Resultat Totalt Junior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM VSSF 2010    Utskriftsdatum  04 november 2010   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:14   
  Arrangör  Västsvenska Simförbundet         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  19 juni 2010         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 50.20 2004-04-03 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 51.00 2009-12-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    25.77        52.36   
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    25.93        53.77   
Anders Harnebrandt  1990  Göteborg Sim    27.48        55.04   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg    26.66        55.04   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    26.78        55.27   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.97        55.54   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    26.89        55.84   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.51        56.01   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    27.35        56.23   
10  Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.00        56.30   
11  Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    26.65        56.56   
12  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    27.28        56.77   
13  Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    27.30        56.99   
14  Philip Käll  1990  Göteborg Sim    27.53        57.11   
15  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.28        57.30   
16  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.87        58.22   
17  Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    28.12        58.24   
18  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.04        58.27   
19  Adam Linderholm  1992  Simklubben Elfsborg    27.78        58.59   
20  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    28.23        58.63   
21  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    28.47        58.76   
22  Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    27.83        58.93   
23  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    28.74        59.28   
24  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    28.42        59.80   
25  Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.45        1:00.10   
26  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    28.61        1:00.83   
27  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    29.76        1:00.91   
28  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    28.78        1:00.92   
29  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    29.61        1:00.93   
30  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    29.01        1:01.78   
31  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    30.54        1:02.33   
32  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    29.86        1:02.73   
33  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    30.11        1:03.30   
Andreas Andersson  1992  Simklubben Laxen            DNS   
Axel Gårdström  1991  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 2:01.46 1997-08-20 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 2:01.46 1997-08-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.16  1:02.33  1:35.69    2:09.20   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    30.62  1:02.87  1:36.52    2:10.94   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    31.70  1:04.93  1:38.72    2:11.28   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.05  1:03.84  1:38.12    2:12.09   
Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    31.02  1:04.40  1:39.14    2:14.13   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.69  1:05.43  1:40.04    2:14.63   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    32.03  1:06.14  1:40.91    2:16.02   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    32.14  1:06.16  1:41.18    2:16.22   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.84  1:05.36  1:41.55    2:16.69   
10  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    31.54  1:06.31  1:42.46    2:18.41   
11  Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    32.02  1:07.23  1:42.82    2:18.45   
12  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.26  1:05.98  1:42.74    2:18.48   
13  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim    31.28  1:05.98  1:42.40    2:18.95   
14  Frida Olander  1992  Göteborg Sim    32.24  1:07.19  1:43.33    2:19.47   
15  Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    32.09  1:07.39  1:44.06    2:19.96   
16  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    30.79  1:05.56  1:42.77    2:20.60   
17  Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim    32.88  1:08.57  1:44.60    2:20.66   
18  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    31.34  1:05.87  1:43.31    2:20.89   
19  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    32.32  1:08.83  1:47.62    2:25.59   
20  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim    33.40  1:09.88  1:48.91    2:27.54   
21  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    32.97  1:10.71  1:49.58    2:28.82   
Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 29.40 2008-02-09 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 29.40 2008-02-09 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            30.67   
Johan Melin  1991  Göteborg Sim            30.68   
Anton Lagerqvist  1991  Göteborg Sim            30.75   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            32.47   
Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap            33.10   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim            33.24   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            33.34   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            33.90   
Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            34.52   
10  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            34.90   
11  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            34.99   
12  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.01   
13  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            35.22   
14  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            35.41   
15  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim            35.47   
16  Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap            35.58   
17  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            35.64   
18  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.68   
19  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap            35.77   
20  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap            36.08   
21  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.26   
22  Erik Rothman  1992  Simklubben Laxen            36.48   
23  Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS            36.81   
24  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            37.46   
25  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            39.40   
Andreas Andersson  1992  Simklubben Laxen            DNS   
Erik Rådman  1993  Alingsås SLS            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.21 2009-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim    33.99        1:13.00   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    35.43        1:14.08   
Amanda Rutqvist  1991  Göteborg Sim    35.69        1:14.10   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.90        1:14.38   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.48        1:17.12   
Erla Andersson  1990  Göteborg Sim    36.29        1:17.51   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.50        1:18.85   
Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.47        1:18.90   
Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    38.03        1:21.08   
10  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    38.85        1:22.00   
11  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    37.64        1:23.14   
12  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    39.93        1:23.26   
13  Frida Olander  1992  Göteborg Sim    39.73        1:23.56   
14  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.95        1:23.91   
15  Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim    40.66        1:25.18   
16  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap    39.95        1:25.22   
17  Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen    39.13        1:25.37   
18  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    40.48        1:25.64   
19  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap    39.82        1:26.09   
20  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    41.45        1:26.45   
21  Emma Waite  1992  Göteborg Sim    41.14        1:27.65   
22  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    42.86        1:29.32   
23  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    42.54        1:30.27   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            DNS   
Elise Löfgren  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Anders Peterson (1965) 4:27.95 1984-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Andreas Gustavsson (1978) 4:36.08 1996-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Lagerqvist  1991  Göteborg Sim    1:02.53  2:18.34  3:31.64    4:38.73   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    1:04.70  2:20.63  3:40.99    4:46.49   
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    1:05.17  2:20.41  3:45.06    4:51.96   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.91  2:28.04  3:53.59    4:57.75   
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    1:06.93  2:25.40  3:55.43    5:01.72   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.13  2:27.93  3:57.21    5:09.48   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.56  2:29.67  4:00.72    5:11.60   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.87  2:31.95  4:03.19    5:16.18   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.58  2:36.85  4:05.79    5:17.44   
10  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    1:09.81  2:41.00  4:10.90    5:19.82   
11  Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    1:13.91  2:43.66  4:07.59    5:21.66   
12  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    1:08.71  2:39.23  4:07.66    5:23.78   
13  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:11.26  2:34.41  4:07.23    5:23.91   
14  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    1:14.16  2:40.30  4:13.14    5:25.61   
15  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    1:12.26  2:40.43  4:14.16    5:27.50   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Therese Lundin (1970) 1:01.24 1991-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:02.19 2005-07-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim    29.12        1:03.09   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.68        1:03.74   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.22        1:04.78   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim    29.75        1:05.11   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    30.92        1:06.06   
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen    29.90        1:07.24   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    32.11        1:08.94   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    31.20        1:09.64   
Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    32.98        1:09.97   
10  Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    32.51        1:10.76   
11  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    33.36        1:11.11   
12  Amanda Rutqvist  1991  Göteborg Sim    32.87        1:11.61   
13  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    33.34        1:11.66   
14  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.19        1:11.81   
15  Jacintha Bailey  1991  Göteborg Sim    33.52        1:11.93   
16  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    33.07        1:12.94   
17  Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    34.05        1:13.22   
18  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    33.86        1:13.43   
19  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim    33.64        1:13.59   
20  Malin Sjöström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.65        1:14.00   
21  Maja Leander  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.26        1:14.42   
22  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    34.47        1:14.49   
23  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.23        1:14.56   
24  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    33.70        1:14.57   
25  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    35.93        1:15.98   
26  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    33.15        1:16.15   
27  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    34.58        1:16.97   
Martina Granström  1991  Jönköpings Simsällskap    29.13        1:01.31  EXTRA 
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 56.65 2009-12-19 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 56.65 2009-12-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anders Harnebrandt  1990  Göteborg Sim    30.93        1:01.18   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    31.11        1:02.87   
Patric Kartberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.70        1:03.10   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    31.60        1:03.60   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    31.25        1:03.74   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.47        1:04.12   
Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.22        1:07.20   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.79        1:07.23   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    33.30        1:07.64   
10  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.89        1:07.76   
11  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    33.35        1:07.96   
12  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.13        1:08.40   
13  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    33.33        1:08.98   
14  Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap    32.79        1:09.00   
15  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.43        1:09.13   
16  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    33.68        1:09.29   
17  Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    33.47        1:09.39   
18  Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.80        1:09.48   
19  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    32.63        1:09.66   
20  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    33.69        1:10.49   
21  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    33.65        1:10.86   
22  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.68        1:12.70   
23  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    35.20        1:12.94   
24  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    35.96        1:13.62   
25  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    35.97        1:14.24   
26  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.04        1:14.27   
27  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    36.64        1:15.66   
28  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    36.61        1:17.46   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 30.07 2009-07-02 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 30.15 2004-04-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1992  Göteborg Sim            31.35   
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim            31.40   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            32.62   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.63   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            32.71   
Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim            33.69   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            33.91   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            34.01   
Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS            34.08   
10  Savannah Åstrand  1996  S77 Stenungsund            34.10   
11  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02            34.63   
12  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap            34.68   
13  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            35.07   
14  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap            35.08   
15  Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS            35.30   
16  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            35.40   
17  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.53   
18  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            35.55   
19  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            35.66   
20  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            35.68   
21  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap            35.70   
22  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            35.77   
23  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen            35.81   
24  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen            35.95   
25  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            36.09   
26  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            36.22   
27  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            36.37   
28  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim            36.40   
29  Solveig Ramallo  1993  Göteborg Sim            36.51   
30  Rita Tóth  1994  Göteborg Sim            37.69   
                     
