Deltagarlista Gren 1-44 
 
  Tävling  DM VSSF 25 m    Utskriftsdatum  19 oktober 2012   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  VSSF & Varbergs Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2012         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
85  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  49.16   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  50.13   
174  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  50.84   
32  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  25 m  51.69   
121  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  51.93   
38  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  52.11   
177  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  52.26   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  52.33   
96  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  52.58   
10  173  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  53.21   
11  52  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  53.55   
12  138  Hägg Kristofer  1987  SKÖVDE SS  AH7187  25 m  53.87   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  54.15   
14  62  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  54.62   
15  119  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  54.65   
16  100  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  54.78   
17  130  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  56.23   
18  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  56.40   
19  54  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  56.42   
20  66  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  25 m  56.46   
21  126  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  56.80   
 
Gren 2, 200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:59.03   
137  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:07.16   
120  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:07.49   
107  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:08.41   
117  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  2:08.74   
106  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:09.62   
123  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:09.66   
143  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  2:10.77   
139  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  2:13.65   
10  134  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  2:13.94   
11  91  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  25 m  2:17.62   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
69  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  28.59   
171  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  29.07   
Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  25 m  29.26   
19  Holmskov Andreas  1984  GÖTEBORG  AA6184  25 m  29.27   
169  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  29.49   
74  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  25 m  29.93   
140  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  30.11   
72  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  25 m  30.36   
89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  30.89   
10  92  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  31.08   
11  157  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  31.29   
12  173  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  31.34   
13  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  31.45   
14  61  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  31.62   
15  167  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  32.06   
16  80  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  32.07   
17  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  32.23   
18  16  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  32.41   
19  40  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  32.41   
20  59  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  25 m  32.96   
21  14  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  25 m  33.05   
22  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  25 m  33.33   
23  149  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  33.38   
24  26  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  33.60   
25  152  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  25 m  33.91   
26  141  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  34.15   
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  1:06.23   
172  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  1:09.44   
15  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:10.18   
116  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:13.92   
78  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  25 m  1:16.74   
147  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:17.09   
158  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:17.35   
68  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  25 m  1:17.75   
122  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  1:18.38   
10  136  Grape Elina  1995  SKÖVDE SS  BS5295  25 m  1:20.66   
11  28  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  25 m  1:21.29   
12  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  1:21.93   
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
170  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  2:05.12   
42  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:05.85   
168  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  2:05.96   
177  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  2:08.57   
86  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:10.09   
100  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:13.15   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:13.96   
52  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  2:14.96   
23  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  2:15.07   
10  39  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  2:16.47   
11  124  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  2:20.70   
12  175  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  2:21.79   
13  125  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  2:23.55   
14  166  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  2:27.92   
15  105  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  2:33.96   
16  12  Ingemansson Gustav  1995  FALKÖPING  AO3395  25 m  2:36.16   
17  141  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  2:36.49   
18  71  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  2:37.04   
19  63  Bresche Joakim  1994  SK LAXEN  AL7994  25 m  2:39.93   
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  1:00.33   
94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  1:00.80   
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:00.83   
93  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  1:02.13   
77  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:04.47   
97  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  1:05.69   
107  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:06.74   
114  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  25 m  1:07.54   
51  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:08.27   
10  142  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  1:08.40   
11  70  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  1:09.24   
12  134  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  1:11.59   
13  17  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:12.38   
 
Gren 7, 100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 56.31 2011-11-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
174  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  56.31   
85  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  58.05   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  59.34   
99  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  59.86   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:00.33   
72  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  25 m  1:00.34   
69  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  1:00.36   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:00.59   
23  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  1:02.66   
10  157  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  1:03.28   
11  61  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  1:03.67   
12  62  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  1:04.17   
13  167  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  1:04.37   
14  80  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  1:04.74   
15  54  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:05.10   
16  16  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  1:05.29   
17  43  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  1:05.70   
18  29  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:06.04   
19  140  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:06.38   
20  130  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  1:06.41   
21  152  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  25 m  1:06.41   
22  66  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  25 m  1:06.57   
23  14  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  25 m  1:06.95   
24  79  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  25 m  1:07.39   
25  30  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  1:07.46   
26  37  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  25 m  1:07.74   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Vilshed (1980) 28.49 2011-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  29.85   
127  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  30.12   
143  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  30.16   
93  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  30.19   
176  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  30.38   
31  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  30.43   
142  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  30.64   
103  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  30.81   
156  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  30.86   
10  137  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  31.15   
11  101  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  31.89   
12  139  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  31.91   
13  21  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  32.15   
14  133  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  32.27   
15  134  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  32.37   
16  24  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  32.66   
17  20  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  32.73   
18  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  32.78   
19  55  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  25 m  33.15   
20  158  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  33.28   
21  Yngvesson Angelica  1996  ELFSBORG  BJ4296  25 m  33.58   
22  153  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  33.96   
23  64  Cavalli Camilla  1997  SK LAXEN  BO4497  25 m  34.03   
24  36  Hörndahl Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY3697  25 m  34.18   
25  25  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  34.41   
26  17  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  34.49   
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
168  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  54.32   
42  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  56.17   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  56.76   
170  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  57.04   
131  Peterson Nicklas  1981  SK 1970  AB9181  25 m  58.51   
99  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  58.55   
40  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  58.78   
118  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  59.03   
174  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  59.17   
10  23  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  59.34   
11  76  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  59.72   
12  85  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  1:00.57   
13  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  1:00.68   
14  30  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  1:02.23   
15  105  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  1:02.59   
16  43  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  1:04.48   
17  152  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  25 m  1:04.79   
18  59  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  25 m  1:06.74   
 
