  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  4:05.80   
200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  4:08.28   
59  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  4:15.00   
90  Kbss Lag 1  1990  KUNGSBACKA    25 m  4:20.02   
10  153  S02  1992  S 02    25 m  4:22.53   
11  21  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  4:25.06   
12  164  Sk70 Herr 1  1990  SK 1970    25 m  4:28.88   
13  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
Gren 16, 4X100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:46.37 2008-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 3:49.93 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
183  Skövde SS  1992  SKÖVDE SS    25 m  3:49.93   
129  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  3:55.18   
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  3:58.00   
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  4:01.00   
59  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  4:03.00   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:03.26   
19  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  4:03.90   
90  Kbss Lag 1  1990  KUNGSBACKA    25 m  4:06.42   
60  Göteborg Sim  1992  GÖTEBORG    25 m  4:08.00   
10  130  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  4:08.10   
11  61  Göteborg Sim  1995  GÖTEBORG    25 m  4:10.00   
12  174  SK Laxen 1  1995  SK LAXEN    25 m  4:12.00   
13  77  Kungälv Dam  1992  KUNGÄLV    25 m  4:12.48   
14  155  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  4:12.89   
15  156  S02 Lag 3  1992  S 02    25 m  4:19.61   
16  200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  4:21.62   
17  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
Gren 17, 4X200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Mölndals ASS (1900) 8:23.21 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  8:20.00   
129  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  8:34.14   
183  Skövde SS  1992  SKÖVDE SS    25 m  8:34.99   
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  8:40.00   
59  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  8:45.00   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  8:49.33   
60  Göteborg Sim  1992  GÖTEBORG    25 m  8:55.00   
90  Kbss Lag 1  1990  KUNGSBACKA    25 m  9:05.03   
155  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  9:08.46   
10  19  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  9:20.00   
11  200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  9:25.15   
12  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
Gren 18, 400m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
52  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  4:55.21   
177  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  5:00.44   
140  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  5:01.72   
27  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  5:03.79   
44  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  5:08.82   
26  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  5:11.48   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  5:13.25   
35  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  5:16.58   
42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  5:18.55   
10  150  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  5:20.75   
11  207  Koch Lykke  1994  UDDEVALLA  AB2694  25 m  5:28.23   
12  211  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  5:29.44   
13  159  Andersson Sanna  1995  SK 1970  AO2695  25 m  5:31.23   
14  224  Laurén Ida  1994  VARBERG  BS3894  25 m  5:35.90   
15  176  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  5:38.00   
16  51  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  5:44.14   
17  190  Jonasson Sofie  1994  TROLLHÄTTA  BP4694  25 m  5:46.23   
 
Gren 19, 1500m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:41.97 2009-01-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
213  Wirsén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  16:07.04   
16  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  16:14.69   
70  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  16:29.98   
212  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  16:41.64   
188  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  17:04.76   
203  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  17:10.78   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  17:14.37   
141  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  17:29.03   
115  Nordberg John  1994  MASS  AE8594  25 m  17:42.44   
10  34  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  17:43.62   
11  38  Jedel Christopher  1995  GÖTEBORG  AG7995  25 m  18:00.22   
12  18  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  25 m  18:03.48   
13  116  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  18:10.76   
 
Gren 20, 400m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
27  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  4:22.80   
29  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  4:26.03   
140  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  4:28.22   
42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  4:28.64   
44  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  4:29.01   
111  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  4:29.73   
112  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  4:30.51   
52  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  4:31.49   
119  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  4:33.36   
10  55  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  4:33.73   
11  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  4:36.40   
12  50  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  4:38.46   
13  144  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  4:38.81   
14  35  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  4:40.01   
15  179  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  4:40.91   
16  45  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  4:41.58   
17  88  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  4:43.15   
18  171  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  4:43.47   
19  134  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  4:43.89   
20  139  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  4:46.13   
21  205  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  4:46.15   
22  25  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  4:47.81   
23  151  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  4:47.96   
24  51  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  4:48.08   
25  146  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  4:48.60   
26  41  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  4:49.90   
 
