Team Future

Team Future 2019

Syftet med lägret är att de främsta simmarna i distriktet skall få träffas och träna tillsammans, som en del av Västsvensk simnings framtid. Under lägret representerar man Västsvenska Simförbundet och förväntas därför följa de regler som sätts men också visa respekt mot varandra och andra i närheten. 

Mer detaljerad information hittar ni via dessa länkar till inbjudan: Inbjudan 2005or Team Future 14-15 sep , Inbjudan 2006or Team Future 5-6 okt

Uttagna simmare till Team Future 2019, åldersklass 2005

Sofia Abrahamsson, Uddevalla Sim  Henrik Kraemer, Lidköpings GSS
Lina Dahlgren, KBSS Kailan Jimenez, Varberg Sim
Thilda Häll, SK Elfsborg Tim Nageus, SK Elfsborg
Lina Nielsen, Uddevalla Sim Arvid Kvorning, Varberg Sim 
Sally Olsson, SK Elfsborg Alvin Åkesson, Varberg Sim 
Amanda Cederqvist, S02  William Dahlqvist, SK Elfsborg 
Ebba Egnell, Göteborg Sim  Arvid Höglund, MASS 
Olivia Thonander, Göteborg Sim  Petter Bergdahl, SK Laxen 
Amanda Böhrén, SK Elfsborg  Daniel Lönnqvist, Mariestad 
Linnéa Hyvönen, SK Elfsborg  Alexander Nilsson, MASS 
Saga Johannesson, Göteborg Sim  Bence Barnabás Markus, SK Laxen 
Signe Wahlberg, SK Elfsborg  Milton Hedendahl, SK 1970
Alva Tingstorp, Varberg Sim  Noah Johansson, KBSS 
Ella Holmquist, S02  Felix Sjögren, MASS 
Matilda Lundberg, MASS  Jacob Simonsson, Uddevalla Sim 
Elin Salegård, Lidköpings GSS  Elias Eriksson Hejmar, Lidköpings GSS 

 

Uttagna simmare till Team Future 2019, åldersklass 2006

Agnes Holmblad, SK Elfsborg Emil Wannem, SK Laxen
Elsa Sjöström, SK Elfsborg Georgie Reljanovic, SK Laxen
Emma Hejdengård, Uddevalla Sim Jonah Hullegård, SK Laxen 
Hilda Hou Vasiiliaogou, SK Elfsborg Lowe Stenberg, SK Elfsborg 
Filippa Sjögren, Varberg Sim Anton Windeman, KBSS 
Matilda Wassblad, Uddevalla Sim  Max Jilek, Varberg Sim 
Klara Thorén, Lidköpings GSS  Gustav Freiholtz, KBSS 
Emmy Fjeld, SK Elfsborg  Max Törnqvist, KBSS 
Olivia Laaksonen, SK Laxen  Lucas Larsson, Göteborg Sim 
Febe Westerdahl, KBSS  Måns Bengtsson, Varberg Sim 
Elise Dahlberg, Falkenberg Sim  Jasper Schimmel, Skövde SS 
Alma Berge Kleber, SK Elfsborg  Marcus Kvarnhäll, SK Laxen 
Amanda Mankinen, MASS  Leon Rössger, Uddevalla Sim 
Agnes Sjöström, MASS  Jonathan Larsson, Göteborg Sim 
Linnéa Samuelsson, KBSS  Victor Josarp, Varberg Sim 
Elin Ryman, MASS David Happe, Uddevalla Sim 


MVH
VSSF Simkommitté