Gren 10, 200m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  2:14.04   
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:14.78   
143  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  2:21.23   
106  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:25.60   
107  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:25.62   
122  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  2:27.71   
120  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:28.46   
77  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  2:28.88   
114  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  25 m  2:29.30   
10  172  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  2:29.35   
11  147  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:30.15   
12  116  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  2:35.09   
13  17  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  2:37.82   
 
Gren 11, 800m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  8:57.12   
117  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  9:23.33   
123  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  9:34.90   
137  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  9:45.78   
147  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  9:52.15   
159  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  10:02.56   
148  Nilsson Malin  1995  TROLLHÄTTA  AF7495  25 m  10:12.79   
91  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  25 m  10:14.83   
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:18.29   
140  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:18.64   
169  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  2:20.74   
Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  25 m  2:21.53   
72  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  25 m  2:22.35   
118  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:24.16   
92  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:25.00   
86  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:25.77   
Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  2:28.64   
10  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  2:31.52   
11  167  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  2:33.84   
12  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  25 m  2:34.23   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  2:37.53   
14  125  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  2:40.46   
15  149  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  2:41.87   
16  141  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  2:43.56   
17  150  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  2:45.54   
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anna Rosén (1994) 25.52 2011-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  25.52   
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  26.77   
139  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  26.77   
133  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  26.89   
93  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  26.92   
137  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  27.24   
51  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  27.35   
103  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  27.58   
31  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  27.64   
10  156  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  27.68   
11  48  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  28.01   
12  27  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  28.05   
13  15  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  28.06   
14  78  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  25 m  28.09   
15  94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  28.21   
16  142  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  28.21   
17  36  Hörndahl Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY3697  25 m  29.17   
18  Yngvesson Angelica  1996  ELFSBORG  BJ4296  25 m  29.24   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 23.85 2011-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
171  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  25.05   
177  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  25.05   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  25.13   
85  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  25.75   
89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  25.97   
102  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  26.14   
76  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  26.66   
23  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  26.97   
19  Holmskov Andreas  1984  GÖTEBORG  AA6184  25 m  27.12   
10  100  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  27.35   
11  98  Löfgren Niklas  1989  MASS  AN1589  25 m  27.41   
12  54  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  27.47   
13  130  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  27.59   
14  80  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  27.71   
15  26  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  27.85   
16  157  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  27.92   
17  175  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  27.93   
18  124  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  27.95   
19  29  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  27.99   
20  71  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  28.38   
21  37  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  25 m  28.43   
22  166  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  28.43   
23  119  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  28.49   
24  141  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  28.54   
25  160  Sandgren Robin  1997  VARBERG  AW3997  25 m  28.57   
26  79  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  25 m  28.61   
27  61  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  28.84   
28  59  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  25 m  28.93   
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  2:14.86   
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:20.93   
127  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:21.17   
123  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:22.09   
176  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  2:22.25   
142  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  2:23.53   
93  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  2:23.73   
107  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:26.38   
103  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  2:27.52   
10  134  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  2:27.67   
11  24  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:29.90   
12  158  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  2:32.54   
13  21  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  2:34.64   
14  55  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  25 m  2:36.00   
15  18  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  2:40.12   
16  159  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  2:40.24   
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
178  Uddevalla Herrar 1  UDDEVALLA    25 m  1:43.68   
111  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  1:46.01   
46  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  1:48.00   
179  Uddevalla Herrar 2  UDDEVALLA    25 m  1:48.24   
83  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  1:48.42   
129  S02 Herrar  S 02    25 m  1:49.35   
113  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  1:51.28   
47  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  1:53.00   
84  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    25 m  1:54.01   
10  10  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  1:54.84   
11  161  Varberg  1994  VARBERG    25 m  1:58.19   
12  132  SK 1970 Herrar  SK 1970    25 m  2:00.00   
 
