Deltagarlista Gren 1-40 Senior 
 
  Tävling  DM/JDM VSSF 2012    Utskriftsdatum  25 maj 2012   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  VSSF & SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2012         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 50.20 2004-04-03 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 51.00 2009-12-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
198  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  50.64   
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  50.72   
204  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  50 m  50.82   
208  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  52.52   
179  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  50 m  53.24   
176  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  50 m  53.33   
211  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  53.33   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  50 m  53.61   
56  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  53.79   
10  13  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  54.13   
11  11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  50 m  54.64   
12  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  54.74   
13  70  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  54.78   
14  112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  54.79   
15  43  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  50 m  54.83   
16  207  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  50 m  54.89   
17  74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  55.23   
18  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  50 m  55.90   
19  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  50 m  55.98   
20  151  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  50 m  56.42   
21  51  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  50 m  57.12   
22  111  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  57.59   
23  10  Hess Georg  1996  ELFSBORG  AD0396  50 m  58.09   
24  89  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  50 m  58.63   
25  77  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  50 m  58.67   
26  57  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  58.92   
27  91  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  50 m  59.21   
28  135  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  50 m  59.21   
 
Gren 2, 200m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 2:01.46 1997-08-20 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 2:01.46 1997-08-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  2:04.89   
23  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  2:09.96   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  2:10.45   
162  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  50 m  2:10.53   
169  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  2:12.69   
136  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  2:12.91   
157  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  2:13.21   
149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:14.32   
172  Pavlic Andrea  1995  SKÖVDE SS  AL8695  50 m  2:14.84   
10  170  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  50 m  2:15.07   
11  201  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  50 m  2:15.30   
12  147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  50 m  2:16.50   
13  193  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  50 m  2:18.34   
14  156  Lindberg Pernilla  1994  S 02  BA7694  50 m  2:19.36   
15  166  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  50 m  2:20.72   
16  33  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  2:20.87   
17  116  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  50 m  2:21.22   
18  90  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  50 m  2:21.23   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 29.16 2010-07-18 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 29.40 2008-02-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  29.98   
199  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  30.64   
70  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  30.78   
Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  50 m  30.85   
171  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  50 m  31.02   
93  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  31.05   
92  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  31.07   
12  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  50 m  32.01   
104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  32.03   
10  203  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  32.13   
11  83  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  33.15   
12  24  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  33.32   
13  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  33.42   
14  196  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  50 m  33.45   
15  26  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  50 m  33.57   
16  81  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  33.87   
17  20  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  50 m  33.96   
18  212  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  34.05   
19  182  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  50 m  34.29   
20  68  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  34.38   
21  36  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  50 m  34.51   
22  42  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  34.82   
23  91  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  50 m  34.91   
24  184  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  50 m  35.12   
25  17  Elofsson Jonathan  1993  FALKÖPING  AV7393  50 m  35.33   
26  190  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  35.73   
27  173  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  50 m  35.97   
28  Frost Mikael  1993  ALINGSÅS  AS5393  50 m  36.28   
29  Herrera Mateo  1995  ALINGSÅS  AZ4395  50 m  36.42   
30  114  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  50 m  36.60   
31  89  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  50 m  36.70   
32  192  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  50 m  37.01   
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.21 2009-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  1:11.24   
21  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  50 m  1:11.98   
35  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  50 m  1:14.39   
148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  1:15.72   
124  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  50 m  1:15.89   
39  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  1:16.02   
72  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  1:17.69   
96  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  50 m  1:18.54   
194  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  50 m  1:19.12   
10  167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  1:19.62   
11  177  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  50 m  1:20.14   
12  160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  50 m  1:20.78   
13  155  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  50 m  1:21.38   
14  73  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  50 m  1:21.56   
15  120  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  50 m  1:22.11   
16  98  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  50 m  1:22.32   
17  168  Grape Elina  1995  SKÖVDE SS  BS5295  50 m  1:22.46   
18  186  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  50 m  1:23.38   
19  75  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  50 m  1:24.33   
20  60  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  50 m  1:24.51   
21  180  Johansson Hanna  1997  VARABYGDEN  AS0497  50 m  1:24.73   
 
