Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  DM VSSF 25 m    Utskriftsdatum  29 november 2010   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  09:46   
  Arrangör  VSSF & Varberg-Falkenberg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 oktober 2010         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.51 2010-10-24 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    24.01        49.65   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    25.73        53.39   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    25.37        53.63   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    26.21        54.03   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.63        54.19   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.37        54.58   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.68        54.68   
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    26.79        54.88   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    29.05  59.70  1:31.67    2:04.93   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.38  1:02.68  1:35.26    2:07.21   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    31.55  1:05.33  1:39.67    2:12.66   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    32.30  1:06.15  1:40.19    2:13.44   
Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    31.61  1:05.48  1:40.33    2:14.80   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.52  1:05.86  1:41.13    2:15.31   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.70  1:06.08  1:41.04    2:15.72   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.99  1:06.06  1:41.42    2:17.35   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen            30.20   
Rickard Berglund  1987  Göteborg Sim            31.11   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.28   
Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap            31.52   
Richard Ohlsson  1984  Kungsbacka Simsällskap            31.59   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            31.65   
Johan Lundberg  1985  Göteborg Sim            31.73   
Daniel Lundberg  1982  Göteborg Sim            32.20   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.74 2009-10-16 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.56        1:10.48   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    34.83        1:12.74   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.74        1:12.80   
Helena Kumblad  1987  Göteborg Sim    34.43        1:13.18   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.13        1:15.15   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.23        1:16.75   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.41        1:17.64   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.33        1:18.06   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    29.54  1:02.61  1:36.78    2:12.71   
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    30.62  1:05.56  1:42.58    2:17.21   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    29.65  1:04.06  1:40.56    2:17.30   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.92  1:05.48  1:41.32    2:17.91   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.12  1:04.84  1:41.38    2:18.41   
Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    31.40  1:07.59  1:44.88    2:23.61   
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    31.59  1:07.85  1:46.03    2:26.06   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    31.41  1:09.37  1:51.55    2:35.73   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:00.28 2004-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim    28.63        1:01.21   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.26        1:04.37   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.04        1:07.16   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    32.33        1:07.60   
Emelie Stenhammar  1993  Simklubben Götene    32.27        1:09.49   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    32.76        1:09.96   
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg-Falkenberg Sim    32.97        1:10.08   
Johanna Pettersson  1992  Göteborg Sim    33.30        1:12.65   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Thorsell (1989) 57.40 2007-11-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen    27.59        59.54   
Johan Lundberg  1985  Göteborg Sim    28.87        1:01.59   
Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen    28.97        1:02.82   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.42        1:02.93   
Daniel Lundberg  1982  Göteborg Sim    30.26        1:04.45   
Axel Gårdström  1991  Kungsbacka Simsällskap    29.69        1:04.50   
Robin Petersson  1991  Simklubben Laxen    29.90        1:04.70   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.44        1:05.29   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene            30.69   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.75   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Göteborg Sim            30.82   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            31.34   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap            32.08   
Emelie Stenhammar  1993  Simklubben Götene            32.11   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            32.57   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            32.69   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    27.87        57.76   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.83        59.90   
Viktor Jönsson  1986  Simklubben Elfsborg    29.89        1:01.48   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    30.20        1:02.06   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    30.14        1:02.58   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    30.78        1:03.08   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.25        1:03.82   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    31.30        1:03.85   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim            2:20.23   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            2:22.59   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            2:25.47   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            2:28.13   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg            2:29.47   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:29.69   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:30.71   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:30.79   
                     
 
Gren 11, 800m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:08.09  2:18.92  3:28.65  4:38.48  9:23.25   
          5:49.39  7:00.44  8:11.86       
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.69  2:18.47  3:29.85  4:41.60  9:28.73   
          5:53.61  7:05.76  8:17.57       
Emma Waite  1992  Göteborg Sim    1:09.66  2:22.80  3:35.43  4:47.41  9:37.39   
          6:00.02  7:12.10  8:24.65       
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    1:09.72  2:23.40  3:36.72  4:50.01  9:42.27   
          6:03.53  7:16.80  8:30.27       
Frida Olander  1992  Göteborg Sim    1:09.00  2:21.64  3:35.13  4:49.77  9:48.79   
          6:04.88  7:19.96  8:34.91       
Sanna Andersson  1995  Simklubben Elfsborg    1:09.17  2:24.75  3:41.37  4:57.80  10:00.01   
          6:13.77  7:30.22  8:45.44       
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen    31.99  1:07.68  1:45.02    2:23.17   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    33.76  1:10.88  1:48.19    2:25.55   
Rickard Berglund  1987  Göteborg Sim    33.02  1:10.31  1:47.98    2:25.61   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    34.13  1:13.31  1:52.20    2:30.06   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    34.17  1:12.16  1:51.74    2:30.15   
Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap    34.74  1:13.86  1:52.63    2:32.12   
Richard Ohlsson  1984  Kungsbacka Simsällskap    33.06  1:11.44  1:50.93    2:33.04   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.09  1:14.23  1:54.46    2:35.00   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 25.70 1991-12-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Claire Hedenskog  1980  Göteborg Sim            25.37   
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim            26.63   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.82   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            27.24   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            27.43   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            28.54   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            28.62   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            28.91   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 24.22 2003-12-15 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            25.68   
Marcus Tuomela  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.37   
Henrik Åkerberg  1983  Kungsbacka Simsällskap            26.51   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap            26.57   
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg            27.33   
Jonas Jonson  1991  Simklubben Laxen            27.46   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.92   
Robin Petersson  1991  Simklubben Laxen            28.30   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    32.63  1:07.83  1:42.74    2:16.25   
Johanna Pettersson  1992  Göteborg Sim    32.60  1:07.34  1:42.57    2:16.53   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    33.69  1:09.67  1:46.44    2:22.03   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Göteborg Sim    33.91  1:10.49  1:48.14    2:25.10   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    35.03  1:12.13  1:50.32    2:28.20   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    34.07  1:12.44  1:52.14    2:31.95   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.65  1:13.04  1:52.65    2:32.84   
Malin Andreasson  1992  Kungälvs Simsällskap    33.90  1:13.00  1:54.38    2:37.86   
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:46.96   
  Christoffer Carlsen  1992      28.33        28.33   
  Tim Arnesen  1987      30.83        59.16   
  Marcus Tuomela  1988      25.79        1:24.95   
  Robin Andréasson  1988      22.01        1:46.96   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            1:50.57   
  Joakim Jonasson  1987      29.29        29.29   
  Isak Ladeborn  1988      28.98        58.27   
  Jonas Jonson  1991      26.91        1:25.18   
  John Olsson  1995      25.39        1:50.57   
                     
