Deltagarlista Gren 1-44 
 
  Tävling  DM VSSF 25 m    Utskriftsdatum  18 oktober 2010   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  VSSF & Varberg-Falkenberg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 oktober 2010         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  48.76   
171  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  52.05   
48  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  52.22   
108  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  52.58   
188  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  52.62   
162  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  52.88   
73  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  53.05   
117  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  53.10   
74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  53.21   
10  17  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  53.50   
11  116  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  53.76   
12  104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  54.22   
13  11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  25 m  54.51   
14  93  Jonson Jonas  1991  SK LAXEN  AA9991  25 m  54.54   
15  170  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  54.56   
16  166  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  54.73   
17  62  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  54.76   
18  146  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  54.79   
19  94  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  54.85   
20  110  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  55.15   
21  38  Käll Philip  1990  GÖTEBORG  AF5590  25 m  55.55   
22  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  55.58   
23  12  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  55.65   
24  193  Petersson Robin  1991  SK LAXEN  AO3791  25 m  55.80   
25  115  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  55.85   
26  111  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  55.99   
27  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  56.04   
28  63  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  56.10   
 
Gren 2, 200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
29  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:01.90   
161  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:04.40   
144  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:06.69   
41  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:07.96   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  2:09.94   
124  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  2:11.34   
Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  2:11.62   
163  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:11.86   
42  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:11.90   
10  44  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  2:12.04   
11  68  Wakéus Klara  1995  GÖTEBORG  BF5295  25 m  2:12.36   
12  128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:12.36   
13  164  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  2:14.13   
14  148  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:14.52   
15  182  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  2:15.06   
16  113  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  2:16.20   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  28.98   
40  Lundberg Johan  1985  GÖTEBORG  AF0585  25 m  29.63   
39  Lundberg Daniel  1982  GÖTEBORG  AC0582  25 m  29.64   
165  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  30.21   
64  Ohlsson Richard  1984  KUNGSBACKA  AE7584  25 m  30.86   
28  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  31.27   
76  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  31.39   
136  Jonsson Niklas  1991  S 77  AU5791  25 m  31.55   
16  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  33.11   
10  59  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  33.31   
11  109  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  33.59   
12  Rådman Erik  1993  ALINGSÅS  AW1593  25 m  33.66   
13  106  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  33.89   
14  167  Ramos Marco  1993  SKÖVDE SS  AD7193  25 m  33.99   
15  151  Pettersson Oscar  1994  S 02  AU3794  25 m  34.08   
16  110  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  34.20   
17  178  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  34.34   
18  96  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  34.50   
19  99  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  34.57   
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.74 2009-10-16 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:09.79   
129  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:11.09   
37  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  25 m  1:11.29   
27  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:12.23   
122  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:12.51   
128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:12.71   
45  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:13.42   
172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:15.20   
130  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  1:15.24   
10  49  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:15.55   
11  140  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:18.25   
12  187  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:18.35   
13  186  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  1:18.71   
14  152  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:19.86   
15  126  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  1:20.63   
16  15  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  1:21.59   
17  10  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  1:21.95   
18  180  Karlsson Josefine  1997  VARBERG  AU1897  25 m  1:22.05   
19  157  Krische Elisabeth  1996  SK 1970  AF6896  25 m  1:22.06   
20  31  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:22.26   
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  2:08.39   
162  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  2:16.58   
121  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:18.91   
145  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:20.08   
120  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:20.88   
33  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  2:21.65   
149  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  2:23.47   
170  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  2:28.08   
158  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  2:28.56   
10  178  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  2:35.44   
11  88  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  2:35.61   
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:00.28 2004-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
35  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:01.42   
161  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:01.80   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  1:05.49   
159  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  1:05.74   
46  Lundberg Anna Sirenius  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  1:06.44   
26  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  1:06.94   
118  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:07.05   
43  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:08.23   
49  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  1:08.72   
10  57  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  1:08.75   
11  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  1:08.83   
12  179  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:09.77   
13  185  Laurén Ida  1994  VARBERG  BS3894  25 m  1:10.64   
14  Andersson Sanna  1995  ELFSBORG  AO2695  25 m  1:11.09   
15  36  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:11.36   
16  56  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  1:11.80   
17  147  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  1:12.15   
 
