Deltagarlista Gren 1-58 
 
  Tävling  Sum-Sim Region 5 VSSF    Utskriftsdatum  30 oktober 2012   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:26   
  Arrangör  Västsvenska Simförbundet         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 november 2012         
 
 
Gren 1, 200m Fjärilsim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
297  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  25 m  2:29.07   
80  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:29.28   
172  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  2:42.02   
187  Nilsson Victoria  1997  SK LAXEN  AY9497  25 m  2:50.14   
413  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  25 m  2:53.14   
 
Gren 2, 200m Medley P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:05.64   
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  2:11.98   
173  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  2:18.65   
17  Eriksson Casper  1996  ELFSBORG  AD4796  25 m  2:23.60   
62  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  2:23.65   
97  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  2:23.87   
32  Wirfalk Hannes  1997  ELFSBORG  AM6797  25 m  2:24.21   
307  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  2:25.12   
179  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  25 m  2:27.07   
10  16  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  2:27.24   
11  188  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  25 m  2:28.27   
12  359  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  2:28.62   
13  371  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  2:31.18   
14  85  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  2:32.19   
15  111  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  2:34.10   
16  341  Källén Rasmus  1996  SK 1970  AF3596  25 m  2:34.10   
17  25  Lundell Albin  1997  ELFSBORG  AE5797  25 m  2:34.73   
18  203  Björkman Jesper  1997  LIDKÖPING  AN8797  25 m  2:35.13   
19  287  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  25 m  2:35.47   
20  260  Pålsson David  1996  MASS  AM1996  25 m  2:36.05   
21  186  Nilsson Felix  1996  SK LAXEN  AQ5596  25 m  2:38.72   
22  92  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  2:41.79   
23  202  Arnesson Sebastian  1996  LIDKÖPING  AO3396  25 m  2:43.56   
24  379  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  2:45.28   
25  316  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  2:47.65  RES 
26  113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  50 m  2:49.16  RES 
27  183  Klarén Joel  1997  SK LAXEN  AQ1197  25 m  2:49.90  RES 
 
Gren 3, 200m Frisim F 14 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
263  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  2:16.68   
74  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  2:19.91   
432  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  2:21.07   
361  Wallén Elise  1998  SKÖVDE SS  AN1298  25 m  2:23.04   
258  Petersson Gabriella  1998  MASS  AF8298  25 m  2:24.23   
227  Eliasson Sophie  1998  MASS  AN0498  25 m  2:27.04   
264  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  2:27.21   
141  Rinde Amanda  1998  KUNGSBACKA  AU3698  50 m  2:27.39   
402  Kvarfordt Anna  1998  VARBERG  AM6898  25 m  2:29.61   
10  210  Alvekrans Karolina  1998  MASS  AW8298  25 m  2:30.46   
11  306  Fagerström Ella  1998  S 02  AC8698  25 m  2:32.69   
12  310  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  25 m  2:32.87   
13  130  Ivansson Linnéa  1998  KUNGSBACKA  AV9898  25 m  2:36.65   
14  Söderman Linnéa  1998  ALINGSÅS  AL0298  25 m  2:38.51   
15  462  Feldhusen Jelka  1998  FALKENBERG  BL8298  25 m  2:41.09   
16  312  Kanerva Julia  1998  S 02  BM6498  25 m  2:41.73   
17  185  Nilsson Fanny  1998  SK LAXEN  AT9498  25 m  2:41.91   
18  313  Ljungberg Erika  1998  S 02  BO4298  25 m  2:44.25   
19  344  Olsson Emma  1998  SK 1970  AP3498  25 m  2:44.70   
20  54  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  25 m  2:46.34   
21  72  Jahani Chakame  1998  GÖTEBORG  AV4298  25 m  2:48.16   
22  51  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  2:48.96   
23  252  Löfstrand Matilda  1998  MASS  BD4298  50 m  2:49.54   
24  330  Alvekrans Olivia  1998  SK 1970  BI3698  25 m  2:53.25   
25  110  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  2:55.41  RES 
26  272  Wretborn Hanna  1998  MASS  AW2698  25 m  2:58.75  RES 
27  124  Fridriksson Ellen  1998  KUNGSBACKA  AV2698  50 m  3:12.14  RES 
 
Gren 4, 1500m Frisim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:34.52 2010-02-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  16:23.32   
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  16:33.46   
444  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  25 m  16:40.66   
320  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  17:04.84   
435  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  25 m  18:22.37   
425  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  18:37.08   
70  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  18:50.31   
111  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  50 m  19:27.94   
316  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  20:52.94   
 
Gren 5, 200m Frisim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
351  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:07.16   
305  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  2:08.79   
274  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:13.37   
89  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:14.09   
128  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  2:14.45   
300  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  2:14.59   
421  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  2:15.04   
420  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  2:15.81   
240  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  2:16.30   
10  309  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  2:18.09   
11  80  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:18.44   
12  301  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  2:18.52   
13  433  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  25 m  2:19.22   
14  73  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  2:19.88   
15  129  Hörndahl Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY3697  25 m  2:20.93   
16  336  Helin-Nilsson Hanna  1997  SK 1970  BC2497  25 m  2:21.77   
17  127  Hoverberg Isabelle  1996  KUNGSBACKA  BJ2296  25 m  2:22.12   
18  77  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  2:22.56   
19  134  Källberg Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY4297  25 m  2:22.73   
20  400  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  2:22.84   
21  174  Cavalli Camilla  1997  SK LAXEN  BO4497  25 m  2:23.09   
22  187  Nilsson Victoria  1997  SK LAXEN  AY9497  25 m  2:25.11   
23  245  Knudsen Amanda  1996  MASS  AW8896  25 m  2:25.16   
24  34  Yngvesson Angelica  1996  ELFSBORG  BJ4296  25 m  2:25.72   
25  241  Johannesson Sofia  1996  MASS  AO4696  25 m  2:27.42  RES 
26  145  Silfors Nathalie  1997  KUNGSBACKA  AY7297  25 m  2:28.09  RES 
27  47  Ullberg Camilla  1997  FALKÖPING  AS6497  25 m  2:28.71  RES 
 
Gren 6, 400m Frisim P 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  25 m  4:23.95   
247  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  4:32.05   
176  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  4:41.47   
356  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  4:52.41   
27  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  4:53.25   
393  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  4:53.89   
31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  4:55.73   
362  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  4:56.61   
28  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  5:04.26   
10  224  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  5:05.09   
11  60  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  5:06.05   
12  57  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  5:08.66   
13  466  Macki´c Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  25 m  5:09.78   
14  377  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  5:10.02   
15  10  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  5:10.20   
16  352  Jonsson Adam  1999  SKÖVDE SS  AR1999  25 m  5:10.61   
17  259  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  5:10.92   
18  23  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  5:13.76   
19  132  Johansson Gustav  1999  KUNGSBACKA  AK3399  25 m  5:14.35   
20  440  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  5:15.68   
21  93  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  25 m  5:15.70   
22  275  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  5:16.71   
23  86  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  5:17.24   
24  151  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  25 m  5:20.82   
25  438  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  5:23.78  RES 
26  195  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  5:25.97  RES 
27  133  Karlsson Max  1999  KUNGSBACKA  AG2999  25 m  5:31.73  RES 
 
Gren 7, 200m Medley F 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
253  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  2:33.63   
79  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:36.47   
422  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  2:38.02   
35  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  2:40.99   
404  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  2:41.56   
Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  2:43.49   
348  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  2:44.22   
29  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  2:45.00   
458  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  2:45.76   
10  114  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  2:45.98   
11  112  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  2:49.77   
12  197  Wrethander Hanna  1999  SK LAXEN  AK8699  25 m  2:50.24   
13  394  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  2:50.51   
14  233  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:50.97   
15  358  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  2:51.41   
16  194  Walander Emma  1999  SK LAXEN  AK0899  25 m  2:51.67   
17  192  Pålsson Josefine  1999  SK LAXEN  AK9699  25 m  2:51.87   
18  439  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  2:51.99   
19  249  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  2:53.28   
20  308  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  2:53.38   
21  75  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  2:53.41   
22  69  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  2:54.67   
23  254  Modigh Nicole  1999  MASS  AO9299  25 m  2:55.26   
24  118  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  2:55.38   
25  269  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:55.79  RES 
26  456  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  2:56.07  RES 
27  99  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  25 m  2:56.23  RES 
 
Gren 8, 200m Bröstsim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
30  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  2:29.23   
16  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  2:31.52   
443  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  2:32.44   
62  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  2:33.05   
173  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  2:33.70   
430  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  25 m  2:34.48   
359  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  2:43.56   
203  Björkman Jesper  1997  LIDKÖPING  AN8797  25 m  2:46.11   
427  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  2:48.41   
10  431  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  25 m  2:57.01   
11  92  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  3:02.49   
12  Kaudern Jesper  1997  ALINGSÅS  AN4997  25 m  3:03.12   
13  148  Wigert Albin  1997  KUNGSBACKA  AR1597  50 m  3:09.34   
14  222  Dovrén Jesper  1997  MASS  AP2797  25 m  3:11.77   
15  44  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  3:13.46   
16  120  Danai Arian  1997  KUNGSBACKA  AR9397  25 m  3:17.79   
17  113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  50 m  3:18.47   
 