 
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 16:03.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Anders Lyrbring (1978) 16:22.82 1995-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    1:05.21  2:14.07  3:21.98  4:30.59  16:59.46   
          5:39.02  6:47.41  7:56.05  9:05.03     
          10:14.26  11:23.94  12:33.04  13:41.79     
          14:50.55  15:57.27         
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:05.66  2:13.88  3:22.12  4:30.31  17:01.86   
          5:38.66  6:48.07  7:56.72  9:05.74     
          10:14.86  11:24.41  12:33.65  13:41.98     
          14:50.58  15:57.24         
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    1:04.74  2:13.10  3:26.68  4:41.33  17:39.80   
          5:56.28  7:09.77  8:22.73  9:35.46     
          10:48.91  12:02.19  13:10.72  14:19.20     
          15:26.51  16:35.25         
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    1:05.12  2:15.36  3:26.70  4:39.01  17:51.61   
          5:51.72  7:03.77  8:15.74  9:27.78     
          10:40.08  11:52.09  13:04.03  14:16.29     
          15:27.57  16:39.88         
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:45.80  2:23.15  3:37.83  4:51.11  18:11.43   
          6:04.28  7:17.66  8:31.24  9:45.16     
          10:58.59  12:11.81  13:24.81  14:37.77     
          15:51.63  17:03.27         
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:09.44  2:23.16  3:36.77  4:49.10  18:15.73   
          6:01.47  7:13.56  8:26.42  9:40.85     
          10:55.31  12:09.84  13:24.34  14:38.52     
          15:52.34  17:04.93         
Philip Käll  1990  Göteborg Sim    1:03.47  2:12.51  3:23.95  4:35.70  18:19.96   
          5:47.80  7:01.17  8:14.19  9:25.91     
          10:44.32  12:00.87  13:17.48  14:33.87     
          15:50.51  17:06.34         
Robin Eskilsson  1993  Uddevalla Sim    1:09.06  2:21.96  3:36.21  4:50.29  18:21.47   
          6:01.50  7:14.32  8:28.35  9:43.28     
          10:58.67  12:14.46  13:27.10  14:39.80     
          15:54.46  17:08.51         
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    1:09.71  2:24.05  3:38.63  4:53.33  18:29.76   
          6:08.21  7:23.49  8:38.55  9:53.61     
          11:09.36  12:23.99  13:38.20  14:51.84     
          16:05.15  17:19.15         
10  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.21  2:24.95  3:40.53  4:57.38  18:31.04   
          6:12.88  7:28.94  8:44.41  9:59.29     
          11:14.07  12:29.04  13:42.38  14:55.78     
          16:08.15  17:20.48         
11  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:08.92  2:22.27  3:36.60  4:51.51  18:36.57   
          6:06.50  7:20.80  8:36.03  9:51.82     
          11:07.68  12:24.09  13:40.00  14:54.10     
          16:08.92  17:24.02         
12  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.23  2:21.88  3:37.09  4:53.77  18:58.10   
          6:10.88  7:27.24  8:43.28  9:59.48     
          11:15.90  12:33.47  13:50.97  15:07.93     
          16:25.65  17:42.98         
13  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.71  2:22.15  3:37.36  4:54.05  19:08.91   
          6:10.67  7:28.29  8:44.29  10:01.03     
          11:18.89  12:36.80  13:54.52  15:13.47     
          16:32.33  17:51.72         
                     
 
Gren 10, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Mariestads SS (1900) 8:27.73 1987-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 8:42.45 1996-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            9:13.92   
  Amanda Zetterström  1994      1:05.15  2:15.38      2:15.38   
  Tilde Lundmark  1995      1:07.22  2:22.75      4:38.13   
  Ebba Hellström  1992      1:04.55  2:12.77      6:50.90   
  Julia Bellvik  1996      1:07.91  2:23.02      9:13.92   
                     
Göteborg Damer Lag3  1990  Göteborg Sim            9:19.95   
  Malvina Reinhold  1992      1:06.03  2:20.75      2:20.75   
  Kristina Lundberg  1991      1:08.21  2:20.86      4:41.61   
  Emma Waite  1992      1:08.06  2:21.25      7:02.86   
  Saskia Rehder  1986      1:05.78  2:17.09      9:19.95   
                     
Göteborg Damer Lag4  1990  Göteborg Sim            9:33.96   
  Johanna Andersson  1996      1:08.16  2:20.50      2:20.50   
  Inez Kristensson  1997      1:10.03  2:27.62      4:48.12   
  Christina Ekstedt  1996      1:11.31  2:25.23      7:13.35   
  Viktoria Reinhold  1996      1:06.56  2:20.61      9:33.96   
                     