Gren 7, 100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Thorsell (1989) 57.40 2007-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Lundberg Johan  1985  GÖTEBORG  AF0585  25 m  56.88   
94  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  59.13   
73  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  59.92   
92  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  59.95   
176  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:00.57   
65  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  1:00.80   
115  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  1:01.45   
39  Lundberg Daniel  1982  GÖTEBORG  AC0582  25 m  1:02.38   
193  Petersson Robin  1991  SK LAXEN  AO3791  25 m  1:04.37   
10  60  Gårdström Axel  1991  KUNGSBACKA  AO4591  25 m  1:04.62   
11  137  Petrusson Mathias  1993  S 77  BB4393  25 m  1:05.50   
12  112  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:05.63   
13  165  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:05.78   
14  116  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  1:06.18   
15  59  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  1:06.53   
16  16  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  1:06.60   
17  106  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  1:06.68   
18  136  Jonsson Niklas  1991  S 77  AU5791  25 m  1:06.91   
19  110  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:07.03   
20  85  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  1:07.17   
21  32  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:07.32   
22  105  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  1:07.40   
23  99  Rothman Erik  1992  SK LAXEN  AQ8592  25 m  1:07.42   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  30.41   
46  Lundberg Anna Sirenius  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  30.87   
152  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  31.19   
57  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  31.55   
72  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  31.85   
164  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  32.14   
148  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  32.31   
124  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  32.33   
56  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  32.43   
10  163  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  32.62   
11  182  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  32.96   
12  143  Erléus Hanna  1997  S 02  AS4497  25 m  33.20   
13  138  Åstrand Savannah  1996  S 77  AI2496  25 m  33.34   
14  157  Krische Elisabeth  1996  SK 1970  AF6896  25 m  33.53   
15  90  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  25 m  33.85   
16  14  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  34.00   
17  36  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  34.00   
18  160  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  34.24   
19  95  Ladjarevic Lejla  1993  SK LAXEN  BL7493  25 m  34.38   
20  189  Westholm Julia  1994  VARBERG  BK9494  25 m  34.68   
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  57.68   
115  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  58.79   
145  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  1:00.19   
142  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  1:01.73   
63  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:01.85   
92  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  1:01.98   
12  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  1:02.02   
105  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  1:02.59   
162  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  1:02.66   
10  120  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  1:02.66   
11  173  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  1:03.88   
12  75  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  1:03.96   
13  97  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  1:04.23   
14  193  Petersson Robin  1991  SK LAXEN  AO3791  25 m  1:04.28   
15  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  1:04.58   
16  30  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  1:04.95   
17  110  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:05.16   
18  127  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  1:05.38   
19  156  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  1:05.57   
20  58  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  1:05.65   
21  38  Käll Philip  1990  GÖTEBORG  AF5590  25 m  1:05.86   
22  11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  25 m  1:05.86   
23  50  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  1:05.87   
24  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  1:05.94   
 
Gren 10, 200m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
161  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:18.79   
29  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:21.31   
144  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:22.97   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  2:23.56   
57  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  2:24.86   
35  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  2:25.21   
128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:26.09   
41  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:26.20   
27  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:27.75   
10  129  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:28.16   
11  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  2:28.73   
12  118  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:29.30   
13  172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:30.65   
14  130  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  2:32.90   
15  187  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  2:34.92   
16  45  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:34.95   
 
