Deltagarlista Gren 1-44 
 
  Tävling  JDM VSSF 25 m    Utskriftsdatum  20 december 2011   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  VSSF & Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2012         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  50.93   
166  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  51.92   
156  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  51.97   
48  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  52.11   
53  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  52.16   
124  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  52.60   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  52.90   
65  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  53.28   
Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  25 m  53.63   
10  101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  54.49   
11  89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  54.61   
12  107  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  54.62   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  54.89   
14  67  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  54.97   
15  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  55.03   
16  164  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  55.04   
17  85  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  55.28   
18  43  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  55.44   
19  125  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  55.90   
20  130  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  56.12   
21  122  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  56.46   
22  131  Nilsson Konrad  1995  S 02  AI6595  25 m  56.74   
23  35  Pettersson Sebastian  1994  GÖTEBORG  AG0794  25 m  56.88   
24  25  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  56.90   
25  75  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  25 m  57.36   
26  141  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  57.61   
27  68  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  57.85   
 
Gren 2, 200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:59.74   
110  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:08.59   
137  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:09.85   
147  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:10.24   
148  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  2:11.68   
120  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  2:11.88   
96  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  2:12.53   
191  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  2:12.67   
129  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:13.62   
10  144  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  2:13.94   
11  36  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:14.09   
12  31  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:16.88   
13  127  Lindberg Pernilla  1994  S 02  BA7694  25 m  2:16.91   
14  113  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:17.47   
15  184  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  2:17.75   
16  126  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  2:18.09   
17  119  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  2:18.52   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
193  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  28.77   
188  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  30.83   
10  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  31.47   
95  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  31.51   
11  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  31.56   
107  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  31.88   
23  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  32.41   
25  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  32.69   
89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  32.76   
10  172  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  33.00   
11  133  Pettersson Oscar  1994  S 02  AU3794  25 m  33.29   
12  18  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  25 m  33.36   
13  12  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  33.39   
14  77  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  33.59   
15  34  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  33.60   
16  200  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  33.81   
17  38  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  33.91   
18  165  Olsson Rasmus  1994  TROLLHÄTTA  AF9594  25 m  33.97   
19  59  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  34.20   
20  162  Mo William  1996  TROLLHÄTTA  AI3196  25 m  34.34   
21  15  Elofsson Jonathan  1993  FALKÖPING  AV7393  25 m  34.37   
22  81  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  34.66   
23  134  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  34.70   
24  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  25 m  35.03   
25  136  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  35.08   
26  44  Hennings Theodor  1995  KUNGSBACKA  AY3795  25 m  35.15   
27  Frost Mikael  1993  ALINGSÅS  AS5393  25 m  35.37   
28  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  35.39   
29  122  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  35.39   
30  72  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  25 m  35.40   
31  181  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  25 m  35.48   
32  173  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  25 m  35.57   
33  92  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  25 m  35.71   
34  150  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  35.83   
35  189  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  36.28   
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:09.28   
111  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:10.64   
119  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:14.92   
36  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:15.25   
106  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:15.39   
157  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:16.13   
63  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:16.30   
185  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  1:17.82   
179  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:18.17   
10  108  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  1:18.66   
11  135  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:18.93   
12  98  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  1:19.21   
13  80  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  25 m  1:20.52   
14  142  Platenik Amanda  1998  SK 1970  AI8698  25 m  1:20.59   
15  66  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  25 m  1:21.32   
16  24  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:22.19   
17  102  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:22.32   
18  17  Winlöf Linnéa  1994  FALKÖPING  AD0494  25 m  1:22.58   
19  175  Karlsson Josefine  1997  VARBERG  AU1897  25 m  1:22.78   
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
190  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  2:05.12   
53  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:05.78   
202  Wirzén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  2:07.02   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:09.73   
104  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:13.15   
85  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:18.15   
50  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  2:18.24   
42  Frankenfelt Oscar  1994  KUNGSBACKA  AS6594  25 m  2:19.32   
121  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:20.28   
10  155  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  2:20.46   
11  198  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  2:23.12   
12  22  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  2:24.94   
13  183  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  2:26.88   
14  47  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  25 m  2:28.91   
15  161  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:34.56   
16  16  Ingemansson Gustav  1995  FALKÖPING  AO3395  25 m  2:38.33   
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  59.96   
145  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:00.73   
111  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:05.49   
99  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:05.77   
96  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:05.94   
177  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  1:06.24   
19  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  1:08.44   
157  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:08.81   
76  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  1:08.95   
10  58  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  1:09.78   
11  64  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:10.63   
12  32  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:10.85   
13  137  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:10.97   
14  88  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  25 m  1:11.31   
15  45  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  1:12.37   
16  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  1:12.46   
17  126  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  1:12.48   
18  73  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  1:13.15   
 