Gren 17, 4X200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Mölndals ASS (1900) 8:23.21 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
144  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  8:30.61   
108  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  8:32.16   
109  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  8:38.08   
128  S02 Damer Lag 1  S 02    25 m  8:43.05   
146  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  8:59.90   
 
Gren 18, 4X50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:42.39 2010-12-02 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 1:44.16 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  1:46.62   
146  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  1:47.52   
162  Varberg  1995  VARBERG    25 m  1:52.83   
109  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  1:54.00   
128  S02 Damer Lag 1  S 02    25 m  1:54.35   
44  Kungsbacka Damer 1  KUNGSBACKA    25 m  1:55.00   
81  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  1:56.08   
144  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  2:00.06   
45  Kungsbacka Damer 2  KUNGSBACKA    25 m  2:01.00   
10  164  Varberg Damer  1996  VARBERG    25 m     
 
Gren 19, 400m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:21.19   
99  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  4:30.91   
121  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  4:34.86   
118  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  4:40.95   
126  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  4:56.75   
125  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  4:59.78   
43  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  4:59.84   
Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  5:14.30   
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  3:52.80   
85  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  3:57.81   
96  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  4:00.57   
32  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  25 m  4:02.09   
121  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  4:04.69   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  4:05.54   
52  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  4:07.34   
76  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  4:07.80   
95  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  4:07.98   
10  88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  4:11.40   
11  124  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  4:20.35   
12  33  Frankenfelt Oscar  1994  KUNGSBACKA  AS6594  25 m  4:23.24   
13  86  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  4:25.20   
 
Gren 21, 4X100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  4:07.39   
109  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  4:25.30   
144  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  4:26.92   
128  S02 Damer Lag 1  S 02    25 m  4:28.44   
81  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  4:38.19   
162  Varberg  1995  VARBERG    25 m  4:40.74   
146  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  4:43.22   
44  Kungsbacka Damer 1  KUNGSBACKA    25 m  4:45.00   
45  Kungsbacka Damer 2  KUNGSBACKA    25 m  4:55.00   
 
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  3:24.20   
178  Uddevalla Herrar 1  UDDEVALLA    25 m  3:26.90   
46  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  3:27.00   
113  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  3:37.45   
83  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  3:37.81   
10  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  3:37.90   
179  Uddevalla Herrar 2  UDDEVALLA    25 m  3:40.19   
129  S02 Herrar  S 02    25 m  3:41.65   
47  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  3:42.00   
10  84  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    25 m  3:48.28   
11  132  SK 1970 Herrar  SK 1970    25 m  3:53.00   
12  161  Varberg  1994  VARBERG    25 m  3:57.57   
 
Gren 23, 100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  56.45   
93  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  57.30   
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  58.48   
139  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  58.70   
137  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  58.89   
127  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  59.02   
133  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  59.41   
107  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  59.93   
143  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  1:00.23   
10  51  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:01.09   
11  115  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  1:01.87   
12  103  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  1:01.94   
13  142  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  1:02.91   
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
85  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  1:47.66   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:50.28   
121  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  1:52.22   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:52.30   
96  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:52.71   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:54.76   
52  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  1:55.13   
38  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  1:56.59   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  1:56.66   
10  86  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  1:57.41   
11  138  Hägg Kristofer  1987  SKÖVDE SS  AH7187  25 m  2:01.09   
12  100  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:02.49   
13  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  2:03.24   
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  30.95   
172  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  31.65   
15  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  31.75   
50  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  33.45   
27  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  33.74   
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  34.17   
78  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  25 m  35.24   
68  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  25 m  35.43   
158  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  35.85   
10  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  37.19   
11  155  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  37.20   
12  13  Johansson Hanna  1997  FALKÖPING  AS0497  25 m  37.28   
13  49  Antonsson Sophie  1997  KUNGÄLV  AJ4297  25 m  37.53   
14  73  Nilsson Fanny  1998  SK LAXEN  AT9498  25 m  37.83   
15  28  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  25 m  37.84   
16  41  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  25 m  37.89   
17  151  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  37.95   
18  53  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  25 m  37.96   
19  25  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  38.57   
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  1:02.69   
171  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  1:02.87   
169  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  1:03.96   
19  Holmskov Andreas  1984  GÖTEBORG  AA6184  25 m  1:04.03   
140  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:04.93   
Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  25 m  1:05.08   
72  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  25 m  1:05.58   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:06.45   
118  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  1:07.00   
10  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  1:07.03   
11  69  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  1:07.04   
12  92  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:07.53   
13  89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  1:08.70   
14  167  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  1:09.83   
15  125  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  1:10.14   
16  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  25 m  1:11.17   
17  14  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  25 m  1:13.11   
18  138  Hägg Kristofer  1987  SKÖVDE SS  AH7187  25 m  1:13.19   
19  149  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  1:13.52   
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  2:17.77   
97  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:19.95   
77  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  2:23.54   
176  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  2:24.91   
70  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  2:34.78   
134  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  2:41.15   
60  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  2:42.02   
165  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  25 m  2:53.14   
22  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  2:57.33   
10  20  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  2:59.46   
11  151  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  3:00.75   
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 52.81 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
177  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  55.81   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  55.95   
170  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  56.37   
168  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  56.76   
171  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  57.31   
32  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  25 m  58.19   
100  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  58.47   
86  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  59.28   
23  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  59.54   
10  76  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  59.70   
11  39  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  1:00.29   
12  89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  1:00.31   
13  26  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  1:01.94   
14  124  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  1:02.03   
15  175  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  1:02.09   
16  33  Frankenfelt Oscar  1994  KUNGSBACKA  AS6594  25 m  1:02.18   
17  54  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:02.47   
18  62  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  1:02.47   
19  130  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  1:02.84   
20  166  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  1:03.64   
21  37  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  25 m  1:04.00   
 