S02 Lag 3  1994  Simklubben S 02            9:38.31   
  Lina Berg  1996      1:11.25  2:25.92      2:25.92   
  Natalie Ylitalo  1995      1:09.26  2:23.83      4:49.75   
  Hanna Erléus  1997      1:09.54  2:23.75      7:13.50   
  Erica Dahlgren  1997      1:07.22  2:24.81      9:38.31   
                     
S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            9:43.81   
  Sandra Olsson  1992      1:11.10  2:24.76      2:24.76   
  Karin Jarenfors  1993      1:10.47  2:27.34      4:52.10   
  Astrid Johansson  1997      1:11.57  2:27.91      7:20.01   
  Klara Simonsson  1995      1:08.58  2:23.80      9:43.81   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            DSQ   
                     
                     
 
Gren 11, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 2:01.08 1989-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Johan Setterberg (1976) 2:06.62 1994-07-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    29.56  1:02.66  1:37.44    2:13.48   
Robin Eskilsson  1993  Uddevalla Sim    30.87  1:05.36  1:42.38    2:20.64   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.01  1:06.60  1:44.82    2:23.48   
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    32.13  1:10.19  1:48.70    2:28.05   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.46  1:09.77  1:49.47    2:29.06   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    32.24  1:09.65  1:49.40    2:31.02   
Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    32.22  1:09.90  1:50.36    2:32.20   
Henrik Gingsjö  1994  Kungsbacka Simsällskap    33.14  1:11.73  1:53.61    2:36.80   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    32.18  1:12.91  1:58.72    2:46.22   
10  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    32.65  1:13.54  1:57.53    2:46.44   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:16.37 1996-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:18.83 1999-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.04  1:08.14  1:51.05    2:25.55   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    31.54  1:10.05  1:53.40    2:26.56   
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim    29.22  1:08.48  1:53.54    2:29.19   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    32.71  1:12.35  1:56.35    2:30.72   
Amanda Rutqvist  1991  Göteborg Sim    32.91  1:14.48  1:56.11    2:32.09   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    32.68  1:15.24  1:57.23    2:32.69   
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim    33.11  1:15.95  1:57.35    2:33.54   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.15  1:15.82  1:57.15    2:33.56   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.06  1:17.67  2:00.43    2:35.57   
10  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.55  1:13.95  1:59.74    2:35.76   
11  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    34.20  1:15.35  2:03.03    2:37.45   
12  Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.50  1:15.87  2:00.48    2:37.47   
13  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    35.45  1:16.33  2:03.43    2:38.48   
14  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    32.99  1:16.11  2:02.01    2:38.71   
15  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    35.09  1:21.09  2:03.49    2:39.53   
16  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    36.29  1:19.48  2:04.33    2:41.70   
17  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    34.44  1:14.63  2:05.25    2:43.43   
18  Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim    36.09  1:18.93  2:05.83    2:43.62   
19  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.22  1:19.25  2:06.74    2:43.91   
20  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim    35.14  1:18.07  2:06.50    2:45.72   
21  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    36.22  1:20.00  2:11.50    2:52.44   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Eliasson (1975) 3:55.97 1995-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 4:02.58 2008-04-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    58.13  2:00.69  3:04.52    4:06.03   
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    58.36  2:01.33  3:07.10    4:10.13   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    58.21  2:00.95  3:06.06    4:11.02   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.99  2:04.62  3:09.94    4:14.12   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    1:00.33  2:05.21  3:44.65    4:16.30   
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    1:01.39  2:06.52  3:12.34    4:16.77   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.46  2:08.84  3:16.37    4:24.21   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    1:34.88  2:42.78  3:51.55    4:25.40   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:02.12  2:10.16  3:19.32    4:29.41   
10  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:04.99  2:14.01  3:23.01    4:29.47   
11  Philip Käll  1990  Göteborg Sim    1:02.95  2:11.25  3:21.10    4:29.52   
12  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.02  2:12.43  3:22.54    4:32.58   
13  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    1:05.49  2:16.33  3:26.74    4:35.04   
14  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    1:05.77  2:14.56  3:25.08    4:35.35   
15  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    1:04.88  2:15.47  3:27.13    4:36.66   
16  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.61  2:14.71  3:27.11    4:39.15   
17  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.83  2:17.97  3:30.04    4:41.38   
18  Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.59  2:17.66  3:31.45    4:41.39   
19  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:06.86  2:19.17  3:32.19    4:42.57   
20  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:06.78  2:18.98  3:32.27    4:42.75   
21  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    1:07.68  2:20.39  3:34.01    4:43.33   
22  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.77  2:18.19  3:35.06    4:50.65   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 25.56 2007-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 26.31 1991-08-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.07   
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen            27.42   
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim            27.66   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            27.68   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            27.76   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.89   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            28.36   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            28.57   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            28.77   
10  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim            28.78   
11  Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap            28.92   
12  Johanna Pettersson  1992  Göteborg Sim            28.97   
13  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap            29.16   
14  Christin Heina  1996  S77 Stenungsund            29.32   
15  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg            29.35   
16  Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim            29.47   
17  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            29.51   
17  Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            29.51   
19  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            29.54   
20  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            29.66   
21  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            29.88   
21  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.88   
23  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            29.90   
24  Hanna Gustavsson  1994  Simklubben Elfsborg            29.91   
24  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim            29.91   
26  Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.96   
27  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg            29.99   
28  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            30.17   
29  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim            30.22   
30  Louise Larsson  1992  Simklubben S 02            30.29   
31  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            30.34   
32  Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS            30.37   
33  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            30.52   
34  Rita Tóth  1994  Göteborg Sim            30.88   
35  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            31.00   
Martina Granström  1991  Jönköpings Simsällskap            27.79  EXTRA 
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:16.47 2010-06-05 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:16.47 2010-06-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Lagerqvist  1991  Göteborg Sim    31.40  1:06.07  1:41.34    2:16.86   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    32.91  1:09.24  1:46.68    2:25.38   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    33.80  1:11.68  1:50.40    2:28.45   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    34.99  1:13.30  1:51.74    2:30.93   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    34.46  1:13.32  1:52.82    2:34.23   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    34.80  1:15.84  1:58.82    2:42.33   
Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap    37.30  1:21.04  2:03.19    2:44.42   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.36  1:19.39  2:03.04    2:46.18   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    38.22  1:21.50  2:05.55    2:46.91   
10  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.70  1:20.39  2:04.48    2:47.13   
11  Christoffer Risebrandt  1990  Trollhättans Simsällskap    35.93  1:18.07  2:01.63    2:47.55   
12  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    38.06  1:21.97  2:06.58    2:50.54   
13  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    37.86  1:20.95  2:06.41    2:51.14   
14  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    38.81  1:22.43  2:07.30    2:51.54   
15  Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    38.76  1:22.36  2:07.53    2:51.82   
16  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    37.89  1:22.49  2:06.89    2:52.03   
17  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    39.12  1:24.15  2:07.50    2:52.50   
18  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.38  1:23.23  2:09.47    2:54.81   
19  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    39.13  1:23.26  2:09.48    2:55.76   
20  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    38.10  1:21.57  2:07.95    2:57.83   
21  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    39.26  1:27.20  2:16.61    3:08.71   
Johan Melin  1991  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 800m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:46.05 1995-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.68  2:16.84  3:27.57  4:38.48  9:20.84   
          5:49.52  7:00.60  8:46.81       
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:10.35  2:23.08  3:34.82  4:46.46  9:29.47   
          5:57.18  7:08.03  8:19.45       
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    1:08.89  2:21.06  3:33.19  4:45.25  9:32.68   
          5:57.50  7:09.96  8:22.31       
Emma Waite  1992  Göteborg Sim    1:10.24  2:23.73  3:37.21  4:51.32  9:47.07   
          6:05.34  7:19.52  8:33.95       
Amanda Rutqvist  1991  Göteborg Sim    1:09.65  2:21.69  3:34.63  4:47.38  9:47.55   
          6:00.38  7:15.39  8:30.19       
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    1:10.26  2:23.53  3:37.49  4:51.91  9:49.36   
          6:05.99  7:20.76  8:35.86       
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:09.62  2:22.49  3:36.67  4:51.04  9:52.39   
          6:06.47  7:22.73  8:38.23       
Frida Olander  1992  Göteborg Sim    1:10.33  2:25.08  3:40.54  4:56.06  9:57.77   
          6:11.81  7:27.38  8:42.80       
Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    1:10.31  2:25.81  3:41.58  4:57.91  10:02.11   
          6:13.91  7:30.92  8:47.39       
10  Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    1:11.39  2:27.44  3:44.52  5:00.97  10:04.26   
          6:18.85  7:36.02  8:51.02       
11  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    1:10.48  2:26.15  3:45.51  5:06.08  10:23.56   
          6:25.79  7:45.90  9:05.12       
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 24.45 2009-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.68 2003-06-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.51   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim            27.01   
Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.31   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            27.62   
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg            27.81   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap            27.98   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            28.66   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            28.99   
Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            29.06   
10  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap            29.29   
11  Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.40   
12  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.48   
13  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            29.50   
14  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            29.60   
15  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.73   
16  Lucas Frankenfelt  1990  Göteborg Sim            29.87   
17  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            29.96   
18  Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim            30.51   
19  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap            30.53   
20  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim            30.54   
21  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            30.55   
22  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.89   
23  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            31.28   
24  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            31.52   
25  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            32.01   
26  Niklas Gustafsson  1993  Kungälvs Simsällskap            32.06   
27  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            32.13   
28  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap            32.44   
29  Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap            35.67   
                     
