Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Bästa Fyran 2010    Utskriftsdatum  01 maj 2010   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Västsvenska Simförbundet         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-04-30         
 
 
Gren 1, 8X25m Frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Kellogg´s 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Önneredsskolan 4C  Göteborg            2:33.91   
  Simmare 1 Och 2  1900      41.96        41.96   
  Simmare 3 Och 4  1900      39.08        1:21.04   
  Simmare 5 Och 6  1900      37.23        1:58.27   
  Simmare 7 Och 8  1900      35.64        2:33.91   
                     
Strandskolan  Karlsborg            3:09.45   
  Simmare 1 Och 2  1900      47.73        47.73   
  Simmare 3 Och 4  1900      55.78        1:43.51   
  Simmare 5 Och 6  1900      42.09        2:25.60   
  Simmare 7 Och 8  1900      43.85        3:09.45   
                     
Leksbergskolan 4S  Mariestad            3:16.89   
  Simmare 1 Och 2  1900      48.82        48.82   
  Simmare 3 Och 4  1900      48.96        1:37.78   
  Simmare 5 Och 6  1900      1:05.62        2:43.40   
  Simmare 7 Och 8  1900      33.49        3:16.89   
                     
Strömslundskolan Bubbelv  Trollhättan            3:21.55   
  Simmare 1 Och 2  1900      59.21        59.21   
  Simmare 3 Och 4  1900      57.97        1:57.18   
  Simmare 5 Och 6  1900      48.70        2:45.88   
  Simmare 7 Och 8  1900      35.67        3:21.55   
                     
Ekenässkolan  Ödsmål            3:27.67   
  Simmare 1 Och 2  1900      46.75        46.75   
  Simmare 3 Och 4  1900      57.80        1:44.55   
  Simmare 5 Och 6  1900      58.36        2:42.91   
  Simmare 7 Och 8  1900      44.76        3:27.67   
                     
Lackarebäck 4A  Mölndal            3:33.39   
  Simmare 1 Och 2  1900      47.01        47.01   
  Simmare 3 Och 4  1900      1:06.73        1:53.74   
  Simmare 5 Och 6  1900      54.55        2:48.29   
  Simmare 7 Och 8  1900      45.10        3:33.39   
                     
Forsviks Friskola  Karlsborg            3:36.47   
  Simmare 1 Och 2  1900      49.52        49.52   
  Simmare 3 Och 4  1900      59.49        1:49.01   
  Simmare 5 Och 6  1900      24.66        2:13.67   
  Simmare 7 Och 8  1900      1:22.80        3:36.47   
                     
Fridaskolan Lag2  Vänersborg            3:37.21   
  Simmare 1 Och 2  1900      41.41        41.41   
  Simmare 3 Och 4  1900      1:09.01        1:50.42   
  Simmare 5 Och 6  1900      1:01.82        2:52.24   
  Simmare 7 Och 8  1900      44.97        3:37.21   
                     
Trilobiten Team Trilo  Trollhättan            3:43.65   
  Simmare 1 Och 2  1900      56.92        56.92   
  Simmare 3 Och 4  1900      55.06        1:51.98   
  Simmare 5 Och 6  1900      56.67        2:48.65   
  Simmare 7 Och 8  1900      55.00        3:43.65   
                     
10  Kärralundskolan 4A  Göteborg            3:49.98   
  Simmare 1 Och 2  1900      54.42        54.42   
  Simmare 3 Och 4  1900      59.78        1:54.20   
  Simmare 5 Och 6  1900      1:01.60        2:55.80   
  Simmare 7 Och 8  1900      54.18        3:49.98   
                     
11  Furulundskolan 4A  Halmstad            4:13.58   
  Simmare 1 Och 2  1900      1:11.56        1:11.56   
  Simmare 3 Och 4  1900      1:11.37        2:22.93   
  Simmare 5 Och 6  1900      38.14        3:01.07   
  Simmare 7 Och 8  1900      1:12.51        4:13.58   
                     
12  Gamla Lunden 4D  Göteborg            4:15.25   
  Simmare 1 Och 2  1900      51.25        51.25   
  Simmare 3 Och 4  1900      32.46        1:23.71   
  Simmare 5 Och 6  1900      23.03        1:46.74   
  Simmare 7 Och 8  1900      2:28.51        4:15.25   
                     
13  Ånässkolan 4A  Göteborg            4:19.77   
  Simmare 1 Och 2  1900      48.69        48.69   
  Simmare 3 Och 4  1900      1:11.64        2:00.33   
  Simmare 5 Och 6  1900      1:07.23        3:07.56   
  Simmare 7 Och 8  1900      1:12.21        4:19.77   
                     
14  Fridaskolan Lag 1  Vänersborg            4:26.12   
  Simmare 1 Och 2  1900      1:05.83        1:05.83   
  Simmare 3 Och 4  1900      59.47        2:05.30   
  Simmare 5 Och 6  1900      1:22.23        3:27.53   
  Simmare 7 Och 8  1900      58.59        4:26.12   
                     
15  Byttorpskolan Lejonen2  Borås            4:27.16   
  Simmare 1 Och 2  1900      1:03.80        1:03.80   
  Simmare 3 Och 4  1900      1:09.49        2:13.29   
  Simmare 5 Och 6  1900      1:10.45        3:23.74   
  Simmare 7 Och 8  1900      1:03.42        4:27.16   
                     
16  Byttorpskolan Lejonen3  Borås            4:48.54   
  Simmare 1 Och 2  1900      1:24.67        1:24.67   
  Simmare 3 Och 4  1900      1:09.88        2:34.55   
  Simmare 5 Och 6  1900      1:03.50        3:38.05   
  Simmare 7 Och 8  1900      1:10.49        4:48.54   
                     
17  Eklandaskolan 4Ä  Mölndal            4:48.86   
  Simmare 1 Och 2  1900      1:09.63        1:09.63   
  Simmare 3 Och 4  1900      1:10.00        2:19.63   
  Simmare 5 Och 6  1900      1:11.39        3:31.02   
  Simmare 7 Och 8  1900      1:17.84        4:48.86   
                     
18  Byttorpskolan Lejonen1  Borås            5:03.48   
  Simmare 1 Och 2  1900      1:12.38        1:12.38   
  Simmare 3 Och 4  1900      57.85        2:10.23   
  Simmare 5 Och 6  1900      31.45        2:41.68   
  Simmare 7 Och 8  1900      2:21.80        5:03.48   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  01 maj 2010 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  15:40