Gren 9, 100m Ryggsim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  1:06.00   
170  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  1:07.05   
351  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  1:07.74   
240  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  1:08.77   
204  Näslund Louise  1997  LIDKÖPING  AS1497  25 m  1:10.79   
73  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  1:11.06   
Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:12.17   
64  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:12.68   
171  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  25 m  1:12.86   
10  397  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  1:13.05   
11  174  Cavalli Camilla  1997  SK LAXEN  BO4497  25 m  1:13.09   
12  271  Trolltoft Elvira  1997  MASS  AW0297  25 m  1:14.06   
13  234  Granberg Agnes  1996  MASS  AO2696  25 m  1:14.54   
14  34  Yngvesson Angelica  1996  ELFSBORG  BJ4296  25 m  1:14.85   
15  129  Hörndahl Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY3697  25 m  1:14.87   
16  292  Hallerstedt Elin  1997  S 77  BH3497  25 m  1:15.30   
17  219  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  25 m  1:15.37   
18  123  Franzén Rebecca  1996  KUNGSBACKA  AU4896  25 m  1:15.67   
19  241  Johannesson Sofia  1996  MASS  AO4696  25 m  1:15.67   
20  46  Törnqvist Cajsa  1996  FALKÖPING  BD1296  25 m  1:16.04   
21  413  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  25 m  1:18.71   
22  77  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  1:18.73   
23  245  Knudsen Amanda  1996  MASS  AW8896  25 m  1:19.32   
24  90  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  50 m  1:19.79   
25  334  Hagborg Linneá  1996  SK 1970  BK8896  25 m  1:20.35   
26  250  Lundgren Rebecca  1996  MASS  AX7496  25 m  1:20.74   
27  47  Ullberg Camilla  1997  FALKÖPING  AS6497  25 m  1:20.96   
28  78  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  1:21.26   
29  429  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  1:21.49   
30  229  Flagerup Olivia  1997  MASS  AZ7497  25 m  1:22.90   
31  349  Ericsson Moa  1997  SKÖVDE SS  AJ8297  25 m  1:24.10   
32  265  Schindelar Linnéa  1997  MASS  AS5497  25 m  1:24.58   
33  220  Company Ekberg Josefin  1996  MASS  BA0896  25 m  1:25.22  RES 
34  445  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  50 m  1:25.48  RES 
35  45  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  1:26.14  RES 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim P 14 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  1:03.07   
372  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  50 m  1:06.05   
191  Petersson Mårten  1998  SK LAXEN  AK8998  50 m  1:08.06   
262  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  1:08.78   
403  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  1:08.81   
218  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  1:09.49   
Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  1:11.78   
437  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  1:12.03   
208  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  1:12.08   
10  190  Persson Fabian  1998  SK LAXEN  AS4798  25 m  1:14.18   
11  24  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  1:14.74   
12  360  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  1:14.94   
13  81  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  25 m  1:17.55   
14  315  Nakhaei Arman  1998  S 02  AK9598  50 m  1:17.59   
15  303  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  1:18.49   
16  442  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  1:19.45   
17  423  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  1:19.62   
18  143  Schill-Örne Filip  1998  KUNGSBACKA  AM1598  25 m  1:20.49   
19  56  Björkner Eric  1998  GÖTEBORG  AS9998  25 m  1:24.82   
20  304  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  50 m  1:25.89   
 
Gren 11, 400m Medley F 14 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
263  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  5:32.80   
361  Wallén Elise  1998  SKÖVDE SS  AN1298  25 m  5:34.02   
18  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  5:41.73   
306  Fagerström Ella  1998  S 02  AC8698  25 m  6:28.17   
 
Gren 12, 4X100m Medley P 16 o y 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
200  SK Laxen Herrar [1996]  1996  SK LAXEN    25 m  4:11.80   
40  Elfsborg Herrar [1996]  1996  ELFSBORG    25 m  4:15.20   
451  Uddevalla Herrar [1996]  1996  UDDEVALLA    25 m  4:16.01   
154  Kungsbacka Herrar  1996  KUNGSBACKA    25 m  4:16.50   
278  Mass Herrar 1  1996  MASS    25 m  4:16.78   
104  Göteborg Herrar Lag1  1996  GÖTEBORG    25 m  4:19.00   
 
Gren 13, 4X100m Frisim F 16 o y 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:43.88 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 3:49.93 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
324  S02  1996  S 02    25 m  4:06.88   
276  Mass Damer 1  1996  MASS    25 m  4:08.84   
103  Göteborg Damer [1997]  1997  GÖTEBORG    25 m  4:09.00   
152  Kungsbacka Damer Lag 1  1996  KUNGSBACKA    25 m  4:12.00   
108  Göteborg Lag 2  1996  GÖTEBORG    25 m  4:18.00   
409  Varberg Tjejer  1996  VARBERG    25 m  4:20.21   
446  Uddevalla Damer [1996]  1996  UDDEVALLA    25 m  4:20.24   
153  Kungsbacka Damer Lag 2  1996  KUNGSBACKA    25 m  4:23.00   
198  SK Laxen Damer [1996]  1996  SK LAXEN    25 m  4:30.22   
10  48  Falköping Damer  1997  FALKÖPING    25 m  4:32.54   
11  277  Mass Damer 2  1996  MASS    25 m  4:36.34   
 
Gren 14, 200m Fjärilsim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:08.50   
131  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  2:16.47   
30  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  2:21.74   
97  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  2:26.29   
62  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  2:28.73   
359  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  2:36.49   
111  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  2:38.12   
427  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  2:40.68   
70  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  2:44.94   
10  341  Källén Rasmus  1996  SK 1970  AF3596  50 m  2:48.97   
 
Gren 15, 200m Medley F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  2:26.93   
421  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  2:30.61   
309  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  50 m  2:30.71   
163  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  2:31.32   
420  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  2:32.03   
297  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  50 m  2:32.30   
89  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:33.01   
Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  2:33.78   
274  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:35.13   
10  240  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  2:35.74   
11  246  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  2:37.79   
12  64  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  2:37.82   
13  400  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  2:38.17   
14  90  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  25 m  2:39.27   
15  175  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  25 m  2:40.51   
16  172  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  2:42.11   
17  219  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  25 m  2:43.15   
18  241  Johannesson Sofia  1996  MASS  AO4696  25 m  2:48.42   
19  397  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  2:50.22   
20  234  Granberg Agnes  1996  MASS  AO2696  25 m  2:50.80   
21  43  Johansson Hanna  1997  FALKÖPING  AS0497  25 m  2:52.02   
22  45  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  2:52.82   
23  429  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  2:53.48   
24  250  Lundgren Rebecca  1996  MASS  AX7496  25 m  2:53.62   
25  46  Törnqvist Cajsa  1996  FALKÖPING  BD1296  25 m  2:54.23  RES 
26  387  Balslev Benedicte  1997  VARBERG  AZ2297  25 m  2:56.02  RES 
27  78  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  2:58.05  RES 
 
Gren 16, 200m Frisim P 14 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  2:04.96   
372  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  2:06.58   
Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  2:08.60   
262  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  2:11.34   
191  Petersson Mårten  1998  SK LAXEN  AK8998  25 m  2:15.06   
303  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  2:15.71   
273  Zimmerman Karl  1998  MASS  AD1598  25 m  2:16.05   
208  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  2:18.06   
190  Persson Fabian  1998  SK LAXEN  AS4798  25 m  2:19.12   
10  423  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  2:19.26   
11  226  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  2:19.32   
12  217  Brohammer Oscar  1998  MASS  AG9998  25 m  2:19.48   
13  360  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  2:20.52   
14  403  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  2:20.93   
15  437  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  2:21.22   
16  24  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  2:25.23   
17  56  Björkner Eric  1998  GÖTEBORG  AS9998  25 m  2:25.73   
18  81  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  25 m  2:26.47   
19  335  Hallin Liam  1998  SK 1970  AP7798  25 m  2:27.79   
20  315  Nakhaei Arman  1998  S 02  AK9598  50 m  2:30.83   
21  321  Söderlund Christian  1998  S 02  AD2198  25 m  2:31.34   
22  442  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  2:31.50   
23  304  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  2:33.17   
24  50  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  25 m  2:35.19   
25  66  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  25 m  2:36.08  RES 
26  55  Birring Erik  1998  GÖTEBORG  AV8398  25 m  2:40.20  RES 
27  390  Blenneros Herman  1998  VARBERG  AV4598  25 m  2:40.40  RES 
 
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:01.74   
348  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  1:02.98   
253  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:03.70   
422  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:04.11   
Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  1:05.07   
248  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  1:05.16   
35  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:05.36   
114  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:05.95   
458  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  1:06.22   
10  112  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  1:06.74   
11  404  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  1:07.65   
12  385  Lindberg Wilma  1999  VARABYGDEN  AO8699  25 m  1:07.73   
13  26  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  1:07.96   
14  254  Modigh Nicole  1999  MASS  AO9299  25 m  1:08.00   
15  99  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  25 m  1:08.27   
16  75  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  1:08.65   
17  358  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  1:08.65   
18  249  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  1:08.74   
19  244  Karlsson Ann-Kristin  1999  MASS  AH5899  25 m  1:08.79   
20  456  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  1:08.79   
21  417  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  1:08.85   
22  192  Pålsson Josefine  1999  SK LAXEN  AK9699  25 m  1:09.16   
23  69  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  1:09.23   
24  118  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  1:09.31   
25  269  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:09.54   
26  194  Walander Emma  1999  SK LAXEN  AK0899  25 m  1:09.57   
27  257  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:09.61   
28  206  Kramer Tove  1999  MARIESTAD  AX4699  25 m  1:09.63   
29  29  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  1:09.81   
30  394  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  1:09.91   
31  308  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:09.93   
32  197  Wrethander Hanna  1999  SK LAXEN  AK8699  25 m  1:10.01   
33  33  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:10.33  RES 
34  370  Kalmertun Frida  1999  TROLLHÄTTA  AL0299  25 m  1:10.81  RES 
35  268  Stenfeldt Hanna  1999  MASS  AF2899  25 m  1:10.82  RES 
 