Gren 11, 800m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
144  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  9:13.21   
47  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  9:19.63   
Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  9:24.77   
42  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  9:30.76   
Andersson Sanna  1995  ELFSBORG  AO2695  25 m  9:33.11   
26  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  9:43.39   
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  2:17.14   
28  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  2:17.17   
65  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:18.93   
165  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:21.16   
64  Ohlsson Richard  1984  KUNGSBACKA  AE7584  25 m  2:23.51   
16  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  2:25.78   
76  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:27.06   
17  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:29.74   
112  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:32.91   
10  59  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  2:39.55   
11  106  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:42.03   
12  Rådman Erik  1993  ALINGSÅS  AW1593  25 m  2:43.17   
13  178  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  2:43.78   
14  175  Olsson Rasmus  1994  TROLLHÄTTA  AF9594  25 m  2:45.27   
15  87  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  2:45.27   
16  30  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  2:45.58   
17  167  Ramos Marco  1993  SKÖVDE SS  AD7193  25 m  2:45.61   
18  Herrera Mateo  1995  ALINGSÅS  AZ4395  25 m  2:46.33   
19  194  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  25 m  2:46.44   
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 25.70 1991-12-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
34  Hedenskog Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  24.37   
35  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  26.21   
122  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  26.25   
159  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  26.99   
10  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  27.39   
164  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  27.51   
43  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  27.75   
163  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  27.84   
118  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  27.85   
10  77  Nielsen-Fernandez Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  25 m  27.94   
11  71  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  27.96   
12  41  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  27.97   
13  68  Wakéus Klara  1995  GÖTEBORG  BF5295  25 m  28.04   
14  130  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  28.13   
15  14  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  28.22   
16  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  28.25   
17  182  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  28.62   
18  45  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  28.72   
19  141  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  28.73   
20  56  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  28.74   
21  135  Heina Christin  1996  S 77  BA0296  25 m  28.79   
22  44  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  28.84   
23  113  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  28.94   
24  181  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  29.06   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 24.22 2003-12-15 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
91  Henriksson Robin  1987  SK LAXEN  AH1787  25 m  24.39   
188  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  24.65   
125  Tuomela Marcus  1988  MASS  AC0588  25 m  25.84   
40  Lundberg Johan  1985  GÖTEBORG  AF0585  25 m  25.88   
69  Åkerberg Henrik  1983  KUNGSBACKA  AC9983  25 m  25.92   
93  Jonson Jonas  1991  SK LAXEN  AA9991  25 m  26.31   
166  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  26.81   
176  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  26.87   
13  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  27.40   
10  119  Löfgren Niklas  1989  MASS  AN1589  25 m  27.55   
11  73  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  27.56   
12  60  Gårdström Axel  1991  KUNGSBACKA  AO4591  25 m  27.63   
13  116  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  27.75   
14  121  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  28.03   
15  137  Petrusson Mathias  1993  S 77  BB4393  25 m  28.16   
16  146  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  28.26   
17  85  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  28.51   
18  111  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  28.51   
19  158  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  28.52   
20  74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  28.63   
21  149  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  28.63   
22  173  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  28.77   
23  193  Petersson Robin  1991  SK LAXEN  AO3791  25 m  28.89   
24  109  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  28.99   
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
161  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:15.64   
43  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  2:16.08   
57  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  2:17.83   
46  Lundberg Anna Sirenius  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  2:21.30   
164  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  2:23.31   
148  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:24.82   
29  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:25.10   
124  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  2:27.01   
152  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:27.54   
10  56  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  2:27.77   
11  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  2:30.21   
12  163  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:31.09   
13  47  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  2:34.48   
14  72  Andreasson Malin  1992  KUNGÄLV  AV8492  25 m  2:36.41   
15  61  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  2:37.32   
16  14  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  2:37.74   
17  143  Erléus Hanna  1997  S 02  AS4497  25 m  2:38.10   
18  160  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  2:38.35   
19  31  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  2:38.36   
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
133  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  1:45.17   
101  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  1:46.50   
54  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  1:46.50   
18  Elfsborg  ELFSBORG    25 m  1:50.86   
134  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  1:51.81   
84  Kungälv Herrar  KUNGÄLV    25 m  1:53.83   
177  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  1:54.70   
102  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    25 m  1:55.50   
55  Göteborg Herrar Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  1:57.00   
10  169  Skövde SS Herrar  SKÖVDE SS    25 m  1:57.19   
11  153  S02  1993  S 02    25 m  1:58.41   
12  190  Varberg Falkenberg  1991  VARBERG    25 m  2:01.67   
13  24  Elfsborg Herrar  ELFSBORG    25 m  2:22.16   
 