Elfsborg Herrar  Simklubben Elfsborg            1:50.79   
  Viktor Jönsson  1986      28.73        28.73   
  Fredrik Olsson  1994      31.17        59.90   
  Jacob Larsson  1992      26.41        1:26.31   
  Adam Paulsson  1995      24.48        1:50.79   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            1:51.54   
  Martin Persson  1992      28.32        28.32   
  Emil Cardebrant  1993      31.30        59.62   
  Gustav Eriksson  1994      26.28        1:25.90   
  Simon Nilsson  1993      25.64        1:51.54   
                     
Kungälv Herrar  Kungälvs Simsällskap            1:51.61   
  Ossian Arvidsson  1992      28.98        28.98   
  Joakim Löfgren  1992      30.28        59.26   
  Anton Arvidsson  1994      27.09        1:26.35   
  Johan Hildesson  1992      25.26        1:51.61   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            1:51.74   
  Oscar Vilsmyr  1982      29.31        29.31   
  Daniel Lundberg  1982      30.63        59.94   
  Rickard Berglund  1987      26.91        1:26.85   
  Johan Widén  1986      24.89        1:51.74   
                     
Elfsborg  Simklubben Elfsborg            1:51.91   
  Jonas Söderberg  1969      28.92        28.92   
  Per Friberg  1980      31.02        59.94   
  Anders Privér  1977      27.03        1:26.97   
  Mikko Mäkinen  1981      24.94        1:51.91   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:52.55   
  Patrik Löfgren  1996      29.26        29.26   
  Carl Leander  1990      31.98        1:01.24   
  Niklas Löfgren  1989      27.14        1:28.38   
  Johannes Lampela  1992      24.17        1:52.55   
                     
Skövde SS Herrar  Skövde Simsällskap            1:53.03   
  Marcus Czövek  1985      30.66        30.66   
  Christian Johansson  1988      31.13        1:01.79   
  Anton Kjellqvist  1991      27.24        1:29.03   
  Gabriel Bertrand  1992      24.00        1:53.03   
                     
10  S02  1993  Simklubben S 02            1:54.68   
  Alexander Dimcevski  1995      29.73        29.73   
  Oscar Pettersson  1994      33.03        1:02.76   
  Filip Holmqvist  1994      26.93        1:29.69   
  Martin Janson  1994      24.99        1:54.68   
                     
11  Göteborg Herrar Lag2  1990  Göteborg Sim            1:55.95   
  Daniel Åslund  1992      30.97        30.97   
  Johan Lundberg  1985      31.22        1:02.19   
  Oskar Rutqvist  1993      28.45        1:30.64   
  Philip Käll  1990      25.31        1:55.95   
                     
12  SK Laxen Herrar 2  Simklubben Laxen            2:00.80   
  Robin Petersson  1991      30.76        30.76   
  Alfred Bjärudd  1996      33.67        1:04.43   
  Andreas Andersson  1992      30.14        1:34.57   
  Janne Ledin  1994      26.23        2:00.80   
                     
13  Varberg Falkenberg  1991  Varberg-Falkenberg Sim            2:01.13   
  Pontus Palmqvist  1991      27.08        27.08   
  Gustav Andersson  1994      34.90        1:01.98   
  Joakim Bresche  1994      30.77        1:32.75   
  Alfred Larsson  1994      28.38        2:01.13   
                     
                     
 
Gren 17, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Mölndals ASS (1900) 8:23.21 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m      Tid  Status 











 
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:40.77   
  Miranda Bånnsgård  1992      1:02.56  2:09.71      2:09.71   
  Sofia Lindholm  1993      1:02.31  2:07.95      4:17.66   
  Isabel Svensson  1989      1:03.55  2:12.96      6:30.62   
  Emma Westman  1993      1:01.97  2:10.15      8:40.77   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            8:50.64   
  Linnéa Bielicz  1994      1:02.22  2:07.29      2:07.29   
  Isabelle Höstman  1990      1:01.54  2:09.09      4:16.38   
  Alicia Lundqvist  1992      1:06.46  2:17.53      6:33.91   
  Klara Wakéus  1995      1:04.84  2:16.73      8:50.64   
                     
Skövde SS Damer  Skövde Simsällskap            8:55.58   
  Lisen Andersson  1994      1:08.44  2:21.15      2:21.15   
  Louise Hjalmarsson  1997      1:04.90  2:15.17      4:36.32   
  Caroline Johansson  1992      1:03.71  2:13.66      6:49.98   
  Céline Bertrand  1995      1:01.18  2:05.60      8:55.58   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            8:57.38   
  Ebba Hellström  1992      1:05.06  2:11.87      2:11.87   
  Julia Bellvik  1996      1:05.40  2:15.74      4:27.61   
  Tilde Lundmark  1995      1:04.79  2:14.15      6:41.76   
  Erica Dahlgren  1997      1:04.04  2:15.62      8:57.38   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            9:05.20   
  Viktoria Reinhold  1996      1:06.16  2:16.85      2:16.85   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      1:04.67  2:13.65      4:30.50   
  Johanna Andersson  1996      1:04.86  2:17.24      6:47.74   
  Frida Olander  1992      1:05.76  2:17.46      9:05.20   
                     
Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            9:10.39   
  Sanna Andersson  1995      1:08.10  2:19.94      2:19.94   
  Felicia Eriksson  1994      1:04.23  2:12.23      4:32.17   
  Natalie Mirsch  1991      1:07.23  2:20.49      6:52.66   
  Lovisa Linderholm  1994      1:05.34  2:17.73      9:10.39   
                     