Gren 21, 4X50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:30.99 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:31.84 2009-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  1:34.00   
20  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:38.50   
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:40.00   
131  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:40.17   
200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  1:40.67   
132  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:42.50   
59  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  1:44.00   
21  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:44.32   
153  S02  1992  S 02    25 m  1:45.07   
10  133  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  1:45.10   
11  164  Sk70 Herr 1  1990  SK 1970    25 m  1:47.21   
12  174  SK Laxen 1  1995  SK LAXEN    25 m  1:48.50   
13  78  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  1:48.69   
14  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
Gren 22, 4X50m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.12 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:55.00   
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  1:59.00   
129  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:59.96   
183  Skövde SS  1992  SKÖVDE SS    25 m  2:01.74   
59  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  2:03.00   
174  SK Laxen 1  1995  SK LAXEN    25 m  2:04.50   
90  Kbss Lag 1  1990  KUNGSBACKA    25 m  2:04.81   
19  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  2:05.50   
130  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  2:05.88   
10  154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  2:06.15   
11  60  Göteborg Sim  1992  GÖTEBORG    25 m  2:09.00   
12  155  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  2:10.07   
13  200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  2:12.92   
14  77  Kungälv Dam  1992  KUNGÄLV    25 m  2:19.51   
15  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.74 2009-10-16 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
208  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  1:10.20   
52  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  1:11.36   
127  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:11.78   
26  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:12.23   
112  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  1:12.29   
22  Andersson Erla  1990  GÖTEBORG  BU0290  25 m  1:13.14   
51  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:13.42   
120  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:13.81   
126  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:14.22   
10  189  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:15.20   
11  56  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:15.55   
12  128  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  1:16.18   
13  Engfors-Nyqvist Mathilda  1992  ELFSBORG  AZ9892  25 m  1:17.47   
14  226  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  1:17.59   
15  23  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  1:18.17   
16  166  Bång Olivia  1994  SK LAXEN  BK0894  25 m  1:18.54   
17  86  Palmgren Beatrice  1991  KUNGSBACKA  BD3691  25 m  1:18.70   
18  50  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  1:18.72   
19  89  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  1:19.22   
20  139  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  1:19.65   
21  150  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:19.77   
22  227  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:19.83   
23  91  Eklind Louise  1992  MARIESTAD  BU5892  25 m  1:19.94   
24  136  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:20.59   
25  207  Koch Lykke  1994  UDDEVALLA  AB2694  25 m  1:22.10   
26  68  Gustafsson Linnea  1995  KUNGÄLV  AH8295  25 m  1:22.25   
27  193  Mo Wendy  1994  TROLLHÄTTA  BM8494  25 m  1:22.35   
28  199  Stenvold Isabelle  1996  TROLLHÄTTA  AA6496  25 m  1:22.35   
29  73  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  25 m  1:22.60   
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
228  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  26.37   
96  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  27.21   
204  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  27.38   
197  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  27.56   
65  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  28.13   
106  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  28.31   
178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  29.56   
181  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  29.73   
71  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  29.88   
10  93  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  30.00   
11  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  30.16   
12  188  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  30.31   
13  163  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  30.33   
14  57  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  30.34   
15  157  O´gorman Robert  1995  S 02  AN8595  25 m  30.63   
16  32  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  30.69   
17  141  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  30.85   
18  170  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  30.96   
19  46  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  31.27   
20  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  31.38   
21  192  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  31.51   
22  97  Christensson Henrik  1993  MASS  AP2193  25 m  31.78   
23  64  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  31.78   
24  125  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  32.00   
25  173  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  32.22   
26  99  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  32.25   
27  72  Jodin Simon  1994  KUNGÄLV  AH2994  25 m  32.27   
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.20 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.20 2009-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  27.20   
167  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  27.73   
201  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  27.77   
177  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  27.84   
95  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  28.35   
175  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  28.85   
41  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  29.60   
80  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  29.69   
53  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  29.80   
10  48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  29.81   
11  88  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  30.28   
12  43  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  30.30   
13  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  30.61   
14  180  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  30.63   
15  42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  31.18   
16  Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  31.24   
17  26  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  31.30   
18  122  Sjöström Malin  1995  MASS  BA2295  25 m  31.36   
19  226  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  31.73   
20  171  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  31.78   
21  13  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  31.85   
22  89  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  32.02   
23  143  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  32.08   
24  172  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  25 m  32.18   
25  54  Tóth Rita  1994  GÖTEBORG  AJ6294  25 m  32.24   
26  185  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  32.25   
27  66  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  32.26   
28  62  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  32.29   
29  145  Larsson Louise  1992  S 02  BZ2492  25 m  32.31   
30  221  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  32.57   
31  224  Laurén Ida  1994  VARBERG  BS3894  25 m  32.64   
 