Gren 17, 4X200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Mölndals ASS (1900) 8:23.21 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
131  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  8:39.33   
51  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  8:40.00   
168  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  8:42.16   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  8:59.67   
132  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  9:01.81   
52  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  9:10.00   
23  Elfsborg Damer [1994]  1994  ELFSBORG    25 m  9:11.93   
155  S02 Lag 2  1993  S 02    25 m  9:21.91   
 
Gren 18, 4X50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:42.72 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 1:44.16 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
51  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  1:45.00   
131  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  1:48.00   
168  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  1:48.85   
52  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  1:49.00   
23  Elfsborg Damer [1994]  1994  ELFSBORG    25 m  1:52.01   
53  Göteborg Damer Lag3  1990  GÖTEBORG    25 m  1:53.00   
79  Kungälv Dam Junior  KUNGÄLV    25 m  1:53.73   
132  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  1:54.57   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  1:54.63   
10  192  Varberg Falkenberg  1992  VARBERG    25 m  1:56.47   
11  155  S02 Lag 2  1993  S 02    25 m  1:58.64   
12  100  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  1:59.50   
 
Gren 19, 400m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
65  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  4:27.00   
17  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:34.85   
145  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  4:48.54   
120  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  4:54.67   
106  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  4:55.70   
142  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  4:57.89   
112  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  4:58.66   
174  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  5:01.54   
184  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  5:11.91   
10  59  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  5:15.34   
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  3:57.46   
162  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  3:58.69   
48  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  4:04.37   
17  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:04.88   
117  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  4:04.90   
104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  4:07.76   
116  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  4:11.16   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  4:11.76   
145  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  4:15.19   
10  38  Käll Philip  1990  GÖTEBORG  AF5590  25 m  4:18.06   
11  11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  25 m  4:19.61   
12  121  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  4:24.07   
13  110  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  4:24.87   
14  120  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  4:25.57   
15  149  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  4:26.95   
16  62  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  4:27.74   
17  50  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  4:28.18   
18  146  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  4:29.13   
19  127  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  4:30.41   
 
Gren 21, 4X100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
51  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  4:06.00   
52  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  4:16.00   
131  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  4:16.41   
53  Göteborg Damer Lag3  1990  GÖTEBORG    25 m  4:26.00   
132  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  4:34.09   
168  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  4:34.34   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:34.99   
23  Elfsborg Damer [1994]  1994  ELFSBORG    25 m  4:37.92   
79  Kungälv Dam Junior  KUNGÄLV    25 m  4:41.27   
10  192  Varberg Falkenberg  1992  VARBERG    25 m  4:45.89   
11  100  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  4:48.50   
12  155  S02 Lag 2  1993  S 02    25 m  4:48.83   
 
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
133  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  3:28.20   
54  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  3:32.00   
101  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  3:33.00   
81  Kungälv Herr Junior  KUNGÄLV    25 m  3:35.58   
177  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  3:35.69   
134  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  3:39.47   
24  Elfsborg Herrar  ELFSBORG    25 m  3:40.92   
153  S02  1993  S 02    25 m  3:48.66   
169  Skövde SS Herrar  SKÖVDE SS    25 m  3:49.95   
10  55  Göteborg Herrar Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  3:52.00   
11  102  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    25 m  3:53.00   
12  190  Varberg Falkenberg  1991  VARBERG    25 m  3:56.72   
 