 
Gren 18, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:14.51 1987-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:14.51 1987-07-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1992  Göteborg Sim    34.64  1:11.94  1:49.00    2:25.09   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim    34.38  1:11.39  1:48.86    2:25.71   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    35.17  1:13.40  1:51.09    2:27.90   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    35.40  1:12.00  1:50.60    2:29.00   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    34.39  1:11.86  1:51.25    2:29.37   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    35.78  1:15.31  1:55.92    2:35.56   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    36.64  1:15.88  1:56.37    2:35.81   
Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap    37.17  1:16.44  1:57.81    2:37.51   
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen      1:19.60      2:43.72   
10  Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim    38.27  1:20.05  2:02.32    2:44.02   
11  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim    37.61  1:19.45  2:02.36    2:44.18   
12  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    38.44  1:20.03  2:02.36    2:44.26   
13  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    37.83  1:19.61  2:02.69    2:44.36   
14  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    39.00  1:20.44  2:03.55    2:44.60   
15  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    38.56  1:21.05  2:04.66    2:46.04   
16  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    38.36  1:20.58  2:03.71    2:46.74   
17  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    38.91  1:21.43  2:04.69    2:47.25   
18  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen    38.55  1:20.87  2:05.47    2:49.95   
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:54.03 2009-07-02 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:54.03 2009-07-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
S02 Lag 1  1993  Simklubben S 02            4:22.25   
  Filip Holmqvist  1994      31.63  1:04.86      1:04.86   
  Oscar Pettersson  1994      34.62  1:14.80      2:19.66   
  Nils Montalva  1993      29.88  1:05.29      3:24.95   
  Martin Janson  1994      27.37  57.30      4:22.25   
                     
Göteborg Herrar Lag2  1990  Göteborg Sim            4:24.95   
  Gustav Blomgren  1993      33.72  1:09.13      1:09.13   
  Johan Melin  1991      31.64  1:10.47      2:19.60   
  Oscar Frankenfelt  1994      30.71  1:07.18      3:26.78   
  Philip Käll  1990      27.57  58.17      4:24.95   
                     
S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            4:35.83   
  Alexander Dimcevski  1995      32.53  1:06.70      1:06.70   
  Johannes Sköld  1996      38.65  1:22.45      2:29.15   
  Robert O´gorman  1995      29.22  1:05.48      3:34.63   
  Elias Gausel  1996      28.94  1:01.20      4:35.83   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Mariestads SS (1900) 3:55.66 1987-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Skövde SS (1900) 3:57.38 2009-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            4:14.21   
  Alicia Lundqvist  1992      30.24  1:02.70      1:02.70   
  Johanna Pettersson  1992      30.68  1:04.70      2:07.40   
  Amanda Rutqvist  1991      31.20  1:05.39      3:12.79   
  Andrea Bengtsson  1991      29.53  1:01.42      4:14.21   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            4:15.01   
  Amanda Zetterström  1994      29.84  1:01.97      1:01.97   
  Tilde Lundmark  1995      30.57  1:04.74      2:06.71   
  Ebba Hellström  1992      30.22  1:02.38      3:09.09   
  Klara Simonsson  1995      31.16  1:05.92      4:15.01   
                     
Göteborg Damer Lag3  1990  Göteborg Sim            4:18.69   
  Saskia Rehder  1986      31.03  1:05.68      1:05.68   
  Kristina Lundberg  1991      30.35  1:04.03      2:09.71   
  Emma Stokland  1990      29.74  1:03.48      3:13.19   
  Malvina Reinhold  1992      30.17  1:05.50      4:18.69   
                     
Göteborg Damer Lag4  1990  Göteborg Sim            4:23.80   
  Viktoria Reinhold  1996      31.07  1:05.45      1:05.45   
  Frida Olander  1992      31.00  1:05.37      2:10.82   
  Johanna Andersson  1996      31.37  1:06.29      3:17.11   
  Emma Waite  1992      31.30  1:06.69      4:23.80   
                     