Gren 5, 400m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 4:25.96 2012-03-24 
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 4:25.96 2012-03-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
208  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  4:29.08   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  4:49.62   
104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  4:59.32   
84  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  50 m  5:03.91   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  5:08.87   
24  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  5:16.61   
94  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  50 m  5:20.37   
61  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  5:21.27   
Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  5:22.97   
10  99  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  5:28.20   
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011-07-22 
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011-07-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  1:01.19   
108  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  50 m  1:01.65   
118  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  1:03.48   
88  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  50 m  1:05.27   
123  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  1:05.49   
117  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  50 m  1:05.50   
187  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  1:06.61   
137  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  1:07.51   
149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  1:09.03   
10  73  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  50 m  1:10.44   
11  177  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  50 m  1:10.56   
12  34  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  1:11.42   
13  72  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  1:12.00   
14  98  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  50 m  1:12.75   
15  37  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  50 m  1:12.99   
16  110  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  50 m  1:13.10   
17  25  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  1:13.15   
18  82  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  50 m  1:13.72   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 55.71 2012-03-24 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 56.59 2010-08-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  1:00.41   
58  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  1:01.67   
208  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  1:01.96   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  50 m  1:02.61   
95  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  1:02.99   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  1:03.11   
Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  50 m  1:03.18   
112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  1:04.76   
48  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  50 m  1:05.50   
10  10  Hess Georg  1996  ELFSBORG  AD0396  50 m  1:05.64   
11  135  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  50 m  1:05.75   
12  13  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  1:06.85   
13  42  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  1:08.01   
14  184  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  50 m  1:08.06   
15  61  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  1:09.07   
16  94  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  50 m  1:09.08   
17  178  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  50 m  1:09.22   
18  51  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  50 m  1:09.87   
19  212  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  1:10.16   
20  138  Zimmerman Karl  1998  MASS  AD1598  50 m  1:10.18   
21  81  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  1:10.67   
22  106  Berntsson Arvid  1996  MASS  AS7396  50 m  1:10.86   
23  83  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  1:10.93   
24  145  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  50 m  1:10.95   
25  24  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  1:11.07   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 30.07 2009-07-02 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 30.15 2004-04-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
195  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  30.58   
37  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  50 m  31.21   
88  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  50 m  31.52   
162  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  50 m  31.55   
118  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  31.69   
174  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  31.72   
210  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  50 m  31.79   
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  31.92   
132  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  50 m  32.01   
10  49  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  50 m  32.06   
11  23  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  32.20   
12  187  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  32.29   
13  169  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  32.58   
14  218  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  50 m  32.75   
15  170  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  50 m  32.95   
16  41  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  50 m  33.13   
17  160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  50 m  33.22   
18  30  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  50 m  33.58   
19  166  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  50 m  33.84   
20  76  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  50 m  34.01   
21  33  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  34.09   
22  29  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  50 m  34.16   
23  87  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  50 m  34.42   
24  117  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  50 m  34.50   
25  78  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  50 m  34.58   
26  219  Gutestam Kim  1989  SK LAXEN  BK8889  50 m  34.64   
27  185  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  50 m  35.39   
28  86  Cavalli Camilla  1997  SK LAXEN  BO4497  50 m  35.46   
29  19  Törnqvist Cajsa  1996  FALKÖPING  BD1296  50 m  35.51   
30  54  Hörndahl Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY3697  50 m  35.61   
31  14  Yngvesson Angelica  1996  ELFSBORG  BJ4296  50 m  36.00   
32  28  Janebäck Johanna  1996  GÖTEBORG  AD1496  50 m  36.04   
33  40  Rutqvist Hanna  1997  GÖTEBORG  AE2497  50 m  36.20   
 
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 16:03.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 16:12.95 2011-07-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
200  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  50 m  16:37.13   
161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:34.44   
158  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  50 m  17:35.06   
107  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  17:48.31   
57  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  18:08.30   
151  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  50 m  18:24.35   
159  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  18:26.07   
 
Gren 10, 4X200m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mariestads SS (1900) 8:27.73 1987-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 8:42.45 1996-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
175  Skövde SS Damer  1990  SKÖVDE SS    50 m  8:33.99   
140  Mass Damer 1  1988  MASS    50 m  8:40.00   
163  S02 Damer Lag 1  1990  S 02    50 m  8:50.64   
141  Mass Damer 2  1988  MASS    50 m  8:57.98   
213  Uddevalla Damer 1  1990  UDDEVALLA    50 m  9:04.69   
45  Göteborg Damer  1990  GÖTEBORG    50 m  9:20.00   
164  S02 Damer Lag 2  1990  S 02    50 m  9:21.08   
46  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    50 m  9:50.00   
 
Gren 11, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 2:01.08 1989-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:06.55 2010-07-15 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
200  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  50 m  2:08.35   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  50 m  2:11.15   
211  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  2:11.93   
50  Frankenfelt Oscar  1994  KUNGSBACKA  AS6594  50 m  2:18.00   
74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  2:18.19   
32  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  50 m  2:18.30   
107  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  2:19.88   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  2:23.51   
209  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  50 m  2:25.02   
10  192  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  50 m  2:30.11   
11  182  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  50 m  2:30.16   
12  42  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  2:30.58   
13  55  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  50 m  2:32.14   
14  99  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  2:37.66   
15  197  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  50 m  2:39.31   
16  18  Ingemansson Gustav  1995  FALKÖPING  AO3395  50 m  2:39.39   
17  24  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  2:40.30   
18  181  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  50 m  2:43.44   
 