Mass Damer 2  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            9:18.41   
  Elin Wallin  1994      1:11.05  2:29.74      2:29.74   
  Malin Westman  1995      1:03.40  2:11.96      4:41.70   
  Anna Rosén  1994      1:05.26  2:16.12      6:57.82   
  Ulrika Holm  1996      1:07.18  2:20.59      9:18.41   
                     
S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            9:29.45   
  Karin Jarenfors  1993      1:08.04  2:24.16      2:24.16   
  Klara Simonsson  1995      1:07.37  2:20.76      4:44.92   
  Hanna Erléus  1997      1:10.26  2:23.22      7:08.14   
  Natalie Ylitalo  1995      1:07.14  2:21.31      9:29.45   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:42.72 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 1:44.16 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Göteborg Damer  Göteborg Sim            1:46.27   
  Isabelle Höstman  1990      26.98        26.98   
  Claire Hedenskog  1980      25.01        51.99   
  Johanna Pettersson  1992      27.27        1:19.26   
  Linnéa Bielicz  1994      27.01        1:46.27   
                     
Skövde SS Damer  Skövde Simsällskap            1:47.54   
  Louise Hjalmarsson  1997      28.32        28.32   
  Caroline Johansson  1992      26.45        54.77   
  Céline Bertrand  1995      26.42        1:21.19   
  Caroline Adolfsson  1993      26.35        1:47.54   
                     
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:48.07   
  Anna Rosén  1994      26.90        26.90   
  Miranda Bånnsgård  1992      26.17        53.07   
  Isabel Svensson  1989      27.41        1:20.48   
  Sofia Lindholm  1993      27.59        1:48.07   
                     
Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            1:52.09   
  Felicia Eriksson  1994      28.17        28.17   
  Hanna Gustavsson  1994      28.08        56.25   
  Josefine Heintz  1994      26.65        1:22.90   
  Lovisa Linderholm  1994      29.19        1:52.09   
                     
Varberg Falkenberg  1992  Varberg-Falkenberg Sim            1:52.78   
  Elin Kvarnemar  1995      28.49        28.49   
  Karin Kvarfordt  1992      27.61        56.10   
  Ninni Olsson  1992      28.76        1:24.86   
  Elin Palmqvist  1995      27.92        1:52.78   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            1:53.17   
  Julia Bellvik  1996      28.91        28.91   
  Klara Simonsson  1995      28.38        57.29   
  Ebba Hellström  1992      27.89        1:25.18   
  Erica Dahlgren  1997      27.99        1:53.17   
                     
Kungälv Dam Junior  Kungälvs Simsällskap            1:54.24   
  Ida Almbratt  1994      28.52        28.52   
  Amanda Nielsen-Fernandez  1994      28.37        56.89   
  Rita Tóth  1994      29.11        1:26.00   
  Malin Andreasson  1992      28.24        1:54.24   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            1:54.71   
  Klara Wakéus  1995      28.28        28.28   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      29.39        57.67   
  Andrea Bengtsson  1991      28.65        1:26.32   
  Viktoria Reinhold  1996      28.39        1:54.71   
                     
Göteborg Damer Lag3  1990  Göteborg Sim            1:55.71   
  Helena Kumblad  1987      28.84        28.84   
  Malvina Reinhold  1992      28.85        57.69   
  Johanna Andersson  1996      29.21        1:26.90   
  Alicia Lundqvist  1992      28.81        1:55.71   
                     
10  S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            1:59.40   
  Karin Jarenfors  1993      30.58        30.58   
  Tilde Lundmark  1995      29.34        59.92   
  Hanna Erléus  1997      28.79        1:28.71   
  Natalie Ylitalo  1995      30.69        1:59.40   
                     
                     
 
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            4:31.77   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            4:42.69   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:50.50   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            4:53.53   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:00.17   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:04.20   
Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap            5:07.71   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            5:08.84   
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            5:09.14   
10  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            5:22.09   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    59.41  2:01.90  3:05.39    4:05.01   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:00.02  2:02.28  3:05.19    4:06.15   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.64  2:02.04  3:04.84    4:07.49   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:01.56  2:07.12  3:11.90    4:15.49   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    1:00.88  2:06.77  3:13.64    4:16.76   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.13  2:04.12  3:10.05    4:16.80   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.68  2:03.24  3:10.91    4:18.31   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:03.10  2:10.88  3:16.73    4:21.01   
Johan Widén  1986  Göteborg Sim    59.47  2:04.22  3:11.95    4:21.10   
10  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.89  2:08.51  3:15.44    4:21.23   
11  Philip Käll  1990  Göteborg Sim    1:01.44  2:07.93  3:15.66    4:22.68   
12  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.75  2:11.42  3:19.84    4:26.95   
13  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:04.87  2:12.41  3:20.43    4:27.05   
14  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    1:03.77  2:11.52  3:20.72    4:27.13   
15  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.39  2:12.61  3:21.28    4:28.03   
16  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:03.25  2:11.09  3:20.07    4:29.93   
17  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.65  2:12.06  3:21.31    4:30.26   
18  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    1:05.06  2:13.91  3:23.23    4:31.20   
19  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:06.21  2:17.34  3:28.08    4:37.95   
                     
 
Gren 21, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Damer  Göteborg Sim            4:18.26   
  Johanna Pettersson  1992      32.04  1:06.58      1:06.58   
  Helena Kumblad  1987      33.99  1:12.95      2:19.53   
  Isabelle Höstman  1990      28.29  1:02.14      3:21.67   
  Claire Hedenskog  1980      26.51  56.59      4:18.26   
                     
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:21.68   
  Isabel Svensson  1989      33.58  1:09.04      1:09.04   
  Malin Westman  1995      34.17  1:12.46      2:21.50   
  Miranda Bånnsgård  1992      28.20  1:01.89      3:23.39   
  Anna Rosén  1994      27.89  58.29      4:21.68   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            4:31.47   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      33.12  1:08.29      1:08.29   
  Andrea Bengtsson  1991      34.13  1:11.98      2:20.27   
  Linnéa Bielicz  1994      31.87  1:09.06      3:29.33   
  Klara Wakéus  1995      29.02  1:02.14      4:31.47   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            4:37.38   
  Klara Simonsson  1995      33.34  1:08.21      1:08.21   
  Lina Berg  1996      37.04  1:18.67      2:26.88   
  Ebba Hellström  1992      32.06  1:08.15      3:35.03   
  Erica Dahlgren  1997      29.44  1:02.35      4:37.38   
                     