S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            4:27.03   
  Julia Bellvik  1996      31.63  1:06.53      1:06.53   
  Natalie Ylitalo  1995      31.19  1:06.79      2:13.32   
  Karin Jarenfors  1993      32.72  1:07.73      3:21.05   
  Erica Dahlgren  1997      31.12  1:05.98      4:27.03   
                     
Varberg Damer 2 [1990]  1992  Varberg-Falkenberg Sim            4:32.76   
  Karin Kvarfordt  1992      31.05  1:06.03      1:06.03   
  Victoria Karlsson  1994      33.97  1:10.92      2:16.95   
  Julia Westholm  1994      32.59  1:09.05      3:26.00   
  Ida Laurén  1994      31.78  1:06.76      4:32.76   
                     
S02 Lag 3  1994  Simklubben S 02            4:34.64   
  Hanna Erléus  1997      32.54  1:08.42      1:08.42   
  Sandra Olsson  1992      32.07  1:06.62      2:15.04   
  Lina Berg  1996      32.30  1:08.33      3:23.37   
  Astrid Johansson  1997      34.01  1:11.27      4:34.64   
                     
Varberg Damer [1990]  1990  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 55.56 2008-03-18 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 57.13 1991-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    28.48        58.74   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.54        59.37   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    28.88        59.49   
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim    29.23        1:00.67   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    28.98        1:00.89   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    29.24        1:00.90   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    28.56        1:01.00   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    30.39        1:02.57   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.24        1:02.88   
10  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim    30.17        1:02.96   
11  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    29.67        1:03.22   
12  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    30.84        1:03.63   
13  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    31.03        1:03.88   
14  Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim    31.38        1:03.97   
15  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.17        1:04.02   
16  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg    30.80        1:04.29   
17  Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    30.84        1:04.43   
18  Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    31.05        1:04.52   
19  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    30.46        1:04.54   
20  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    30.77        1:04.56   
21  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.89        1:04.69   
22  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    30.85        1:04.79   
23  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    30.85        1:05.28   
24  Johanna Pettersson  1992  Göteborg Sim    31.40        1:05.50   
25  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    30.99        1:05.85   
26  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    31.64        1:06.35   
27  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    32.17        1:06.87   
28  Emma Waite  1992  Göteborg Sim    32.03        1:06.89   
29  Rita Tóth  1994  Göteborg Sim    32.11        1:07.19   
30  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    32.31        1:08.17   
31  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim    32.70        1:08.78   
Martina Granström  1991  Jönköpings Simsällskap    28.74        58.83  EXTRA 
Malin Ekstrand  1991  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:49.69 1992-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:50.38 2009-12-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    26.90  55.48  1:25.34    1:54.89   
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    27.23  56.89  1:27.76    1:58.71   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    27.87  58.18  1:28.98    1:59.95   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    28.08  57.87  1:28.83    1:59.99   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.70  57.49  1:28.66    2:00.49   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.50  59.61  1:31.48    2:02.05   
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    28.67  59.61  1:31.12    2:02.42   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.27  59.20  1:30.77    2:03.20   
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg    28.16  59.73  1:32.11    2:05.43   
10  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    28.16  1:00.10  1:33.08    2:05.88   
11  Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    28.17  59.90  1:33.13    2:06.38   
12  Philip Käll  1990  Göteborg Sim    29.51  1:01.43  1:34.87    2:07.72   
13  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    29.40  1:01.18  1:35.11    2:08.70   
14  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.65  1:00.44  1:34.57    2:09.24   
15  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.08  1:01.53  1:35.52    2:09.86   
16  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.72  1:01.72  1:35.74    2:10.04   
17  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    30.22  1:03.76  1:38.44    2:10.79   
18  Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    28.62  59.69  1:34.37    2:11.57   
19  Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.16  1:02.15  1:36.81    2:11.86   
20  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.28  1:01.99  1:36.89    2:12.14   
21  Andreas Andersson  1992  Simklubben Laxen    31.40  1:04.26  1:39.76    2:15.85   
22  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    31.65  1:06.21  1:42.34    2:18.29   
23  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    29.95  1:04.30  1:42.09    2:19.28   
24  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    30.67  1:05.49  1:42.86    2:19.96   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 31.80 2009-04-16 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 32.08 2008-06-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim            33.39   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim            34.13   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.55   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.40   
Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.57   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            35.73   
Erla Andersson  1990  Göteborg Sim            35.97   
Elise Löfgren  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.29   
Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim            36.32   
10  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            36.78   
11  Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap            37.17   
12  Olivia Bång  1994  Simklubben Laxen            37.59   
13  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim            37.69   
14  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.02   
15  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap            38.33   
16  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap            39.44   
17  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970            39.52   
18  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            39.55   
19  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            39.78   
20  Christin Heina  1996  S77 Stenungsund            39.87   
21  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            40.77   
22  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen            41.92   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Peter Berggren (1962) 1:04.31 1983-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:04.56 2009-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Lagerqvist  1991  Göteborg Sim    31.25        1:05.49   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    31.06        1:06.39   
Johan Melin  1991  Göteborg Sim    32.12        1:09.65   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    32.92        1:09.66   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    32.90        1:09.74   
Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap    34.58        1:13.77   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    34.34        1:13.92   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    34.50        1:14.39   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    35.16        1:15.90   
10  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.26        1:15.92   
11  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    36.32        1:16.35   
12  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    36.01        1:16.52   
13  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.44        1:16.92   
14  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    35.09        1:18.01   
15  Christoffer Risebrandt  1990  Trollhättans Simsällskap    36.26        1:18.38   
16  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    36.56        1:18.65   
17  Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS    37.74        1:18.78   
18  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    38.12        1:19.43   
19  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    37.12        1:19.88   
20  Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    37.59        1:20.33   
21  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    36.97        1:20.77   
22  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    38.12        1:21.19   
23  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.70        1:21.96   
24  Erik Rothman  1992  Simklubben Laxen    38.50        1:22.98   
25  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    38.75        1:23.16   
26  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    38.34        1:23.52   
27  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    40.43        1:26.76   
Julian Cöster  1995  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 25, 400m Medley Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:52.72 1998-07-30 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:52.72 1998-07-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:09.18  2:29.18  3:59.49    5:10.45   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:12.16  2:33.35  4:03.75    5:15.35   
Amanda Rutqvist  1991  Göteborg Sim    1:12.13  2:40.21  4:05.92    5:22.16   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.71  2:43.57  4:12.78    5:26.01   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.42  2:43.58  4:12.10    5:28.28   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    1:15.61  2:42.88  4:15.79    5:31.07   
Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    1:14.64  2:40.83  4:16.13    5:31.25   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    1:14.34  2:42.74  4:19.89    5:36.72   
Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim    1:19.62  2:47.34  4:25.08    5:44.94   
10  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    1:19.43  2:49.37  4:27.72    5:47.52   
11  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:18.59  2:51.64  4:33.80    5:50.48   
Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 53.69 2004-04-04 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 54.51 2003-06-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    27.65        58.82   
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    28.47        1:00.52   
Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.52        1:01.14   
Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.58        1:01.16   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    28.60        1:02.23   
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    29.85        1:03.33   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    29.70        1:03.86   
Robin Eskilsson  1993  Uddevalla Sim    30.05        1:04.02   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.49        1:04.18   
10  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    30.00        1:05.00   
11  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    29.94        1:05.11   
12  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.27        1:05.30   
13  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.06        1:06.53   
14  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.99        1:06.80   
15  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    30.18        1:07.52   
16  Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    30.57        1:07.66   
17  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    30.75        1:07.75   
18  Andreas Andersson  1992  Simklubben Laxen    31.15        1:07.81   
19  Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.97        1:07.87   
20  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    30.23        1:08.38   
21  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    32.02        1:09.19   
22  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    32.48        1:09.66   
23  Viktor Näsman  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.56        1:10.48   
24  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    33.48        1:11.49   
25  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.82        1:12.95   
26  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen    32.35        1:13.93   
27  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    34.00        1:14.79   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 1:03.90 1987-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 1:03.90 1987-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    33.18        1:08.08   
Johanna Pettersson  1992  Göteborg Sim    33.61        1:08.75   
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim    33.11        1:09.12   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    34.29        1:09.85   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    34.44        1:10.82   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    34.09        1:11.49   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    35.51        1:11.70   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    34.38        1:12.06   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.17        1:12.65   
10  Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim    35.84        1:13.03   
11  Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS    35.39        1:13.14   
12  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap    35.60        1:13.67   
13  Savannah Åstrand  1996  S77 Stenungsund    1:13.84        1:13.84   
14  Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen    35.95        1:14.21   
15  Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    36.17        1:14.43   
16  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    36.60        1:14.76   
17  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    36.16        1:15.10   
18  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    36.94        1:15.33   
19  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    37.34        1:16.25   
20  Lovisa Linderholm  1994  Simklubben Elfsborg    37.33        1:16.34   
21  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    36.74        1:16.45   
22  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.64        1:16.69   
23  Elisabeth Krische  1996  Simklubben 1970    36.92        1:16.71   
24  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    37.36        1:16.91   
25  Emma Waite  1992  Göteborg Sim    37.23        1:17.00   
26  Victoria Karlsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    37.98        1:17.08   
27  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen    37.26        1:17.27   
28  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    37.64        1:18.28   
29  Julia Westholm  1994  Varberg-Falkenberg Sim    38.47        1:18.63   
30  Amanda Rutqvist  1991  Göteborg Sim    37.68        1:18.80   
Martina Granström  1991  Jönköpings Simsällskap    34.20        1:08.77  EXTRA 
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Michael Berndtsson (1985) 27.27 2008-07-16 
Distriktrekord Juniorer: Karl Sunrydh (1980) 27.28 1998-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.04   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim            29.04   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            29.63   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap            29.69   
Patric Kartberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.73   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            29.78   
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim            30.30   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            31.27   
Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.64   
10  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            31.89   
11  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            32.06   
12  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim            32.21   
13  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim            32.63   
14  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap            32.99   
15  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap            33.33   
16  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.38   
17  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            33.46   
18  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            33.71   
19  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            33.85   
20  Erik Rothman  1992  Simklubben Laxen            34.12   
21  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            34.23   
22  Christoffer Risebrandt  1990  Trollhättans Simsällskap            34.24   
23  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim            34.30   
24  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            35.19   
25  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap            35.69   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 1500m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Teresia Gimholt (1983) 16:51.74 2005-06-03 
Distriktrekord Juniorer: Anette Möller (1969) 16:57.23 1986-04-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:10.58  2:23.96  3:36.62  4:50.22  18:34.94   
          6:04.25  7:19.47  8:34.23  9:49.55     
          11:04.89  12:20.75  13:36.36  14:51.69     
          16:07.52  17:22.75         
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    1:10.24  2:23.75  3:38.24  4:53.24  18:58.30   
          6:08.97  7:25.46  8:41.89  9:59.01     
          11:16.30  12:33.75  13:50.41  15:07.61     
          16:25.45  17:42.80         
Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    1:14.34  2:34.91  3:55.84  5:17.53  20:20.17   
          6:40.23  8:03.02  9:25.21  10:48.06     
          12:10.24  13:32.91  14:54.10  16:15.76     
          17:38.01  19:00.17         
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:16.00  2:38.49  4:00.53  5:24.04  20:51.12   
          6:47.88  8:11.67  9:35.39  10:59.71     
          12:24.01  13:48.67  15:13.11  16:38.40     
          18:02.96  19:27.32         
Elise Löfgren  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
                     