Gren 12, 200m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:16.37 1996-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:18.83 1999-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  2:20.48   
108  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  50 m  2:22.18   
123  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  2:23.60   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  2:27.50   
136  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  2:27.63   
187  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  2:30.37   
206  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  2:31.82   
177  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  50 m  2:33.05   
194  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  50 m  2:33.61   
10  72  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  2:33.93   
11  155  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  50 m  2:34.68   
12  160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  50 m  2:35.74   
13  21  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  50 m  2:37.20   
14  148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:39.15   
15  39  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  2:39.42   
16  186  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  50 m  2:40.46   
17  120  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  50 m  2:40.79   
18  25  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  2:40.99   
19  98  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  50 m  2:41.69   
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Eliasson (1975) 3:55.97 1995-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 4:02.04 2012-03-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  4:00.06   
13  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  4:02.04   
121  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  50 m  4:10.64   
74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  4:13.25   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  4:14.50   
104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  4:14.55   
112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  4:16.87   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  50 m  4:18.56   
43  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  50 m  4:24.51   
10  158  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  50 m  4:26.26   
11  161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  4:28.24   
12  151  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  50 m  4:33.24   
13  57  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  4:34.50   
14  159  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  4:35.18   
 
Gren 14, 50m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 25.56 2007-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Anna Rosén (1994) 26.21 2011-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Vilshed Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  50 m  25.31   
130  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  50 m  26.21   
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  27.23   
170  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  50 m  27.37   
118  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  27.58   
169  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  27.71   
76  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  50 m  27.92   
162  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  50 m  27.99   
62  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  50 m  28.12   
10  49  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  50 m  28.16   
11  73  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  50 m  28.27   
12  149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  28.28   
13  132  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  50 m  28.43   
14  218  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  50 m  28.46   
15  67  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  50 m  28.48   
16  23  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  28.49   
17  96  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  50 m  28.56   
18  174  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  28.69   
19  39  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  28.79   
20  33  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  29.12   
21  201  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  50 m  29.21   
22  35  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  50 m  29.32   
23  219  Gutestam Kim  1989  SK LAXEN  BK8889  50 m  29.42   
24  88  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  50 m  29.45   
25  14  Yngvesson Angelica  1996  ELFSBORG  BJ4296  50 m  29.71   
26  87  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  50 m  29.77   
 
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:16.40 2011-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:16.40 2011-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  2:24.42   
199  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  2:25.90   
171  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  50 m  2:26.21   
208  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  2:26.43   
92  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  2:27.01   
13  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  2:27.21   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  2:28.82   
12  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  50 m  2:30.52   
Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  50 m  2:32.04   
10  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  2:33.92   
11  107  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  2:35.01   
12  196  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  50 m  2:38.50   
13  212  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:39.44   
14  203  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  2:43.02   
15  Herrera Mateo  1995  ALINGSÅS  AZ4395  50 m  2:43.14   
16  20  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  50 m  2:43.82   
17  83  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  2:43.88   
18  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  2:44.19   
19  68  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  2:46.39   
20  173  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  50 m  2:49.76   
21  109  Börjeson Pär  1998  MASS  AC6798  50 m  2:50.32   
22  17  Elofsson Jonathan  1993  FALKÖPING  AV7393  50 m  2:54.20   
23  114  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  50 m  2:56.90   
 
Gren 16, 800m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:46.05 1995-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  9:03.43   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  9:27.60   
124  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  50 m  9:42.79   
169  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  9:47.65   
137  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  9:50.23   
193  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  50 m  9:54.28   
147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  50 m  9:58.86   
166  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  50 m  10:00.78   
205  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  10:07.93   
10  31  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  50 m  10:09.27   
11  33  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  10:10.64   
12  156  Lindberg Pernilla  1994  S 02  BA7694  50 m  10:11.50   
13  177  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  50 m  10:16.76   
14  116  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  50 m  10:20.80   
15  29  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  50 m  10:21.90   
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 24.45 2009-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.68 2003-06-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  50 m  24.51   
202  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  25.45   
179  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  50 m  25.87   
198  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  26.03   
70  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  26.27   
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  26.27   
131  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  50 m  26.33   
111  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  26.65   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  50 m  27.00   
10  200  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  50 m  27.01   
11  95  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  27.43   
12  32  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  50 m  27.63   
13  176  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  50 m  27.79   
14  77  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  50 m  27.88   
15  50  Frankenfelt Oscar  1994  KUNGSBACKA  AS6594  50 m  28.03   
16  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  50 m  28.17   
17  104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  28.36   
18  36  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  50 m  28.51   
19  42  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  28.62   
20  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  50 m  28.66   
21  192  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  50 m  29.09   
22  93  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  29.12   
23  99  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  29.16   
24  209  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  50 m  29.21   
25  84  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  50 m  29.25   
26  81  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  29.27   
27  173  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  50 m  29.61   
28  55  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  50 m  29.68   
29  83  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  29.72   
30  97  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  50 m  29.80   
31  63  Zachrisson David  1996  KUNGSBACKA  AN0596  50 m  29.85   
32  184  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  50 m  30.09   
33  189  Sandgren Robin  1997  VARBERG  AW3997  50 m  30.09   
34  178  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  50 m  30.10   
35  51  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  50 m  30.15   
36  94  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  50 m  30.15   
37  91  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  50 m  30.20   
38  89  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  50 m  30.21   
39  85  Bresche Joakim  1994  SK LAXEN  AL7994  50 m  30.31   
40  182  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  50 m  30.60   
41  17  Elofsson Jonathan  1993  FALKÖPING  AV7393  50 m  30.61   
42  190  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  30.67   
43  115  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  50 m  30.72   
44  53  Hennings Theodor  1995  KUNGSBACKA  AY3795  50 m  30.76   
45  Kaudern Jesper  1997  ALINGSÅS  AN4997  50 m  31.09   
46  145  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  50 m  31.12   
47  144  Alexandersson Jacob  1995  S 77  AX7395  50 m  31.14   
48  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  50 m  31.39   
49  197  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  50 m  31.40   
50  18  Ingemansson Gustav  1995  FALKÖPING  AO3395  50 m  31.53   
 