Skövde SS Damer  Skövde Simsällskap            4:41.64   
  Caroline Johansson  1992      33.48  1:08.90      1:08.90   
  Céline Bertrand  1995      34.96  1:16.04      2:24.94   
  Lisen Andersson  1994      27.36  34.40      2:59.34   
  Louise Hjalmarsson  1997      40.91  1:42.30      4:41.64   
                     
Göteborg Damer Lag3  1990  Göteborg Sim            4:42.30   
  Inez Kristensson  1997      35.80  1:14.09      1:14.09   
  Viktoria Reinhold  1996      35.46  1:15.46      2:29.55   
  Johanna Andersson  1996      31.91  1:09.95      3:39.50   
  Alicia Lundqvist  1992      29.79  1:02.80      4:42.30   
                     
Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            4:42.42   
  Felicia Eriksson  1994      34.33  1:10.04      1:10.04   
  Josefine Heintz  1994      37.95  1:16.79      2:26.83   
  Natalie Mirsch  1991      36.94  1:14.47      3:41.30   
  Lovisa Linderholm  1994      28.89  1:01.12      4:42.42   
                     
Varberg Falkenberg  1992  Varberg-Falkenberg Sim            4:44.18   
  Julia Westholm  1994      36.45  1:15.48      1:15.48   
  Elin Palmqvist  1995      35.95  1:17.34      2:32.82   
  Ida Laurén  1994      32.07  1:10.40      3:43.22   
  Elin Kvarnemar  1995      29.19  1:00.96      4:44.18   
                     
S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            4:47.25   
  Tilde Lundmark  1995      33.76  1:09.20      1:09.20   
  Astrid Johansson  1997      40.13  1:24.95      2:34.15   
  Karin Jarenfors  1993      32.17  1:11.04      3:45.19   
  Julia Bellvik  1996      29.64  1:02.06      4:47.25   
                     
Kungälv Dam Junior  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
  Malin Andreasson  1992      32.16  1:09.37      1:09.37   
  Anna Ljung  1994              2:31.39   
                     
                     
 
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:30.82   
  Robin Andréasson  1988      24.67  50.40      50.40   
  Christoffer Carlsen  1992      24.94  52.92      1:43.32   
  Carl Leander  1990      26.04  53.97      2:37.29   
  Johannes Lampela  1992      25.49  53.53      3:30.82   
                     
Kungälv Herr Junior  Kungälvs Simsällskap            3:35.02   
  Joakim Löfgren  1992      26.87  55.09      55.09   
  Johan Hildesson  1992      25.59  53.23      1:48.32   
  Anton Arvidsson  1994      25.85  54.50      2:42.82   
  Ossian Arvidsson  1992      24.91  52.20      3:35.02   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            3:38.57   
  Rickard Berglund  1987      26.42  54.44      54.44   
  Johan Widén  1986      25.66  54.42      1:48.86   
  Oscar Vilsmyr  1982      25.33  53.95      2:42.81   
  Philip Käll  1990      22.41  55.76      3:38.57   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:38.66   
  Isak Eliasson  1996      26.84  55.94      55.94   
  Marcus Tuomela  1988      25.33  53.51      1:49.45   
  Edvin Qvirist  1995      26.19  55.06      2:44.51   
  Tim Arnesen  1987      25.93  54.15      3:38.66   
                     
Elfsborg Herrar  Simklubben Elfsborg            3:41.54   
  Adrian Johannesson  1995      27.54  55.73      55.73   
  Adam Paulsson  1995      26.44  55.60      1:51.33   
  Viktor Jönsson  1986      25.80  54.50      2:45.83   
  Jacob Larsson  1992      26.59  55.71      3:41.54   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            3:41.96   
  Robin Petersson  1991      27.15  57.05      57.05   
  Isak Ladeborn  1988      24.98  53.37      1:50.42   
  John Olsson  1995      26.43  56.84      2:47.26   
  Joakim Jonasson  1987      25.87  54.70      3:41.96   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            3:41.96   
  Simon Nilsson  1993      27.72  57.41      57.41   
  Emil Cardebrant  1993      25.66  54.09      1:51.50   
  Gustav Eriksson  1994      25.30  53.34      2:44.84   
  Björn Marberg  1993      26.37  57.12      3:41.96   
                     
Skövde SS Herrar  Skövde Simsällskap            3:47.05   
  Marcus Czövek  1985      27.82  59.46      59.46   
  Gabriel Bertrand  1992      26.20  54.24      1:53.70   
  Anton Kjellqvist  1991      26.88  55.84      2:49.54   
  Christian Johansson  1988      27.22  57.51      3:47.05   
                     
Göteborg Herrar Lag2  1990  Göteborg Sim            3:52.20   
  Oskar Rutqvist  1993      27.83  57.64      57.64   
  Johan Ekstedt  1993      26.55  56.86      1:54.50   
  Daniel Åslund  1992      27.75  58.22      2:52.72   
  Oscar Frankenfelt  1994      28.24  59.48      3:52.20   
                     
10  SK Laxen Herrar 2  Simklubben Laxen            3:53.61   
  Jonas Jonson  1991      26.98  56.21      56.21   
  Alfred Bjärudd  1996      28.11  59.12      1:55.33   
  Janne Ledin  1994      27.79  1:00.07      2:55.40   
  Mikael Blum  1995      27.61  58.21      3:53.61   
                     
11  S02  1993  Simklubben S 02            3:55.96   
  Martin Janson  1994      27.47  58.92      58.92   
  Oscar Pettersson  1994      27.76  58.53      1:57.45   
  Nils Montalva  1993      28.03  59.93      2:57.38   
  Alexander Dimcevski  1995      27.75  58.58      3:55.96   
                     
12  Varberg Falkenberg  1991  Varberg-Falkenberg Sim            3:56.02   
  Pontus Palmqvist  1991      25.92  53.14      53.14   
  Alfred Larsson  1994      29.06  1:01.22      1:54.36   
  Gustav Andersson  1994      29.03  1:01.68      2:56.04   
  Joakim Bresche  1994      28.01  59.98      3:56.02   
                     