Gren 7, 100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 56.31 2011-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  56.31   
11  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:00.54   
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:00.66   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:00.88   
67  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  1:00.99   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  1:01.10   
51  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:01.62   
85  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  1:02.12   
186  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  1:04.37   
10  156  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  1:04.61   
11  89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  1:04.84   
12  68  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:04.88   
13  125  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  1:05.55   
14  38  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:06.90   
15  79  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  25 m  1:07.54   
16  72  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  25 m  1:07.56   
17  75  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  25 m  1:07.56   
18  77  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  1:07.66   
19  188  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  1:07.72   
20  74  Bresche Joakim  1994  SK LAXEN  AL7994  25 m  1:07.97   
21  81  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  1:08.18   
22  35  Pettersson Sebastian  1994  GÖTEBORG  AG0794  25 m  1:08.28   
23  172  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  1:08.29   
24  178  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  1:08.46   
25  23  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  1:08.90   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Vilshed (1980) 28.49 2011-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
152  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  30.16   
37  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  30.20   
21  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  30.50   
135  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  30.59   
151  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  30.64   
199  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  31.12   
106  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  31.19   
177  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  31.31   
143  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  31.37   
10  28  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  32.15   
11  147  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  32.26   
12  144  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  32.37   
13  148  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  32.43   
14  31  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  32.76   
15  179  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  33.28   
16  103  Petersson Gabriella  1998  MASS  AF8298  25 m  33.38   
17  97  Krüger Josefin  1994  MASS  BW3494  25 m  33.90   
18  49  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  33.95   
19  102  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  34.20   
20  174  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  34.29   
21  132  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  34.35   
22  46  Hörndahl Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY3697  25 m  34.53   
23  26  Janebäck Johanna  1996  GÖTEBORG  AD1496  25 m  34.61   
24  19  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  34.65   
25  13  Yngvesson Angelica  1996  ELFSBORG  BJ4296  25 m  34.70   
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  57.07   
53  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  57.33   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  58.90   
124  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  59.95   
121  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  59.99   
Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  1:00.98   
41  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  1:02.23   
11  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:02.91   
109  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  1:03.92   
10  22  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  1:04.81   
11  136  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  1:05.50   
12  141  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  1:05.68   
13  54  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  1:05.78   
14  122  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  1:06.28   
15  160  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  1:06.80   
16  112  Zimmerman Karl  1998  MASS  AD1598  25 m  1:07.11   
17  192  Johansson Hampus  1995  UDDEVALLA  AB1995  25 m  1:07.87   
18  159  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  1:07.92   
19  178  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  1:07.94   
 
Gren 10, 200m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:14.67   
86  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:15.76   
99  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:21.08   
152  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  2:21.23   
123  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:24.08   
110  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:25.45   
96  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  2:27.26   
126  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  2:31.68   
184  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  2:31.99   
10  36  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:33.13   
11  76  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  2:33.36   
12  63  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  2:33.42   
13  179  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  2:33.89   
14  137  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:34.36   
15  45  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  2:37.00   
16  176  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  2:37.46   
17  98  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  2:38.37   
18  80  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  25 m  2:38.78   
 