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:16.21   
210  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:18.00   
15  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  2:27.21   
74  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:27.47   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  2:29.46   
47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  2:29.84   
202  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  2:31.38   
101  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:33.69   
85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:36.72   
10  103  Högberg Pontus  1994  MASS  AY6594  25 m  2:40.56   
11  198  Risebrandt Christoffer  1990  TROLLHÄTTA  AI1390  25 m  2:42.03   
12  Rådman Erik  1993  ALINGSÅS  AW1593  25 m  2:43.23   
13  194  Mo William  1996  TROLLHÄTTA  AI3196  25 m  2:43.37   
14  82  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  2:44.71   
15  182  Ramos Marco  1993  SKÖVDE SS  AD7193  25 m  2:45.61   
16  196  Olsson Rasmus  1994  TROLLHÄTTA  AF9594  25 m  2:46.68   
17  215  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  2:47.08   
18  137  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:47.56   
 
Gren 27, 200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
27  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:01.90   
179  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  2:04.80   
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  2:05.17   
111  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:06.07   
140  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:06.69   
29  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  2:07.12   
42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:08.56   
112  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  2:09.15   
95  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:09.56   
10  119  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  2:10.42   
11  120  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  2:10.58   
12  44  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:11.13   
13  41  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  2:11.22   
14  53  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  2:11.79   
15  45  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:11.90   
16  55  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  2:11.93   
17  50  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  2:12.34   
18  89  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  2:12.36   
19  144  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  2:12.78   
20  126  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:12.82   
21  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  2:14.35   
22  35  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  2:14.44   
23  152  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:14.57   
24  205  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  2:14.75   
25  43  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  2:15.03   
26  75  Nielsen-Fernandez Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  25 m  2:15.08   
27  118  Rempling Johanna  1995  MASS  AB0495  25 m  2:15.36   
28  92  Hjalmarsson Louise  1997  MARIESTAD  AV8697  25 m  2:15.61   
29  134  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  2:16.33   
30  139  Hammerin Filippa  1992  S 02  AE7692  25 m  2:16.68   
31  151  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  2:16.92   
32  23  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  2:17.12   
33  222  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  2:17.19   
34  51  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:17.53   
 
Gren 28, 200m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
210  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:06.55   
36  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  2:08.10   
65  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  2:08.23   
213  Wirsén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  2:09.90   
47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  2:11.22   
17  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  2:11.66   
16  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:13.12   
206  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:14.61   
178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  2:14.84   
10  106  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:15.91   
11  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  2:15.91   
12  10  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  2:18.14   
13  114  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  2:18.27   
14  108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  2:20.63   
15  117  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:21.79   
16  94  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:22.31   
17  195  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:22.70   
18  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  2:23.08   
19  202  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  2:23.15   
20  93  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  2:23.69   
21  113  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:24.28   
22  99  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  2:24.58   
23  141  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:24.81   
24  82  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  2:24.92   
25  101  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:26.05   
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:03.42   
201  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  1:03.88   
29  Bornius Caroline  1992  GÖTEBORG  AJ8692  25 m  1:04.11   
177  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:04.18   
179  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  1:05.19   
119  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  1:05.58   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  1:05.59   
151  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  1:05.76   
Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  1:06.24   
10  80  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  1:07.03   
11  146  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:07.77   
12  180  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  1:07.89   
13  41  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  1:08.04   
14  150  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:08.52   
15  52  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  1:08.55   
16  118  Rempling Johanna  1995  MASS  AB0495  25 m  1:08.58   
17  185  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  1:09.97   
18  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:09.99   
19  63  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  1:10.14   
20  148  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  1:10.54   
21  152  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:11.06   
22  171  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:11.23   
23  23  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  1:12.21   
24  12  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  1:12.33   
25  211  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  1:12.34   
26  220  Karlsson Victoria  1994  VARBERG  AH3294  25 m  1:12.35   
27  55  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  1:12.66   
28  161  Krische Elisabeth  1996  SK 1970  AF6896  25 m  1:12.85   
29  227  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:13.06   
30  84  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  1:13.50   
31  168  Ladjarevic Lejla  1993  SK LAXEN  BL7493  25 m  1:13.51   
32  31  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:13.63   
 