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Claire Hedenskog  1980  Göteborg Sim    26.53        55.97   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    28.27        57.97   
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim    28.20        58.58   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.56        58.95   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    28.30        59.28   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    28.74        59.62   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    28.36        59.67   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    29.63        1:00.99   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    27.53  56.62  1:26.78    1:55.53   
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    28.20  58.18  1:28.10    1:56.00   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    27.17  56.43  1:26.76    1:56.50   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.62  57.64  1:27.96    1:57.43   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    27.81  57.82  1:28.46    1:57.49   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    28.72  59.19  1:30.37    2:00.17   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.26  58.93  1:30.72    2:02.83   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.19  58.50  1:30.48    2:03.26   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.55   
Helena Kumblad  1987  Göteborg Sim            33.36   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim            34.20   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.20   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            35.63   
Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim            36.05   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            36.95   
Ninni Olsson  1992  Varberg-Falkenberg Sim            36.99   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen    30.56        1:04.77   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    31.61        1:05.86   
Rickard Berglund  1987  Göteborg Sim    32.09        1:06.95   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    32.14        1:07.71   
Richard Ohlsson  1984  Kungsbacka Simsällskap    32.58        1:08.06   
Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap    32.34        1:09.44   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    33.27        1:09.52   
Mats Ladeborn  1961  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    32.59  1:08.92  1:46.81    2:25.52   
Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    33.56  1:11.34  1:51.18    2:31.49   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    33.25  1:11.58  1:52.13    2:32.64   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    33.76  1:13.41  1:53.66    2:34.15   
Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg    34.46  1:14.01  1:55.58    2:37.79   
Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    34.53  1:14.77  1:56.99    2:40.26   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    35.24  1:17.09  2:00.56    2:43.36   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    36.09  1:18.90  2:03.67    2:47.87   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    26.56        57.23   
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    28.19        1:00.24   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    28.69        1:01.02   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    27.99        1:01.74   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.40        1:02.42   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.36        1:02.44   
Axel Gårdström  1991  Kungsbacka Simsällskap    28.97        1:03.08   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.49        1:04.37   
                     
 
Gren 29, 100m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim    29.15        1:04.76   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.90        1:06.84   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    31.15        1:07.43   
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    31.27        1:07.80   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    33.27        1:09.63   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    34.28        1:10.68   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    34.00        1:10.69   
Sanna Andersson  1995  Simklubben Elfsborg    33.83        1:12.40   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            26.89   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.70   
Marcus Tuomela  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.24   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            28.90   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            29.04   
Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            29.21   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.06   
Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap            30.20   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    31.45        1:03.89   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    31.74        1:05.44   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Göteborg Sim    32.64        1:06.78   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    32.83        1:07.24   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    32.87        1:07.66   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    32.78        1:07.81   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.59        1:08.50   
Emelie Stenhammar  1993  Simklubben Götene    32.96        1:08.71   
                     
 
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    28.49  1:00.34  1:36.21    2:06.78   
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen    28.23  1:01.16  1:37.65    2:09.98   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    28.69  1:04.39  1:41.97    2:12.66   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.94  1:05.14  1:43.22    2:13.70   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    30.79  1:07.02  1:47.52    2:20.28   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.22  1:06.84  1:49.24    2:21.47   
Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap    32.30  1:12.59  1:50.92    2:21.48   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.68  1:06.67  1:49.30    2:24.35   
                     
 
Gren 33, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:34.52 2010-02-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:04.97  2:12.68  3:19.41  4:26.11  16:35.56   
          5:31.84  6:37.59  7:43.94  8:50.73     
          9:57.06  11:03.42  12:08.88  13:15.03     
          14:21.58  15:28.74         
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.68  2:12.34  3:19.05  4:25.78  16:46.51   
          5:32.33  6:38.63  7:45.83  8:52.64     
          9:59.23  11:05.86  12:12.96  13:20.90     
          14:29.55  15:38.59         
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:05.47  2:13.29  3:21.32  4:29.96  16:54.93   
          5:38.18  6:46.17  7:54.45  9:02.49     
          10:10.39  11:18.90  12:26.46  13:34.31     
          14:42.67  15:50.63         
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    1:02.53  2:11.86  3:22.81  4:32.69  17:07.55   
          5:40.61  6:49.80  8:00.17  9:10.60     
          10:19.90  11:29.45  12:38.64  13:47.36     
          14:54.79  16:02.41         
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:08.17  2:17.60  3:27.74  4:38.20  17:29.06   
          5:48.81  6:59.50  8:10.20  9:21.29     
          10:31.66  11:43.73  12:54.47  14:05.27     
          15:12.88  16:21.93         
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.25  2:14.63  3:24.23  4:34.39  17:29.91   
          5:44.48  6:54.92  8:06.12  9:17.40     
          10:28.12  11:38.49  12:49.82  14:00.51     
          15:10.37  16:20.95         
Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    1:07.87  2:17.20  3:27.21  4:38.20  17:41.72   
          5:48.59  6:59.00  8:10.39  9:20.74     
          10:31.37  11:43.90  12:55.08  14:06.48     
          15:18.23  16:30.96         
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:08.11  2:19.33  3:31.35  4:43.63  17:57.76   
          5:56.14  7:08.23  8:20.99  9:33.22     
          10:45.80  11:58.11  13:10.64  14:23.89     
          15:37.00  16:49.14         
Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:06.81  2:18.86  3:32.20  4:45.18  18:10.44   
          5:58.14  7:12.51  8:25.83  9:39.25     
          10:52.88  12:05.74  13:19.47  14:33.18     
          15:46.13  16:58.65         
                     