                     
Lina Berg  1996  Simklubben S 02            DNS   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:36.67 2009-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:36.67 2009-07-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
S02 Lag 1  1993  Simklubben S 02            8:35.77   
  Martin Janson  1994      1:00.64  2:07.14      2:07.14   
  Filip Holmqvist  1994      1:00.76  2:07.41      4:14.55   
  Oscar Pettersson  1994      1:03.35  2:10.81      6:25.36   
  Nils Montalva  1993      1:02.55  2:10.41      8:35.77   
                     
S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            9:01.25   
  Robert O´gorman  1995      1:04.69  2:14.20      2:14.20   
  Alexander Dimcevski  1995      1:03.25  2:13.36      4:27.56   
  Elias Gausel  1996      1:06.46  2:17.81      6:45.37   
  Johannes Sköld  1996      1:04.47  2:15.88      9:01.25   
                     
Göteborg Herrar Lag2  1990  Göteborg Sim            9:06.27   
  Daniel Åslund  1992      1:07.05  2:17.16      2:17.16   
  Patrik Persson  1989      1:05.91  2:20.50      4:37.66   
  Oscar Frankenfelt  1994      1:39.92  2:43.47      7:21.13   
  Johan Ekstedt  1993      1:09.47  1:45.14      9:06.27   
                     
                     
 