Gren 11, 800m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  9:01.13   
99  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  9:06.20   
123  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  9:16.65   
36  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  9:31.27   
111  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  9:32.92   
157  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  9:36.54   
129  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  9:39.47   
147  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  9:41.68   
191  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  9:43.00   
10  185  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  9:49.27   
11  120  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  9:51.35   
12  127  Lindberg Pernilla  1994  S 02  BA7694  25 m  9:59.52   
13  195  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  10:03.05   
14  30  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  10:03.30   
15  31  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  10:04.67   
16  163  Nilsson Malin  1995  TROLLHÄTTA  AF7495  25 m  10:07.19   
17  27  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  10:07.63   
18  132  Olsson Sandra  1992  S 02  AP4692  25 m  10:14.78   
19  105  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  10:15.06   
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
193  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:15.67   
11  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:21.22   
121  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:24.16   
131  Nilsson Konrad  1995  S 02  AI6595  25 m  2:26.11   
95  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:27.91   
10  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  2:28.64   
188  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  2:29.94   
12  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  2:31.43   
Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  2:31.90   
10  161  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:33.42   
11  23  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  2:33.47   
12  186  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  2:33.84   
13  200  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  2:35.30   
14  162  Mo William  1996  TROLLHÄTTA  AI3196  25 m  2:36.01   
15  133  Pettersson Oscar  1994  S 02  AU3794  25 m  2:38.24   
16  101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:38.76   
17  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  25 m  2:40.09   
18  59  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  2:41.73   
19  172  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  2:41.87   
20  165  Olsson Rasmus  1994  TROLLHÄTTA  AF9594  25 m  2:45.91   
21  150  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  2:47.09   
22  196  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  25 m  2:47.51   
23  194  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  25 m  2:48.66   
24  136  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  2:48.73   
25  92  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  25 m  2:49.83   
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anna Rosén (1994) 25.52 2011-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
106  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  25.52   
143  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  26.78   
148  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  26.80   
21  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  27.03   
147  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  27.45   
177  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  27.69   
64  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  27.92   
151  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  27.97   
120  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  28.04   
10  58  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  28.32   
11  31  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  28.65   
12  36  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  29.01   
13  49  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  29.09   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 23.85 2011-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
166  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  25.43   
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  25.64   
193  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  25.99   
190  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  26.46   
67  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  27.15   
155  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  27.21   
104  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  27.29   
89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  27.30   
125  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  27.51   
10  51  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  27.56   
11  85  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  27.58   
12  167  Stenberg Ivar  1993  TROLLHÄTTA  AB0593  25 m  27.64   
13  130  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  27.72   
14  68  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  27.75   
15  34  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  27.86   
16  48  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  28.00   
17  91  Elton Emil  1995  MASS  AV6595  25 m  28.16   
18  42  Frankenfelt Oscar  1994  KUNGSBACKA  AS6594  25 m  28.48   
19  50  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  28.52   
20  38  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  28.54   
21  198  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  28.55   
22  79  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  25 m  28.61   
23  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  28.85   
24  183  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  29.00   
25  81  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  29.03   
26  25  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  29.37   
27  162  Mo William  1996  TROLLHÄTTA  AI3196  25 m  29.38   
28  35  Pettersson Sebastian  1994  GÖTEBORG  AG0794  25 m  29.39   
29  47  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  25 m  29.43   
30  22  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  29.48   
31  74  Bresche Joakim  1994  SK LAXEN  AL7994  25 m  29.88   
32  72  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  25 m  29.90   
33  172  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  30.03   
34  44  Hennings Theodor  1995  KUNGSBACKA  AY3795  25 m  30.10   
35  33  Lagging Mikael  1995  GÖTEBORG  AM8395  25 m  30.20   
36  187  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  30.29   
37  122  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  30.41   
38  Kaudern Jesper  1997  ALINGSÅS  AN4997  25 m  30.43   
39  15  Elofsson Jonathan  1993  FALKÖPING  AV7393  25 m  30.59   
40  150  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  30.61   
41  173  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  25 m  30.83   
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
152  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  2:14.68   
129  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:19.46   
199  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  2:23.74   
177  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  2:24.82   
137  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:24.92   
144  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  2:27.86   
135  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:28.41   
111  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:33.45   
31  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:34.13   
10  63  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  2:34.32   
11  28  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  2:35.62   
12  113  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:36.82   
13  102  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  2:37.45   
14  24  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  2:37.51   
15  27  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  2:40.39   
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  1:47.00   
56  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  1:47.78   
170  Trollhätta Herrar  1992  TROLLHÄTTA    25 m  1:47.92   
116  Mass Herrar 1  1992  MASS    25 m  1:50.00   
139  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  1:51.50   
57  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  1:51.89   
117  Mass Herrar 2  1992  MASS    25 m  1:54.91   
40  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  1:55.00   
205  Uddevalla Herrar Lag2  UDDEVALLA    25 m  1:55.00   
10  14  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  1:57.12   
11  84  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  1:58.00   
12  140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  1:58.75   
13  171  Trollhätta Herrar [1993]  1993  TROLLHÄTTA    25 m  1:59.99   
14  182  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  2:03.40   
 