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.80  1:16.59  1:57.64    2:38.70   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.37  1:18.75  2:00.98    2:43.14   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.33  1:18.62  2:01.59    2:44.43   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    38.43  1:21.06  2:03.79    2:47.52   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    39.28  1:22.53  2:06.42    2:50.15   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    39.65  1:23.50  2:08.14    2:51.77   
Frida Olander  1992  Göteborg Sim    38.37  1:21.73  2:07.57    2:53.81   
Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.28  1:23.94  2:10.36    2:56.48   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            23.30   
Henrik Åkerberg  1983  Kungsbacka Simsällskap            24.16   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            24.38   
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen            24.67   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            24.81   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            24.81   
Richard Ohlsson  1984  Kungsbacka Simsällskap            25.12   
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap            25.45   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.20 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.20 2009-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim            27.87   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            29.09   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            29.32   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg            30.78   
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg-Falkenberg Sim            30.80   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            31.00   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim            31.17   
Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            31.29   
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Jönsson  1986  Simklubben Elfsborg    31.92  1:06.58  1:40.02    2:12.42   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    31.85  1:05.97  1:39.87    2:13.11   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.79  1:05.17  1:39.04    2:13.34   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    32.11  1:06.29  1:41.30    2:16.59   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.51  1:07.67  1:43.85    2:20.00   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    31.77  1:07.27  1:43.37    2:20.83   
Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap    33.19  1:09.51  1:46.44    2:21.93   
Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    32.46  1:07.94  1:45.36    2:23.34   
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.12 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Göteborg Damer  Göteborg Sim            1:57.11   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      31.32        31.32   
  Helena Kumblad  1987      33.13        1:04.45   
  Isabelle Höstman  1990      27.66        1:32.11   
  Claire Hedenskog  1980      25.00        1:57.11   
                     
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:00.95   
  Isabel Svensson  1989      32.12        32.12   
  Malin Westman  1995      34.35        1:06.47   
  Miranda Bånnsgård  1992      27.67        1:34.14   
  Anna Rosén  1994      26.81        2:00.95   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            2:02.47   
  Linnéa Bielicz  1994      30.66        30.66   
  Andrea Bengtsson  1991      33.68        1:04.34   
  Johanna Andersson  1996      30.80        1:35.14   
  Klara Wakéus  1995      27.33        2:02.47   
                     
Skövde SS Damer  Skövde Simsällskap            2:03.64   
  Louise Hjalmarsson  1997      32.46        32.46   
  Céline Bertrand  1995      35.37        1:07.83   
  Caroline Adolfsson  1993      28.82        1:36.65   
  Caroline Johansson  1992      26.99        2:03.64   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            2:06.77   
  Klara Simonsson  1995      31.62        31.62   
  Lina Berg  1996      36.49        1:08.11   
  Ebba Hellström  1992      30.67        1:38.78   
  Erica Dahlgren  1997      27.99        2:06.77   
                     
Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            2:07.41   
  Felicia Eriksson  1994      31.64        31.64   
  Josefine Heintz  1994      36.87        1:08.51   
  Hanna Gustavsson  1994      31.00        1:39.51   
  Lovisa Linderholm  1994      27.90        2:07.41   
                     
Göteborg Damer Lag3  1990  Göteborg Sim            2:10.50   
  Inez Kristensson  1997      34.62        34.62   
  Viktoria Reinhold  1996      34.45        1:09.07   
  Alicia Lundqvist  1992      32.29        1:41.36   
  Malvina Reinhold  1992      29.14        2:10.50   
                     
Mass Damer 2  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:10.81   
  My Janzén  1997      35.00        35.00   
  Emma Westman  1993      35.38        1:10.38   
  Malin Sjöström  1995      31.02        1:41.40   
  Ulrika Holm  1996      29.41        2:10.81   
                     
S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            2:11.35   
  Tilde Lundmark  1995      32.82        32.82   
  Astrid Johansson  1997      39.07        1:11.89   
  Karin Jarenfors  1993      31.29        1:43.18   
  Julia Bellvik  1996      28.17        2:11.35   
                     
10  Varberg Falkenberg  1992  Varberg-Falkenberg Sim            2:11.75   
  Elin Kvarnemar  1995      34.01        34.01   
  Ninni Olsson  1992      36.71        1:10.72   
  Karin Kvarfordt  1992      31.69        1:42.41   
  Elin Palmqvist  1995      29.34        2:11.75   
                     
11  SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            2:13.41   
  Johanna Cavalli  1996      34.64        34.64   
  Olivia Bång  1994      37.94        1:12.58   
  Emelie Quander  1995      31.06        1:43.64   
  Lejla Ladjarevic  1993      29.77        2:13.41   
                     
                     
 
Gren 39, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            7:46.09   
  Robin Andréasson  1988      52.96  1:50.60      1:50.60   
  Carl Leander  1990      56.14  1:55.79      3:46.39   
  Tim Arnesen  1987      56.92  1:59.59      5:45.98   
  Johannes Lampela  1992      55.73  2:00.11      7:46.09   
                     
Kungälvs Simsällskap 1  Kungälvs Simsällskap            7:52.39   
  Joakim Löfgren  1992      57.46  1:58.38      1:58.38   
  Johan Hildesson  1992      56.32  1:55.87      3:54.25   
  Anton Arvidsson  1994      56.86  2:00.41      5:54.66   
  Ossian Arvidsson  1992      54.60  1:57.73      7:52.39   
                     
Elfsborg Herrar  Simklubben Elfsborg            7:59.54   
  Alexander Berggren  1994      58.84  2:02.87      2:02.87   
  Adam Paulsson  1995      55.35  1:55.86      3:58.73   
  Adrian Johannesson  1995      57.14  1:58.83      5:57.56   
  Jacob Larsson  1992      57.95  2:01.98      7:59.54   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            8:02.11   
  Martin Persson  1992      57.87  1:58.23      1:58.23   
  Emil Cardebrant  1993      58.20  2:02.38      4:00.61   
  Simon Nilsson  1993      59.35  2:03.45      6:04.06   
  Gustav Eriksson  1994      55.57  1:58.05      8:02.11   
                     
Kungsbacka Herrar  Kungsbacka Simsällskap            8:03.05   
  Erik Persson  1994      57.47  1:57.20      1:57.20   
  Oskar Johansson  1993      1:00.31  2:02.15      3:59.35   
  Viktor Hörndahl  1995      58.65  2:02.72      6:02.07   
  Axel Gårdström  1991      57.82  2:00.98      8:03.05   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            8:07.07   
  Rickard Berglund  1987      56.78  1:57.42      1:57.42   
  Johan Widén  1986      58.77  2:01.83      3:59.25   
  Philip Käll  1990      58.28  2:04.24      6:03.49   
  Oskar Rutqvist  1993      59.15  2:03.58      8:07.07   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:15.89   
  Isak Eliasson  1996      59.64  2:03.82      2:03.82   
  Christoffer Carlsen  1992      55.72  1:59.65      4:03.47   
  Edvin Qvirist  1995      1:00.19  2:05.64      6:09.11   
  Patrik Löfgren  1996      59.80  2:06.78      8:15.89   
                     