Gren 23, 100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
34  Hedenskog Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  53.09   
161  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  56.42   
122  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  57.00   
29  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  57.43   
35  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  57.69   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  58.15   
159  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  58.32   
164  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  59.48   
144  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  59.89   
10  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:00.05   
11  128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:00.67   
12  163  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  1:00.97   
13  68  Wakéus Klara  1995  GÖTEBORG  BF5295  25 m  1:01.03   
14  41  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  1:01.15   
15  182  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  1:01.16   
16  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  1:01.31   
17  43  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:01.51   
18  124  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  1:01.68   
19  44  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  1:01.92   
20  45  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:01.93   
21  141  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  1:01.99   
22  10  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  1:02.07   
23  113  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:02.07   
24  14  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  1:02.24   
25  56  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  1:02.76   
26  78  Tóth Rita  1994  KUNGÄLV  AJ6294  25 m  1:02.79   
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
162  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  1:51.03   
48  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  1:51.95   
117  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:52.78   
171  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  1:53.02   
73  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:53.31   
17  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:54.78   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  1:57.86   
104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  1:59.20   
108  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:59.30   
10  111  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  1:59.92   
11  116  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  2:00.04   
12  12  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  2:00.17   
13  38  Käll Philip  1990  GÖTEBORG  AF5590  25 m  2:00.78   
14  11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  25 m  2:00.87   
15  146  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  2:01.24   
16  174  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:02.52   
17  110  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  2:02.70   
18  170  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  2:03.26   
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  25 m  32.59   
129  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  33.54   
107  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  33.80   
27  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  33.88   
44  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  34.07   
45  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  34.57   
130  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  34.60   
89  Bång Olivia  1994  SK LAXEN  BK0894  25 m  35.44   
186  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  36.42   
10  187  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  36.52   
11  140  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  36.89   
12  15  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  37.55   
13  126  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  37.85   
14  180  Karlsson Josefine  1997  VARBERG  AU1897  25 m  37.97   
15  157  Krische Elisabeth  1996  SK 1970  AF6896  25 m  38.04   
16  135  Heina Christin  1996  S 77  BA0296  25 m  38.10   
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Lundberg Johan  1985  GÖTEBORG  AF0585  25 m  1:03.11   
94  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  1:03.92   
65  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  1:04.55   
28  Berglund Rickard  1987  GÖTEBORG  AD4587  25 m  1:04.60   
39  Lundberg Daniel  1982  GÖTEBORG  AC0582  25 m  1:04.71   
76  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  1:06.21   
64  Ohlsson Richard  1984  KUNGSBACKA  AE7584  25 m  1:07.08   
165  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:07.46   
117  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:08.57   
10  16  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  1:08.98   
11  59  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  1:10.30   
12  112  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:10.88   
13  106  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  1:11.18   
14  136  Jonsson Niklas  1991  S 77  AU5791  25 m  1:11.82   
15  109  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  1:12.27   
16  32  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:12.46   
17  183  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  1:12.93   
18  151  Pettersson Oscar  1994  S 02  AU3794  25 m  1:13.92   
19  178  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  1:14.17   
20  87  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  1:14.67   
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  2:21.88   
41  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  2:22.55   
49  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  2:28.00   
46  Lundberg Anna Sirenius  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  2:30.80   
172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:33.51   
15  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  2:35.57   
26  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  2:38.47   
147  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  2:42.49   
36  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:44.47   
10  160  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  2:45.67   
11  86  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  2:48.36   
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
188  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  53.88   
13  Larsson Jacob  1992  ELFSBORG  AM5792  25 m  57.97   
73  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  59.12   
162  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  59.56   
176  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:00.41   
166  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  1:00.78   
170  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  1:00.88   
116  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  1:01.58   
91  Henriksson Robin  1987  SK LAXEN  AH1787  25 m  1:01.94   
10  121  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  1:01.97   
11  137  Petrusson Mathias  1993  S 77  BB4393  25 m  1:02.45   
12  120  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  1:02.74   
13  85  Andersson Andreas  1992  SK LAXEN  AQ9592  25 m  1:03.32   
14  119  Löfgren Niklas  1989  MASS  AN1589  25 m  1:03.39   
15  158  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  1:03.64   
16  149  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  1:03.75   
17  146  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  1:03.83   
 