Gren 17, 4X200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Mölndals ASS (1900) 8:23.21 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  8:34.48   
114  Mass Damer Lag 1  1993  MASS    25 m  8:36.52   
138  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  8:40.90   
115  Mass Damer Lag 2  1993  MASS    25 m  8:52.76   
154  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  8:59.00   
203  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  9:03.00   
39  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  9:05.00   
140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  9:12.61   
55  Kungsbacka Damer  KUNGSBACKA    25 m  9:20.12   
10  168  Trollhätta Damer [1994]  1994  TROLLHÄTTA    25 m  9:25.29   
 
Gren 18, 4X50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:42.39 2010-12-02 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 1:44.16 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  1:47.18   
114  Mass Damer Lag 1  1993  MASS    25 m  1:49.19   
138  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  1:52.46   
69  Kungälv Damer  KUNGÄLV    25 m  1:52.78   
203  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  1:55.32   
39  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  1:56.00   
55  Kungsbacka Damer  KUNGSBACKA    25 m  1:56.58   
182  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  1:56.67   
115  Mass Damer Lag 2  1993  MASS    25 m  1:57.25   
10  154  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  1:57.43   
11  140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  1:59.61   
12  83  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  2:00.00   
13  168  Trollhätta Damer [1994]  1994  TROLLHÄTTA    25 m  2:01.66   
 
Gren 19, 400m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
124  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  4:34.86   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  4:35.19   
121  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  4:40.95   
85  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  4:48.59   
95  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  4:51.03   
161  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  4:59.36   
136  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  5:06.41   
54  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  5:09.49   
178  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  5:13.45   
10  200  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  5:18.47   
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  3:57.82   
156  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  4:02.09   
Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  25 m  4:07.89   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  4:08.29   
65  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  4:08.44   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  4:10.81   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  4:16.29   
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  4:18.20   
130  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  4:20.35   
10  136  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  4:22.33   
11  164  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  4:22.88   
12  95  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  4:24.53   
13  134  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  4:27.36   
 
Gren 21, 4X100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
114  Mass Damer Lag 1  1993  MASS    25 m  4:17.93   
153  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  4:25.91   
138  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:28.35   
203  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  4:35.00   
115  Mass Damer Lag 2  1993  MASS    25 m  4:35.47   
39  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  4:36.00   
140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  4:43.58   
182  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  4:45.53   
154  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  4:46.14   
10  83  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  4:49.50   
11  55  Kungsbacka Damer  KUNGSBACKA    25 m  4:50.78   
12  168  Trollhätta Damer [1994]  1994  TROLLHÄTTA    25 m  4:56.40   
 
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
170  Trollhätta Herrar  1992  TROLLHÄTTA    25 m  3:30.77   
204  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  3:32.00   
56  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  3:32.23   
71  Kungälvs Herrar  1992  KUNGÄLV    25 m  3:33.86   
116  Mass Herrar 1  1992  MASS    25 m  3:34.73   
14  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  3:36.51   
117  Mass Herrar 2  1992  MASS    25 m  3:41.62   
139  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  3:42.12   
140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  3:49.57   
10  40  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  3:50.00   
11  57  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  3:50.21   
12  84  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  3:51.00   
13  205  Uddevalla Herrar Lag2  UDDEVALLA    25 m  3:55.00   
14  171  Trollhätta Herrar [1993]  1993  TROLLHÄTTA    25 m  3:56.28   
15  182  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  4:05.43   
 
