SumSim Region Pass 2 Lördag

Uppdaterad startlista
Resultat Pass 2
Poängställning
Simförbundets referatsida

Gren 15 - 200 medley f15-16
Isabelle Höglund, Göteborg riksfinalist
Malin Ekstrand, Laxen riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg riksfinalist

Gren 16- 200 fjäril p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Carl Leander, MASS riksfinalist
Andreas Exner, Elfsborg

Gren 17 - 400 frisim f13-14
Caroline Bornius, Göteborg riksfinalist
Ebba Hellström, S02 riksfinalist
Emma Waite, Göteborg riksfinalist

Gren 18 - 100 frisim p13-14
Gabriel Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Tamas Katzer, Elfsborg riksfinalist
Martin Persson, Trollhättan

Gren 19 - 100 frisim f11-12
Mikaela Dahl, Alingsås riksfinalist
Céline Bertrand, Karlsborg
Linnéa Bielitz, Göteborg

Gren 20 - 100 ryggsim p11-12
Martin Ohlsson, Elfsborg riksfinalist
Gustav Eriksson, Trollhättan riksfinalist
Marcus Johansson, Trollhättan

Gren 21 - 200 bröstsim f15-16
Amanda Rutqvist, Göteborg riksfinalist
Erla Andersson, Göteborg riksfinalist
Nathalie Abrahamsson, Skäret riksfinalist
Elise Löfgren, MASS riksfinalist
Andrea Bengtsson, MASS riksfinalist
Therese Tall, Trollhättan riksfinalist

Gren 22 - 200 frisim p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Joakim Tevell, Kungälv riksfinalist
Filip Rawecki, Alingsås riksfinalist
Jonas Jonson, Varberg-Falkenberg riksfinalist
Jesper Svensson riksfinalist

Gren 23 - 100 fjäril f13-14
Caroline Bornius, Göteborg riksfinalist
Miranda Bånnsgård, MASS
Ebba Hellström, S02

Gren 24 - 400 medley p13-14
Gabriel Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Martin Kastebo Skövde
Jacob Fredriksson, Skäret

Gren 25 - 100 fjäril f11-12
Anna Söderbergh, Göteborg riksfinalist
Céline Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Linnéa Bielicz, Göteborg

Gren 26 - 100 bröstsim p11-12
Erik Persson, Kungsbacka riksfinalist
Gustav Eriksson, Trollhättan
Adam Paulsson, Elfsborg

Gren 27 - 800 frisim f15-16
Amanda Rutqvist, Göteborg riksfinalist
Petronella Åsenblad, Trollhättan
Veronica Brännfeldt, Skäret

Gren 28 - 100 ryggsim p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Anders Harnebrandt, Göteborg riksfinalist
Pontus Palmqvist, Varberg-Falkenberg riksfinalist
Nicklas Lindroth, Kungälv riksfinalist
Filip Rawecki, Alingsås riksfinalist

Gren 29 - 4x100 medley f13oy
MASS riksfinalist
Göteborg Sim
Kungsbacka SS

Gren 30 - 4x100 frisim p13oy
Trollhättans SS riksfinalist
Göteborg Sim riksfinalist
MASS