Gren 18, 200m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:14.51 1987-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:14.51 1987-07-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
195  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  2:22.58   
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  2:23.02   
157  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  2:23.53   
37  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  50 m  2:24.58   
162  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  50 m  2:25.24   
210  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  50 m  2:26.32   
187  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  2:27.89   
170  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  50 m  2:28.50   
174  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  2:29.99   
10  166  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  50 m  2:32.76   
11  160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  50 m  2:32.79   
12  117  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  50 m  2:35.01   
13  30  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  50 m  2:35.81   
14  169  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  2:35.83   
15  218  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  50 m  2:37.21   
16  78  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  50 m  2:40.07   
17  87  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  50 m  2:40.93   
18  86  Cavalli Camilla  1997  SK LAXEN  BO4497  50 m  2:42.26   
19  29  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  50 m  2:42.58   
20  133  Trolltoft Elvira  1997  MASS  AW0297  50 m  2:43.68   
21  25  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  2:44.12   
22  188  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  50 m  2:44.31   
 
Gren 19, 4X100m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:54.03 2009-07-02 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:54.03 2009-07-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Uddevalla Herrar 1  1990  UDDEVALLA    50 m  3:41.93   
215  Uddevalla Herrar 2  1990  UDDEVALLA    50 m  3:48.93   
101  SK Laxen Herrar  1990  SK LAXEN    50 m  4:01.77   
80  Kungälv Herr Junior  1992  KUNGÄLV    50 m  4:03.13   
142  Mass Herrar 1  1987  MASS    50 m  4:05.00   
15  Elfsborg 1 Herrar [160]  1990  ELFSBORG    50 m  4:05.62   
47  Göteborg Herrar  1990  GÖTEBORG    50 m  4:12.00   
165  S02 Herrar  1990  S 02    50 m  4:13.13   
65  Kungsbacka Herrar 1  1990  KUNGSBACKA    50 m  4:13.41   
10  143  Mass Herrar 2  1987  MASS    50 m  4:15.00   
11  216  Uddevalla Herrar 3  1990  UDDEVALLA    50 m  4:17.85   
12  102  SK Laxen Herrar 2  1990  SK LAXEN    50 m  4:20.53   
13  16  Elfsborg 2 Herrar  1990  ELFSBORG    50 m  4:23.09   
14  66  Kungsbacka Herrar 2  1990  KUNGSBACKA    50 m  4:25.28   
 
Gren 20, 4X100m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mariestads SS (1900) 3:55.66 1987-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Skövde SS (1900) 3:57.38 2009-07-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
175  Skövde SS Damer  1990  SKÖVDE SS    50 m  3:54.67   
45  Göteborg Damer  1990  GÖTEBORG    50 m  4:00.00   
140  Mass Damer 1  1988  MASS    50 m  4:01.23   
213  Uddevalla Damer 1  1990  UDDEVALLA    50 m  4:05.79   
163  S02 Damer Lag 1  1990  S 02    50 m  4:05.90   
100  SK Laxen Damer 1  1990  SK LAXEN    50 m  4:09.53   
141  Mass Damer 2  1988  MASS    50 m  4:13.56   
46  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    50 m  4:15.00   
164  S02 Damer Lag 2  1990  S 02    50 m  4:18.24   
10  64  Kungsbacka Damer 1  1990  KUNGSBACKA    50 m  4:19.74   
 