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  25 m  1:05.88   
247  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:08.14   
356  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  1:11.38   
224  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  1:11.40   
31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:12.15   
289  Börjesson Daniel  1999  S 77  AJ4599  25 m  1:13.20   
362  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  1:13.33   
28  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:15.26   
259  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:16.79   
10  412  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  1:17.14   
11  176  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  1:17.16   
12  60  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:17.44   
13  393  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  1:17.83   
14  352  Jonsson Adam  1999  SKÖVDE SS  AR1999  25 m  1:18.58   
15  213  Bengtsson Adam  1999  MASS  AC4999  25 m  1:18.77   
16  438  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:18.92   
17  23  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  1:19.02   
18  377  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  1:21.48   
19  266  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:21.57   
20  93  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  25 m  1:22.19   
21  184  Madarov Alexander  1999  SK LAXEN  AS9999  25 m  1:22.34   
22  386  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  1:22.40   
23  466  Macki´c Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  25 m  1:22.76   
24  461  Andersson Johannes  1999  FALKENBERG  AM6999  25 m  1:22.93   
25  14  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:23.22   
26  367  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  1:23.57   
27  455  Andersson Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA6700  25 m  1:23.75   
28  57  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  1:24.27   
29  416  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  1:24.34   
30  86  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  1:24.51   
31  290  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  1:25.52   
32  405  Sandgren Max  1999  VARBERG  AR7399  25 m  1:26.25   
33  Vandija Alexander  2000  ALINGSÅS  AL5900  25 m  1:26.28  RES 
34  121  Dauvergne Vincent  2000  KUNGSBACKA  AU2700  25 m  1:26.61  RES 
35  270  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  1:26.71  RES 
 
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
89  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:40.72   
301  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  2:42.57   
433  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  25 m  2:46.83   
309  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  2:48.30   
246  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  2:48.37   
175  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  25 m  2:53.59   
400  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  2:53.91   
80  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:55.15   
162  Antonsson Sophie  1997  KUNGÄLV  AJ4297  25 m  2:56.79   
10  139  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  25 m  2:57.46   
11  64  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  2:58.93   
12  271  Trolltoft Elvira  1997  MASS  AW0297  25 m  3:00.08   
13  445  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  3:00.74   
14  220  Company Ekberg Josefin  1996  MASS  BA0896  25 m  3:04.32   
15  90  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  50 m  3:04.61   
16  332  Bergqvist Madeleine  1996  SK 1970  AZ3696  25 m  3:09.81   
17  164  Birath Josephine  1997  KUNGÄLV  BK8897  25 m  3:12.43   
18  78  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  3:15.35   
19  45  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  3:16.03   
20  349  Ericsson Moa  1997  SKÖVDE SS  AJ8297  25 m  3:20.32   
21  369  Johansson Amanda  1997  TROLLHÄTTA  BJ4497  25 m  3:20.81   
22  19  Helgesson Emma  1997  ELFSBORG  AX8897  50 m  3:22.47   
23  387  Balslev Benedicte  1997  VARBERG  AZ2297  25 m  3:24.17   
24  216  Bohlin Alenfors Gabriella  1997  MASS  BC0697  25 m  3:27.40   
25  117  Andersson Madeleine  1997  KUNGSBACKA  BF0897  25 m  3:38.85  RES 
26  323  Wendt Matilda  1997  S 02  BD8897  50 m  3:42.57  RES 
27  137  Lidström Jennifer  1997  KUNGSBACKA  BO5897  25 m  3:54.46  RES 
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:54.76   
444  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  25 m  1:59.50   
320  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  2:01.21   
307  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  2:03.34   
179  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  25 m  2:04.45   
173  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  2:06.31   
97  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  2:06.47   
150  Zachrisson David  1996  KUNGSBACKA  AN0596  25 m  2:07.56   
32  Wirfalk Hannes  1997  ELFSBORG  AM6797  25 m  2:07.82   
10  425  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  2:08.94   
11  435  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  25 m  2:09.13   
12  146  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  25 m  2:09.23   
13  371  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  2:09.51   
14  188  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  25 m  2:10.84   
15  111  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  2:11.66   
16  341  Källén Rasmus  1996  SK 1970  AF3596  25 m  2:11.86   
17  85  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  2:14.24   
18  359  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  2:15.02   
19  169  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  2:15.23   
20  Kaudern Jesper  1997  ALINGSÅS  AN4997  25 m  2:15.64   
21  70  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  50 m  2:17.66   
22  16  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  2:18.02   
23  287  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  25 m  2:18.30   
24  260  Pålsson David  1996  MASS  AM1996  25 m  2:20.19   
25  203  Björkman Jesper  1997  LIDKÖPING  AN8797  25 m  2:20.26  RES 
26  113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  2:21.82  RES 
27  148  Wigert Albin  1997  KUNGSBACKA  AR1597  25 m  2:22.73  RES 
 
Gren 21, 100m Fjärilsim F 14 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  1:10.94   
258  Petersson Gabriella  1998  MASS  AF8298  25 m  1:15.63   
432  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  1:17.18   
361  Wallén Elise  1998  SKÖVDE SS  AN1298  25 m  1:20.94   
306  Fagerström Ella  1998  S 02  AC8698  50 m  1:21.25   
130  Ivansson Linnéa  1998  KUNGSBACKA  AV9898  25 m  1:21.72   
264  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  1:24.65   
227  Eliasson Sophie  1998  MASS  AN0498  25 m  1:24.80   
402  Kvarfordt Anna  1998  VARBERG  AM6898  25 m  1:27.87   
10  87  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  1:28.81   
11  51  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  1:35.69   
12  272  Wretborn Hanna  1998  MASS  AW2698  25 m  1:36.35   
13  110  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  1:39.35   
 
Gren 22, 400m Medley P 14 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  5:02.63   
218  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  5:08.68   
437  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  5:33.12   
208  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  5:43.20   
360  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  5:46.12   
24  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  5:47.09   
442  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  5:55.12   
303  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  5:55.71   
304  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  6:22.32   
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
253  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:10.36   
458  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  1:14.33   
422  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:14.34   
Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  1:15.64   
348  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  1:16.18   
197  Wrethander Hanna  1999  SK LAXEN  AK8699  25 m  1:16.86   
248  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  1:17.35   
192  Pålsson Josefine  1999  SK LAXEN  AK9699  25 m  1:18.78   
254  Modigh Nicole  1999  MASS  AO9299  25 m  1:19.42   
10  114  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:20.11   
11  75  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  1:20.61   
12  29  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  1:21.76   
13  394  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  1:22.49   
14  269  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:22.73   
15  358  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  1:23.23   
16  249  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  1:23.90   
17  35  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:24.22   
18  439  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  1:24.81   
19  457  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  1:24.88   
20  376  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  1:25.05   
21  337  Johansson Louise  1999  SK 1970  BF0299  25 m  1:25.07   
22  194  Walander Emma  1999  SK LAXEN  AK0899  25 m  1:25.12   
23  112  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  1:25.47   
24  404  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  1:25.67   
25  99  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  25 m  1:25.93   
26  33  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:27.10   
27  207  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  1:28.09   
28  49  Alm Vanja  2000  GÖTEBORG  AD2400  25 m  1:28.45   
29  378  Svensson Kajsa  2000  TROLLHÄTTA  BD0600  25 m  1:29.16   
30  395  Engström Maja  2000  VARBERG  AV3800  25 m  1:29.47   
31  389  Bekken Sofia  2001  VARBERG  AE6601  25 m  1:29.90   
32  67  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  1:30.18   
33  398  Johansson Michaela  2000  VARBERG  AJ8400  25 m  1:31.16  RES 
34  189  Ovik Moa  2000  SK LAXEN  AP3600  25 m  1:31.65  RES 
35  100  Wingstrand Ebba  1999  GÖTEBORG  AS3299  25 m  1:31.80  RES 
 
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
238  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  1:16.92   
176  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  1:18.14   
393  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  1:18.75   
356  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  1:19.45   
57  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  1:19.59   
247  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:21.45   
333  Griphem Noah  1999  SK 1970  AC8399  25 m  1:21.58   
275  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:22.91   
224  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  1:24.63   
10  195  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  1:24.94   
11  27  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  1:24.96   
12  151  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  25 m  1:25.67   
13  60  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:25.82   
14  138  Lyxell Olle-Theodor  1999  KUNGSBACKA  AG4999  25 m  1:26.00   
15  289  Börjesson Daniel  1999  S 77  AJ4599  25 m  1:26.14   
16  23  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  1:26.43   
17  399  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  1:26.85   
18  352  Jonsson Adam  1999  SKÖVDE SS  AR1999  25 m  1:28.79   
19  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:29.37   
20  367  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  1:29.38   
21  166  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  1:29.41   
22  256  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:29.85   
23  86  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  1:30.20   
24  Hyvönen Elias  2000  ALINGSÅS  AA7700  25 m  1:30.30   
25  438  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:30.60   
26  377  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  1:30.74   
27  232  Fu Lukas  1999  MASS  AG8799  25 m  1:32.04   
28  288  Bergman Hugo  1999  S 77  AJ6599  25 m  1:32.27   
29  362  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  1:32.53   
30  419  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  1:32.54   
31  391  Brink Erik  1999  VARBERG  AR6399  25 m  1:32.71   
32  93  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  25 m  1:32.75   
33  440  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  1:33.53  RES 
34  Edvardsson Albin  2000  ALINGSÅS  AN1300  25 m  1:33.80  RES 
35  213  Bengtsson Adam  1999  MASS  AC4999  25 m  1:34.00  RES 
 