Gren 23, 100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  55.62   
106  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  56.53   
143  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  57.87   
21  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  58.47   
148  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  58.58   
147  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  59.38   
137  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:00.50   
177  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  1:00.60   
37  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  1:00.67   
10  120  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  1:01.15   
11  151  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  1:01.17   
12  191  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  1:01.65   
13  144  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  1:01.68   
14  36  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:01.82   
15  64  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:01.95   
16  31  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:02.05   
17  113  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  1:02.77   
18  129  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:02.80   
19  49  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  1:02.90   
20  149  Pavlic Andrea  1995  SKÖVDE SS  AL8695  25 m  1:03.11   
21  119  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:03.27   
22  45  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  1:03.56   
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Wirzén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  1:50.90   
156  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  1:53.43   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:54.24   
62  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:54.47   
Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  25 m  1:54.63   
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:54.67   
65  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  1:55.13   
124  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  1:56.31   
48  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  1:57.81   
10  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  1:58.17   
11  101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  1:59.30   
12  125  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  2:00.74   
13  85  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:00.78   
14  104  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:01.61   
15  130  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  2:01.61   
16  155  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  2:02.28   
17  121  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:02.47   
18  43  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  2:02.59   
19  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  2:03.24   
20  136  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  2:03.36   
21  122  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  2:03.56   
22  75  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  25 m  2:04.45   
23  38  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  2:06.47   
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  31.99   
106  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  32.91   
36  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  34.50   
63  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  34.98   
185  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  35.46   
157  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  35.68   
179  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  36.08   
142  Platenik Amanda  1998  SK 1970  AI8698  25 m  36.34   
64  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  36.55   
10  126  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  36.64   
11  108  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  36.78   
12  98  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  36.83   
13  21  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  36.99   
14  80  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  25 m  37.13   
15  100  Lundström Klara  1995  MASS  BT9495  25 m  37.52   
16  66  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  25 m  37.54   
17  58  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  37.71   
18  102  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  37.97   
19  24  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  38.16   
20  176  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  38.21   
21  201  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  38.33   
22  175  Karlsson Josefine  1997  VARBERG  AU1897  25 m  38.34   
23  52  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  25 m  38.68   
24  88  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  25 m  38.93   
25  20  Bergstrand Maja  1996  GÖTEBORG  AM5296  25 m  38.99   
26  60  Antonsson Sophie  1997  KUNGÄLV  AJ4297  25 m  38.99   
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
193  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  1:02.53   
11  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:05.84   
188  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  1:06.83   
131  Nilsson Konrad  1995  S 02  AI6595  25 m  1:06.91   
67  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  1:06.95   
10  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  1:07.03   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  1:07.83   
95  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:08.14   
107  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  1:08.79   
10  89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  1:09.02   
11  61  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  1:09.07   
12  186  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  1:10.11   
13  12  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  1:10.71   
14  200  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  1:11.14   
15  23  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  1:11.90   
16  133  Pettersson Oscar  1994  S 02  AU3794  25 m  1:12.53   
17  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  1:12.58   
18  18  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  25 m  1:12.59   
19  25  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:13.31   
20  162  Mo William  1996  TROLLHÄTTA  AI3196  25 m  1:13.47   
21  161  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  1:13.89   
22  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  25 m  1:13.90   
23  194  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  25 m  1:14.25   
24  81  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  1:14.33   
25  172  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  1:14.42   
26  165  Olsson Rasmus  1994  TROLLHÄTTA  AF9594  25 m  1:15.34   
27  15  Elofsson Jonathan  1993  FALKÖPING  AV7393  25 m  1:16.17   
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:15.52   
99  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:21.38   
111  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:25.85   
145  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:26.54   
199  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  2:27.76   
96  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  2:30.90   
76  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  2:33.82   
184  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  2:35.02   
32  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:41.23   
10  73  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  2:45.20   
11  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  2:51.26   
12  78  Nilsson Victoria  1997  SK LAXEN  AY9497  25 m  2:54.26   
13  29  Jedel Izabella  1996  GÖTEBORG  AH4296  25 m  2:59.42   
14  158  Jonasson Sofie  1994  TROLLHÄTTA  BP4694  25 m  2:59.87   
15  93  Granberg Agnes  1996  MASS  AO2696  25 m  3:00.43   
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 52.81 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
190  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  57.03   
197  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  57.04   
62  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  57.44   
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  57.97   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  58.44   
104  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  58.47   
53  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  58.89   
161  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  59.20   
155  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  59.24   
10  85  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  1:00.18   
11  50  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  1:00.29   
12  166  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  1:00.76   
13  131  Nilsson Konrad  1995  S 02  AI6595  25 m  1:01.20   
14  89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  1:01.82   
15  68  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:02.10   
16  130  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  1:02.17   
17  95  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:02.18   
18  38  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:02.50   
19  12  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  1:02.62   
20  198  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  1:02.88   
21  11  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:03.38   
22  167  Stenberg Ivar  1993  TROLLHÄTTA  AB0593  25 m  1:03.56   
23  42  Frankenfelt Oscar  1994  KUNGSBACKA  AS6594  25 m  1:03.60   
24  34  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  1:03.75   
25  91  Elton Emil  1995  MASS  AV6595  25 m  1:03.89   
26  79  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  25 m  1:04.14   
27  47  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  25 m  1:04.70   
28  183  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  1:04.85   
29  172  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  1:05.24   
30  22  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  1:06.11   
 