Gren 21, 100m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 55.56 2008-03-18 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 57.13 1991-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Vilshed Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  50 m  55.57   
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  57.52   
130  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  50 m  58.13   
118  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  59.40   
170  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  50 m  59.66   
23  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  1:00.08   
169  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  1:00.23   
162  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  50 m  1:00.51   
187  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  1:00.72   
10  137  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  1:01.40   
11  39  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  1:01.47   
12  149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  1:01.48   
13  117  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  50 m  1:01.55   
14  76  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  50 m  1:02.84   
15  218  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  50 m  1:03.02   
16  147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  50 m  1:03.21   
17  73  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  50 m  1:03.29   
18  201  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  50 m  1:03.30   
19  119  Janzén My  1997  MASS  AF2497  50 m  1:03.34   
20  33  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:03.39   
21  172  Pavlic Andrea  1995  SKÖVDE SS  AL8695  50 m  1:03.93   
22  174  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  1:04.05   
23  87  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  50 m  1:04.21   
24  34  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  1:04.28   
25  148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  1:04.61   
26  90  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  50 m  1:04.66   
27  157  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  1:04.70   
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:49.69 1992-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:50.38 2009-12-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  1:50.58   
198  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  1:52.68   
13  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  1:53.94   
121  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  50 m  1:55.10   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  50 m  1:55.20   
176  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  50 m  1:56.53   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  50 m  1:56.57   
74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  1:58.11   
112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  1:58.64   
10  11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  50 m  1:58.77   
11  43  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  50 m  1:59.54   
12  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  1:59.59   
13  56  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  2:00.79   
14  128  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  2:04.82   
15  51  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  50 m  2:05.57   
16  161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  2:06.34   
17  151  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  50 m  2:06.54   
18  107  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  2:06.74   
19  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  50 m  2:06.92   
20  135  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  50 m  2:08.39   
21  42  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  2:09.45   
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 31.80 2009-04-16 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 32.08 2008-06-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  32.55   
21  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  50 m  33.03   
35  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  50 m  33.32   
137  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  33.70   
130  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  50 m  34.81   
39  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  34.85   
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  35.07   
148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  35.25   
72  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  35.72   
10  38  Reinhold Malvina  1992  GÖTEBORG  BF0292  50 m  36.04   
11  96  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  50 m  36.14   
12  62  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  50 m  36.91   
13  60  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  50 m  37.26   
14  98  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  50 m  38.03   
15  120  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  50 m  38.04   
16  186  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  50 m  38.10   
17  75  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  50 m  38.44   
18  69  Antonsson Sophie  1997  KUNGÄLV  AJ4297  50 m  38.53   
19  25  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  39.06   
20  183  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  50 m  39.31   
21  34  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  39.47   
22  168  Grape Elina  1995  SKÖVDE SS  BS5295  50 m  39.81   
23  22  Bergstrand Maja  1996  GÖTEBORG  AM5296  50 m  39.89   
 
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Peter Berggren (1962) 1:04.31 1983-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:04.32 2011-06-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  1:05.11   
105  Berglund Rickard  1987  MASS  AD4587  50 m  1:05.73   
199  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  1:06.20   
208  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  1:07.05   
93  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  1:07.16   
92  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  1:07.95   
Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  50 m  1:08.24   
171  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  50 m  1:08.63   
13  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  1:08.86   
10  12  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  50 m  1:08.96   
11  150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  1:10.46   
12  203  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  1:11.47   
13  196  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  50 m  1:12.07   
14  24  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  1:12.17   
15  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  1:12.27   
16  111  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  1:12.71   
17  104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  1:12.85   
18  83  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  1:13.01   
19  212  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  1:13.77   
20  20  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  50 m  1:14.83   
21  26  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  50 m  1:15.55   
22  68  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  1:15.56   
23  182  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  50 m  1:15.76   
24  173  Staflund Johan  1997  SKÖVDE SS  AE7197  50 m  1:17.03   
25  Herrera Mateo  1995  ALINGSÅS  AZ4395  50 m  1:17.48   
26  99  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  1:17.95   
27  17  Elofsson Jonathan  1993  FALKÖPING  AV7393  50 m  1:18.41   
 