Gren 25, 800m Frisim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
305  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:29.30   
421  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  9:43.11   
128  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  9:43.14   
351  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:43.33   
420  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  9:48.31   
300  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  9:52.89   
77  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  10:03.30   
73  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  10:07.63   
245  Knudsen Amanda  1996  MASS  AW8896  25 m  10:32.58   
10  429  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  10:54.45   
11  127  Hoverberg Isabelle  1996  KUNGSBACKA  BJ2296  25 m  10:55.00   
12  117  Andersson Madeleine  1997  KUNGSBACKA  BF0897  25 m  11:22.63   
13  187  Nilsson Victoria  1997  SK LAXEN  AY9497  50 m  11:30.73   
 
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  58.55   
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:00.99   
20  Hess Georg  1996  ELFSBORG  AD0396  25 m  1:02.51   
188  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  25 m  1:04.50   
97  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:04.74   
371  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  1:06.03   
17  Eriksson Casper  1996  ELFSBORG  AD4796  25 m  1:06.22   
307  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  1:06.48   
287  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  25 m  1:06.55   
10  443  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  1:06.89   
11  62  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  1:07.51   
12  214  Berntsson Arvid  1996  MASS  AS7396  25 m  1:07.59   
13  193  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  25 m  1:09.34   
14  85  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  1:09.89   
15  291  Ericsson Magnus  1997  S 77  AP3597  25 m  1:10.05   
16  406  Sandgren Robin  1997  VARBERG  AW3997  25 m  1:10.67   
17  260  Pålsson David  1996  MASS  AM1996  25 m  1:11.22   
18  25  Lundell Albin  1997  ELFSBORG  AE5797  25 m  1:11.90   
19  186  Nilsson Felix  1996  SK LAXEN  AQ5596  25 m  1:12.04   
20  70  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  1:12.38   
21  202  Arnesson Sebastian  1996  LIDKÖPING  AO3396  25 m  1:12.90   
22  392  Carlstein Anton  1997  VARBERG  AX6797  25 m  1:15.76   
23  111  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  1:15.82   
24  379  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  1:16.40   
25  316  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  1:17.62   
26  113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  1:19.61   
27  92  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  1:20.13   
28  148  Wigert Albin  1997  KUNGSBACKA  AR1597  25 m  1:21.46   
29  183  Klarén Joel  1997  SK LAXEN  AQ1197  25 m  1:22.59   
30  415  Johansson Fredrik  1996  VÄNERSBORG  AR3596  50 m  1:22.70   
31  431  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  50 m  1:22.72   
32  44  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  1:23.26   
33  222  Dovrén Jesper  1997  MASS  AP2797  25 m  1:23.84  RES 
 
Gren 27, 4X100m Medley F 14 o y 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
283  Mass Tjejer 1  1998  MASS    25 m  4:47.17   
105  Göteborg Lag 1  1999  GÖTEBORG    25 m  4:53.00   
36  Elfsborg Damer 1 [1998]  1998  ELFSBORG    25 m  4:56.32   
284  Mass Tjejer 2  1998  MASS    25 m  5:08.94   
447  Uddevalla Damer [1998]  1998  UDDEVALLA    25 m  5:09.60   
199  SK Laxen Damer [1998]  1998  SK LAXEN    25 m  5:09.64   
410  Varberg Tjejer  1998  VARBERG    25 m  5:12.46   
285  Mass Tjejer 3  1998  MASS    25 m  5:17.12   
157  Kungsbacka Lag 1  1998  KUNGSBACKA    25 m  5:18.31   
10  286  Mass Tjejer 4  1998  MASS    25 m  5:22.78   
11  107  Göteborg Lag 2  1999  GÖTEBORG    25 m  5:23.00   
12  327  S02 Tjejer 1  1998  S 02    25 m  5:23.26   
13  380  Trollhätta Damer [1998]  1998  TROLLHÄTTA    25 m  5:24.98   
14  37  Elfsborg Damer 2 [1998]  1998  ELFSBORG    25 m  5:33.64   
15  109  Göteborg Lag 3  1999  GÖTEBORG    25 m  5:36.00   
16  364  Skövde SS Damer [2000]  1998  SKÖVDE SS    25 m  5:36.16   
17  449  Uddevalla Damer [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  5:36.90   
18  328  S02 Tjejer 2  1998  S 02    25 m  6:04.36   
 
Gren 28, 4X100m Frisim P 14 o y 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
279  Mass Killar 1  1998  MASS    25 m  3:59.40   
201  SK Laxen Herrar [1998]  1998  SK LAXEN    25 m  4:05.65   
105  Göteborg Lag 1  1999  GÖTEBORG    25 m  4:10.00   
280  Mass Killar 2  1998  MASS    25 m  4:15.25   
366  Skövde SS Herrar [1998]  1998  SKÖVDE SS    25 m  4:17.21   
42  Elfsborg Herrar [1998]  1998  ELFSBORG    25 m  4:24.69   
381  Trollhätta Herrar [1998]  1998  TROLLHÄTTA    25 m  4:24.98   
106  Göteborg Lag 2  2001  GÖTEBORG    25 m  4:25.00   
452  Uddevalla Herrar [1998]  1998  UDDEVALLA    25 m  4:30.12   
10  325  S02 Killar 1  1998  S 02    25 m  4:30.64   
11  155  Kungsbacka Lag 1  1999  KUNGSBACKA    25 m  4:32.00   
12  408  Varberg Killar  1998  VARBERG    25 m  4:32.42   
13  109  Göteborg Lag 3  1999  GÖTEBORG    25 m  4:37.00   
14  281  Mass Killar 3  1998  MASS    25 m  4:37.87   
15  158  Kungsbacka Lag 2  1999  KUNGSBACKA    25 m  4:45.12   
16  160  Kungsbacka Lag 3  1999  KUNGSBACKA    25 m  4:48.67   
17  13  Alingsås Herrar [1998]  1998  ALINGSÅS    25 m  4:56.09   
18  454  Uddevalla Herrar [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  4:56.31   
19  282  Mass Killar 4  1998  MASS    25 m  5:02.07   
20  326  S02 Killar 2  1998  S 02    25 m  5:17.04   
 
Gren 29, 100m Frisim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  52.33   
444  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  25 m  54.09   
307  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  54.74   
125  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  55.44   
179  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  25 m  56.46   
320  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  56.80   
20  Hess Georg  1996  ELFSBORG  AD0396  25 m  57.01   
131  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  57.30   
150  Zachrisson David  1996  KUNGSBACKA  AN0596  25 m  57.47   
10  425  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  57.61   
11  193  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  25 m  58.41   
12  371  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  58.68   
13  17  Eriksson Casper  1996  ELFSBORG  AD4796  25 m  58.77   
14  406  Sandgren Robin  1997  VARBERG  AW3997  25 m  59.07   
15  359  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  59.48   
16  287  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  25 m  59.87   
17  85  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  1:00.09   
18  111  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  1:00.35   
19  435  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  25 m  1:00.36   
20  341  Källén Rasmus  1996  SK 1970  AF3596  25 m  1:00.48   
21  188  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  25 m  1:00.59   
22  146  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  25 m  1:00.73   
23  169  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  1:01.07   
24  384  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  25 m  1:01.16   
25  148  Wigert Albin  1997  KUNGSBACKA  AR1597  25 m  1:01.93   
26  92  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  1:02.20   
27  291  Ericsson Magnus  1997  S 77  AP3597  25 m  1:02.27   
28  260  Pålsson David  1996  MASS  AM1996  25 m  1:02.66   
29  70  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  50 m  1:03.12   
30  214  Berntsson Arvid  1996  MASS  AS7396  25 m  1:03.59   
31  186  Nilsson Felix  1996  SK LAXEN  AQ5596  25 m  1:03.62   
32  379  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  1:04.00   
33  316  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  1:04.21  RES 
34  221  Cöster Kyle  1997  MASS  AP9397  25 m  1:04.70  RES 
35  113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  1:04.80  RES 
 
Gren 30, 400m Frisim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
305  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  4:31.07   
351  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  4:33.97   
128  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  4:42.33   
420  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  4:43.78   
421  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  4:45.96   
300  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  4:47.54   
274  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  4:47.91   
80  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  4:49.86   
73  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  4:51.11   
10  77  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  4:55.05   
11  172  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  4:58.73   
12  245  Knudsen Amanda  1996  MASS  AW8896  25 m  5:04.52   
13  336  Helin-Nilsson Hanna  1997  SK 1970  BC2497  25 m  5:05.84   
14  145  Silfors Nathalie  1997  KUNGSBACKA  AY7297  25 m  5:09.58   
15  187  Nilsson Victoria  1997  SK LAXEN  AY9497  25 m  5:13.78   
16  429  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  50 m  5:20.52   
17  47  Ullberg Camilla  1997  FALKÖPING  AS6497  25 m  5:22.13   
18  78  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  5:30.22   
19  229  Flagerup Olivia  1997  MASS  AZ7497  25 m  5:30.74   
20  46  Törnqvist Cajsa  1996  FALKÖPING  BD1296  25 m  5:30.98   
21  369  Johansson Amanda  1997  TROLLHÄTTA  BJ4497  25 m  5:43.73   
22  137  Lidström Jennifer  1997  KUNGSBACKA  BO5897  25 m  5:44.54   
23  445  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  5:45.79   
24  45  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  5:45.89   
25  117  Andersson Madeleine  1997  KUNGSBACKA  BF0897  50 m  5:50.74  RES 
26  349  Ericsson Moa  1997  SKÖVDE SS  AJ8297  25 m  5:54.86  RES 
 