Gren 29, 100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  1:03.25   
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:04.33   
93  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  1:04.37   
101  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:04.96   
107  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:06.90   
143  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  1:07.05   
120  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  1:07.64   
50  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:08.00   
156  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  1:08.66   
10  147  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:09.18   
11  158  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:09.91   
12  27  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:10.98   
13  28  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  25 m  1:12.35   
14  48  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  1:13.59   
15  155  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  1:14.36   
16  17  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:14.43   
17  41  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  25 m  1:14.65   
18  24  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:14.71   
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
168  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  25.78   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  26.21   
85  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  27.39   
76  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  28.00   
23  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  28.34   
Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  28.58   
173  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  28.79   
99  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  28.84   
29  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  29.38   
10  105  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  29.60   
11  152  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  25 m  29.73   
12  30  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  29.83   
13  75  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  25 m  29.96   
14  71  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  30.59   
15  138  Hägg Kristofer  1987  SKÖVDE SS  AH7187  25 m  30.59   
16  34  Hennings Theodor  1995  KUNGSBACKA  AY3795  25 m  30.79   
17  141  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  31.17   
18  16  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  31.20   
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  1:03.27   
127  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:03.96   
93  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  1:04.38   
142  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  1:05.91   
123  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:06.16   
103  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  1:06.76   
139  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  1:06.94   
137  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  1:07.74   
24  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:08.43   
10  107  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:08.46   
11  21  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  1:08.83   
12  134  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  1:09.48   
13  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  1:11.94   
14  158  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  1:12.18   
15  31  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  25 m  1:12.19   
16  115  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  1:12.58   
17  55  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  25 m  1:12.86   
18  153  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  1:13.05   
 
Gren 32, 200m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
174  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:02.71   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:02.80   
99  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:05.64   
121  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:07.77   
177  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  2:08.29   
72  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  25 m  2:13.47   
92  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:15.26   
167  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  2:17.46   
62  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  2:17.60   
10  140  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:19.26   
11  169  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  2:20.27   
12  175  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  2:24.40   
 