Gren 25, 400m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:52.72 1998-07-30 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:52.72 1998-07-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  5:00.30   
123  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  5:04.81   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  5:06.47   
124  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  50 m  5:17.98   
136  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  5:18.65   
210  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  50 m  5:20.94   
194  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  50 m  5:24.87   
193  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  50 m  5:25.09   
155  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  50 m  5:27.26   
10  205  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  5:44.49   
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 53.69 2004-04-04 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 54.51 2003-06-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  50 m  54.17   
211  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  56.76   
200  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  50 m  57.73   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  50 m  58.80   
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  58.91   
202  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  59.05   
128  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  59.22   
176  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  50 m  59.45   
32  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  50 m  1:00.29   
10  70  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  1:00.42   
11  179  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  50 m  1:00.43   
12  74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  1:00.69   
13  107  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  1:01.26   
14  112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  1:01.28   
15  153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  50 m  1:01.58   
16  131  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  50 m  1:02.04   
17  50  Frankenfelt Oscar  1994  KUNGSBACKA  AS6594  50 m  1:02.53   
18  95  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  1:03.12   
19  36  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  50 m  1:03.30   
20  209  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  50 m  1:03.39   
21  77  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  50 m  1:03.46   
22  84  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  50 m  1:03.99   
23  11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  50 m  1:04.10   
24  192  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  50 m  1:05.00   
25  113  Elton Emil  1995  MASS  AV6595  50 m  1:05.15   
26  97  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  50 m  1:05.56   
27  55  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  50 m  1:06.06   
28  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  50 m  1:06.15   
29  182  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  50 m  1:07.16   
 
Gren 27, 100m Ryggsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 1:03.90 1987-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 1:03.90 1987-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
195  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  1:05.98   
162  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  50 m  1:06.24   
37  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  50 m  1:07.00   
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  1:07.48   
174  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  1:07.71   
187  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  1:08.28   
132  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  50 m  1:08.63   
170  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  50 m  1:08.77   
218  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  50 m  1:08.82   
10  88  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  50 m  1:08.83   
11  118  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  1:09.18   
12  23  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  1:09.43   
13  160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  50 m  1:09.90   
14  169  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  1:10.02   
15  166  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  50 m  1:10.35   
16  41  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  50 m  1:10.50   
17  30  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  50 m  1:11.11   
18  33  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:12.24   
19  29  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  50 m  1:12.46   
20  117  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  50 m  1:12.62   
21  119  Janzén My  1997  MASS  AF2497  50 m  1:13.20   
22  34  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  1:13.30   
23  87  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  50 m  1:13.75   
24  139  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  50 m  1:14.82   
25  25  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  1:14.96   
26  78  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  50 m  1:15.14   
27  86  Cavalli Camilla  1997  SK LAXEN  BO4497  50 m  1:15.37   
28  185  Hörbäck Astrid  1997  VARBERG  AE7697  50 m  1:15.41   
29  126  Petersson Gabriella  1998  MASS  AF8298  50 m  1:15.49   
30  98  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  50 m  1:15.64   
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 26.44 2012-04-22 
Distriktrekord Juniorer: Pontus Palmqvist (1991) 27.21 2011-06-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  28.63   
207  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  50 m  29.23   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  50 m  29.86   
Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  50 m  29.92   
10  Hess Georg  1996  ELFSBORG  AD0396  50 m  30.46   
135  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  50 m  30.92   
32  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  50 m  30.96   
42  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  31.03   
184  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  50 m  31.38   
10  48  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  50 m  31.55   
11  26  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  50 m  31.96   
12  81  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  32.08   
13  94  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  50 m  32.12   
14  53  Hennings Theodor  1995  KUNGSBACKA  AY3795  50 m  32.68   
15  145  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  50 m  32.80   
16  36  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  50 m  33.06   
17  24  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  33.12   
18  106  Berntsson Arvid  1996  MASS  AS7396  50 m  33.39   
19  Leo André  1993  ALINGSÅS  AH7993  50 m  33.46   
20  159  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  33.54   
21  89  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  50 m  33.60   
22  181  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  50 m  33.73   
23  97  Rydberg Timmie  1996  SK LAXEN  AM9596  50 m  33.75   
24  114  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  50 m  33.75   
25  91  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  50 m  33.89   
26  99  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  33.97   
27  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  50 m  34.02   
28  178  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  50 m  34.02   
29  189  Sandgren Robin  1997  VARBERG  AW3997  50 m  34.04   
30  20  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  50 m  34.12   
31  85  Bresche Joakim  1994  SK LAXEN  AL7994  50 m  34.18   
 
Gren 29, 1500m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Teresia Gimholt (1983) 16:51.74 2005-06-03 
Distriktrekord Juniorer: Anette Möller (1969) 16:57.23 1986-04-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  18:35.79   
157  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  18:47.79   
146  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  50 m  19:04.06   
147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  50 m  19:28.23   
31  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  50 m  19:41.93   
188  Pettersson Matilda  1999  VARBERG  AK6699  50 m  20:01.20   
29  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  50 m  20:02.98   
191  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  50 m  21:14.23   
59  Källberg Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY4297  50 m  21:25.72   
 