Gren 29, 100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
35  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  1:04.39   
122  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:06.61   
29  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:07.23   
57  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  1:09.39   
43  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:09.75   
172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:10.32   
27  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:10.46   
186  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  1:12.06   
Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  1:12.14   
10  187  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:12.36   
11  182  Kvarnemar Elin  1995  VARBERG  BA3295  25 m  1:12.52   
12  26  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  1:12.99   
13  14  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  1:13.91   
14  89  Bång Olivia  1994  SK LAXEN  BK0894  25 m  1:14.18   
15  Andersson Sanna  1995  ELFSBORG  AO2695  25 m  1:14.21   
16  113  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:14.65   
17  185  Laurén Ida  1994  VARBERG  BS3894  25 m  1:14.68   
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
188  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  26.44   
108  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  27.21   
125  Tuomela Marcus  1988  MASS  AC0588  25 m  27.53   
115  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  28.00   
145  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  28.07   
92  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  29.08   
63  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  29.34   
Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  29.96   
75  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  29.97   
10  105  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  30.16   
11  156  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  30.24   
12  50  Åslund Daniel  1992  GÖTEBORG  AR7192  25 m  30.35   
13  127  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  30.63   
14  32  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  30.69   
15  173  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  30.80   
16  66  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  25 m  30.89   
17  30  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  30.91   
18  165  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  31.21   
19  58  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  31.27   
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
161  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:04.18   
29  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:04.29   
57  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  1:04.59   
46  Lundberg Anna Sirenius  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  1:04.66   
152  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:06.73   
164  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  1:07.13   
148  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:07.26   
124  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  1:07.56   
56  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  1:08.11   
10  122  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:08.24   
11  163  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  1:09.04   
12  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:09.99   
13  159  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  1:10.71   
14  14  Linderholm Lovisa  1994  ELFSBORG  AC0894  25 m  1:11.46   
15  36  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:11.55   
16  138  Åstrand Savannah  1996  S 77  AI2496  25 m  1:11.56   
17  160  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  1:11.99   
18  150  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  1:12.48   
19  157  Krische Elisabeth  1996  SK 1970  AF6896  25 m  1:12.62   
20  128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:12.69   
21  47  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  1:12.91   
22  114  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  1:12.94   
23  143  Erléus Hanna  1997  S 02  AS4497  25 m  1:13.11   
24  42  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  1:13.30   
 
Gren 32, 200m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
65  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:04.91   
94  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  2:05.77   
162  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  2:13.05   
17  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:13.12   
76  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:13.99   
142  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:17.14   
120  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:17.20   
165  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:19.61   
59  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  2:20.22   
10  121  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:20.36   
11  174  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:21.13   
12  112  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:21.37   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  2:22.30   
 