Gren 33, 1500m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 15:29.68 2012-01-28 
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 15:29.68 2012-01-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  25 m  16:07.73   
52  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  16:26.23   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  16:33.46   
125  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  17:38.51   
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  2:22.25   
107  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:32.75   
15  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:35.93   
106  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:37.65   
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:40.92   
147  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:42.92   
78  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  25 m  2:45.60   
158  Palmqvist Elin  1995  VARBERG  AM0695  25 m  2:47.74   
65  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  25 m  2:53.59   
10  104  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  2:53.59   
11  136  Grape Elina  1995  SKÖVDE SS  BS5295  25 m  2:54.43   
12  25  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:55.15   
13  49  Antonsson Sophie  1997  KUNGÄLV  AJ4297  25 m  2:56.79   
14  151  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  2:57.77   
15  18  Gustafsson Anna  1994  GÖTEBORG  BE9694  25 m  2:58.89   
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
85  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  22.57   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  22.86   
174  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  23.12   
38  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  23.67   
177  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  23.82   
90  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  24.27   
173  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  24.37   
89  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  24.67   
100  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  24.88   
10  96  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  25.20   
11  71  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  25.21   
12  130  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  25.42   
13  138  Hägg Kristofer  1987  SKÖVDE SS  AH7187  25 m  25.80   
14  54  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  25.81   
15  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  25.89   
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  26.96   
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  27.36   
93  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  27.44   
94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  28.94   
133  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  29.06   
156  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  29.44   
51  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  29.74   
176  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  29.86   
77  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  29.89   
10  15  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  29.90   
11  139  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  30.79   
12  172  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  30.99   
13  142  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  31.04   
14  27  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  31.15   
15  48  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  31.22   
16  134  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  31.53   
17  70  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  31.82   
18  Nyhlén Louise  1993  ELFSBORG  AE5293  25 m  31.89   
19  155  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  32.02   
20  67  Karlborg Sofia  1996  SK LAXEN  BH0696  25 m  32.09   
21  154  Hörbäck Christina  1962  VARBERG  AA1462  25 m  32.41   
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
168  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  1:55.95   
42  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:03.82   
99  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:05.41   
88  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  2:05.96   
118  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:07.12   
40  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:07.32   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:08.64   
23  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  2:09.19   
85  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  2:11.41   
10  30  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  2:14.89   
11  105  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  2:16.58   
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.12 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Mölndals ASS (1900) 1:56.50 2011-02-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  1:53.62   
144  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  2:01.06   
128  S02 Damer Lag 1  S 02    25 m  2:05.53   
44  Kungsbacka Damer 1  KUNGSBACKA    25 m  2:07.00   
81  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  2:08.00   
146  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  2:08.32   
162  Varberg  1995  VARBERG    25 m  2:08.59   
82  SK Laxen Damer 2  SK LAXEN    25 m  2:14.70   
45  Kungsbacka Damer 2  KUNGSBACKA    25 m  2:17.00   
10  163  Varberg 2  1997  VARBERG    25 m  2:19.82   
11  109  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m     
 
Gren 39, 4X200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  7:27.43   
178  Uddevalla Herrar 1  UDDEVALLA    25 m  7:40.72   
46  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  7:47.00   
113  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  7:56.32   
10  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  7:57.52   
129  S02 Herrar  S 02    25 m  8:03.35   
83  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  8:10.41   
47  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  8:20.00   
 
Gren 40, 4X50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:30.99 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:31.84 2009-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  1:34.94   
46  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  1:35.00   
178  Uddevalla Herrar 1  UDDEVALLA    25 m  1:35.27   
83  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  1:37.40   
179  Uddevalla Herrar 2  UDDEVALLA    25 m  1:39.73   
113  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  1:40.71   
47  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  1:42.00   
129  S02 Herrar  S 02    25 m  1:42.07   
56  Kungälvsim  KUNGÄLV    25 m  1:42.49   
10  84  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    25 m  1:46.10   
11  161  Varberg  1994  VARBERG    25 m  1:47.33   
 
Gren 41, 400m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  4:43.79   
94  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  25 m  4:53.49   
120  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  5:01.34   
106  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  5:04.41   
143  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  5:04.57   
107  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  5:12.47   
176  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  5:14.86   
35  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  5:24.98   
 
Gren 42, 400m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  4:18.72   
135  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  4:20.13   
137  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  4:31.91   
106  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  4:33.32   
123  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  4:34.48   
134  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  25 m  4:43.03   
115  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  4:46.25   
20  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  4:51.11   
91  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  25 m  4:53.11   
 
Gren 43, 4X100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
178  Uddevalla Herrar 1  UDDEVALLA    25 m  3:44.93   
111  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  3:48.68   
46  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  3:50.00   
179  Uddevalla Herrar 2  UDDEVALLA    25 m  3:55.21   
113  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  3:57.79   
83  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  3:58.90   
129  S02 Herrar  S 02    25 m  4:05.35   
47  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  4:06.00   
161  Varberg  1994  VARBERG    25 m  4:21.83   
10  10  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m     
 
Gren 44, 4X100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:43.88 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 3:49.93 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
144  Skövde SS Damer  1992  SKÖVDE SS    25 m  3:53.19   
109  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  4:03.01   
128  S02 Damer Lag 1  S 02    25 m  4:06.35   
146  Skövde SS Damer [1993]  1993  SKÖVDE SS    25 m  4:09.58   
44  Kungsbacka Damer 1  KUNGSBACKA    25 m  4:10.00   
81  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  4:13.00   
162  Varberg  1995  VARBERG    25 m  4:13.42   
45  Kungsbacka Damer 2  KUNGSBACKA    25 m  4:20.00   
108  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  19 oktober 2012 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  15:20