Gren 31, 200m Medley P 14 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  2:20.15   
372  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  2:22.87   
218  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  2:25.87   
191  Petersson Mårten  1998  SK LAXEN  AK8998  25 m  2:31.11   
217  Brohammer Oscar  1998  MASS  AG9998  25 m  2:32.27   
437  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  2:36.52   
360  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  2:37.66   
24  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  2:40.98   
403  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  2:41.37   
10  208  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  2:43.05   
11  190  Persson Fabian  1998  SK LAXEN  AS4798  25 m  2:44.79   
12  81  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  25 m  2:46.61   
13  442  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  2:47.24   
14  423  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  2:47.58   
15  56  Björkner Eric  1998  GÖTEBORG  AS9998  25 m  2:49.51   
16  143  Schill-Örne Filip  1998  KUNGSBACKA  AM1598  25 m  2:54.73   
17  304  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  2:56.20   
18  50  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  25 m  2:56.66   
19  315  Nakhaei Arman  1998  S 02  AK9598  50 m  2:59.87   
20  390  Blenneros Herman  1998  VARBERG  AV4598  25 m  3:01.41   
21  66  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  25 m  3:02.22   
22  68  Gravander Öfwerman Ruben  1998  GÖTEBORG  AV6398  25 m  3:09.39   
23  82  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  3:11.68   
24  463  Holmefalk David  1998  FALKENBERG  AT6798  25 m  3:14.00   
25  318  Schariot Simon  1998  S 02  AD3198  50 m  3:42.26  RES 
 
Gren 32, 200m Ryggsim F 14 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
74  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  2:34.64   
263  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  2:34.86   
258  Petersson Gabriella  1998  MASS  AF8298  25 m  2:35.59   
18  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  2:39.67   
432  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  2:42.13   
361  Wallén Elise  1998  SKÖVDE SS  AN1298  25 m  2:45.65   
264  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  2:46.71   
141  Rinde Amanda  1998  KUNGSBACKA  AU3698  25 m  2:53.79   
130  Ivansson Linnéa  1998  KUNGSBACKA  AV9898  25 m  2:53.80   
10  310  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  25 m  2:55.12   
11  402  Kvarfordt Anna  1998  VARBERG  AM6898  25 m  2:59.02   
12  306  Fagerström Ella  1998  S 02  AC8698  25 m  3:02.38   
13  312  Kanerva Julia  1998  S 02  BM6498  25 m  3:02.53   
14  330  Alvekrans Olivia  1998  SK 1970  BI3698  25 m  3:03.85   
15  272  Wretborn Hanna  1998  MASS  AW2698  25 m  3:06.32   
16  54  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  25 m  3:08.66   
17  462  Feldhusen Jelka  1998  FALKENBERG  BL8298  25 m  3:18.38   
18  110  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  3:21.23   
19  51  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  3:22.27   
 
Gren 33, 100m Bröstsim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  1:07.22   
173  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  1:07.50   
251  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  1:07.83   
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:08.91   
430  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  25 m  1:09.23   
62  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  1:09.74   
443  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  1:09.97   
30  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  1:10.36   
16  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  1:11.50   
10  203  Björkman Jesper  1997  LIDKÖPING  AN8797  25 m  1:13.52   
11  359  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  1:14.79   
12  427  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  1:15.74   
13  97  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  1:17.73   
14  25  Lundell Albin  1997  ELFSBORG  AE5797  25 m  1:19.65   
15  85  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  1:19.70   
16  148  Wigert Albin  1997  KUNGSBACKA  AR1597  25 m  1:20.32   
17  371  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  1:21.02   
18  32  Wirfalk Hannes  1997  ELFSBORG  AM6797  50 m  1:21.15   
19  Kaudern Jesper  1997  ALINGSÅS  AN4997  25 m  1:21.38   
20  186  Nilsson Felix  1996  SK LAXEN  AQ5596  25 m  1:21.68   
21  431  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  25 m  1:22.21   
22  92  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  1:22.99   
23  44  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  1:26.69   
24  120  Danai Arian  1997  KUNGSBACKA  AR9397  25 m  1:29.27   
25  222  Dovrén Jesper  1997  MASS  AP2797  25 m  1:29.93   
26  392  Carlstein Anton  1997  VARBERG  AX6797  25 m  1:31.55   
27  113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  1:32.95   
 
Gren 34, 200m Ryggsim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  2:23.55   
240  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  2:31.10   
351  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:31.76   
170  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  2:31.93   
171  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  25 m  2:36.00   
73  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  2:36.22   
271  Trolltoft Elvira  1997  MASS  AW0297  25 m  2:36.31   
64  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  2:37.51   
174  Cavalli Camilla  1997  SK LAXEN  BO4497  25 m  2:38.85   
10  292  Hallerstedt Elin  1997  S 77  BH3497  25 m  2:38.85   
11  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  50 m  2:40.81   
12  77  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  2:41.51   
13  234  Granberg Agnes  1996  MASS  AO2696  25 m  2:44.08   
14  47  Ullberg Camilla  1997  FALKÖPING  AS6497  25 m  2:47.60   
15  46  Törnqvist Cajsa  1996  FALKÖPING  BD1296  25 m  2:47.87   
16  429  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  2:50.70   
17  90  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  50 m  2:51.53   
18  334  Hagborg Linneá  1996  SK 1970  BK8896  25 m  2:53.82   
19  229  Flagerup Olivia  1997  MASS  AZ7497  25 m  2:54.98   
20  78  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  2:58.93   
 
Gren 35, 200m Medley P 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  25 m  2:25.69   
247  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  2:31.55   
176  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  2:31.68   
393  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  2:33.11   
356  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  2:34.25   
31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  2:37.77   
289  Börjesson Daniel  1999  S 77  AJ4599  25 m  2:39.97   
57  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  2:41.67   
275  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  2:41.75   
10  60  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  2:42.96   
11  377  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  2:43.39   
12  224  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  2:44.50   
13  362  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  2:44.50   
14  238  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  2:44.52   
15  259  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:46.95   
16  23  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  2:47.17   
17  352  Jonsson Adam  1999  SKÖVDE SS  AR1999  25 m  2:48.32   
18  86  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  2:48.81   
19  93  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  25 m  2:48.87   
20  438  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  2:48.89   
21  28  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  2:50.25   
22  195  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  2:52.77   
23  10  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  2:53.34   
24  333  Griphem Noah  1999  SK 1970  AC8399  50 m  2:53.54   
25  440  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  2:55.77  RES 
26  322  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  2:57.87  RES 
27  367  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  2:58.57  RES 
 
Gren 36, 400m Frisim F 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  4:46.04   
253  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  4:51.23   
404  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  4:51.32   
348  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  4:54.87   
35  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  4:59.45   
422  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  4:59.61   
417  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  5:00.46   
192  Pålsson Josefine  1999  SK LAXEN  AK9699  25 m  5:09.54   
118  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  5:10.88   
10  29  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  5:11.99   
11  308  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  5:12.13   
12  114  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  5:13.80   
13  358  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  5:14.40   
14  88  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  5:17.83   
15  394  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  5:21.46   
16  248  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  5:22.74   
17  75  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  5:23.03   
18  99  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  25 m  5:23.41   
19  269  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  5:24.59   
20  439  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  5:25.03   
21  254  Modigh Nicole  1999  MASS  AO9299  25 m  5:26.92   
22  206  Kramer Tove  1999  MARIESTAD  AX4699  25 m  5:27.35   
23  69  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  5:27.84   
24  257  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  5:27.87   
25  249  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  5:29.80  RES 
26  26  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  5:30.44  RES 
27  15  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  5:31.95  RES 
 
Gren 37, 400m Medley P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  4:30.91   
320  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  4:56.75   
62  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  5:07.94   
16  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  5:14.30   
435  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  25 m  5:23.40   
359  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  5:26.28   
111  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  5:32.23   
316  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  50 m  6:14.48   
113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  6:20.88   
 
Gren 38, 100m Fjärilsim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  1:05.50   
237  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:05.94   
80  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:07.89   
297  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  50 m  1:08.11   
167  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:08.27   
163  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:09.85   
89  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:10.91   
309  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  1:12.48   
219  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  25 m  1:12.53   
10  64  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  1:12.95   
11  172  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  1:13.15   
12  400  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  50 m  1:15.20   
13  187  Nilsson Victoria  1997  SK LAXEN  AY9497  25 m  1:15.44   
14  77  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  1:16.50   
15  292  Hallerstedt Elin  1997  S 77  BH3497  25 m  1:16.79   
16  182  Karlborg Sofia  1996  SK LAXEN  BH0696  50 m  1:17.82   
17  387  Balslev Benedicte  1997  VARBERG  AZ2297  25 m  1:17.85   
18  241  Johannesson Sofia  1996  MASS  AO4696  25 m  1:17.96   
19  413  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  25 m  1:18.97   
20  45  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  50 m  1:20.14   
21  47  Ullberg Camilla  1997  FALKÖPING  AS6497  25 m  1:21.70   
22  90  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  50 m  1:22.29   
23  245  Knudsen Amanda  1996  MASS  AW8896  25 m  1:23.09   
24  43  Johansson Hanna  1997  FALKÖPING  AS0497  25 m  1:24.19   
25  397  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  1:25.74   
26  229  Flagerup Olivia  1997  MASS  AZ7497  25 m  1:28.08   
27  59  Cheng Carmen  1997  GÖTEBORG  BG7697  25 m  1:28.60   
28  78  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  1:28.79   
29  250  Lundgren Rebecca  1996  MASS  AX7496  25 m  1:33.08   
 