Gren 30, 100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Selin Melker  1993  ELFSBORG  AC9593  25 m  51.21   
188  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  52.05   
209  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  52.37   
228  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  52.39   
212  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  52.50   
36  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  52.64   
178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  52.79   
109  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  53.01   
96  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  53.85   
10  197  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  54.21   
11  105  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  54.40   
12  181  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  54.73   
13  104  Ingelhammar Fritiof  1993  MASS  AA1110  25 m  54.93   
14  70  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  55.14   
15  108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  55.21   
16  123  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  55.22   
17  40  Käll Philip  1990  GÖTEBORG  AF5590  25 m  55.43   
18  219  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  55.53   
19  100  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  55.53   
20  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  55.58   
21  16  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  55.62   
22  142  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  55.77   
23  216  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  55.86   
24  11  Linderholm Adam  1992  ELFSBORG  AI1392  25 m  56.06   
25  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  56.10   
26  187  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  56.27   
27  225  Mattsson Jesper  1991  VARBERG  AL8391  25 m  56.30   
28  195  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  56.38   
29  157  O´gorman Robert  1995  S 02  AN8595  25 m  56.53   
30  83  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  56.74   
31  160  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  57.37   
32  165  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  57.60   
 
Gren 31, 50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 25.70 1991-12-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  26.21   
167  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  26.28   
175  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  26.31   
120  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  26.39   
179  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  26.53   
180  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  27.46   
41  Lundberg Kristina  1991  GÖTEBORG  BK3291  25 m  27.55   
27  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  27.69   
Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  27.75   
10  80  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  27.81   
11  42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  27.97   
12  88  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  27.97   
13  92  Hjalmarsson Louise  1997  MARIESTAD  AV8697  25 m  27.99   
14  144  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  28.20   
15  119  Ringborg Anna  1990  MASS  AJ2490  25 m  28.29   
16  62  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  28.42   
17  12  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  28.43   
18  67  Axberg Josefin  1993  KUNGÄLV  AY9293  25 m  28.46   
19  89  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  28.51   
20  112  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  28.62   
21  63  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  28.65   
22  152  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  28.66   
23  221  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  28.72   
24  50  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  28.84   
25  185  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  28.90   
26  128  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  28.97   
27  126  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  29.00   
28  222  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  29.08   
29  51  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  29.08   
30  226  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  29.10   
31  134  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  29.11   
32  150  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  29.18   
33  54  Tóth Rita  1994  GÖTEBORG  AJ6294  25 m  29.18   
 