Gren 33, 1500m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:34.52 2010-02-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  16:14.69   
104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  16:18.84   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  16:38.68   
145  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  17:25.42   
149  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  17:28.16   
33  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  17:36.58   
11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  25 m  17:37.43   
184  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  18:07.28   
110  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  18:07.77   
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:35.38   
129  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:36.62   
172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:39.53   
45  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:40.15   
144  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:43.06   
130  Zachrisson Emelie  1992  MASS  AS7292  25 m  2:43.06   
187  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  2:45.69   
152  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:51.09   
49  Otter Ulrika von  1993  GÖTEBORG  AO3693  25 m  2:51.39   
10  140  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  2:53.89   
11  42  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  2:54.93   
12  126  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  2:55.87   
13  Andersson Sanna  1995  ELFSBORG  AO2695  25 m  2:56.84   
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  22.19   
91  Henriksson Robin  1987  SK LAXEN  AH1787  25 m  23.46   
188  Palmqvist Pontus  1991  VARBERG  AV7391  25 m  23.78   
40  Lundberg Johan  1985  GÖTEBORG  AF0585  25 m  23.84   
69  Åkerberg Henrik  1983  KUNGSBACKA  AC9983  25 m  23.86   
48  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  24.12   
171  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  24.17   
166  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  24.27   
108  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  24.28   
10  162  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  25 m  24.37   
11  73  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  24.54   
12  93  Jonson Jonas  1991  SK LAXEN  AA9991  25 m  24.56   
13  64  Ohlsson Richard  1984  KUNGSBACKA  AE7584  25 m  24.67   
14  116  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  24.87   
15  94  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  24.97   
16  74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  25.06   
17  146  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  25.23   
18  115  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  25.38   
19  92  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  25.48   
20  38  Käll Philip  1990  GÖTEBORG  AF5590  25 m  25.49   
21  110  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  25.51   
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.20 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.20 2009-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
35  Höstman Isabelle  1990  GÖTEBORG  BR8890  25 m  27.20   
161  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  27.84   
34  Hedenskog Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  28.06   
159  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  28.74   
122  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  29.51   
57  Svensson Sofia  1993  SK GÖTENE  AF0893  25 m  29.95   
43  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  30.30   
Eriksson Felicia  1994  ELFSBORG  AH8894  25 m  30.38   
164  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  30.63   
10  123  Sjöström Malin  1995  MASS  BA2295  25 m  30.76   
11  Gustavsson Hanna  1994  ELFSBORG  AL1294  25 m  30.78   
12  179  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  30.79   
13  10  Heintz Josefine  1994  ELFSBORG  AC8694  25 m  30.93   
14  37  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  25 m  31.04   
15  56  Stenhammar Emelie  1993  SK GÖTENE  BH4293  25 m  31.22   
16  27  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  31.30   
17  46  Lundberg Anna Sirenius  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  31.50   
18  68  Wakéus Klara  1995  GÖTEBORG  BF5295  25 m  31.51   
19  78  Tóth Rita  1994  KUNGÄLV  AJ6294  25 m  31.65   
20  186  Olsson Ninni  1992  VARBERG  BX3492  25 m  31.73   
21  15  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  31.90   
22  98  Quander Emelie  1995  SK LAXEN  AI3695  25 m  31.95   
23  172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  31.95   
24  26  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  31.96   
25  181  Kvarfordt Karin  1992  VARBERG  BC7692  25 m  32.02   
26  147  Jarenfors Karin  1993  S 02  AV9893  25 m  32.08   
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
115  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:08.01   
145  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:11.04   
142  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:13.77   
63  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:14.00   
120  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:15.19   
173  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  2:15.82   
12  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  2:16.19   
75  Jodin Daniel  1992  KUNGÄLV  AR7792  25 m  2:17.86   
105  Blomberg Daniel  1993  MASS  AH6593  25 m  2:18.87   
10  30  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  2:22.05   
11  184  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  2:23.68   
12  127  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  2:24.36   
13  156  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  2:24.61   
14  58  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  2:25.19   
15  33  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  2:25.44   
16  67  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  2:25.75   
17  59  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  2:28.55   
18  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  2:29.20   
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.12 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
51  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  1:53.00   
52  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  1:58.00   
131  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  2:00.34   
168  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  2:03.57   
53  Göteborg Damer Lag3  1990  GÖTEBORG    25 m  2:04.00   
23  Elfsborg Damer [1994]  1994  ELFSBORG    25 m  2:08.04   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  2:08.95   
192  Varberg Falkenberg  1992  VARBERG    25 m  2:10.98   
100  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  2:11.00   
10  155  S02 Lag 2  1993  S 02    25 m  2:11.23   
11  132  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  2:11.93   
 