Gren 31, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:12.79 2005-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:12.79 2005-07-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    32.06  1:08.53  1:45.54    2:23.12   
Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    33.04  1:10.35  1:48.50    2:27.86   
Amanda Rutqvist  1991  Göteborg Sim    33.97  1:12.29  1:51.56    2:31.08   
Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    33.46  1:11.80  1:51.50    2:31.22   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    34.09  1:14.11  1:53.03    2:38.26   
Jacintha Bailey  1991  Göteborg Sim    34.36  1:14.97  1:57.16    2:39.73   
Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    34.55  1:14.08  1:55.62    2:41.69   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    34.98  1:15.66  1:58.47    2:42.31   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    34.67  1:16.01  1:59.52    2:43.11   
10  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02    35.38  1:16.15  2:00.80    2:48.46   
11  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.89  1:18.36  2:03.61    2:49.66   
12  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    37.28  1:20.35  2:06.75    2:53.03   
Martina Granström  1991  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Anders Peterson (1965) 2:05.31 1988-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:08.21 2009-07-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Lagerqvist  1991  Göteborg Sim    27.39  1:03.40  1:39.39    2:10.84   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    28.26  1:03.45  1:41.39    2:11.59   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    28.34  1:05.33  1:42.60    2:15.71   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.84  1:06.40  1:45.19    2:16.04   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    30.40  1:08.39  1:48.03    2:19.28   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    30.75  1:08.06  1:50.15    2:22.92   
Jacob Larsson  1992  Simklubben Elfsborg    29.40  1:08.69  1:51.65    2:24.44   
Patric Kartberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.26  1:05.20  1:50.66    2:24.76   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.46  1:08.82  1:51.42    2:25.12   
10  Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    30.26  1:09.95  1:52.76    2:25.59   
11  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.72  1:10.24  1:52.86    2:26.64   
12  Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02    30.67  1:09.21  1:55.48    2:27.77   
13  Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    30.54  1:10.91  1:55.68    2:28.26   
14  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    30.83  1:12.79  1:56.39    2:28.52   
15  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    31.63  1:09.51  1:53.85    2:28.87   
16  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    31.97  1:11.55  1:54.12    2:29.17   
17  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.29  1:09.81  1:55.15    2:31.16   
18  Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    33.09  1:17.53  1:57.41    2:31.41   
19  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.10  1:11.43  1:57.28    2:31.70   
20  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    32.32  1:14.10  1:58.31    2:32.01   
21  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    33.59  1:15.13  1:58.38    2:32.16   
22  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.63  1:12.82  1:58.28    2:34.19   
23  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    33.32  1:13.12  1:58.75    2:35.88   
24  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    31.81  1:16.26  2:02.15    2:39.32   
                     
 
Gren 33, 400m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:15.88 1995-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Anette Möller (1969) 4:19.78 1986-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.21  2:12.18  3:21.59    4:30.22   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:07.80  2:18.34  3:28.04    4:34.79   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:06.10  2:15.87  3:27.07    4:34.93   
Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS    1:07.51  2:18.70  3:29.23    4:39.20   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.78  2:19.99  3:33.86    4:46.03   
Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    1:06.55  2:19.05  3:32.86    4:46.78   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    1:08.51  2:21.54  3:35.50    4:46.94   
Emma Waite  1992  Göteborg Sim    1:08.76  2:21.94  3:35.92    4:50.01   
Frida Olander  1992  Göteborg Sim    1:08.07  2:21.67  3:36.59    4:51.31   
10  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:09.11  2:23.84  3:39.33    4:54.07   
11  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    1:09.06  2:25.99  3:42.17    4:56.99   
12  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    1:08.22  2:23.39  3:41.34    5:00.34   
13  Jacintha Bailey  1991  Göteborg Sim    1:12.46  2:29.67  3:45.96    5:02.76   
14  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap    1:14.59  2:37.43  4:01.18    5:22.34   
                     
 
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.69 2008-07-16 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Thorsell (1989) 23.18 2009-04-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melker Selin  1993  Simklubben Elfsborg            24.65   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim            25.11   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            25.68   
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim            25.83   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            25.84   
Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            25.91   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap            26.16   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap            26.25   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            26.35   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            26.35   
11  Patrik Olsson  1990  Simklubben Laxen            26.69   
12  Philip Käll  1990  Göteborg Sim            26.71   
13  Adam Linderholm  1992  Simklubben Elfsborg            26.76   
14  Fritiof Ingelhammar  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.83   
15  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            26.95   
16  Robert O´gorman  1995  Simklubben S 02            26.98   
17  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            26.99   
18  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            27.00   
19  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.01   
20  Lucas Frankenfelt  1990  Göteborg Sim            27.09   
21  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            27.37   
22  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            27.41   
23  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap            27.67   
24  Andreas Andersson  1992  Simklubben Laxen            27.91   
25  Erik Rothman  1992  Simklubben Laxen            28.04   
26  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            28.11   
27  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            28.27   
28  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap            28.29   
29  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap            28.82   
30  Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap            29.75   
Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Rutqvist  1991  Göteborg Sim    36.38  1:16.62  1:57.69    2:37.59   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    36.47  1:16.62  1:57.15    2:37.86   
Erla Andersson  1990  Göteborg Sim    36.93  1:17.78  1:59.04    2:42.66   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    38.05  1:20.83  2:03.61    2:46.55   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.68  1:21.35  2:05.60    2:49.58   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.45  1:21.34  2:05.57    2:50.08   
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim    37.92  1:21.16  2:05.21    2:50.89   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    40.00  1:25.26  2:09.81    2:54.80   
Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.66  1:23.79  2:09.26    2:55.64   
10  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    41.67  1:26.72  2:11.79    2:55.94   
11  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    39.09  1:24.34  2:09.64    2:56.74   
12  Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim    40.93  1:25.79  2:12.23    2:58.60   
13  Anna Gustafsson  1994  Göteborg Sim    41.67  1:28.18  2:15.23    3:02.78   
14  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    41.39  1:27.07  2:16.09    3:05.19   
15  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap    40.88  1:29.25  2:17.22    3:05.87   
16  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap    41.33  1:27.27  2:16.88    3:06.37   
17  Evin Sadeghi  1995  Göteborg Sim    42.63  1:30.84  2:19.49    3:07.45   
18  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    43.74  1:34.47  2:24.58    3:13.96   
19  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    44.35  1:33.97  2:25.09    3:17.21   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 36, 800m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Peter Pettersson (1957) 8:30.12 1977-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Gabriel Bertrand (1992) 8:38.84 2009-07-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:02.16  2:09.72  3:17.28  4:22.90  8:47.35   
          5:28.08  6:34.07  7:40.86       
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    1:04.03  2:11.95  3:20.04  4:27.40  8:58.17   
          5:35.57  6:44.14  7:52.99       
Gabriel Bertrand  1992  Skövde Simsällskap    1:02.09  2:09.77  3:17.78  4:27.06  8:58.47   
          5:37.21  6:48.58  7:56.85       
Philip Käll  1990  Göteborg Sim    1:05.45  2:15.37  3:26.49  4:37.77  9:21.07   
          5:49.91  7:01.34  8:12.49       
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    1:07.47  2:19.14  3:29.29  4:41.19  9:23.79   
          5:52.20  7:04.05  8:15.37       
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:08.98  2:22.68  3:36.16  4:49.41  9:35.13   
          6:01.91  7:14.27  8:25.91       
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.48  2:19.52  3:33.51  4:47.15  9:36.76   
          6:01.31  7:14.35  8:28.05       
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:07.14  2:20.35  3:34.04  4:47.91  9:36.82   
          6:02.06  7:15.20  8:28.83       
Robin Eskilsson  1993  Uddevalla Sim    1:06.67  2:19.17  3:33.35  4:48.14  9:43.70   
          6:02.70  7:17.26  8:31.47       
10  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.74  2:26.30  3:43.49  5:04.17  10:22.20   
          6:23.41  7:44.44  9:04.50       
11  Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    1:10.44  2:25.22  3:43.35  5:03.71  10:26.08   
          6:25.50  7:46.21  9:07.05       
12  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:09.75  2:26.27  3:45.07  5:05.72  10:27.43   
          6:26.60  7:47.40  9:09.32       
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.75 2009-07-02 
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.75 2009-07-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim            27.65  Distrikt Rekord - Senior 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            28.39   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            28.94   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            29.33   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            30.02   
Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim            30.57   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim            30.66   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen            31.00   
Kristina Lundberg  1991  Göteborg Sim            31.09   
10  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.15   
11  Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            31.17   
12  Emma Stokland  1990  Göteborg Sim            31.43   
13  Louise Larsson  1992  Simklubben S 02            31.60   
14  Sofia Andersson  1992  Alingsås SLS            31.65   
15  Johanna Pettersson  1992  Göteborg Sim            31.68   
16  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim            31.83   
17  Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen            31.89   
18  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            32.19   
19  Josefine Heintz  1994  Simklubben Elfsborg            32.27   
20  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            32.29   
21  Malin Sjöström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.33   
22  Rita Tóth  1994  Göteborg Sim            32.43   
23  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            32.44   
24  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02            32.46   
25  Erika Sköldberg  1996  Alingsås SLS            32.65   
26  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            32.73   
27  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            33.09   
28  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim            33.20   
29  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim            33.23   
30  Karin Jarenfors  1993  Simklubben S 02            33.55   
31  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim            33.64   
32  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim            33.69   
33  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            34.12   
34  Karin Kvarfordt  1992  Varberg-Falkenberg Sim            34.31   
Martina Granström  1991  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 38, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:02.50 2009-12-19 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:02.50 2009-12-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    30.10  1:01.95  1:34.29    2:05.71   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    31.53  1:04.73  1:39.22    2:15.06   
Patric Kartberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.57  1:05.39  1:40.90    2:15.62   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    32.80  1:08.03  1:45.50    2:21.46   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.34  1:09.33  1:46.23    2:22.19   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    33.94  1:11.44  1:48.34    2:24.70   
Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.03  1:09.64  1:48.21    2:26.84   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    34.20  1:10.75  1:49.45    2:26.97   
Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    34.26  1:11.22  1:50.07    2:27.72   
10  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.87  1:13.01  2:29.75    2:29.75   
11  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.29  1:13.46  1:52.63    2:30.85   
12  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    35.26  1:12.68  1:51.36    2:31.11   
13  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    34.89  1:13.20  1:52.91    2:31.16   
14  Hugo Ingelhammar  1991  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.66  1:14.05  1:54.08    2:33.76   
15  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    36.17  1:16.09  1:57.26    2:35.75   
16  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    37.21  1:17.24  1:57.68    2:37.17   
17  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    35.10  1:14.34  1:56.23    2:38.86   
18  Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap    37.64  1:20.61  2:04.92    2:47.88   
                     