Gren 39, 800m Frisim P 14 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 8:14.87 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Magnus Palmqvist (1967) 8:30.10 1985-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  9:12.14   
Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  9:38.22   
273  Zimmerman Karl  1998  MASS  AD1598  25 m  9:39.07   
303  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  9:39.14   
437  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  10:07.11   
262  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  50 m  10:15.98   
81  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  25 m  10:38.32   
304  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  11:03.14   
 
Gren 40, 200m Bröstsim F 14 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
185  Nilsson Fanny  1998  SK LAXEN  AT9498  25 m  2:56.58   
361  Wallén Elise  1998  SKÖVDE SS  AN1298  25 m  2:56.90   
22  Holström Matilda  1998  ELFSBORG  AP9498  25 m  3:03.51   
310  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  25 m  3:09.47   
87  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  3:11.40   
210  Alvekrans Karolina  1998  MASS  AW8298  25 m  3:13.86   
54  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  25 m  3:15.87   
74  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  3:16.39   
418  Hansson Emma  1998  ÅSUNDEN  AP1498  50 m  3:17.97   
10  306  Fagerström Ella  1998  S 02  AC8698  25 m  3:19.27   
11  317  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  25 m  3:20.74   
12  72  Jahani Chakame  1998  GÖTEBORG  AV4298  25 m  3:20.79   
13  344  Olsson Emma  1998  SK 1970  AP3498  25 m  3:23.95   
14  252  Löfstrand Matilda  1998  MASS  BD4298  25 m  3:27.07   
15  312  Kanerva Julia  1998  S 02  BM6498  25 m  3:29.94   
16  51  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  3:31.56   
17  124  Fridriksson Ellen  1998  KUNGSBACKA  AV2698  25 m  3:34.01   
18  462  Feldhusen Jelka  1998  FALKENBERG  BL8298  25 m  3:40.54   
 
Gren 41, 4X100m Frisim P 16 o y 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
200  SK Laxen Herrar [1996]  1996  SK LAXEN    25 m  3:50.53   
154  Kungsbacka Herrar  1996  KUNGSBACKA    25 m  3:50.92   
451  Uddevalla Herrar [1996]  1996  UDDEVALLA    25 m  3:51.82   
278  Mass Herrar 1  1996  MASS    25 m  3:52.82   
40  Elfsborg Herrar [1996]  1996  ELFSBORG    25 m  3:54.50   
104  Göteborg Herrar Lag1  1996  GÖTEBORG    25 m  4:00.00   
 
Gren 42, 4X100m Medley F 16 o y 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Göteborg Damer [1997]  1997  GÖTEBORG    25 m  4:30.00   
324  S02  1996  S 02    25 m  4:33.52   
276  Mass Damer 1  1996  MASS    25 m  4:36.77   
108  Göteborg Lag 2  1996  GÖTEBORG    25 m  4:47.00   
152  Kungsbacka Damer Lag 1  1996  KUNGSBACKA    25 m  4:50.00   
409  Varberg Tjejer  1996  VARBERG    25 m  4:50.01   
446  Uddevalla Damer [1996]  1996  UDDEVALLA    25 m  4:50.46   
198  SK Laxen Damer [1996]  1996  SK LAXEN    25 m  4:54.17   
277  Mass Damer 2  1996  MASS    25 m  5:02.65   
10  48  Falköping Damer  1997  FALKÖPING    25 m  5:06.95   
11  153  Kungsbacka Damer Lag 2  1996  KUNGSBACKA    25 m  5:20.00   
 
Gren 43, 100m Frisim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
351  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  58.89   
401  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  59.16   
305  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  59.80   
237  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:00.21   
167  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:01.09   
89  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  1:01.47   
420  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  1:01.60   
240  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  1:01.82   
274  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  1:01.85   
10  300  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  1:01.87   
11  170  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  1:02.18   
12  128  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  1:02.54   
13  204  Näslund Louise  1997  LIDKÖPING  AS1497  25 m  1:02.86   
14  Sköldberg Erika  1996  ALINGSÅS  AT7496  25 m  1:03.08   
15  80  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:03.54   
16  163  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:03.69   
17  73  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  1:03.85   
18  34  Yngvesson Angelica  1996  ELFSBORG  BJ4296  25 m  1:04.00   
19  64  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:04.00   
20  246  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  1:04.54   
21  129  Hörndahl Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY3697  25 m  1:04.56   
22  139  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  25 m  1:04.77   
23  134  Källberg Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY4297  25 m  1:04.96   
24  336  Helin-Nilsson Hanna  1997  SK 1970  BC2497  25 m  1:05.27   
25  127  Hoverberg Isabelle  1996  KUNGSBACKA  BJ2296  25 m  1:05.44   
26  90  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  25 m  1:05.53   
27  123  Franzén Rebecca  1996  KUNGSBACKA  AU4896  25 m  1:05.80   
28  400  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  1:05.96   
29  397  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  1:06.06   
30  46  Törnqvist Cajsa  1996  FALKÖPING  BD1296  25 m  1:06.34   
31  292  Hallerstedt Elin  1997  S 77  BH3497  25 m  1:06.52   
32  174  Cavalli Camilla  1997  SK LAXEN  BO4497  25 m  1:06.75   
33  172  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  1:07.09  RES 
34  241  Johannesson Sofia  1996  MASS  AO4696  25 m  1:07.37  RES 
35  187  Nilsson Victoria  1997  SK LAXEN  AY9497  25 m  1:07.78  RES 
 
Gren 44, 400m Frisim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  4:05.54   
444  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  25 m  4:11.82   
320  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  4:17.93   
307  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  4:24.73   
32  Wirfalk Hannes  1997  ELFSBORG  AM6797  25 m  4:28.82   
435  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  25 m  4:31.99   
97  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  4:33.07   
150  Zachrisson David  1996  KUNGSBACKA  AN0596  25 m  4:34.25   
443  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  4:36.64   
10  341  Källén Rasmus  1996  SK 1970  AF3596  25 m  4:37.02   
11  425  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  4:38.69   
12  111  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  4:40.58   
13  16  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  4:43.25   
14  146  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  25 m  4:43.31   
15  70  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  50 m  4:45.74   
16  384  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  25 m  4:50.70   
17  359  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  4:53.44   
18  113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  5:03.34   
19  316  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  5:04.44   
20  379  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  5:13.87   
 
Gren 45, 200m Medley F 14 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  2:37.27   
361  Wallén Elise  1998  SKÖVDE SS  AN1298  25 m  2:39.73   
258  Petersson Gabriella  1998  MASS  AF8298  25 m  2:39.77   
74  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  2:41.69   
185  Nilsson Fanny  1998  SK LAXEN  AT9498  25 m  2:45.39   
264  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  2:48.33   
418  Hansson Emma  1998  ÅSUNDEN  AP1498  25 m  2:51.29   
141  Rinde Amanda  1998  KUNGSBACKA  AU3698  50 m  2:51.48   
227  Eliasson Sophie  1998  MASS  AN0498  25 m  2:53.03   
10  310  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  25 m  2:53.29   
11  210  Alvekrans Karolina  1998  MASS  AW8298  25 m  2:53.49   
12  22  Holström Matilda  1998  ELFSBORG  AP9498  25 m  2:53.68   
13  130  Ivansson Linnéa  1998  KUNGSBACKA  AV9898  25 m  2:55.42   
14  306  Fagerström Ella  1998  S 02  AC8698  25 m  2:55.68   
15  402  Kvarfordt Anna  1998  VARBERG  AM6898  25 m  2:57.82   
16  Söderman Linnéa  1998  ALINGSÅS  AL0298  25 m  3:01.77   
17  54  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  25 m  3:02.36   
18  87  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  3:02.65   
19  312  Kanerva Julia  1998  S 02  BM6498  25 m  3:05.25   
20  462  Feldhusen Jelka  1998  FALKENBERG  BL8298  25 m  3:09.85   
21  51  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  3:10.53   
22  317  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  25 m  3:14.45   
23  110  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  3:16.35   
24  272  Wretborn Hanna  1998  MASS  AW2698  25 m  3:17.90   
25  330  Alvekrans Olivia  1998  SK 1970  BI3698  25 m  3:20.29  RES 
26  72  Jahani Chakame  1998  GÖTEBORG  AV4298  50 m  3:22.48  RES 
 
Gren 46, 200m Ryggsim P 14 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  2:22.13   
372  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  2:22.79   
273  Zimmerman Karl  1998  MASS  AD1598  25 m  2:23.53   
Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  2:24.94   
226  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  2:27.67   
360  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  2:35.83   
24  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  2:39.09   
303  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  2:40.76   
423  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  2:43.92   
10  81  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  25 m  2:45.89   
11  403  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  2:46.27   
12  190  Persson Fabian  1998  SK LAXEN  AS4798  25 m  2:46.72   
13  321  Söderlund Christian  1998  S 02  AD2198  25 m  2:47.16   
14  442  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  2:47.91   
15  191  Petersson Mårten  1998  SK LAXEN  AK8998  50 m  2:48.48   
16  143  Schill-Örne Filip  1998  KUNGSBACKA  AM1598  25 m  2:49.65   
17  50  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  25 m  2:51.02   
18  56  Björkner Eric  1998  GÖTEBORG  AS9998  25 m  2:55.62   
19  66  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  25 m  3:01.13   
20  463  Holmefalk David  1998  FALKENBERG  AT6798  25 m  3:13.84   
21  390  Blenneros Herman  1998  VARBERG  AV4598  25 m  3:15.42   
22  68  Gravander Öfwerman Ruben  1998  GÖTEBORG  AV6398  25 m  3:29.25   
 