Gren 29, 100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
106  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:04.03   
111  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:07.28   
21  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:07.76   
152  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  1:07.79   
63  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:08.00   
157  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:09.18   
177  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  1:09.39   
58  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  1:10.14   
135  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:10.45   
10  19  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  1:10.80   
11  64  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:11.81   
12  179  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:12.26   
13  102  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:13.20   
14  80  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  25 m  1:13.28   
15  24  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:13.33   
16  126  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  1:13.36   
17  17  Winlöf Linnéa  1994  FALKÖPING  AD0494  25 m  1:13.90   
18  32  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:14.60   
19  149  Pavlic Andrea  1995  SKÖVDE SS  AL8695  25 m  1:14.62   
20  98  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  1:15.01   
21  28  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  1:15.13   
22  94  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  25 m  1:15.17   
23  52  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  25 m  1:15.69   
24  97  Krüger Josefin  1994  MASS  BW3494  25 m  1:15.91   
25  175  Karlsson Josefine  1997  VARBERG  AU1897  25 m  1:16.20   
26  108  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  1:16.21   
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  26.48   
Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  28.62   
109  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  29.94   
89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  30.14   
38  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  30.20   
41  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  30.25   
25  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  30.31   
54  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  30.52   
22  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  30.61   
10  167  Stenberg Ivar  1993  TROLLHÄTTA  AB0593  25 m  30.61   
11  35  Pettersson Sebastian  1994  GÖTEBORG  AG0794  25 m  31.05   
12  141  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  31.14   
13  173  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  25 m  31.27   
14  159  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  31.45   
15  23  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  31.47   
16  160  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  31.59   
17  Leo André  1993  ALINGSÅS  AH7993  25 m  31.81   
18  34  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  31.83   
19  77  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  31.84   
20  112  Zimmerman Karl  1998  MASS  AD1598  25 m  32.06   
21  178  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  32.09   
22  72  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  25 m  32.25   
23  172  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  32.31   
24  44  Hennings Theodor  1995  KUNGSBACKA  AY3795  25 m  32.39   
25  180  Sandgren Robin  1997  VARBERG  AW3997  25 m  32.39   
26  192  Johansson Hampus  1995  UDDEVALLA  AB1995  25 m  32.43   
27  79  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  25 m  32.60   
28  200  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  32.71   
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
152  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  1:03.27   
37  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  1:04.34   
151  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  1:05.91   
123  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  1:06.15   
129  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:06.58   
137  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:06.84   
177  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  1:06.92   
21  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:07.17   
135  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:07.22   
10  148  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  1:07.64   
11  144  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  1:08.52   
12  147  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  1:09.58   
13  31  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:10.24   
14  28  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  1:10.69   
15  32  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:11.02   
16  179  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:12.18   
17  102  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:12.63   
18  24  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:12.68   
19  45  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  1:13.23   
20  27  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  1:13.39   
21  103  Petersson Gabriella  1998  MASS  AF8298  25 m  1:13.43   
22  97  Krüger Josefin  1994  MASS  BW3494  25 m  1:13.50   
 