Gren 32, 50m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  29.36   
114  Melin Johan  1991  MASS  AC2591  25 m  29.99   
74  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  31.55   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  31.66   
108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  32.18   
123  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  32.46   
202  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  32.92   
32  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  33.27   
15  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  33.31   
10  103  Högberg Pontus  1994  MASS  AY6594  25 m  33.44   
11  Rådman Erik  1993  ALINGSÅS  AW1593  25 m  33.66   
12  30  Cöster Julian  1995  GÖTEBORG  AM7395  25 m  33.88   
13  101  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  34.19   
14  46  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  34.30   
15  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  34.43   
16  18  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  25 m  34.57   
17  82  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  34.63   
18  173  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  34.67   
19  182  Ramos Marco  1993  SKÖVDE SS  AD7193  25 m  34.80   
20  194  Mo William  1996  TROLLHÄTTA  AI3196  25 m  35.31   
21  83  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  35.74   
22  184  Brkic Tony  1994  SS STIMMET  AV1794  25 m  35.75   
23  169  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  35.76   
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
95  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:14.43   
111  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:22.49   
43  Nordberg Linn  1991  GÖTEBORG  AD6291  25 m  2:22.88   
42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:23.15   
44  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  2:24.55   
52  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:25.32   
53  Söderbergh Anna  1994  GÖTEBORG  AZ0494  25 m  2:26.40   
56  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  2:28.00   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  2:29.92   
10  88  Stokland Emma  1990  KUNGSBACKA  BE4890  25 m  2:30.29   
11  151  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  2:30.80   
12  25  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  2:34.58   
13  13  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  2:35.55   
14  205  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  2:35.81   
15  127  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:36.29   
16  211  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  2:40.17   
17  224  Laurén Ida  1994  VARBERG  BS3894  25 m  2:42.13   
18  84  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  2:42.55   
19  143  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  2:42.89   
20  159  Andersson Sanna  1995  SK 1970  AO2695  25 m  2:42.95   
21  39  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:44.47   
22  176  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  2:45.67   
23  207  Koch Lykke  1994  UDDEVALLA  AB2694  25 m  2:46.73   
24  135  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  2:51.00   
 
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  1:59.86   
213  Wirsén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  2:03.91   
204  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  2:06.13   
65  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  2:08.89   
96  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  2:10.25   
106  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:10.67   
141  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:11.04   
121  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  2:11.38   
16  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:12.02   
10  209  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  2:13.86   
11  47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  2:14.31   
12  163  Rosengren Sebastian  1990  SK 1970  AS5590  25 m  2:15.67   
13  192  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  2:15.82   
14  71  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  2:17.73   
15  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  2:18.75   
16  64  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  2:18.86   
17  93  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  2:18.87   
18  57  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  2:19.49   
19  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:19.87   
20  216  Gårdström Axel  1991  VARBERG  AO4591  25 m  2:21.22   
21  157  O´gorman Robert  1995  S 02  AN8595  25 m  2:22.38   
22  137  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:22.81   
23  223  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  2:23.96   
24  170  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  2:24.23   
25  125  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  2:25.11   
26  79  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  2:25.19   
27  34  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  2:25.44   
28  113  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:26.07   
29  83  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  2:29.32   
30  218  Ivarsson Erik  1992  VARBERG  AN4192  25 m  2:29.97   
 
Gren 35, 100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:04.39   
167  Ekstrand Malin  1991  SK LAXEN  AL6891  25 m  1:04.72   
27  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:06.71   
177  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:06.96   
120  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:07.41   
179  Carlén Erika  1994  SKÖVDE SS  AM5294  25 m  1:07.93   
48  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:09.65   
171  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:09.82   
26  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:10.27   
10  189  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:11.08   
11  128  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  1:11.43   
12  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  1:11.94   
13  62  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  1:11.99   
14  226  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  1:12.06   
15  118  Rempling Johanna  1995  MASS  AB0495  25 m  1:12.13   
16  185  Idoffsson Agnes  1994  SS STIMMET  BK9694  25 m  1:12.24   
17  66  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:12.63   
18  140  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  1:12.96   
19  63  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  1:13.04   
20  Andersson Sofia  1992  ALINGSÅS  BT9492  25 m  1:13.25   
21  91  Eklind Louise  1992  MARIESTAD  BU5892  25 m  1:13.26   
22  134  Allert Linn  1992  S 02  AG5492  25 m  1:13.35   
23  35  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  1:13.87   
24  166  Bång Olivia  1994  SK LAXEN  BK0894  25 m  1:14.18   
25  14  Nyberg Viktoria  1991  ELFSBORG  BN6491  25 m  1:14.55   
26  23  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  1:14.69   
27  168  Ladjarevic Lejla  1993  SK LAXEN  BL7493  25 m  1:14.73   
28  172  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  25 m  1:14.79   
29  67  Axberg Josefin  1993  KUNGÄLV  AY9293  25 m  1:14.88   
30  102  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:14.97   
 