Gren 47, 100m Ryggsim F 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
79  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:08.43   
253  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:11.51   
35  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:14.50   
422  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:15.15   
Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  1:16.51   
404  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  1:16.77   
308  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:17.20   
456  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  1:17.26   
114  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:17.34   
10  348  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  1:17.36   
11  29  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  1:18.31   
12  248  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  1:18.65   
13  118  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  1:18.90   
14  358  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  1:19.13   
15  194  Walander Emma  1999  SK LAXEN  AK0899  25 m  1:19.32   
16  417  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  1:19.44   
17  69  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  1:19.56   
18  370  Kalmertun Frida  1999  TROLLHÄTTA  AL0299  25 m  1:19.63   
19  233  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:19.69   
20  268  Stenfeldt Hanna  1999  MASS  AF2899  25 m  1:19.99   
21  112  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  1:20.45   
22  26  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  1:20.51   
23  215  Blomberg Johanna  1999  MASS  AF8499  25 m  1:20.75   
24  249  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  1:20.84   
25  98  Wennberg Karin  1999  GÖTEBORG  AT2499  25 m  1:21.02   
26  394  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  1:21.07   
27  75  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  1:21.46   
28  33  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  1:22.03   
29  269  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:22.34   
30  67  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  1:22.92   
31  426  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  1:23.44   
32  49  Alm Vanja  2000  GÖTEBORG  AD2400  25 m  1:23.58   
33  257  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:23.87  RES 
34  99  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  25 m  1:23.88  RES 
35  373  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  25 m  1:24.35  RES 
 
Gren 48, 100m Frisim P 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  25 m  58.26   
247  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  59.57   
356  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  1:00.80   
289  Börjesson Daniel  1999  S 77  AJ4599  25 m  1:02.09   
176  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  1:04.02   
224  Ekelund Jonathan  1999  MASS  AA4999  25 m  1:04.39   
27  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  1:05.12   
393  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  25 m  1:05.27   
259  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:05.33   
10  57  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  1:05.38   
11  10  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  1:05.45   
12  60  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:05.60   
13  362  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  1:05.99   
14  28  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:06.44   
15  377  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  1:06.65   
16  352  Jonsson Adam  1999  SKÖVDE SS  AR1999  25 m  1:06.86   
17  238  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  1:07.06   
18  275  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:07.08   
19  151  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  25 m  1:07.20   
20  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:07.30   
21  466  Macki´c Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  25 m  1:07.52   
22  166  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  1:08.00   
23  86  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  1:08.62   
24  23  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  1:08.72   
25  333  Griphem Noah  1999  SK 1970  AC8399  25 m  1:09.05   
26  440  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  1:09.51   
27  133  Karlsson Max  1999  KUNGSBACKA  AG2999  25 m  1:09.56   
28  213  Bengtsson Adam  1999  MASS  AC4999  25 m  1:09.57   
29  93  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  25 m  1:09.94   
30  184  Madarov Alexander  1999  SK LAXEN  AS9999  25 m  1:10.51   
31  14  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:10.57   
32  132  Johansson Gustav  1999  KUNGSBACKA  AK3399  25 m  1:10.59   
33  322  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  1:10.61  RES 
34  367  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  1:11.23  RES 
35  461  Andersson Johannes  1999  FALKENBERG  AM6999  25 m  1:11.54  RES 
 
Gren 49, 100m Bröstsim F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
89  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:13.81   
301  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:13.92   
163  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:14.02   
433  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  25 m  1:14.73   
421  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  1:17.32   
246  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  1:18.22   
309  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  1:19.58   
175  Cederholm Hanna  1997  SK LAXEN  AM4497  25 m  1:19.66   
400  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  1:19.95   
10  170  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  1:19.99   
11  240  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  1:20.65   
12  90  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  25 m  1:21.29   
13  64  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:22.33   
14  139  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  50 m  1:22.51   
15  43  Johansson Hanna  1997  FALKÖPING  AS0497  25 m  1:22.93   
16  445  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  1:23.25   
17  162  Antonsson Sophie  1997  KUNGÄLV  AJ4297  25 m  1:23.45   
18  271  Trolltoft Elvira  1997  MASS  AW0297  25 m  1:24.66   
19  220  Company Ekberg Josefin  1996  MASS  BA0896  25 m  1:25.51   
20  80  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:25.82   
21  219  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  25 m  1:26.82   
22  164  Birath Josephine  1997  KUNGÄLV  BK8897  25 m  1:27.79   
23  332  Bergqvist Madeleine  1996  SK 1970  AZ3696  25 m  1:28.45   
24  46  Törnqvist Cajsa  1996  FALKÖPING  BD1296  25 m  1:28.59   
25  397  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  25 m  1:29.14   
26  78  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  1:29.32   
27  250  Lundgren Rebecca  1996  MASS  AX7496  25 m  1:29.76   
28  45  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  1:30.08   
29  369  Johansson Amanda  1997  TROLLHÄTTA  BJ4497  25 m  1:32.82   
30  142  Rostén Hanna  1997  KUNGSBACKA  BG0897  25 m  1:32.91   
31  182  Karlborg Sofia  1996  SK LAXEN  BH0696  50 m  1:33.11   
32  349  Ericsson Moa  1997  SKÖVDE SS  AJ8297  25 m  1:33.97   
33  216  Bohlin Alenfors Gabriella  1997  MASS  BC0697  25 m  1:37.37  RES 
34  19  Helgesson Emma  1997  ELFSBORG  AX8897  25 m  1:37.85  RES 
35  137  Lidström Jennifer  1997  KUNGSBACKA  BO5897  25 m  1:38.97  RES 
 
Gren 50, 200m Ryggsim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:05.41   
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  2:12.22   
20  Hess Georg  1996  ELFSBORG  AD0396  25 m  2:16.47   
188  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  25 m  2:16.97   
371  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  2:25.96   
62  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  2:27.08   
97  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  2:27.76   
214  Berntsson Arvid  1996  MASS  AS7396  25 m  2:28.81   
70  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  2:29.20   
10  287  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  25 m  2:29.74   
11  291  Ericsson Magnus  1997  S 77  AP3597  25 m  2:30.27   
12  260  Pålsson David  1996  MASS  AM1996  25 m  2:33.24   
13  85  Panzar Erik  1996  GÖTEBORG  AG5596  25 m  2:34.46   
14  25  Lundell Albin  1997  ELFSBORG  AE5797  25 m  2:35.85   
15  384  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  25 m  2:40.27   
16  379  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  50 m  2:46.23   
17  316  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  2:46.57   
18  392  Carlstein Anton  1997  VARBERG  AX6797  25 m  2:47.24   
19  113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  2:51.25   
20  431  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  25 m  2:53.02   
21  186  Nilsson Felix  1996  SK LAXEN  AQ5596  25 m  2:53.47   
22  44  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  25 m  3:10.92   
 
Gren 51, 800m Frisim F 14 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
432  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  10:01.96   
263  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  10:03.99   
361  Wallén Elise  1998  SKÖVDE SS  AN1298  25 m  10:07.58   
402  Kvarfordt Anna  1998  VARBERG  AM6898  25 m  10:48.78   
310  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  25 m  10:49.38   
306  Fagerström Ella  1998  S 02  AC8698  25 m  11:23.75   
462  Feldhusen Jelka  1998  FALKENBERG  BL8298  25 m  11:43.80   
 
Gren 52, 200m Bröstsim P 14 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  25 m  2:32.84   
218  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  25 m  2:35.38   
217  Brohammer Oscar  1998  MASS  AG9998  25 m  2:48.74   
372  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  2:49.17   
208  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  3:03.74   
360  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  3:05.54   
304  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  25 m  3:05.73   
68  Gravander Öfwerman Ruben  1998  GÖTEBORG  AV6398  25 m  3:09.83   
403  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  25 m  3:09.85   
10  82  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  3:10.20   
11  56  Björkner Eric  1998  GÖTEBORG  AS9998  25 m  3:16.84   
12  83  Muratagic Robert  1998  GÖTEBORG  AP8798  25 m  3:22.15   
13  390  Blenneros Herman  1998  VARBERG  AV4598  25 m  3:29.00   
14  463  Holmefalk David  1998  FALKENBERG  AT6798  25 m  3:33.25   
15  50  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  25 m  3:43.03   
16  340  Kivistö Simon  1998  SK 1970  AS7798  25 m  3:44.89   
 