Gren 39, 4X200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
133  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  7:41.83   
54  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  7:50.00   
83  Kungälvs Simsällskap 1  KUNGÄLV    25 m  7:50.11   
24  Elfsborg Herrar  ELFSBORG    25 m  7:57.08   
177  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  8:02.42   
134  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  8:11.53   
70  Kungsbacka Herrar  KUNGSBACKA    25 m  8:12.13   
153  S02  1993  S 02    25 m  8:26.81   
169  Skövde SS Herrar  SKÖVDE SS    25 m  8:27.08   
 
Gren 40, 4X50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:30.99 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:31.84 2009-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
133  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  1:35.85   
54  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  1:36.50   
101  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  1:37.50   
177  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  1:39.18   
81  Kungälv Herr Junior  KUNGÄLV    25 m  1:40.09   
134  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  1:41.00   
55  Göteborg Herrar Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  1:43.00   
169  Skövde SS Herrar  SKÖVDE SS    25 m  1:44.70   
153  S02  1993  S 02    25 m  1:45.28   
10  190  Varberg Falkenberg  1991  VARBERG    25 m  1:49.15   
11  24  Elfsborg Herrar  ELFSBORG    25 m     
 
Gren 41, 400m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
161  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  5:00.44   
144  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  5:04.04   
128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  5:08.87   
129  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  5:12.41   
152  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  5:20.69   
Andersson Sanna  1995  ELFSBORG  AO2695  25 m  5:23.31   
185  Laurén Ida  1994  VARBERG  BS3894  25 m  5:28.83   
139  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  5:31.38   
160  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  5:38.00   
10  113  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  5:38.09   
11  61  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  5:42.97   
12  Rydén Hanna  1996  ALINGSÅS  BC7896  25 m  5:43.38   
13  143  Erléus Hanna  1997  S 02  AS4497  25 m  5:45.05   
 
Gren 42, 400m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
29  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  4:19.41   
144  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  4:28.22   
41  Lundqvist Alicia  1992  GÖTEBORG  BA4692  25 m  4:28.64   
Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  4:30.21   
47  Waite Emma  1992  GÖTEBORG  BF1292  25 m  4:33.73   
26  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  4:35.48   
44  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  25 m  4:39.87   
148  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  4:41.48   
42  Olander Frida  1992  GÖTEBORG  AY0892  25 m  4:41.58   
10  129  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  4:41.59   
11  163  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  4:47.15   
12  45  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  4:47.96   
13  128  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  4:48.07   
14  Andersson Sanna  1995  ELFSBORG  AO2695  25 m  4:48.17   
 
Gren 43, 4X100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
133  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  3:54.20   
54  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  3:56.00   
81  Kungälv Herr Junior  KUNGÄLV    25 m  4:01.86   
134  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  4:02.88   
101  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  4:04.00   
177  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  4:04.83   
24  Elfsborg Herrar  ELFSBORG    25 m  4:05.28   
169  Skövde SS Herrar  SKÖVDE SS    25 m  4:12.13   
55  Göteborg Herrar Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  4:15.00   
10  153  S02  1993  S 02    25 m  4:15.03   
11  190  Varberg Falkenberg  1991  VARBERG    25 m  4:16.11   
 
Gren 44, 4X100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:46.37 2008-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 3:49.93 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
51  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  3:50.00   
168  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  3:55.19   
131  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  3:56.54   
52  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  3:58.00   
53  Göteborg Damer Lag3  1990  GÖTEBORG    25 m  4:02.00   
23  Elfsborg Damer [1994]  1994  ELFSBORG    25 m  4:05.11   
154  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:08.68   
132  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  4:12.54   
192  Varberg Falkenberg  1992  VARBERG    25 m  4:14.28   
10  155  S02 Lag 2  1993  S 02    25 m  4:16.18   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  18 oktober 2010 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  11:47