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:36.67 2009-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:36.67 2009-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Uddevalla Herrar 1  1990  UDDEVALLA    50 m  7:40.55   
15  Elfsborg 1 Herrar [160]  1990  ELFSBORG    50 m  7:46.92   
142  Mass Herrar 1  1987  MASS    50 m  8:00.00   
101  SK Laxen Herrar  1990  SK LAXEN    50 m  8:02.43   
80  Kungälv Herr Junior  1992  KUNGÄLV    50 m  8:04.91   
143  Mass Herrar 2  1987  MASS    50 m  8:10.00   
165  S02 Herrar  1990  S 02    50 m  8:17.15   
65  Kungsbacka Herrar 1  1990  KUNGSBACKA    50 m  8:21.35   
66  Kungsbacka Herrar 2  1990  KUNGSBACKA    50 m  8:40.71   
10  215  Uddevalla Herrar 2  1990  UDDEVALLA    50 m  8:45.19   
11  47  Göteborg Herrar  1990  GÖTEBORG    50 m  9:00.00   
 
Gren 31, 200m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:12.79 2005-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:12.79 2005-07-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  50 m  2:20.16   
123  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  2:22.56   
88  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  50 m  2:24.83   
210  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  50 m  2:29.00   
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  2:29.35   
146  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  50 m  2:30.31   
34  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  50 m  2:39.05   
82  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  50 m  2:43.26   
217  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  50 m  3:02.61   
10  52  Gustafsson Matilda  1995  KUNGSBACKA  BK3495  50 m  3:03.70   
 
Gren 32, 200m Medley Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 2:04.50 2012-03-22 
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 2:04.50 2012-03-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  2:08.89   
13  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  2:09.82   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  50 m  2:11.85   
211  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  2:13.76   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  2:14.33   
71  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  50 m  2:14.35   
58  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:16.01   
92  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  2:17.55   
128  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  2:19.91   
10  107  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  2:20.47   
11  196  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  50 m  2:23.29   
12  171  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  50 m  2:23.34   
13  199  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  2:24.35   
14  95  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  2:24.39   
15  83  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  2:25.06   
16  61  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  2:25.31   
17  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  2:26.07   
18  12  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  50 m  2:26.28   
19  24  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  2:26.74   
20  42  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  2:29.31   
21  85  Bresche Joakim  1994  SK LAXEN  AL7994  50 m  2:29.53   
22  212  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:29.65   
 
Gren 33, 400m Frisim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:15.88 1995-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Anette Möller (1969) 4:19.78 1986-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  4:23.75   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  4:33.95   
187  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  4:42.62   
136  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  4:44.28   
157  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  4:44.93   
149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  4:45.61   
169  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  4:45.90   
172  Pavlic Andrea  1995  SKÖVDE SS  AL8695  50 m  4:46.55   
39  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  4:46.64   
10  166  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  50 m  4:47.91   
11  193  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  50 m  4:48.61   
12  194  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  50 m  4:49.87   
13  162  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  50 m  4:50.66   
14  147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  50 m  4:52.42   
15  33  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  4:52.46   
16  156  Lindberg Pernilla  1994  S 02  BA7694  50 m  4:53.37   
17  29  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  50 m  4:55.43   
18  139  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  50 m  4:56.30   
19  205  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  4:56.88   
20  129  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  50 m  4:56.90   
21  31  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  50 m  4:58.14   
 
Gren 34, 50m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.69 2008-07-16 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Thorsell (1989) 23.18 2009-04-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  50 m  23.32   
103  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  23.53   
208  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  23.80   
179  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  50 m  24.44   
70  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  24.59   
176  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  50 m  24.62   
198  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  24.64   
207  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  50 m  24.81   
112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  24.87   
10  56  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  24.94   
11  43  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  50 m  25.33   
12  121  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  50 m  25.56   
13  131  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  50 m  25.70   
14  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  50 m  25.77   
15  111  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  25.88   
16  11  Johannesson Adrian  1995  ELFSBORG  AT5595  50 m  26.00   
17  Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  50 m  26.17   
18  107  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  26.17   
19  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  50 m  26.27   
20  77  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  50 m  26.38   
21  91  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  50 m  26.40   
22  93  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  26.62   
23  115  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  50 m  26.72   
24  51  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  50 m  26.73   
25  89  Idoffsson André  1997  SK LAXEN  AE2597  50 m  26.75   
26  26  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  50 m  26.86   
27  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  26.90   
28  53  Hennings Theodor  1995  KUNGSBACKA  AY3795  50 m  26.91   
29  10  Hess Georg  1996  ELFSBORG  AD0396  50 m  26.92   
30  190  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  27.02   
31  99  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  27.06   
32  197  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  50 m  27.16   
33  Frost Mikael  1993  ALINGSÅS  AS5393  50 m  27.21   
34  184  Ekelöf Rasmus  1995  VARBERG  AP9995  50 m  27.22   
 
Gren 35, 200m Bröstsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
21  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  50 m  2:37.70   
124  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  50 m  2:45.59   
39  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  2:45.72   
148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:46.47   
96  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  50 m  2:49.50   
167  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  2:50.10   
160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  50 m  2:51.47   
155  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  50 m  2:52.20   
72  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  2:52.83   
10  120  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  50 m  2:57.15   
11  186  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  50 m  2:57.81   
12  134  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  50 m  2:58.09   
13  98  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  50 m  2:59.55   
14  168  Grape Elina  1995  SKÖVDE SS  BS5295  50 m  3:00.77   
15  60  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  50 m  3:01.36   
16  25  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  3:02.83   
 