Skövde SS Herrar  Skövde Simsällskap            8:18.93   
  Gabriel Bertrand  1992      57.70  1:56.74      1:56.74   
  Christian Johansson  1988      1:02.95  2:07.35      4:04.09   
  Marcus Czövek  1985      1:01.48  2:10.76      6:14.85   
  Anton Kjellqvist  1991      59.68  2:04.08      8:18.93   
                     
S02  1993  Simklubben S 02            8:23.96   
  Oscar Pettersson  1994      1:01.31  2:07.90      2:07.90   
  Martin Janson  1994      1:00.49  2:05.86      4:13.76   
  Nils Montalva  1993      1:01.82  2:07.72      6:21.48   
  Filip Holmqvist  1994      59.03  2:02.48      8:23.96   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:30.99 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:31.84 2009-11-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:36.26   
  Christoffer Carlsen  1992      24.81        24.81   
  Marcus Tuomela  1988      24.57        49.38   
  Tim Arnesen  1987      24.36        1:13.74   
  Robin Andréasson  1988      22.52        1:36.26   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            1:38.13   
  Johan Widén  1986      25.42        25.42   
  Oscar Vilsmyr  1982      24.23        49.65   
  Rickard Berglund  1987      24.68        1:14.33   
  Johan Lundberg  1985      23.80        1:38.13   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            1:38.59   
  Martin Persson  1992      24.98        24.98   
  Gustav Eriksson  1994      23.77        48.75   
  Emil Cardebrant  1993      24.58        1:13.33   
  Simon Nilsson  1993      25.26        1:38.59   
                     
Kungälv Herr Junior  Kungälvs Simsällskap            1:40.16   
  Anton Arvidsson  1994      25.28        25.28   
  Joakim Löfgren  1992      24.44        49.72   
  Johan Hildesson  1992      24.82        1:14.54   
  Daniel Jodin  1992      25.62        1:40.16   
                     
Elfsborg Herrar  Simklubben Elfsborg            1:40.57   
  Adrian Johannesson  1995      26.09        26.09   
  Viktor Jönsson  1986      24.43        50.52   
  Adam Paulsson  1995      24.74        1:15.26   
  Arwid Anesten  1995      25.31        1:40.57   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:42.36   
  Johannes Lampela  1992      25.45        25.45   
  Isak Eliasson  1996      25.39        50.84   
  Carl Leander  1990      25.23        1:16.07   
  Edvin Qvirist  1995      26.29        1:42.36   
                     
Skövde SS Herrar  Skövde Simsällskap            1:42.42   
  Marcus Czövek  1985      26.18        26.18   
  Gabriel Bertrand  1992      24.80        50.98   
  Christian Johansson  1988      25.71        1:16.69   
  Anton Kjellqvist  1991      25.73        1:42.42   
                     
S02  1993  Simklubben S 02            1:44.17   
  Filip Holmqvist  1994      26.04        26.04   
  Martin Janson  1994      25.58        51.62   
  Oscar Pettersson  1994      26.47        1:18.09   
  Nils Montalva  1993      26.08        1:44.17   
                     
Göteborg Herrar Lag2  1990  Göteborg Sim            1:44.87   
  Johan Ekstedt  1993      26.42        26.42   
  Philip Käll  1990      25.63        52.05   
  Daniel Åslund  1992      24.33        1:16.38   
  Oskar Rutqvist  1993      28.49        1:44.87   
                     
10  Varberg Falkenberg  1991  Varberg-Falkenberg Sim            1:47.74   
  Pontus Palmqvist  1991      24.47        24.47   
  Gustav Andersson  1994      28.44        52.91   
  Alfred Larsson  1994      27.76        1:20.67   
  Joakim Bresche  1994      27.07        1:47.74   
                     
                     
 
Gren 41, 400m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:09.19  2:27.38  3:53.90    5:01.69   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:10.42  2:28.12  3:55.70    5:05.45   
Sanna Andersson  1995  Simklubben Elfsborg    1:15.61  2:38.06  4:08.01    5:18.16   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:13.77  2:39.89  4:05.80    5:19.33   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    1:15.44  2:38.47  4:10.13    5:23.32   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:18.18  2:44.34  4:18.64    5:31.67   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:15.55  2:40.89  4:17.52    5:33.33   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.24  2:39.36  4:18.54    5:33.91   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:17.03  2:41.27  4:21.40    5:34.95   
10  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    1:18.42  2:42.11  4:23.54    5:35.98   
11  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    1:20.87  2:45.16  4:26.45    5:40.68   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    1:04.46  2:12.38  3:19.96    4:27.49   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:06.44  2:16.07  3:25.66    4:32.99   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.06  2:15.00  3:26.24    4:35.89   
Emma Waite  1992  Göteborg Sim    1:09.10  2:20.61  3:31.92    4:43.08   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    1:07.58  2:19.46  3:33.22    4:45.64   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:09.57  2:23.86  3:37.12    4:47.25   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    1:07.00  2:19.18  3:33.43    4:47.46   
Sanna Andersson  1995  Simklubben Elfsborg    1:09.28  2:23.50  3:36.41    4:47.47   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.21  2:25.18  3:39.45    4:51.83   
10  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    1:08.80  2:21.46  3:37.30    4:53.88   
11  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    1:11.82  2:28.50  3:44.23    4:55.46   
                     
 
Gren 43, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:59.17   
  Christoffer Carlsen  1992      28.79  59.60      59.60   
  Tim Arnesen  1987      31.78  1:09.28      2:08.88   
  Marcus Tuomela  1988      25.94  1:00.02      3:08.90   
  Robin Andréasson  1988      23.84  50.27      3:59.17   
                     
