SumSim Region Pass1 Lördag

Lördagen bjuder på många fina resultat och här nedan presenteras medaljörer och riksfinalister.

Resultatlista pass 1
Poängställning
Simförbundets referatsida

Gren 01 - 200 medley p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Victor Paulsson, Elfsborg riksfinalist
Anders Hanebrandt, Göteborg riksfinalist
Filip Rawecki, Alingsås riksfinalist

Gren 02 - 200 fjäril f15-16
Amanda Rutqvist, Göteborg 
riksfinalist
Linn Norberg, Göteborg riksfinalist
Beatrice Holmberg, SK Laxen

Gren 03 - 400 frisim p13-14
Gabriel Bertrand, Karlsborg riksfinalist
Martin Kastebo, Skövde
Tamas Katzer, Elfsborg

Gren 04 - 100 frisim f13-14
Caroline Bornius, Göteborg riksfinalist
Miranda Bånnsgård, MASS
Ebba Hellström, S02

Gren 05 - 200 bröstsim p15-16
Anton Lagerqvist, Göteborg riksfinalist
Philip Carlsson, Alingsås riksfinalist
Johan Melin, MASS

Gren 06 - 200 frisim f15-16
Petronella Åsenblad,Trollhättan riksfinalist
Veronica Brännfeldt, Skäret riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg riksfinalist

Gren 07 - 400 frisim p11-12
Gustav Eriksson, Trollhättan riksfinalist
Martin Ohlsson, Elfsborg riksfinalist
Adam Paulsson, Elfsborg

Gren 08 - 200 medley f11-12
Mikaela Dahl, Alingsås riksfinalist
Linnéa Bielicz, Göteborg
Céline Bertrand, Karlsborg

Gren 09 - 1500 frisim p15-16
Mattias Carlsson, Götene riksfinalist
Jesper Svensson, Götene riksfinalist
Anders Harnebrandt, Göteborg riksfinalist

Gren 10 - 100 ryggsim f15-16
Isabelle Höglund, Göteborg riksfinalist
Frida Larsson, Elfsborg riksfinalist
Kristina Lundberg, Göteborg riksfinalist

Gren 11 - 100 fjäril p13-14
Andreas Englund, Elfsborg
Emil Cardebrandt, Trollhättan
Ossian Arvidsson, Kungälv

Gren 12 - 400 medley f13-14
Ebba Hellström, S02 riksfinalist
Johanna Pettersson, Kungälv riksfinalist
Sandra Olsson, S02 riksfinalist

Gren 13 - 4x100 medley p16oy
SK Götene riksfinalist
Alingsås SLS riksfinalist
MASS riksfinalist

Gren 14 - 4x100 frisim f16oy
Göteborg Sim riksfinalist
Trollhättans SS riksfinalist
SK Elfsborg