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
228  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  53.88   
188  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  58.64   
10  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  58.97   
121  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  59.39   
105  Ingelhammar Hugo  1991  MASS  AN3791  25 m  59.53   
204  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  59.95   
219  Jonson Jonas  1991  VARBERG  AA9991  25 m  1:00.16   
181  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  1:00.23   
178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  1:00.35   
10  187  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  1:01.88   
11  203  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  1:02.18   
12  108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  1:02.39   
13  117  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  1:03.06   
14  165  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  1:03.32   
15  70  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  1:03.38   
16  94  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  1:03.54   
17  116  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  1:03.80   
18  191  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  1:03.84   
19  142  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  1:04.05   
20  96  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:04.25   
21  147  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  1:04.88   
22  100  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  1:05.13   
23  162  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  1:05.57   
24  158  Petrusson Mathias  1993  S 77  BB4393  25 m  1:05.83   
25  30  Cöster Julian  1995  GÖTEBORG  AM7395  25 m  1:05.94   
26  34  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  1:06.05   
 
Gren 37, 4X100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  4:12.00   
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  4:16.00   
129  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  4:16.95   
183  Skövde SS  1992  SKÖVDE SS    25 m  4:23.83   
59  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  4:25.00   
60  Göteborg Sim  1992  GÖTEBORG    25 m  4:30.00   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:31.98   
61  Göteborg Sim  1995  GÖTEBORG    25 m  4:32.00   
130  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  4:33.43   
10  90  Kbss Lag 1  1990  KUNGSBACKA    25 m  4:33.88   
11  19  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  4:35.00   
12  174  SK Laxen 1  1995  SK LAXEN    25 m  4:38.00   
13  155  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  4:40.34   
14  156  S02 Lag 3  1992  S 02    25 m  4:46.15   
15  200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  4:53.93   
16  77  Kungälv Dam  1992  KUNGÄLV    25 m  4:56.21   
17  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
Gren 38, 4X100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  3:23.00   
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  3:35.00   
20  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  3:35.83   
131  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  3:36.17   
200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  3:37.15   
78  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  3:38.91   
132  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  3:40.60   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  3:47.62   
59  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  3:50.00   
10  133  Mass Herr J Lag 3  1990  MASS    25 m  3:50.13   
11  21  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  3:50.90   
12  174  SK Laxen 1  1995  SK LAXEN    25 m  3:55.00   
13  90  Kbss Lag 1  1990  KUNGSBACKA    25 m  3:55.96   
14  155  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  4:07.16   
15  164  Sk70 Herr 1  1990  SK 1970    25 m  4:10.56   
16  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
Gren 39, 4X200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  7:25.00   
78  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  7:48.17   
131  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  7:49.98   
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  7:50.00   
20  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  7:52.29   
200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  8:01.59   
132  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  8:06.63   
21  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  8:20.57   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  8:27.24   
10  174  SK Laxen 1  1995  SK LAXEN    25 m  8:42.00   
11  155  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  8:57.15   
12  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
Gren 40, 400m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.86 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.86 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
65  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  4:32.01   
213  Wirsén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  4:32.28   
212  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  4:33.05   
47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  4:39.20   
204  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  4:40.80   
16  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:43.81   
109  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  4:44.58   
178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  4:51.47   
Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  4:55.74   
10  203  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  4:57.09   
11  117  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  5:00.14   
12  94  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  5:03.86   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  5:04.40   
14  137  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  5:05.77   
15  186  Klippfors Daniel  1993  SS STIMMET  AD3993  25 m  5:13.66   
16  15  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  5:18.68   
17  18  Svensson Christian  1991  ELFSBORG  AG5191  25 m  5:20.29   
18  34  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  5:21.13   
 