Gren 32, 200m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:07.36   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:07.75   
124  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:07.77   
193  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:07.79   
121  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:10.25   
67  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:12.36   
51  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:13.51   
186  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  2:19.21   
136  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  2:21.62   
10  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  2:22.69   
11  164  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:22.75   
12  12  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  2:23.90   
13  10  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  2:24.52   
14  23  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  2:24.94   
15  178  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  2:24.94   
16  74  Bresche Joakim  1994  SK LAXEN  AL7994  25 m  2:25.45   
17  161  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:25.48   
 
Gren 33, 1500m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:34.52 2010-02-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Wirzén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  15:44.17   
65  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  16:26.23   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  17:14.01   
130  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  17:20.66   
178  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  17:42.45   
134  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  17:58.93   
50  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  18:09.27   
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:33.54   
110  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:36.34   
36  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:41.64   
157  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:43.10   
119  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  2:44.08   
179  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  2:47.74   
126  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  2:48.30   
98  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  2:48.87   
63  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  2:49.19   
10  108  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  2:52.31   
11  142  Platenik Amanda  1998  SK 1970  AI8698  25 m  2:53.16   
12  185  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  2:53.45   
13  80  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  25 m  2:55.65   
14  52  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  25 m  2:57.46   
15  17  Winlöf Linnéa  1994  FALKÖPING  AD0494  25 m  2:57.58   
16  146  Grape Elina  1995  SKÖVDE SS  BS5295  25 m  2:58.03   
17  66  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  25 m  2:58.52   
18  24  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  2:58.93   
19  94  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  25 m  2:59.89   
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  23.06   
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  23.42   
156  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  23.85   
61  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  24.07   
62  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  24.15   
48  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  24.52   
125  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  25.24   
122  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  25.40   
107  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  25.45   
10  104  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  25.48   
11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  25 m  25.50   
12  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  25.53   
13  35  Pettersson Sebastian  1994  GÖTEBORG  AG0794  25 m  25.54   
14  25  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  25.69   
15  85  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  25.74   
16  167  Stenberg Ivar  1993  TROLLHÄTTA  AB0593  25 m  25.87   
17  89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  25.91   
18  43  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  26.02   
19  77  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  26.03   
20  95  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  26.08   
21  75  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  25 m  26.26   
22  68  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  26.34   
23  44  Hennings Theodor  1995  KUNGSBACKA  AY3795  25 m  26.39   
24  Frost Mikael  1993  ALINGSÅS  AS5393  25 m  26.53   
25  128  Lindqvist Tobias  1993  S 02  BC4193  25 m  26.58   
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
86  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  26.96   
145  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  27.36   
143  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  29.06   
21  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  29.21   
199  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  29.58   
177  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  29.68   
96  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  29.86   
111  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  30.20   
64  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  30.26   
10  99  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  30.42   
11  151  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  30.70   
12  120  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  31.13   
13  58  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  31.22   
14  144  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  31.32   
15  76  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  31.52   
16  37  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  31.54   
17  49  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  31.81   
18  19  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  31.99   
19  88  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  25 m  32.12   
20  179  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  32.59   
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Wirzén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  2:02.41   
53  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:04.90   
101  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:07.09   
121  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:08.19   
87  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  2:08.68   
11  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:09.30   
41  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  2:14.89   
109  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  2:17.35   
141  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  2:21.38   
10  136  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  2:21.91   
11  22  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  2:22.00   
12  54  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  2:22.73   
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.12 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
114  Mass Damer Lag 1  1993  MASS    25 m  1:57.96   
153  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  1:58.97   
203  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  2:04.00   
138  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  2:04.67   
39  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  2:05.00   
154  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  2:08.00   
115  Mass Damer Lag 2  1993  MASS    25 m  2:10.00   
55  Kungsbacka Damer  KUNGSBACKA    25 m  2:10.58   
182  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  2:10.83   
10  140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  2:11.74   
11  168  Trollhätta Damer [1994]  1994  TROLLHÄTTA    25 m  2:15.28   
12  69  Kungälv Damer  KUNGÄLV    25 m  2:16.14   
13  83  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m     
 