Gren 53, 100m Bröstsim F 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
244  Karlsson Ann-Kristin  1999  MASS  AH5899  25 m  1:21.86   
253  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:22.07   
29  Palmkvist Alice  2000  ELFSBORG  AE9200  25 m  1:22.92   
458  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  1:22.95   
394  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  25 m  1:23.56   
35  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:26.94   
79  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:27.64   
15  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  1:27.65   
197  Wrethander Hanna  1999  SK LAXEN  AK8699  25 m  1:27.85   
10  368  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  1:28.06   
11  383  Bengtsson Emilia  1999  VARABYGDEN  AP7499  25 m  1:28.28   
12  88  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:28.41   
13  395  Engström Maja  2000  VARBERG  AV3800  25 m  1:28.55   
14  69  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  1:28.65   
15  261  Pålsson Emma  1999  MASS  AC0499  25 m  1:28.82   
16  439  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  1:29.05   
17  385  Lindberg Wilma  1999  VARABYGDEN  AO8699  25 m  1:29.06   
18  114  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:29.10   
19  268  Stenfeldt Hanna  1999  MASS  AF2899  25 m  1:29.49   
20  126  Gustafsson Moa  1999  KUNGSBACKA  AT0699  25 m  1:30.25   
21  112  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  1:30.45   
22  194  Walander Emma  1999  SK LAXEN  AK0899  25 m  1:30.75   
23  404  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  25 m  1:31.01   
24  21  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  1:31.33   
25  49  Alm Vanja  2000  GÖTEBORG  AD2400  25 m  1:32.03   
26  99  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  25 m  1:32.54   
27  337  Johansson Louise  1999  SK 1970  BF0299  25 m  1:32.96   
28  407  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  1:32.99   
29  257  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:33.03   
30  375  Lundqvist-Jenc Emilia  1999  TROLLHÄTTA  BK3899  25 m  1:33.12   
31  457  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  1:33.28   
32  205  Kramer Linn  2001  MARIESTAD  AD8801  25 m  1:33.41   
33  116  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  1:33.45  RES 
34  63  Ehrnberg Sara  1999  GÖTEBORG  AT3499  25 m  1:33.54  RES 
35  67  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  1:33.64  RES 
 
Gren 54, 100m Fjärilsim P 13 o y 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
356  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  25 m  1:06.70   
102  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  25 m  1:07.41   
176  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  1:09.66   
57  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  1:10.25   
247  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:12.40   
259  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:14.26   
31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  1:15.05   
289  Börjesson Daniel  1999  S 77  AJ4599  25 m  1:16.01   
275  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:16.04   
10  362  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  1:16.99   
11  60  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:17.47   
12  393  Dahlgren Anton  1999  VARBERG  AM4999  50 m  1:17.78   
13  86  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  1:18.03   
14  23  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  1:18.64   
15  28  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:19.83   
16  377  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  1:20.25   
17  195  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  1:21.57   
18  133  Karlsson Max  1999  KUNGSBACKA  AG2999  25 m  1:22.00   
19  440  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  1:24.93   
20  322  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  1:25.08   
21  466  Macki´c Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  25 m  1:26.00   
22  166  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  1:26.26   
23  352  Jonsson Adam  1999  SKÖVDE SS  AR1999  25 m  1:26.66   
24  122  Ekman Alexander  1999  KUNGSBACKA  AN5599  25 m  1:27.04   
25  270  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  1:27.20   
26  256  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:29.33   
27  184  Madarov Alexander  1999  SK LAXEN  AS9999  25 m  1:30.48   
28  93  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  25 m  1:31.04   
29  293  Holmdahl Jesper  1999  S 77  AJ5599  25 m  1:31.40   
30  168  Johansson Filip  2000  KUNGÄLV  AJ0300  25 m  1:31.51   
31  230  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:32.89   
32  455  Andersson Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA6700  25 m  1:35.86   
33  266  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:36.32  RES 
34  353  Jonsson Emil  1999  SKÖVDE SS  AR2999  25 m  1:39.09  RES 
35  386  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  1:39.20  RES 
 
Gren 55, 400m Medley F 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  25 m  5:16.52   
309  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  5:18.74   
421  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  5:19.74   
420  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  5:19.96   
128  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  5:24.98   
297  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  25 m  5:27.46   
274  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  5:29.43   
301  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  5:35.22   
387  Balslev Benedicte  1997  VARBERG  AZ2297  25 m  6:05.77   
10  429  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  6:07.06   
11  445  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  6:13.48   
12  45  Samuelsson Nora  1997  FALKÖPING  AG8897  25 m  6:20.64   
13  349  Ericsson Moa  1997  SKÖVDE SS  AJ8297  25 m  6:35.71   
 
Gren 56, 100m Fjärilsim P 15-16 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  57.62   
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  59.92   
131  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  1:00.29   
97  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:02.08   
30  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  1:02.42   
193  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  25 m  1:03.84   
173  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  1:04.67   
443  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  1:05.06   
406  Sandgren Robin  1997  VARBERG  AW3997  25 m  1:05.15   
10  307  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  1:06.05   
11  425  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  1:06.62   
12  359  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  25 m  1:06.81   
13  62  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  1:07.51   
14  111  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  1:07.87   
15  427  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  1:08.66   
16  169  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  1:09.07   
17  384  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  25 m  1:09.32   
18  17  Eriksson Casper  1996  ELFSBORG  AD4796  50 m  1:11.83   
19  415  Johansson Fredrik  1996  VÄNERSBORG  AR3596  25 m  1:11.97   
20  430  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  25 m  1:12.44   
21  183  Klarén Joel  1997  SK LAXEN  AQ1197  25 m  1:14.55   
22  341  Källén Rasmus  1996  SK 1970  AF3596  25 m  1:15.06   
23  214  Berntsson Arvid  1996  MASS  AS7396  25 m  1:15.30   
24  379  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  1:16.21   
25  92  Selin Nils  1997  GÖTEBORG  AP1997  25 m  1:16.26   
26  203  Björkman Jesper  1997  LIDKÖPING  AN8797  25 m  1:16.86   
27  212  Beilin Aleksej  1996  MASS  AV4196  25 m  1:17.18   
28  316  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  1:17.78   
29  113  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  50 m  1:22.14   
30  44  Johansson Lucas  1997  FALKÖPING  AJ0397  50 m  1:28.07   
 
Gren 57, 4X100m Frisim F 14 o y 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:43.88 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 3:49.93 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
283  Mass Tjejer 1  1998  MASS    25 m  4:17.52   
105  Göteborg Lag 1  1999  GÖTEBORG    25 m  4:19.00   
284  Mass Tjejer 2  1998  MASS    25 m  4:30.21   
36  Elfsborg Damer 1 [1998]  1998  ELFSBORG    25 m  4:31.87   
365  Skövde SS Damer [2000]  2000  SKÖVDE SS    25 m  4:32.43   
447  Uddevalla Damer [1998]  1998  UDDEVALLA    25 m  4:32.99   
107  Göteborg Lag 2  1999  GÖTEBORG    25 m  4:36.00   
11  Alingsås Damer [1998]  1998  ALINGSÅS    25 m  4:36.63   
285  Mass Tjejer 3  1998  MASS    25 m  4:36.68   
10  199  SK Laxen Damer [1998]  1998  SK LAXEN    25 m  4:40.72   
11  157  Kungsbacka Lag 1  1998  KUNGSBACKA    25 m  4:41.15   
12  410  Varberg Tjejer  1998  VARBERG    25 m  4:41.31   
13  109  Göteborg Lag 3  1999  GÖTEBORG    25 m  4:43.00   
14  37  Elfsborg Damer 2 [1998]  1998  ELFSBORG    25 m  4:46.04   
15  380  Trollhätta Damer [1998]  1998  TROLLHÄTTA    25 m  4:47.29   
16  459  SK Alingså Damer [1998]  1998  SK ALINGSÅ    25 m  4:47.60   
17  327  S02 Tjejer 1  1998  S 02    25 m  4:48.27   
18  286  Mass Tjejer 4  1998  MASS    25 m  4:53.05   
19  449  Uddevalla Damer [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  5:03.35   
20  328  S02 Tjejer 2  1998  S 02    25 m  5:06.94   
21  329  S02 Tjejer 3  1998  S 02    25 m  5:21.65   
22  158  Kungsbacka Lag 2  1999  KUNGSBACKA    25 m  5:25.50   
 
Gren 58, 4X100m Medley P 14 o y 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
279  Mass Killar 1  1998  MASS    25 m  4:24.17   
201  SK Laxen Herrar [1998]  1998  SK LAXEN    25 m  4:34.81   
280  Mass Killar 2  1998  MASS    25 m  4:38.71   
105  Göteborg Lag 1  1999  GÖTEBORG    25 m  4:44.00   
366  Skövde SS Herrar [1998]  1998  SKÖVDE SS    25 m  4:52.71   
42  Elfsborg Herrar [1998]  1998  ELFSBORG    25 m  4:58.10   
408  Varberg Killar  1998  VARBERG    25 m  5:01.19   
325  S02 Killar 1  1998  S 02    25 m  5:03.89   
381  Trollhätta Herrar [1998]  1998  TROLLHÄTTA    25 m  5:04.14   
10  106  Göteborg Lag 2  2001  GÖTEBORG    25 m  5:05.00   
11  281  Mass Killar 3  1998  MASS    25 m  5:06.89   
12  452  Uddevalla Herrar [1998]  1998  UDDEVALLA    25 m  5:08.50   
13  109  Göteborg Lag 3  1999  GÖTEBORG    25 m  5:18.00   
14  155  Kungsbacka Lag 1  1999  KUNGSBACKA    25 m  5:22.10   
15  282  Mass Killar 4  1998  MASS    25 m  5:30.84   
16  158  Kungsbacka Lag 2  1999  KUNGSBACKA    25 m  5:31.42   
17  454  Uddevalla Herrar [1999]  1999  UDDEVALLA    25 m  5:33.14   
18  13  Alingsås Herrar [1998]  1998  ALINGSÅS    25 m  5:39.63   
19  160  Kungsbacka Lag 3  1999  KUNGSBACKA    25 m  5:53.09   
20  326  S02 Killar 2  1998  S 02    25 m  6:07.16   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  30 oktober 2012 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  15:26