Gren 41, 800m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
52  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  9:00.11   
140  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  9:04.50   
111  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  9:08.83   
44  Nuber Elisabeta  1993  GÖTEBORG  CH1293  25 m  9:09.96   
112  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  25 m  9:16.35   
42  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  9:17.44   
55  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  9:19.63   
45  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  9:23.82   
50  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  9:29.11   
10  144  Josefsson Therese  1993  S 02  BO4893  25 m  9:37.22   
11  151  Lundberg Anna Sirenius  1994  S 02  AO9694  25 m  9:44.29   
12  25  Bailey Jacintha  1991  GÖTEBORG  BZ4691  25 m  9:44.38   
13  159  Andersson Sanna  1995  SK 1970  AO2695  25 m  9:46.33   
14  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  9:49.41   
15  51  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  9:56.15   
16  222  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  9:58.22   
 
Gren 42, 400m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
178  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  3:57.35   
212  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  3:57.43   
36  Harnebrandt Anders  1990  GÖTEBORG  AP7390  25 m  4:02.08   
213  Wirsén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  4:04.49   
16  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:04.88   
47  Paulsson Victor  1990  GÖTEBORG  AS4590  25 m  4:08.37   
70  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  4:10.64   
40  Käll Philip  1990  GÖTEBORG  AF5590  25 m  4:14.06   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  4:15.79   
10  108  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  4:15.88   
11  121  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  4:16.01   
12  64  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  4:16.50   
13  65  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  4:17.08   
14  123  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  4:20.08   
15  141  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  4:20.85   
16  195  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  4:22.41   
17  203  Eskilsson Robin  1993  UDDEVALLA  AC0793  25 m  4:23.78   
18  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  4:25.96   
19  116  Näsman Viktor  1992  MASS  AJ3792  25 m  4:31.33   
20  34  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  4:31.89   
21  57  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  4:31.91   
22  170  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  4:32.03   
23  115  Nordberg John  1994  MASS  AE8594  25 m  4:33.17   
24  113  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  4:34.47   
 
Gren 43, 4X50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:42.72 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 1:44.16 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
183  Skövde SS  1992  SKÖVDE SS    25 m  1:44.16   
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:47.00   
129  Mass Dam J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:48.07   
19  SK Elfsborg Lag 1 Flick  2008  ELFSBORG    25 m  1:49.75   
90  Kbss Lag 1  1990  KUNGSBACKA    25 m  1:51.58   
59  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  1:52.00   
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  1:53.00   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  1:53.44   
130  Mass Dam J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:54.99   
10  60  Göteborg Sim  1992  GÖTEBORG    25 m  1:55.00   
11  174  SK Laxen 1  1995  SK LAXEN    25 m  1:56.90   
12  155  S02 Lag 2  1992  S 02    25 m  1:57.21   
13  200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  1:58.31   
14  77  Kungälv Dam  1992  KUNGÄLV    25 m  2:01.83   
15  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
Gren 44, 4X50m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Uddevalla Sim Lag1  2009  UDDEVALLA    25 m  1:43.00   
131  Mass Herr J Lag 1  1990  MASS    25 m  1:49.98   
58  Göteborg Lag1  1990  GÖTEBORG    25 m  1:50.00   
20  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  1:50.05   
78  Kungälv Herr  1992  KUNGÄLV    25 m  1:52.91   
132  Mass Herr J Lag 2  1990  MASS    25 m  1:53.11   
200  Trollhättans Simsällskap  1990  TROLLHÄTTA    25 m  1:54.51   
59  Göteborg Sim  1994  GÖTEBORG    25 m  1:57.00   
164  Sk70 Herr 1  1990  SK 1970    25 m  1:59.21   
10  174  SK Laxen 1  1995  SK LAXEN    25 m  1:59.50   
11  153  S02  1992  S 02    25 m  2:00.11   
12  21  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2008  ELFSBORG    25 m  2:00.80   
13  229  Varberg-Falkenberg Sim  1990  VARBERG    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  04 januari 2010 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:23