Gren 39, 4X200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  7:42.00   
170  Trollhätta Herrar  1992  TROLLHÄTTA    25 m  7:44.40   
116  Mass Herrar 1  1992  MASS    25 m  7:47.76   
14  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  7:47.88   
71  Kungälvs Herrar  1992  KUNGÄLV    25 m  7:56.88   
56  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  7:57.45   
139  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  8:00.57   
117  Mass Herrar 2  1992  MASS    25 m  8:09.10   
140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  8:16.99   
10  57  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  8:31.32   
11  40  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  8:45.00   
12  205  Uddevalla Herrar Lag2  UDDEVALLA    25 m  8:45.00   
13  171  Trollhätta Herrar [1993]  1993  TROLLHÄTTA    25 m  8:45.12   
 
Gren 40, 4X50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:30.99 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:31.84 2009-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
170  Trollhätta Herrar  1992  TROLLHÄTTA    25 m  1:35.98   
204  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  1:37.00   
71  Kungälvs Herrar  1992  KUNGÄLV    25 m  1:38.38   
116  Mass Herrar 1  1992  MASS    25 m  1:38.93   
56  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  1:39.12   
139  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  1:41.07   
117  Mass Herrar 2  1992  MASS    25 m  1:42.53   
84  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  1:45.00   
140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  1:45.36   
10  40  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  1:47.00   
11  171  Trollhätta Herrar [1993]  1993  TROLLHÄTTA    25 m  1:47.82   
12  205  Uddevalla Herrar Lag2  UDDEVALLA    25 m  1:48.00   
13  57  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  1:48.09   
14  182  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  1:50.40   
 
Gren 41, 400m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  4:50.48   
99  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  4:57.05   
123  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  4:58.84   
152  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  5:02.28   
184  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  5:19.96   
76  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  5:21.89   
126  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  5:22.13   
45  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  5:28.60   
113  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  5:38.03   
 
Gren 42, 400m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
145  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  4:22.32   
123  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  4:31.37   
110  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  4:36.10   
129  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  4:39.37   
147  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  4:39.74   
191  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  4:41.13   
36  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  4:41.76   
120  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  4:42.84   
144  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  4:44.93   
10  185  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  4:44.99   
11  137  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  4:45.78   
12  31  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  4:47.58   
13  195  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  4:52.00   
14  127  Lindberg Pernilla  1994  S 02  BA7694  25 m  4:52.14   
15  30  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  4:53.26   
16  119  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  4:53.89   
17  105  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  4:54.58   
18  27  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  4:54.69   
19  94  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  25 m  4:54.73   
 
Gren 43, 4X100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  3:52.00   
56  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  3:52.56   
116  Mass Herrar 1  1992  MASS    25 m  3:56.55   
170  Trollhätta Herrar  1992  TROLLHÄTTA    25 m  3:58.44   
71  Kungälvs Herrar  1992  KUNGÄLV    25 m  4:00.75   
139  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  4:02.36   
14  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  4:03.61   
57  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  4:07.39   
117  Mass Herrar 2  1992  MASS    25 m  4:07.50   
10  205  Uddevalla Herrar Lag2  UDDEVALLA    25 m  4:13.55   
11  40  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  4:15.00   
12  140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  4:17.43   
13  171  Trollhätta Herrar [1993]  1993  TROLLHÄTTA    25 m  4:22.70   
14  182  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  4:35.15   
 
Gren 44, 4X100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:43.88 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 3:49.93 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  3:52.35   
114  Mass Damer Lag 1  1993  MASS    25 m  3:54.38   
138  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:03.36   
39  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  4:05.00   
154  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  4:05.34   
203  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  4:09.00   
115  Mass Damer Lag 2  1993  MASS    25 m  4:10.19   
55  Kungsbacka Damer  KUNGSBACKA    25 m  4:15.55   
140  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  4:15.76   
10  182  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  4:21.61   
11  168  Trollhätta Damer [1994]  1994  TROLLHÄTTA    25 m  4:22.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  20 december 2011 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:48