 
Gren 39, 4X100m Medley Damer, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:16.71 2007-07-29 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:25.12 2007-07-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            4:32.38   
  Linnéa Bielicz  1994      33.60  1:09.97      1:09.97   
  Andrea Bengtsson  1991      33.95  1:12.82      2:22.79   
  Saskia Rehder  1986      30.91  1:07.85      3:30.64   
  Emma Stokland  1990      29.44  1:01.74      4:32.38   
                     
Göteborg Damer Lag3  1990  Göteborg Sim            4:41.92   
  Kristina Lundberg  1991      35.10  1:12.08      1:12.08   
  Helena Kumblad  1987      35.12  1:15.29      2:27.37   
  Amanda Rutqvist  1991      32.42  1:10.50      3:37.87   
  Alicia Lundqvist  1992      30.35  1:04.05      4:41.92   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            4:44.47   
  Tilde Lundmark  1995      34.49  1:10.70      1:10.70   
  Klara Simonsson  1995      38.86  1:22.76      2:33.46   
  Ebba Hellström  1992      32.71  1:09.05      3:42.51   
  Amanda Zetterström  1994      29.48  1:01.96      4:44.47   
                     
Göteborg Damer Lag4  1990  Göteborg Sim            4:46.45   
  Frida Olander  1992      36.59  1:15.58      1:15.58   
  Erla Andersson  1990      35.05  1:15.46      2:31.04   
  Johanna Andersson  1996      31.75  1:11.34      3:42.38   
  Malvina Reinhold  1992      29.87  1:04.07      4:46.45   
                     
Varberg Damer [1990]  1990  Varberg-Falkenberg Sim            5:00.13   
  Victoria Karlsson  1994      38.00  1:17.29      1:17.29   
  Elin Palmqvist  1995      39.37  1:23.80      2:41.09   
  Ida Laurén  1994      34.58  1:15.44      3:56.53   
  Elin Kvarnemar  1995      29.87  1:03.60      5:00.13   
                     
S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            5:02.24   
  Hanna Erléus  1997      36.64  1:15.64      1:15.64   
  Hanna Schariot  1993      40.44  1:26.64      2:42.28   
  Karin Jarenfors  1993      33.53  1:14.16      3:56.44   
  Julia Bellvik  1996      30.97  1:05.80      5:02.24   
                     
S02 Lag 3  1994  Simklubben S 02            DSQ   
  Natalie Ylitalo  1995      36.60        1:16.72   
                     
                     
 
Gren 40, 4X100m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
S02 Lag 1  1993  Simklubben S 02            3:51.59   
  Martin Janson  1994      27.55  57.03      57.03   
  Robert O´gorman  1995      27.14  57.72      1:54.75   
  Filip Holmqvist  1994      27.21  57.38      2:52.13   
  Oscar Pettersson  1994      28.28  59.46      3:51.59   
                     
Göteborg Herrar Lag2  1990  Göteborg Sim            3:53.88   
  Philip Käll  1990      28.30  57.26      57.26   
  Johan Lundberg  1985      26.05  56.17      1:53.43   
  Johan Ekstedt  1993      27.74  58.96      2:52.39   
  Patrik Persson  1989      28.42  1:01.49      3:53.88   
                     
S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            4:05.99   
  Elias Gausel  1996      29.70  1:01.27      1:01.27   
  Nils Montalva  1993      28.39  1:00.32      2:01.59   
  Alexander Dimcevski  1995      29.53  1:02.31      3:03.90   
  Johannes Sköld  1996      29.50  1:02.09      4:05.99   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  04 november 2010 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:14