Elfsborg Herrar  Simklubben Elfsborg            4:05.40   
  Viktor Jönsson  1986      29.84  1:01.24      1:01.24   
  Fredrik Olsson  1994      32.68  1:10.59      2:11.83   
  Jacob Larsson  1992      27.33  59.49      3:11.32   
  Adam Paulsson  1995      25.89  54.08      4:05.40   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            4:06.23   
  Gustav Blomgren  1993      31.79  1:05.96      1:05.96   
  Rickard Berglund  1987      31.06  1:06.64      2:12.60   
  Johan Widén  1986      27.74  1:00.77      3:13.37   
  Johan Lundberg  1985      24.38  52.86      4:06.23   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:12.17   
  Patrik Löfgren  1996      30.77  1:05.02      1:05.02   
  Ludvig Hazard  1995      31.35  1:09.03      2:14.05   
  Edvin Qvirist  1995      28.62  1:02.98      3:17.03   
  Isak Eliasson  1996      26.24  55.14      4:12.17   
                     
Skövde SS Herrar  Skövde Simsällskap            4:12.49   
  Marcus Czövek  1985      32.57  1:07.35      1:07.35   
  Christian Johansson  1988      32.58  1:09.24      2:16.59   
  Anton Kjellqvist  1991      28.40  1:02.14      3:18.73   
  Gabriel Bertrand  1992      26.15  53.76      4:12.49   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            4:12.90   
  Martin Persson  1992      30.15  1:02.06      1:02.06   
  Emil Cardebrant  1993      33.41  1:12.15      2:14.21   
  Gustav Eriksson  1994      27.87  1:01.43      3:15.64   
  Simon Nilsson  1993      27.83  57.26      4:12.90   
                     
S02  1993  Simklubben S 02            4:15.64   
  Alexander Dimcevski  1995      30.77  1:03.52      1:03.52   
  Oscar Pettersson  1994      33.33  1:11.95      2:15.47   
  Filip Holmqvist  1994      28.55  1:03.41      3:18.88   
  Martin Janson  1994      27.04  56.76      4:15.64   
                     
Göteborg Herrar Lag2  1990  Göteborg Sim            4:21.50   
  Daniel Åslund  1992      30.96  1:04.50      1:04.50   
  Johan Ekstedt  1993      33.75  1:12.89      2:17.39   
  Oscar Frankenfelt  1994      31.63  1:05.23      3:22.62   
  Oskar Rutqvist  1993      29.03  58.88      4:21.50   
                     
Kungälv Herr Junior  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
Varberg Falkenberg  1991  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
  Alfred Larsson  1994      33.80  1:09.58      1:09.58   
  Gustav Andersson  1994      35.37        2:25.11   
  Pontus Palmqvist  1991              3:20.87   
                     
                     
 
Gren 44, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:46.37 2008-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 3:49.93 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Damer  Göteborg Sim            3:53.54   
  Linnéa Bielicz  1994      28.65  59.82      59.82   
  Claire Hedenskog  1980      25.54  54.98      1:54.80   
  Isabelle Höstman  1990      27.43  57.78      2:52.58   
  Klara Wakéus  1995      28.59  1:00.96      3:53.54   
                     
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:56.74   
  Miranda Bånnsgård  1992      27.79  58.76      58.76   
  Anna Rosén  1994      27.35  57.75      1:56.51   
  Isabel Svensson  1989      28.68  1:00.65      2:57.16   
  Emma Westman  1993      28.14  59.58      3:56.74   
                     
Skövde SS Damer  Skövde Simsällskap            3:56.80   
  Louise Hjalmarsson  1997      28.68  1:01.00      1:01.00   
  Céline Bertrand  1995      26.68  58.16      1:59.16   
  Caroline Johansson  1992      28.22  58.02      2:57.18   
  Caroline Adolfsson  1993      28.84  59.62      3:56.80   
                     
Elfsborg Damer [1994]  1994  Simklubben Elfsborg            4:06.57   
  Lovisa Linderholm  1994      29.34  1:01.49      1:01.49   
  Felicia Eriksson  1994      28.99  1:00.93      2:02.42   
  Hanna Gustavsson  1994      29.38  1:02.09      3:04.51   
  Josefine Heintz  1994      29.55  1:02.06      4:06.57   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            4:06.93   
  Julia Bellvik  1996      30.14  1:02.85      1:02.85   
  Klara Simonsson  1995      29.89  1:03.24      2:06.09   
  Erica Dahlgren  1997      28.83  1:01.62      3:07.71   
  Ebba Hellström  1992      28.63  59.22      4:06.93   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            4:08.85   
  Andrea Bengtsson  1991      29.99  1:01.64      1:01.64   
  Viktoria Reinhold  1996      29.76  1:02.21      2:03.85   
  Alicia Lundqvist  1992      30.47  1:03.26      3:07.11   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      29.80  1:01.74      4:08.85   
                     
Varberg Falkenberg  1992  Varberg-Falkenberg Sim            4:12.38   
  Elin Kvarnemar  1995      29.75  1:01.03      1:01.03   
  Karin Kvarfordt  1992      29.36  1:03.38      2:04.41   
  Elin Palmqvist  1995      30.54  1:03.91      3:08.32   
  Ida Laurén  1994      30.46  1:04.06      4:12.38   
                     
Mass Damer 2  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:15.35   
  Malin Westman  1995      30.26  1:01.94      1:01.94   
  Ulrika Holm  1996      30.09  1:02.48      2:04.42   
  My Janzén  1997      30.98  1:04.44      3:08.86   
  Elin Wallin  1994      31.24  1:06.49      4:15.35   
                     
Göteborg Damer Lag3  1990  Göteborg Sim            4:18.44   
  Emma Waite  1992      31.67  1:06.48      1:06.48   
  Johanna Andersson  1996      30.23  1:03.86      2:10.34   
  Frida Olander  1992      30.29  1:03.70      3:14.04   
  Malvina Reinhold  1992      30.20  1:04.40      4:18.44   
                     
10  S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            4:20.13   
  Lina Berg  1996      30.99  1:04.90      1:04.90   
  Hanna Erléus  1997      31.73  1:07.23      2:12.13   
  Tilde Lundmark  1995      29.69  1:03.25      3:15.38   
  Natalie Ylitalo  1995      31.19  1:04.75      4:20.13   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 november 2010 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  09:46