Gren 36, 800m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 8:23.39 2012-03-24 
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 8:23.39 2012-03-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
13  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  8:23.39   
104  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  8:43.47   
74  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  9:05.86   
158  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  50 m  9:07.53   
84  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  50 m  9:18.09   
161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  9:25.66   
42  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  9:26.64   
128  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  9:32.62   
159  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  9:36.08   
10  50  Frankenfelt Oscar  1994  KUNGSBACKA  AS6594  50 m  9:36.22   
11  57  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  9:49.30   
12  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  50 m  9:59.37   
13  27  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  50 m  10:13.27   
14  122  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  10:15.91   
15  197  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  50 m  10:17.07   
16  127  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  50 m  10:18.89   
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.28 2010-07-17 
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.28 2010-07-17 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
118  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  27.98   
195  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  28.07   
108  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  50 m  28.26   
88  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  50 m  28.56   
130  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  50 m  28.73   
187  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  29.70   
210  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  50 m  29.84   
73  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  50 m  30.15   
23  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  30.21   
10  37  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  50 m  30.77   
11  201  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  50 m  30.91   
12  174  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  30.96   
13  39  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  31.18   
14  67  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  50 m  31.19   
15  149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  31.22   
16  87  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  50 m  31.32   
17  35  Kumblad Helena  1987  GÖTEBORG  AH8487  50 m  31.33   
18  219  Gutestam Kim  1989  SK LAXEN  BK8889  50 m  31.43   
19  90  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  50 m  31.78   
20  41  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  50 m  31.80   
21  218  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  50 m  31.81   
22  166  Andersson Lisen  1994  SKÖVDE SS  AQ3294  50 m  32.07   
23  125  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  50 m  32.62   
 
Gren 38, 200m Ryggsim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.44 2011-07-28 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.72 2010-08-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:12.97   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  2:13.84   
32  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  50 m  2:17.31   
48  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  50 m  2:20.54   
135  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  50 m  2:24.29   
10  Hess Georg  1996  ELFSBORG  AD0396  50 m  2:24.57   
61  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  2:28.38   
94  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  50 m  2:28.48   
112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  2:29.52   
10  178  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  50 m  2:31.73   
11  24  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  50 m  2:32.51   
12  81  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  2:32.60   
 
Gren 39, 4X100m Medley Damer Senior 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:16.71 2007-07-29 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:25.12 2007-07-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
213  Uddevalla Damer 1  1990  UDDEVALLA    50 m  4:22.31   
140  Mass Damer 1  1988  MASS    50 m  4:24.53   
45  Göteborg Damer  1990  GÖTEBORG    50 m  4:28.00   
163  S02 Damer Lag 1  1990  S 02    50 m  4:33.36   
100  SK Laxen Damer 1  1990  SK LAXEN    50 m  4:35.11   
79  Kungälv Damer  1990  KUNGÄLV    50 m  4:37.42   
175  Skövde SS Damer  1990  SKÖVDE SS    50 m  4:38.34   
46  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    50 m  4:40.00   
141  Mass Damer 2  1988  MASS    50 m  4:40.00   
10  164  S02 Damer Lag 2  1990  S 02    50 m  4:43.28   
11  64  Kungsbacka Damer 1  1990  KUNGSBACKA    50 m  4:51.36   
 
Gren 40, 4X100m Frisim Herrar Senior 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Uddevalla Herrar 1  1990  UDDEVALLA    50 m  3:22.88   
80  Kungälv Herr Junior  1992  KUNGÄLV    50 m  3:35.55   
15  Elfsborg 1 Herrar [160]  1990  ELFSBORG    50 m  3:35.61   
101  SK Laxen Herrar  1990  SK LAXEN    50 m  3:39.43   
215  Uddevalla Herrar 2  1990  UDDEVALLA    50 m  3:40.78   
142  Mass Herrar 1  1987  MASS    50 m  3:42.00   
165  S02 Herrar  1990  S 02    50 m  3:44.98   
65  Kungsbacka Herrar 1  1990  KUNGSBACKA    50 m  3:49.70   
47  Göteborg Herrar  1990  GÖTEBORG    50 m  3:50.00   
10  143  Mass Herrar 2  1987  MASS    50 m  3:50.00   
11  102  SK Laxen Herrar 2  1990  SK LAXEN    50 m  3:52.11   
12  216  Uddevalla Herrar 3  1990  UDDEVALLA    50 m  3:53.14   
13  66  Kungsbacka Herrar 2  1990  KUNGSBACKA    50 m  4:02.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  25 maj 2012 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:10